Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

İkinci el piyasasının ölü olması hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belkide paramiz boldur ikinci ele alan yoktur hocam ?
    Güzel bir bakış açısı.Zaten çoğu ilanın altında keyfe keder yani satılmasada kalsın paraya ihtiyacım yok diyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok kişinin de dediği gibi,

1. Absürt fiyat biçen satıcılar.

2. Motosikletin kusurlarının vb. gizlenerek sahtekarlık yapılması.

Fiyatların düşeceği beklentisi de etken. Alacağım motor için 27bin gibi bir fiyat belirledim ancak su an 30binden aşağı satmıyorlar. Ben de bekliyorum Belki de çok beklerim...

Valla bende fiyatların cok yüksek olmasından kaynaklandığını düşünüyorum cok sacma bir 2.el pazarımız var ihtiyac sahibi değilde kar gütme delileri piyasayı ağlatmanın derdinde..
    Misal yazı motorla gecirmek isteyen birisi uygun fiyatlı motor arıyor ama bulamıyor.Diğer yandan bu işi ticarete dökmüs yamyamlarda senin alıcağın motora göz dikip senden önce alıp 1 2 üzerine satmaya calısıyorlar.Haliyle zarar etmemek icinde fiyatı kırmıyorlar..

Yapcak birşey yok herkez kendine düşen nasibi alır..

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    motoru temiz olan, dürüst olan ve asıl amacı motoru satmak olan herkes satar bence. ben mt25i bayramdan önce satmak istedim. 6 günde sattım. kendi motorumun ayarındaki motorlara herkes 14,5 15 isterken ben 14350 yazıp 14200 ye verdim. şu ikinci el araç satanlardaki PAZARLIK PAYI olayı aşırı saçma bulduğum bişeydir. bu düpedüz çakallık payıdır. kim kime neye kaptırabilirse yani. A kişisinin motoru satmayı istediği fiyat 14000 ama 14750 yazıp 14 üstü fiyata kime ne kaptırabilirsem mantığıyla satışa çıkarıyorlar. alıcı da ulan acaba ne kadar düşük fiyata verir diye 14750 yazılana 13 teklif ediyor. bu bana çok saçma geliyor. ben 14350 yazdım niyetim 14250ye satmaktı arkadaş direk 14200 teklif etti düşünmedim bile tamam dedim. tabi bunun dışında 13 teklif eden mi dersin, taksit var mı diyen mi dersin, ne ararsan vardı

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Bir de piyasası olmayan motorlar var. Piaggio x9 500 mesela
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Merhabalar

hikayem şu;ben bu yaz bir tane inazuma alayım diye niyetlendim facebook'ta grupları takip etmeye başladım.Bir zaman sonra anladım ki o arkadaşlar bizim motorum değeri en az 13-14000 vs gibi birbirlerine gaz verip piyasayı olağan dışı yüksek tutuyorlardı.(2013 15.000-35000 arası kmlerde)
    Sahibinden sitesinde bir ara 150 adet satılık motor vardı ve inanın haftalarca o adet sabit kaldı.
    Hatta biri fiyatı aciliyetim var deyip 10500 tlye çekip satmaya niyetleni aboo sen misin bunu yapan!! adama demediklerini bırakmadılar tabi o abimiz kabaca olacak ama size ne mal benim deyip sktiri çekince kimse bulaşmadı..Velhasıl benim bu durumdan midem bulandı dedim cbf 150 alayım ona da 2007 modellere 3,500 isteyince sahipleri..lanet olsun gider araba alırım dedim.Bu hafta araba alıyorum artık

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

hikayem şu;ben bu yaz bir tane inazuma alayım diye niyetlendim facebook'ta grupları takip etmeye başladım.Bir zaman sonra anladım ki o arkadaşlar bizim motorum değeri en az 13-14000 vs gibi birbirlerine gaz verip piyasayı olağan dışı yüksek tutuyorlardı.(2013 15.000-35000 arası kmlerde)
    Sahibinden sitesinde bir ara 150 adet satılık motor vardı ve inanın haftalarca o adet sabit kaldı.
    Hatta biri fiyatı aciliyetim var deyip 10500 tlye çekip satmaya niyetleni aboo sen misin bunu yapan!! adama demediklerini bırakmadılar tabi o abimiz kabaca olacak ama size ne mal benim deyip sktiri çekince kimse bulaşmadı..Velhasıl benim bu durumdan midem bulandı dedim cbf 150 alayım ona da 2007 modellere 3,500 isteyince sahipleri..lanet olsun gider araba alırım dedim.Bu hafta araba alıyorum artık
    Arabada sanki çok bi fark var dostum.Millet külüstürlerini şahinlerle kıyaslayıp en az 5.000 koyuyor üstüne

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sıfırı 10858 TL iken 1 yaşında 3 bin km'deki motosikleti için 10500 TL fiyat yazan neyin kafasını yaşıyorsa artık...

Satılmıyor diye ağlaşmasınlar...

Benelli TNT25 bakınıyorum; 7000-7500'den fazla vereceğime, ki o da temizine, gider sıfırını alırım...

Valla bende koydum ilana 4 gündür ne arayan var ne soran 1 kişi mesaj attı sadece.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Birheves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artemis maaşını da euro olarak alıyorsun heralde.ayrica kurun ne kadar dengesiz arttığını bilmemen mümkün değil. Yaptığın hesaba göre sadece piyasa ölü yorumu yaparsın
    Keşke euro olarak maaş alsak. 2.5 yıldır sıfır zam aldım ben dostum. Güç bela para biriktirip motosiklet aldık şimdi değiştirmek için satmak istiyorum piyasa ölü. Kurun dengesiz dengeli arttığı artacağı belli bir şey 6 yıllık grafiğe bak anlarsın. Sıfır araç fiyatlarını eleştirmiyorum 2. el araç fiyatlarını eleştiririm kimse kusura bakmasın. Piyasa fiyatı o malum sitedeki fiyatlar değil noterdeki satış rakamlarıdır. Benim hangi yazdığım şey hoşuna gitmedi acaba?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu pazarlık mevhumundan oldum olasıya tiksinmişimdir.

bir markete gidiyoruz, bütün fiyatlar etiketin üzerinde yazılı. alıp almayacağını kendin karar veriyorsun.

veyahut bir bayiye gidiyorsun, liste fiyatını önüne koyuyorlar. işine gelirse, bütçen yeterli ise alıyorsun. bayi işine geliyorsa hediye veriyor vs.

ancak ikinci el eşya alıp satarken, esnaftan alışveriş yaparken şu pazarlık denilen illet ile karşı karşıya geliniyor ya sinir oluyorum.

bence pazarlık, karşıdaki insanı kandırmak için geliştirilmiş bir taktik. ucuz bir şark kurnazlığından ötesi değil. ederi 1 lira olan bir malı 2 lira üzerinden satmaya çalışıp 1.25 liraya kadar inmek, en son 1 liraya bırakmak, karşıdaki insanı kandıramadığın anlamına geliyor. kandiririsan 1 lira uzeri cebine kalıyor. tam bir ortadoğu geleneği.

arkadaşım, bir malın fiyatı neyse onu yazar koyarsın. beğenen alır, beğenmeyen almaz. ne diye insanları oyalıyoruz ki?

ezcümle pazarlık, karşıdaki insanı enayi yerine koyan, saçmasapan bir kültürdür. inşallah tez zamanda azalarak yok olur.

ek: işte tam bu pazarlık konusundan dolayı, esnaf ile alışveriş yapmıyorum. üzerinde etiket fiyatı olan şeylere yöneliyorum. vıcık vıcık kimse ile muhatap olmak istemiyorum.

benim icin etiket fiyatı neyse odur.

ek2: eskiden yollarda dolaşan seyyar satıcılar vardı. mesela bir matkap, soruyordun ne kadar diye, 500 lira fiyat çekiyordu. sıkı pazarlık yapıp o malı 20 liraya alanı gördüm ya o gün pazarlık denilen şeyden nefret ettim.
    Bashwarp, DKN, GP500-1st ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bir markete gidiyoruz, bütün fiyatlar etiketin üzerinde yazılı. alıp almayacağını kendin karar veriyorsun.

veyahut bir bayiye gidiyorsun, liste fiyatını önüne koyuyorlar. işine gelirse, bütçen yeterli ise alıyorsun. bayi işine geliyorsa hediye veriyor vs.

ancak ikinci el eşya alıp satarken, esnaftan alışveriş yaparken şu pazarlık denilen illet ile karşı karşıya geliniyor ya sinir oluyorum.

bence pazarlık, karşıdaki insanı kandırmak için geliştirilmiş bir taktik. ucuz bir şark kurnazlığından ötesi değil. ederi 1 lira olan bir malı 2 lira üzerinden satmaya çalışıp 1.25 liraya kadar inmek, en son 1 liraya bırakmak, karşıdaki insanı kandıramadığın anlamına geliyor. kandiririsan 1 lira uzeri cebine kalıyor. tam bir ortadoğu geleneği.

arkadaşım, bir malın fiyatı neyse onu yazar koyarsın. beğenen alır, beğenmeyen almaz. ne diye insanları oyalıyoruz ki?

ezcümle pazarlık, karşıdaki insanı enayi yerine koyan, saçmasapan bir kültürdür. inşallah tez zamanda azalarak yok olur.

ek: işte tam bu pazarlık konusundan dolayı, esnaf ile alışveriş yapmıyorum. üzerinde etiket fiyatı olan şeylere yöneliyorum. vıcık vıcık kimse ile muhatap olmak istemiyorum.

ek2: eskiden yollarda dolaşan seyyar satıcılar vardı. mesela bir matkap, soruyordun ne kadar diye, 500 lira fiyat çekiyordu. sıkı pazarlık yapıp o malı 20 liraya alanı gördüm ya o gün pazarlık denilen şeyden nefret ettim.
    benim gibi düşünen biride varmış ya.. yazmaya üşenir hep içime atardım.. duygularıma tercüman oldunuz

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sadece taşıt piyasası değil tüm piyasa durgun. Sebebi ise insanların; OHAL, soruşturmalar, milletin sorgusuz işinden atılması, tutuklanması vs gibi durumlar sebebiyle nakitte kalmak istemeleri. Kimse başına ne geleceği bilmiyor. Ateist bile " ulan acaba sudan bir sebeple fetöcü diye beni de alırlar mı ?" diye korkuyor. Böyle bir durumda suçsuzluğu ispatlamanın hiçbir imkanı yok. Bu durumda ben salak mıyım parayı mala mülke yatırayım. Nakitte kalmak en akıllıcası
    drtayfun bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paranın değeri çok düştü arkadaşlar biriktirseniz de bir bok alamıyorsunuz malesef bir de benim gibi sıradan işlerde çalışanların durumu daha vahim
    2.elde her kez gibi aynı şeyleri yazacağım fiyatlar yüksek adam 14500 mt 25 satıyor sıfırı 15750 o kadar parayı veren adam haliyle dişini sıkıp sıfırını alıyor

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satamıyorum arkadaşlar, 1 ay oldu 1 mesaj atan yok, hayır ne fiyat pahalı ne de motor ölü, ama yok satılmıyor, 600 kişi baktı 1 mesaj atan yok, yakın zaman da motorunu satan bir arkadaşımla konuştum o da bana piyasa ölmüş dedi, bir biz de mi bu durum böyle, siz de fark ettiniz mi bu durumu?
    Yapabileceğin şey son derece çekici bir ilan hazırlamak ve ilanı mümkün olan bütün mecralara yaymak.

Güzel sanatlarla uğraşan bir arkadaşın tanıdığın vb varsa motorun çok güzel fotoğraflarını çektirirsin, bir de doğru dürüst, kısa öz bir ilan metni... Bence işlem tamam olur.

Piyasa durağanlaşır, hareketlenir bunda bizim tek başımıza bir etkimi yok. O yüzden sabahtan akşama "ah bu piyasa niye durgun" diye söylensek bir faydası yok. O yüzden yukarıdaki tavsiyeleri yazdım. İyi hazırlanmış dikkat çekici bir ilan, bir de uygun bir fiyat teklifi bence bu işi çözer.

Not: uygun fiyatlı bir iki hediye de ilanı cazip hale getirir, 10-15TL'lik kalın bir zincir, tercihen üzerine kalın hortun geçirilmiş, Bir şişe Castrol Yağ, bir yedek zincir vs

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalnız değilsin, ben de böyle düşünüyorum. Hatta ben "ya gel şunun parasını alalım" diyene de şahit oldum. Yani açık açık "kazık atalım nasılsa anlamaz" veya "eli mecbur bizden alacak, zaten sürekli müşterim de değil" vs vs

"esnaf iş yapmıyor" diyenler şu konuya da bi değinseler ya... (Tabii her esnaf bir değil, misal n11 aliexpress gibi sitelerde gayet güzel satış yapan esnaflar var, acaba neden?)

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Piyasanın durgunluğunun sebeplerinden biride piyasanın belirli başlı marka ve modellere sıkışmasıdır. Hiç bir şeyi artısı olmayan motorları hala dayanıklı yada şöyle böyle diye diye, eşe dosta önere önere piyasasını belirledik sanırım. Belirli marka ve model aralığından çıkmazsak bence o 2. el fiyatları hep böyle kalacak ve piyasada yavaşlayacaktır.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Doğru fiyatı vermek en önemli etken bence. Dün motorumu satışa çıkardım bugün arkadaş geldi aldı.

Artık motor arayan taraf benim xmax 250, forza ve burgman var listemde satmak isteyen arkadaşlar şişirilmemiş fiyatlarla iletişime geçerse sevinirim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru fiyatı vermek en önemli etken bence. Dün motorumu satışa çıkardım bugün arkadaş geldi aldı.

Artık motor arayan taraf benim xmax 250, forza ve burgman var listemde satmak isteyen arkadaşlar şişirilmemiş fiyatlarla iletişime geçerse sevinirim.
    Kac model, km ne durumdaydi

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    2013 model 35500 kmdeydi pcx 125

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)