Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tramer Kayıtlı motosiklet alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Merhaba motosikletimi sattıktan sonra KTM duke almaya karar verdim. paramın yettiklerine bakıyorum tramerde 1000 1500 gibi kayıtlar çıkıyor. Napmalıyım sizce böyle motosikletler alınır mı? fiyatları 9000-10000 gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Bazı durumlarda tramerli motor almak daha iyidir. En azından ne olduğu belli ayrıca 1000liralık tramer pek büyütülecek birşey değil. Fiyat olarakta tramersizlerden ucuz olması en büyük avantajı.
    Tramersiz,değişensiz olup şehiriçi yüksek devirlerde apaçi gibi gezilen motor almaktansa, 2-3 parçası değişen farıydı,gidon borusuydu vs. almak çok daha mantıklı hemde daha düşük fiyat.
    Fuatt39 ve IRau bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Hasarın ne olduğunu bilmek lazım

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Örneğin benim motorun ön çamurluğu çatladı arabanın önüme çıkması sonucu çarpmadım ama yan yatıp çamurluğun ucu kaldırıma değdi onun sigortasından değişti 500 tl tramerde kayıtlı, bu motor alınmazmı yani böyle basit kazalarda olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Suçun motorda olduğu kazalarda çok ve tramerde gözükmez vatandaş cebinden yaptırmıştır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    satarken görürsün alınırmı alınmazmı

tecrübe ile sabit arkama bakmadan kaçarm ordan

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alınır. Şasi ve motorundan blogundan işlem görmemesine dikkat et ama.

Fravdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Ufak teker dekoratif masraflarsa grenaj vs gibi 500-1000 TL ise alınır şahsi fikrim.Fakat satarken zorlanilabileceğini unutmamak gerekir.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Gecen sene tramer kayitli arabami satmistim. Adama tutanagi ve fotograflari gostermistim. Sadece kapi degismis deyip, hasarin sadece kapida oldugunu fotografla kanitlamistim. Adam ustaya da gosterdi sanayide... motorda yuruyen akasamda hasar yok, hersey dokumante ve gosteriliyorsa neden alinmasin? Bence tutanak ve fotograflari iste bak bakalim nedenmis tramer kaydi. Her tramer kayitli arac alinmaz diye bir sey yok. Ama tramer kaydi varsa da dokumantasyonu da tam olacak bence...
    Tramer biz kullanicilar icin guzel bir sistem. Ama her tramer kaydindan da arac alinmaz dersek bu sefer bu sisteme kayit olmamasi icin yolsuzluklar olur. Agir hasarli arac zaten tramer olsa da olmasa da kendini belli eder. Ama hafif hasarlarda tramer biz kullanicilar icin iyi bir sey. Ocu degil yani!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bir arkadaş demiş ki
    ceplerinden yaptırıyorlar.
    yani tramerin temiz olması kazasız olduğu anlamına gelmiyor.
    sattığım bir motor kazalıydı.
    tramer kaydı yoktu.
    normalden 500 lira altına verdim.
    alıcıya sadece satarken kazası olduğunu söylemesini istedim.
    ben söylemesem imkanı yok anlayamazdı.
    ha ne diyorduk.
    kul hakkı
    yahut
    hakkı bulut
    mustf10 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğin benim motorun ön çamurluğu çatladı arabanın önüme çıkması sonucu çarpmadım ama yan yatıp çamurluğun ucu kaldırıma değdi onun sigortasından değişti 500 tl tramerde kayıtlı, bu motor alınmazmı yani böyle basit kazalarda olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Suçun motorda olduğu kazalarda çok ve tramerde gözükmez vatandaş cebinden yaptırmıştır
    oo senin motor alınmaz önden kazalı

tramer kaydı olsa ne olur olmasa ne olur
    şimdi bana 1 yaşında triump tiger getirseler isterse ağır hasar lı olsun gene de alırım
    şase de mekanikte sıkıntı olmasın yeter
    millet pert kayıtlı ne arabalara biniyor trafikte görünce kimse anlamaz way anasını adamdaki arabaya bak diyor halbuki burda ki bazı arkadaşlara göre o arabalar çöp
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Benımki park yerinde düştü 900 tl trameri var.
    Arabanın biri yola atladı 5000 tl tramer kaydı var. Karşı taraf ödedi. Kendim yaptırsam bunları 3000 bini bulmazdı sigortadan yapılacak diye 0 haline getirmelerini istedim ufacık bir çizik dahi oluşan tüm parçalarımı değiştirttim. Servis kayıtlarını isteyip değişenlerine bakın şasede ve motorda bir sorun yoksa alınır yoksa almayın. Benim sadece ön jant kırıktı ve ön amartisör yamulmuştu kalan hepsi grenaj ve plastik aksamdaki bir kaç kusur mesela ha satarken zorlanır mıyım elbet zorlanırım ama adama kayıtları gösteririm şunlar değişti kafana yatıyorsa al derim.

Şasede yamulma yoksa ,hayati organlar değişmemişse ve mümkünse bir tur atmak isteyin 100ü geçip kafayı bırakın ve sallamayı kontrol edin bunlarda sorun yoksa alınır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Tramersizlere de çok güvenmeyin kendi kaza yapıp 6 7 bin hasarlı motoru değişensiz diye satan çok insan gördüm. Tramerde değişenleri öğrenme şansınız oluyor en azından :D

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı slifer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motosikletimi sattıktan sonra KTM duke almaya karar verdim. paramın yettiklerine bakıyorum tramerde 1000 1500 gibi kayıtlar çıkıyor. Napmalıyım sizce böyle motosikletler alınır mı? fiyatları 9000-10000 gibi
    eniştemin arabasında bir önceki sahibinden kalma 12500 lira hasar kaydı var. bir önceki sahip kaskodan bu parayı almış ve 2750 lirası ile hasarını tamir ettirmiş ve kalan 9750 lirayıda cukkalamış.

hasar kaydından ötürü arabayı ne kadar ucuza versede adam kar etmiş.

buda böyle bir durum işte. arabanın ciddi bir sorunu yok fakat para için trimer şişirilmiş durumda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)