Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Grenaj titremesi zırıldaması

Motovento
    REKLAM ALANI

yamaha crypton 80 km hıza gelince inanılmaz titriyor zırıldıyor ayağımla bastırınca sesi kesiyor grenaja ne yapılabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    karenaj ile isin yok.parcalar birbirine tam oturuyor muhendisligi kaliteli
    2014 modeli var bende,ayak peg pabucunu çikar,demir ustune once eski bisiklet ic lastik parcasi dola sonra bez elektrik bantiyla iki tur dön(siyah izole bant olmaz kayiyor pabuç) ardindan pabucu tak.biraz siki gecer,ayak titresimini boyle halledecksin,gelelim artci pegine gobek pimini cikar zaten ince tel gibi,oto sanayiden teker gobek pimi alacaksin 2lik dersin tanesi 50 krş.kargaburunla siki gecer.egzoz kapaklarinin alyan basli civatasini sök pulun araya lastik yanak gecirip bagla.en onemli konu zincir muhafazasi o parca hem zirilti yapar hemde oringli kalin zincir takamassn sok onu,mondial hyena plastik muhafazdan al 10tl delikler uyuyor merkezden M6x20civata ile bagla,hadi rast gelsin.kaymak gibi olacak...

5tl bant

1tl pim

10tl zincir muhafaza

2tl de bisikletçiye atarsin veya ustaya cay soylersin

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 modeli var bende,ayak peg pabucunu çikar,demir ustune once eski bisiklet ic lastik parcasi dola sonra bez elektrik bantiyla iki tur dön(siyah izole bant olmaz kayiyor pabuç) ardindan pabucu tak.biraz siki gecer,ayak titresimini boyle halledecksin,gelelim artci pegine gobek pimini cikar zaten ince tel gibi,oto sanayiden teker gobek pimi alacaksin 2lik dersin tanesi 50 krş.kargaburunla siki gecer.egzoz kapaklarinin alyan basli civatasini sök pulun araya lastik yanak gecirip bagla.en onemli konu zincir muhafazasi o parca hem zirilti yapar hemde oringli kalin zincir takamassn sok onu,mondial hyena plastik muhafazdan al 10tl delikler uyuyor merkezden M6x20civata ile bagla,hadi rast gelsin.kaymak gibi olacak...
    beni onlar rahatsız etmiyor benim derdim grenaj,80 km olunca başlıyor zırlamaya

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı test5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karenajlar degistimi yan sanayi parcami taktin,eger degisen vs yoksa imkansiz arkadasim ben 100km/h ile gittigim oldu tek duydugum zincir sesi..ilk kez senden duyuyorum izmirde kuzenimde de crypton var..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı test5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajı söküp iç kısımdaki bağlantı noktalarına ve zırıltı gelen kısımlara çift taraflı yapışkanlı bant yapıştırıp geri takmak bir çözüm olabilir. Çift taraflı akrilik bantlar titreşimi azaltır, grenajın daha iyi oturmasını ve takılan yüzeye ekstradan tutunmasını sağlar hem. Bi denemekte fayda var.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Civataları falan bir kontrol edin derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)