Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pistten Çıkma Motor nerde Bulurum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben pistten çıkma veya yabancı plaka motosiklet arıyorum nerde bulurum sahibindende 1 yada 2 tane gördüm sadece 1-2 kişi mi satıyor o kadar pist motoru sahibi var onlara nasıl ulaşabilirim . Yani sizin tanıdıgınız varsa motosikletini satan 600cc bana yazarmısnız size zahmet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Pist çıkması dediğin zaman motor değer kaybeder, sahibi zarar etmemek için yarış kepini çıkarıp, orjinal grenajını takıp satar. Bu sebeple yarış çıkması bulman zorlaşır. O motor da tamamen şans işidir. Kimin elinde patlayacağı belli olmaz..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yarışçılarla ya da klüplerle irtibat kurarsan bulursun.
    Yabancı plaka daha önce söyleseydin getirirdim ama başka bir kardeşime getiriyorum bu ağustosta.
    Aynı yolu 600lük motorla bir daha yapmam ama binlik istersen olur.
    O da ancak eylül sonu daha önce olmaz.

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist çıkması dediğin zaman motor değer kaybeder, sahibi zarar etmemek için yarış kepini çıkarıp, orjinal grenajını takıp satar. Bu sebeple yarış çıkması bulman zorlaşır. O motor da tamamen şans işidir. Kimin elinde patlayacağı belli olmaz..
    Ruhsatsız,plakasız motoru nasıl satacak?

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı plaka daha önce söyleseydin getirirdim ama başka bir kardeşime getiriyorum bu ağustosta.
    Merhabalar,

Yurt dışından yabancı plakalı motosikleti bir başkası için getirdiğinizi yazmışsınız.
    Prosedür hakkında kısa bir bilgi paylaşabilir misiniz?

Bildiğim kadarı ile yabancı plakalı aracı kişinin kendisi ve 1.derece yakınları kullanabilir. Aksi takdir de işlem uygulanıyor.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ruhsatsız,plakasız motoru nasıl satacak?
    Motorun alım faturası mutlaka olmalı. Motorun satışı da yine trafiğe kapalı alan için olur.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yurt dışından yabancı plakalı motosikleti bir başkası için getirdiğinizi yazmışsınız.
    Prosedür hakkında kısa bir bilgi paylaşabilir misiniz?

Bildiğim kadarı ile yabancı plakalı aracı kişinin kendisi ve 1.derece yakınları kullanabilir. Aksi takdir de işlem uygulanıyor.
    Benim babamın 2.evliliği türkmenistanlı bir abla rusyada bir toyotası var sağdan direksiyonlu onu getirtmek istemişdim ben bile kulanamıyorum üvey diye :(

Sen ciddimisin ben de burda konu acacakktım ama dalga geçerler diye açmadım usta ben adamım biriyle konusuyorum bu aralar 4000 dolara k9 gsxr 600 ayarladık gücistanda 1000 dolarda komisyon istiyo ilk parayı gönder vs diyor pek güvenemedim sen nasıl getiriyorsun sorması ayıptır olmassa eylülü beklerim ciddiyim bu konuda

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar hemen heyecan yapmayın.
    Yurtdışından gelen motosikleti kesinlikle trafiğe çıkaramazsınız.
    Yani sportif amaçla kullanacaksanız getirebilirsiniz.
    Ayrıca ötv veya gümrük vergisi tam bilmiyorum ama bir vergiden muaf.
    Tabi lisanslı sporcu olmanız gerektiğini de ekleyeyim.
    Yani düşündüğünüz gibi değil olay.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    malum sitede vardı geçenlerde ama baktım bulamadım. aratırsan ss motor kapsamında honda , yamaha yada kawa felan bulabilirsin diye düşünüyorum.

hatta 2 taneydiler mavi ay üssü alfa bişeylerdi ama işte pist için trafikte kullanmalık değil.

kolay gelsin.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    malum sitede cbr600 var 2 tane wss şampiyonasında yarışmış

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Trafiğe çıkmayacak motoru ne yapacaksınız, sırf spor olsun diye motor mu alınır.

Bizim iş gene yattı )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Peki bari pistte motor kullananlara nertden ulaşabilirim yardımcı olabilecek varmı ?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Pistin önünde bekle çıkan motora teklif ver.Hahahahah.
    Neyse bu kadar iğrenç bir espriden sonra sadede gelelim.Yabancı plakalı motoru kullanabilmen için yabancı vatandaş yada mavi kartın olmalı.Şimdi sen ben pist motoruda alsam yabancı plakada alsam tarafikte plakasız dolaşacağım yada dolaşmayacağım desende.Piste kendin girecek olsanda yabancı plakalı motoru alamazsın.Sebebi şu sen alacağın adama sadece pistte kullanacağım trafiğe çıkmayacağım desende ne vekalet vererek nede gayri-resmi bir vaziyette motoru sana teslim edemez.Etti diyelim hiç yakalanmadın polise diyelim adam yurtdışına çıkarken motorun gümrük otoparkına koyulması zorunludur.2.si herhangi bir şekikde yakalanırsan iş uzadıkça uzar aldığın adamında başı yanar.Adam kendini kurtarmak için çaldı diyebilir.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı bekir.krgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim iş gene yattı )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Peki bari pistte motor kullananlara nertden ulaşabilirim yardımcı olabilecek varmı ?
    ya dostum sen napıcan bi onu söylesene bizi yalandan geyiğe sarıyosun yok yurt dışı yok pist.

sen yurt dışından motor mu alacaksın?

sen pist motoru alıp sadece pistte mi süreceksin?

sen yurt dışı yada pist motoru ucuz olur onlardan alıp işlem yaptırıp trafiğe mi çıkartacaksın???

ne yapacaksın hangi iş yattı nedir?

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    düzce yamaha bayine bak arkadaşım onlar kenan sofuoğlu ile akraba ellerinde her türlü motor var, geçen sene 2 tane vardı pistten çıkma satılık ellerinde.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam işe gidip gelmelik motor böyle bir motorum olacak sonra işe geç kalma derdi olmayacak. bu motorla zaten polis durdurmaz.

kendi motorum ile test ettim ve 70 km sabit hızla 16 dakikada gidiyorum. bunun yanı sıra motorumun yapabildiği maks hız ile yani 120 ile denedim ve bazı yerlerde yavaşlamanın dışında 9 dakikada vardım işe.

bu rekoru kıracak başka bir motor lazım çünkü şu anki motorum 9 dakikanın altına inmiyor. zaten bu rekor denemelerini ancak pazar günü sabah işe giderken yapabiliyorum çünkü yollar anca boş oluyor.

best lap time 9 minıute

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam işe gidip gelmelik motor böyle bir motorum olacak sonra işe geç kalma derdi olmayacak. bu motorla zaten polis durdurmaz.

kendi motorum ile test ettim ve 70 km sabit hızla 16 dakikada gidiyorum. bunun yanı sıra motorumun yapabildiği maks hız ile yani 120 ile denedim ve bazı yerlerde yavaşlamanın dışında 9 dakikada vardım işe.

bu rekoru kıracak başka bir motor lazım çünkü şu anki motorum 9 dakikanın altına inmiyor. zaten bu rekor denemelerini ancak pazar günü sabah işe giderken yapabiliyorum çünkü yollar anca boş oluyor.

best lap time 9 minıute
    Amaç rekor denemesi yapmaksa bende s1000rr var al bi gün dene

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)