Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pulsar 200 NS satıp MT 25 almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozimosko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK
    Merhabalar şuanda pulsarım 14.500 km de onu satıp hayalimdeki motor olan MT25 i almak istiyorum ancak aklıma takılan bir kaç şey var.

Yakıt konusunda aşırı bir fark olduğunu sanmıyorum(şuanda pulsar ile 100/3.6-3.8 lt yakıyorum varsın 4 yaksın).
    MT 25'in parçaları bakımları ne bileyim diğer şeyleri çok mu pahalı Pulsara göre? Yamaha diye kazıklanılıyor mu?

Bir diğer sorum da aradaki farka değer mi? Bakıldığında çift silindir ve 50 cc fark var arada bunun için 7 bin kredi çekmeme değer mi? Kredimi öderim sıkıntı değil ancak eğer hiçbir fark hissedemeyeceksem az bişey topspeed artacaksa çekmemin bi anlamı yok.

Kredi çekince elimde toplamda 15 bin olacak. Bu paraya başka tavsiyeleriniz var mı?
    Birde 2016 model sıfır 15.750 yazıyor sitesinde sahibinden e bakıyorum ikinci eller 8-9 bin km hatta daha fazla 2015 2016 modeller 14 bin TL sizce sıfır mı ikinci el mi almalıyım?

Bütün sorularımı açıklayarak cevaplarsanız çok sevinirim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motorunuzda herhangi bir sorun var mı? Memnunsanız masrafa gerek yok bence.
    Mt-25 iyi hoş güzelde ABS yok.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Nihayetinde en guclu 250cc.30-35 km kadar top speed farki yasarsiniz belki ama top speed den daha onemlisi muazzam ivmelenen cift silindir rahat bir motora binceksiniz.Yakit konusunda bajaj ci arkadaslar yok 3 buji teknoloji bilmemne konusuyolardi ama 3.6-3.8 masallah 200cc motora Ben r25 ile karma kullanimda 4.1 yakiyorum.Bence alin,goruntusu de cok guzel mt nin

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    illaki o kadar para verilecekse ABS olmayan bir motora verilmesi doğru olmaz. ABS'li motorlara yönelin bence. Hatta tarz değişikliği düşünürseniz xmax 250 ABS de olabilir. Ama illaki vitesli istiyorsanız. ABS'li motorlara bakmanızı öneririm. 2017 Bajaj Dominar var mesela 400 cc ve ABS'li ama tabi ki kararı yine de araştırıp verin

ozimosko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK
    Yok hocam zaten top speed benim icin cokta onemli degil anlaminda demistim. Ama 160 falan gidiyorsa iyiymiş.

Ben tork hastasiyim cevirdigimde gidicek motor mt lerin olayi da bu oldugu icin hastayım. Titresim ve rahatliga kavusabilecek miyim oh be iyi ki almisim diyebilecek miyim bunu merak ediyorum yoksa tuh be fazla bi fark yokmus arada bi ton para verdik neyse diyip uzulecek miyim :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bende aynısını uyguladım ama r25 aldım.grenajlı vs çok garip geldi naked motordan sonra.valla şiddetle tavsiye ederim kendi görüşüm şu günlerin en UCUZ motoru.yalan yok 15.750 2016 modelleri 15.500 e alır geçersin.o parayada öyle motor yok.2017 sanırım 18.000tl falan ama o paralara zor.hocam yakıtta farklılık tabiki var.benmde motor daha 1100km de ama sen pulsarda tapa gaz gittiğin ile mt25 r25 de normal gidişine eş değer.arkadaşım resim yolladı 600 km karma sürüş yapmış 3.2 litre ortalama gösteriyordu 0 lamış kadranı o yüzden inandım.kısaca basınca yakan basmayınca yakmayan ekonomik bir motor.pulsar da bassanda en fazla 1 litre oynar bunda 2 3 litre fark olur.şu an rodaj sürüşü yapıyorum arada bazı bazı yokluyorum motoru açıyorum 4.2 litre yakıyorsun diyor motor.

Motosikleti
    Yamaha MT 25- Yamaha MT 07- KTM 1190 Adv
    Ben de Pulsar dan Mt 25 geçtim.

Yakıt konusuna gelirsek şu an ortalama yakıt tüketimim 100 km /3.7 lt gözüküyor

200 ns Mt 25
    Maksimum Net Güç 23.52 @ 9500 (Ps @ RPM) Maksimum güç 36,0 Ps @ 12.000 dev/dk.
    Maksimum Net Tork 18.3 @ 8000 (Nm @ RPM) Maksimum tork 22,6 Nm 2,3 kgf+m) @ 10.000 dev/dk.

Güç ve Tork değerleri yukarıda yazdım.
    Pulsardan sonra Mt 25 Daha az titreşim daha güvenli sürüş gibi artıları mevcut top speed konusu benim için pek önem arzetmediüi için test etmedim 120 ile 140 arası rahat bir şekilde seyahat ediliyor.

Eksi yönü olarak ABS yok ama Bajajda da yok du.

Sıfır almanı tavsiye ederim iki ay önce 2016 modelini 15 500 TL ye aldım sıkı pazarlık yaparsan daha uyguna alabilirsin, ben pazarlık konusunda biraz yeteneksizim.

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Bende 1 ay önce tam dediğin gibi pulsar ns200 ü satıp mt 25 aldım. 2016 model sıfırını 15750 ye aldım geçtim. Şu an rodajda olduğu için fazla zorlamıyorum fakat ciddi bir fark var hem kalite hem yol tutuşu hem verdiği güven konusunda.

MT-25 hoştur ama paranı bu şekilde çöpe atma
    Potenza bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Benim ilkokul müdürüm Faruk Amca vardı , son zamanlarında genç bir hatunun peşine düşüp yalnız ölmüştü , Allah rahmet eylesin ,benzetmek gibi olmasın.
    Rakamlarla analiz edelim 10000 bakımına ne ödediniz ? Mt25 kullanan bir arkadaşta 10000 bakımına ne ödediğini ve bakım aralıklarını yazsın , servis maliyeti açısından kıyaslayalım.
    (belki ben zayıf olduğumdan ama benim 200Ns genelde redline'a yakın kullanımda 100km'de 3 lt yakıyor.)

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    Neden 2 el cok temiz bir cbf 500 almiyorsun 15000 gibi rakamlara cok temizini alirsin ve bana dua edersin yakit konusunu soyle acikliyayim diger arkadaslarada fikir olur 2 motor uzun yola ciktik bende 99 model kawazaki er5 arkadasimdada pylsar 200 vardi gezi sonunda hesap kitap benim motor 23 kurus arkadasinki 18 kurus yakti arkadasa degermi diye sordum degmez dedi bencede degmez. Saglamlik konusuna gelirsek r25 yuksekdevir cevirmeye calisan bir motor bu yuzden cani cabuk cikariliyor o yuzden cbf 500 saglamlik konusunda r25 ten iki uc tane eskitecegini dusunuyorum konfor artci konforundan titresimden bahsetmiyorum bile. Yuksek cc dusuk devir yuksek tork saglamlik demektir nokta

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Merhaba arkadaşım mt 25 şehir içi kullanım için keyifli bir makine sürüşü rahat, 7000 devir altı sakin 7000 den sonra kıvrak gaz tepkisi artan bir makine. Sıkıntısı abs olmaması, irc lastikleri. artçı için konforlu olmaması. 10,000 bakımını 270 liraya tuna da yaptırdım. 5000 de bir bakım aralıkları. benim kendi sarfiyatım 3,9 4,0 civarında. keyif alırsın diye düşünüyorum.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçmalık bence kredi çekmek yerine paranızı biriktirseniz mt-07 alırsınız

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Makina al bin , al satlar krediler çok masraflı oluyo
    Başka alternatiflere bakılabilir

Degmez haci, me gerek var kredi filan çekip kendini zorlayacaksin.
    Diğer bir konu 200 lük motordan 250 liğe geçiyorsun, hadi 500 cc desen anlarım.
    Bunun için kredi çekme, varsa imkanın test et mt yi farkı gör

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    mt 25 ve tork? hangi tork? nerede tork?

gel ben sana 390 duke vereyim, 15'e ilanda; daha iner mi inmez mi ikna kabiliyetine bağlı
    EmreKocyigit ve enescanatar bunu beğendiler.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Mt-25 sahibi olarak söylüyorum, bence 7000 tl vermeye değmez.

Abs yok.
    İrc lastik
    Artçı konforu sıfır
    Yakıt artacak

Mt-25'e geçip senin hayrına olacak tek şey titreşim, haa bir de şekil.

Bence aradaki 7k farka değmez.

Tavsiyem birkaç ay para biriktir, temiz bir Ktm 390 al.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    ben 2 tane pulsar kullanıp mt25 aldım. 2 ay kullanıp geçen hafta 2017 absli pulsara döndüm.

mt25 pulsara göre çok daha seri ve 130 140lı hızlara çok çabuk çıkıyor. topspeed ben düz yolda hafif öne eğilerek 170 görebildim dahasına gitmedi. ama mesele bu değil tabi. 130 140lı hızlara çok çabuk ve rahat çıkması. tabi rahat diyince bu hızlarda hem rahat hem az yakarak gitmiyor. gidiyor ama yakıyor. ev iş arası 50 km benim. otobandan gidince boşu boşuna basmıyor insan. 110 120 gidiyordum hep. ortalama yakıt 4,2. basa basa 130-150 giden birisi 4,5-5e dayanacaktır. 4ün altına inebilmek için gaza basmamak lazım. 2 ayda 5000 km kullandım otobanda çok denedim acaba nasıl 3,5 ortalama yakalarım diye. 90la gittim yine 3,6 dedi :D abs yok, lastikler berbat. yol tutuşu iyi diyen arkadaş neye göre yol tutuşu iyi dedi anlamadım. lastik ebatının 1 cm fazla olmasına demişse o yanlış olur. artçı konforu 0. oturacak yer yok sanki. seleyi biraz alçak yapalım demişler ama hayaları depoya sıkışıyor insanın kısır olmaktan korktum :D 5000 bakımına 230 tl ödedim(yağ, yağ filtresi). japon kalitesi falan ama janta bakın made in china yazar. debriyaj manetindeki yarı parmak kadar debriyaj ayar cıvatası + somunu için 50tl istediler. bajaj para bile istemez onun için.

mt25in artıları;
    - çift silindirden dolayı yok denecek kadar hafif bi titreşime sahip olması
    - daha seri, daha hızlı olması

mt25in eskileri;
    - aşırı kötü lastik
    - artçı selesinin çok dar olması
    - depoya sıkışma meselesi
    - gidonun çok alçak olması
    - aksesuarlarının fiyatı (bana göre)(dandik ürünleri kıyaslamama katmıyorum)
    - yakıt sarfiyatı(benim gibi günlük min 100 km yapan birisi için fazla)
    - orta sehpa olmaması(bana göre eksiklik)(irf daha yeni yaptı ama 450 istiyor. 5. maddemle ilintili)

kredi çeken arkadaş 7 + faiziyle 9 olacak. motoru alacağı fiyat aslında 15750 değil 17750 olacak. evet vadeli ama cebinden çıkana bakmalı insan
    YsNLzTrK bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt25 şu an kampanyalı fiyatı 15250 tl bilgine...

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Topspeedci değilim demişsin o halde MT 25 parasına Dominar al keşekkür edersin. Dominarın torku MTnin 1,5 katı. Ayrıca yakıtı çok iyi ve ABSli, kaydırmalı debriyajlı motor. Yamahanın sitesindeki fiyat kastım 17 750.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)