Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-CC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Merhaba bugün 30 km/h ile gezerken, bir aracın öne atlamasyıla ön freni bir anda kitledim ve yerle buluştum. Ah salak kafam, bişiy olmadan anlamaz ki durumun ciddiyetini(Kask vardı ama sağlam bişiy değil 100 tllik). Öğrenci olduğum için belli bir bütçe var(hayat koşulları), ama bunun şakası olmaz, kask bu. Velhasılıkelam 300-450(max) aralarında bir kask önerirseniz çok behrudar kalırım. Şöyle bişiy buldum ama satan kişinin arasokakta bir tamirci olmasından korkuyorum. Ayrıca kask'ın logosu(camın olduğu, ön tarafta.) logosu, Youtube'da ki incelemelerdeki gibi değil. Yorumlarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum.

Alacağım kask;
    http://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt-...yah-P173892669

Bu istediğim(alacağım) kaskın resmi(logosu=

Bu ise internetteki bir başka MT Revenge kask;

Bahsettiğim konu, resimlerdeki logolar, orjinalliği simgeler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    LS2 al dostum.Ucuz ama güvenli bir kask.

ls2 ff396 ft2 alma da ne alırsa al, deli gibi rüzgar sesi yapıyor. Paylaştığın kaskın deseni güzelmiş alırsan yorumunu beklerim.

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Arkadaşlar, kaskın orjinalliğini doğrularsak alacağım. Bilgisi olan birisi olursa çok mutlu olacağım. Aldıktan sonra deneyimlerimi yazacağım, iyi günler

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katalogdan baktım. Orijinal olan da o şekilde.
    http://mthelmets.com/pdf/c2017.pdf?v1

33. Sayfa
    Şimdiden hayırlı olsun

Üsteki resim son model mt kask. Alttaki ise eski mt kask bende de alttaki var. Dikkatli ol kafana denemeden alma kalıpları çok ama çok dar. Ben iç pedleri genişler diye xl aldım ki bir önceki ls2 ff350'de de xl takıyordum Cok dar geldi. Inanmayabilirsin kask o kadar sıkı ki diş rahatsızlığı verdi ve doktora gitmek zorunda kaldım. Mt kask yeni bir marka bu yüzden uygun fiyata kaliteli mal satıp kendini kanıtlama çabasında. Rahatlıkla alabilirsin ama bedenine dikkat etmek zorundasın. Ayrıca parçalarına dikkat et vizörü cok adi bir vizor en ufak bir dokunuşta çizilebiliyor. Bunun haricinde düşürmemeye dikkat et çünkü öyle bir meret ki kendisi çok sağlam fakat o vizör parçası cok pahali bende de kırıldı o parca almaya üşeniyorum. Genel olarak ama kask güzel rüzgar 100-120'den sonra geçiyor ağırlık ortalama şekli şemali yerinde

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bende rüzgar sorunu yaşıyordum kasklarda ama kulak tıkacı alarak kurtulabilirsiniz eğer büyük bütçeniz yoksa kask için.Anca pahalı olanları yüksek hızlarda rüzgar sesini geçirmiyor.35-40 TL'ye motosiklet için özel üretilmiş tıkaçlar var.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ara sokakta tamirciden kask alma abi.
    Kaskı geçtim, benim kaska yazlık vizör bakıyordum, sahte Arai vizör gördüm ya sahibindende.. 265TL'ye satıyor bir de, sahte vizör olur mu lan?
    MT bahsettiğin şekilde de kullanıyor logosunu o ayrı, ama satıcı sana güven vermediyse alma. Az daha biriktir, bişeyinden kıs, 600-700TL'ye Bell Qualifier falan var, Givi'nin kaskları var. Bulabilirsen Bell PS VORTEX al, en ucuz Snell sertifikalı kask.

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üsteki resim son model mt kask. Alttaki ise eski mt kask bende de alttaki var. Dikkatli ol kafana denemeden alma kalıpları çok ama çok dar. Ben iç pedleri genişler diye xl aldım ki bir önceki ls2 ff350'de de xl takıyordum Cok dar geldi. Inanmayabilirsin kask o kadar sıkı ki diş rahatsızlığı verdi ve doktora gitmek zorunda kaldım. Mt kask yeni bir marka bu yüzden uygun fiyata kaliteli mal satıp kendini kanıtlama çabasında. Rahatlıkla alabilirsin ama bedenine dikkat etmek zorundasın. Ayrıca parçalarına dikkat et vizörü cok adi bir vizor en ufak bir dokunuşta çizilebiliyor. Bunun haricinde düşürmemeye dikkat et çünkü öyle bir meret ki kendisi çok sağlam fakat o vizör parçası cok pahali bende de kırıldı o parca almaya üşeniyorum. Genel olarak ama kask güzel rüzgar 100-120'den sonra geçiyor ağırlık ortalama şekli şemali yerinde

Öncelikle herkese yorumları için teşekkürler. Benim kafa ölçüm 60(L beden oluyor sanırsam) çıktı. XL ise 61-62 deüerlerini kapsıyor. Ben XL aldım, sizce uyumlu olucak mıdır? Teşekkürler deneyimlerinizi bize açıkladığınız için
    Fıtıfıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıfıtıtı

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Bende de bir adet mt revenge kask bulunmakta kalıp dar ama aslında biraz da dar olması iyi sonuçta kaskın hareket etmesi iyi bir şey değil eğer 130km/h+hızlara çıkacaksan rüzgar sesi alıyor seni rahatsız etmez ama 20dk o şekilde kullandığında kulağını çınlatır yüksek ihtimal bunuda gayet ucuza bir kulak tıkacıyla halledebilirsin bu arada kaska sağlamlık olarak güvenebilirsin.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Aynı konuyu MT kask almadan önce ben de araştırmıştım, aşağıya direk üreticiye attığım mesajı ve gelen yanıtı koyuyorum.

Özetle; her iki kask da orjinal MT markasının üretimi fakat ince üç çizgili logoya sahip ürünler ufak da olsa bazı farklılıklar barındıran yeni seri ürünler.

Kask tavsiyesiyle ilgili olarak da ben MT Blade SV modelini aldım. Kampanya, kupon, indirim vs ile 280 liraya geldi. Bu fiyata göre son derece kaliteli bir ürün. Ses yalıtımı tatminkar, vizör açma-kapama mekanizması kullanışlı, çene bağlantısı pratik, iç pedler rahat ve sağlam görünüyor. Tavsiye ederim.

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    MT Helmets'in yeni logosu o.
    Thunder yada Revenge modellerini tavsiye ederim içerisinde güneş gözlüğü olmadığı için boşluk yok o yüzden daha güvenli, Sharp testten daha başarılı çıktı.

Benimkisi Thunder modeli, memnunum.

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Arkadaşlar gerek resim atmanız, gerek yaşadığınız tecrübeleri buraya aktarmanız beni çok mutlu etti. Teşekkür ederim ilginiz için. MT Revenge kaskını almış bulunmaktayım. Elime ulaşınca resimlerini göndereceğim buraya Tekrar teşekkürler.

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Hayırlı olsun dostum. Orta segment bir kask ömrü dolana kadar idare eder seni, umarım birdaha test etme şansı bulmazsın

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Arkadaşlar kafamın ölçüsü 60cm, 61-62cm kafalara uygun olan XL modelini aldım ama inanılmaz derecede sıkıyor kafamı. Takmak zaten ayrı bir savaş, taktıktan sonra aynaya baktığımda gözler kırımızı, kafam mosmor olmuştu. Korktum, çıkardım. Esneme payı ile geçicek bişiy olduğunu düşünmüyorum, ya siz? Az sonra iade talebinde bulunup, 1 üst bedenini alacağım.

Hayırlı olsun dostum. Orta segment bir kask ömrü dolana kadar idare eder seni, umarım birdaha test etme şansı bulmazsın
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Arkadaşlar 2XL modelini bulamadım, Nolan N64 hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Biraz kafanızı sıkması iyi bir durum isterseniz bir kere daha deneyin belki alışırsınız ama yok canımı yakıyor rahat edemiyorum diyorsanız piyasa da başka kasklar bakabilirsiniz Nolan N64 konusunda fikrim yok çevremde de görmedim ama kullanan çıkar illaki forumda.
    Gönlümüz bir kere yanmış ne kaybımız var ki iki tekerimiz den başka.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de ilk taktığımda kafama geçirirken bile aşırı zorlandım. Başımda aşırı bir baskı hissettim. Fakat sonrasında kafamda 15 dk filan beklettim 1-2 gün ve rahatladı. Şu an çok rahatım ve kafamı tamamen sarıyor. Bir büyük bedende kafanıza başta tam oturup sonradan açılma ihtimali de var ki riskli bir durum.

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ilk taktığımda kafama geçirirken bile aşırı zorlandım. Başımda aşırı bir baskı hissettim. Fakat sonrasında kafamda 15 dk filan beklettim 1-2 gün ve rahatladı. Şu an çok rahatım ve kafamı tamamen sarıyor. Bir büyük bedende kafanıza başta tam oturup sonradan açılma ihtimali de var ki riskli bir durum.
    Kesinlikle ilk kaskim da tam sarmıyordu sağa sola bakarken kask benden alakasız hareket ediyordu 80km+ da rüzgardan sağa sola kayıyordu biraz sıksın sağlam tutsun.

Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Hocam şöyle ki kafama takıp 5 dk bekledim ve yüzüme kan gitmedi nerdeyse, geçer mi acaba?

Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Alıntı E-CC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle ki kafama takıp 5 dk bekledim ve yüzüme kan gitmedi nerdeyse, geçer mi acaba?
    Eğer o derece ise değiştirin ben ilk kullanmam da çıkarıp takmam 5dk mı alıyordu içindede yüzüm yanıyordu biraz kulaklarım falan takılıyodu siz bilirsiniz yine ama dediğim gibi aşırı sıkıyorsa dikkatinizi dağıtacak kadar rahatsız ediyosa yeni kask bulun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler