Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Sıcakta Uzun Yol Yapanlar???

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Arkadaşlar bu sıcaklarda uzun yola çıkan var mı aranızda?

Epey bir uzun yol deneyimim var aslında, 5000+km turlarım da oldu ancak fakat ve lakin ben böyle sıcakta uzun yol yapmadım arkadaş. Bu nedir allaasen???

Hatay'dan Izmir e doğru süreceğim, nemden kaçmak için konya afyon üstü gidip gelmeyi düşünüyorum.
    Full ekipmanla yolda olanlar durum nedir?

Ayrıca burdan güneşe sesleniyorum; aynısını senin anana bacına yapsalar hoşuna gidermi???
    GT250rAlanya, yulis, fz6_fazer ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Ben gece yolculuğu yaptım, çok da güzel oldu, ayvalık- istanbul arası püfür püfür geldim, hatta ivrindi de bildiğin üşüdüm, güneş battıktan sonra yola çıkmanızı, sakin ve çok dikkatli kullanmanızı, kendinize araç referans alıp onu takip etmenizi öneririm
    electricsky bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Uzun yol neden problem olsun ki? Esas önemli olan kaskının koyu renk olmaması bunun dışında rüzgar diğer ekipmanların handikapını alıp götürecektir. Depo molası yeterli biraz dinlenir kafayı soğutur devam edersin. Makine desen ısınmaz. Zaten içeri girdiğin zaman üşüme ihtimalin bile var yazlık ekipmanla. Konya Afyon civarı sabah erken ve akşam saatlerinde üşüyebilebilirsin, yaşamadığım şey değil.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Dün 500km civarı yol yaptım (Birçok noktada vakit geçirerek). Sabah çok erken saatte çıkıp saat öğlen 11'e kadar çok rahat oluyor. Sonrası kasıyor haketten. Sıcak saatlerde motorun sıcaklığını da yemeyeceğin devir ve hızda gitmeye çalışmanı öneririm. Yukarıda güneş aşağıda motor fena oluyor.
    "CaRPe DieM"

Bu sıcakta yol yapanlar için kapınızın önüne bir kap su bırakın :D

Uzun yolda bol bol su içerseniz bir sıkıntı olmaz gibi ama şehir içi trafiğindekilere Allah yardım etsin.
    selsa, Mustaphalanx, sarpgray ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Acil bir durum olmadıktan sonra bu aylarda uzun yol yaparım ama sabah erken çıkıp en geç 11'de sürüşe ara verip, en erken saat 16:00 gibi başlayıp 21:00'e kadar sürerim. Öğle saatlerinde yolda olmak keyif değil işkence.
    Rüzgar da kar etmiyor, sıcak esiyor resmen. Bazen hava alayım diye vizörü açıyorum gelen sıcak hava daha fazla boğuyor kapatıyorum o derece.
    Haftasonu Antalya'ya sürecektim, kelimenin tam anlamıyla yemedi

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Ben gece gidip geliyorum bu sıcaklar çekilir gibi deģil

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece uzun yolda ne araba nede motor sürmeyi sevmiyorum.
    O ayarsız ışıklar hele çakma zenonlar adamı kör ediyo. Bide üstüne yol aydınlatması hiç yok çoğu yolda motor ne gösteriyosa o
    weirdo1 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hala git gel Konya 6 saat takılıyosun be kardeşim..

Dün piştik Yunan dönüşünde, hava 45 , asfalt 53 derece, motor da 150-160 km/h aralığında 93-95 derece arasındaydı... Pek akıl işi değil, otur oturduğun yerde ;)

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Ben Cumartesi Afyon-Ankara git gel yaptım. Çok uzun yol değil 500 km toplam ama kabus oldu resmen. Mont, kask, eldiven, pantolon, bot, motorun sıcağı... bir de güneş karşıdan denk geldi bir ara. Haytı sorguladım resmen. Çok çok sık mola vermek zorunda kaldım.

Gece yol yapmayı sadece böyle çok sıcak havalarda tavsiye ederim. O gündüz sıcağı gecenin tehlikelerinden daha tehlikeli bence... Gündüz uyuyabiliyorsanız uyuyun güneş batar batmaz basın marşa...

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Hava oralarda nasıl bilmiyorum ama izmir tarafı +40 derece gece veya sabahın ilk ışıklarında çıkmanızı tavsiye ederim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Saat 02de çıkın yola 4 gibi açılmaya başlıyor
    Zaten 11 gibi varmış olursunuz
    Serinde gidin

Geçen gün 100 git 100 gel 200 km yaptım bir ara gözüm kararır gibi oldu titreme başladı halsizlik çöktü. Sıcaklardan önce boyle şeyler hic yoktu.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Sakın haa, istediğin kadar ekipman süper olsun, beyazolsun farketmez, bu sıcakta rüzgarda soğutmaz, rüzgar dediğin zaten fön makinasından çıkan hava gibi, güneşin ısısında üstündekiler emiyor, geçen 60 dereceyi buldu, motor zaten bayılıyor bu sıcaktan, sen yanıyorsun, bu sıcakta motorla uzun yol çekilmez, delilik, Balıkesir-Finike yaptım, yollar erimiş asfalt berbat, kum serpmişler, motor işi yazın biter arkadaş, bunun zevki yok artık, motor normal havada zevkli, bundan sonra klimalı araba, başka yolu yok, ölmeye niyetim yok, 1 saatte molada versen 3 saat sonra 40-60 derece hissedilen havada bilincin kapanıyor gibi oluyor, başın dönüyor odaklanamıyorsun, sakın bu sıcaklarda yola çıkmayın, helede uzun yola ve saat sabah 10 akşam 5 e kadar, özellikle akdeniz taraflarında ...

sıcaktan şoka girmiş araba sürücülerinide unutmayın...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sıcaklarda uzun yola çıkan var mı aranızda?

Epey bir uzun yol deneyimim var aslında, 5000+km turlarım da oldu ancak fakat ve lakin ben böyle sıcakta uzun yol yapmadım arkadaş. Bu nedir allaasen???

Hatay'dan Izmir e doğru süreceğim, nemden kaçmak için konya afyon üstü gidip gelmeyi düşünüyorum.
    Full ekipmanla yolda olanlar durum nedir?

Ayrıca burdan güneşe sesleniyorum; aynısını senin anana bacına yapsalar hoşuna gidermi???
    3 gün önce İzmir-Alanya dönüşte Alanya-Kaş-Fethiye üzerinden İzmir yaptık dış ortam sıcaklığı 48 dereceydi full ekipman toplamda 1690 km tavsiyem yola akşam 6 dan sonra çık biz sabah çıktık bütün sıcağı yedik

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Anadolu yakasından karşıya gecip geldim, köprünün üzeri bile alev ateş yanıyor. Böyle cehennem sıcağı hic görmemiştim. Giderken vizörü açık gittim, sadece gözümün cevresi siyahlasmıs sıcak rüzgar yemekten.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Gece yolculuğunu yola hayvan atlama riskinden ve ayarsız farları bolca olan araçlardan dolayı çok sıcak bakamıyorum. Ama bu kadar sıcak olunca da gündüz yol yapmaya gözüm kesmiyor. Normalde bu rotayı giderken konya uşak üzerinden dönerken antalya üzerinden yapmaktaydım ama alanya-anamur arasındaki o caaanım virajlarda asfalt olduğu gibi eriyor desek yeridir. O yuzden daha nemsiz olan gidiş güzergahında geri döneceğim kuvvetli ihtimal.

Full face kaskım mavi beyaz ama cidden katlanamıyorum bu sıcakta fullface kaska. O yüzden çene açılır kaskla yola çıkmayı planlıyorum ama o da siyah (birde kamera intercom falan sök çıkar üşeniyorum sanki)

Sonuç olarak bugün hava sıcaklığı biraz düştükten sonra ufaktan yol almaya başlayacağım gibi.
    Güvenemiyorum bohda çıkabilir

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Bence mototsiklet kıyafeti gibi iç çamaşırı da önemli. Under Armor spor kıayafetleri mağazasında ter'i daha çabuk vücuttan atan boxer ve t-shirt var. Baya faydası oluyor.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı Exzina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mototsiklet kıyafeti gibi iç çamaşırı da önemli. Under Armor spor kıayafetleri mağazasında ter'i daha çabuk vücuttan atan boxer ve t-shirt var. Baya faydası oluyor.
    Kullanıyorum çok faydalı ürünler gerçekten
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Son 1 ayda 3 defa İstanbul-Tekirdağ arası yol yaptım 3'ü de güneş battıktan hemen sonraydı. Full ekipman kullanıyorum bakkala bile gitsem bu yüzden güneş varken sorun olabiliyor ekipmanlarımın tamamı yazlık olmasına rağmen. Fileli montun içine giren hava da sıcak oluyor. Gerçi bu havalar normal değil eskiden böyle sıcaklar yaşıyor muyduk hatırlamıyorum ama eskiden havuza girince serinlerdik, şimdilerde serinlemek için girdiğim havuzda terliyorum, en iyisi günde en az 3 defa soğuk duş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)