Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Sıcakta Uzun Yol Yapanlar???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Pazar günü 1gsxr 1000,1gsxr 600,1gsr 600 le 3 motor Bursa İznik yaptık sık sık mola vererek her molada bol bol su içerek sorunsuz bir şekilde döndük.Hava çok sıcaktı.Trafiğe girmedikten sonra sürekli hareket halinde olduğumuzdan pek etkilenmedik.Bu arada 1 Temmuzda devreye giren Ortalama hız tespit sistemine yakalanmamışızdır inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene gelmiştim o Isparta tarafına adamlar bildiğin kum serpmiş yola
    Onu yine yapmışlar bazı yerlerde, sonra da kışın onun ceremesini çekiyoruz, yol jilet oluyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yola çıkılacak şehir, rota ve mesafeye göre ayarlama yapılmalı. İstanbuldan çıkış için en ideal yola çıkış saati sabah 05 gibi bence. tabi o saatlerde file mont sizi üşütür bile, o yüzden normal mont içliksiz giyilir, file mont bagaja veya çantaya konur. Güneş bu yaz günleri saat 8-9 da kızdırmaya başlıyor. Mola yerinde file monta geçilir. Üst iç çamaşırı da çok önemli bence terleyince mutlaka değiştirilmeli. Şu bisikletcilerin kullandığı malzemeler var onlardan giyilebilir.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yola çıkılacak şehir, rota ve mesafeye göre ayarlama yapılmalı. İstanbuldan çıkış için en ideal yola çıkış saati sabah 05 gibi bence. tabi o saatlerde file mont sizi üşütür bile, o yüzden normal mont içliksiz giyilir, file mont bagaja veya çantaya konur. Güneş bu yaz günleri saat 8-9 da kızdırmaya başlıyor. Mola yerinde file monta geçilir. Üst iç çamaşırı da çok önemli bence terleyince mutlaka değiştirilmeli. Şu bisikletcilerin kullandığı malzemeler var onlardan giyilebilir.
    topcase yasak ceza yemeyelim )
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase yasak ceza yemeyelim )
    Sadece çanta dedim artık o topcase mi olur sırt çantası mı yan çanta mı ihtiyaç neyse o. Benim scooterda sele altı bagajı yetiyor, yetmezse sırt çantasını artçı yerine bağlıyorum sıkıntı yok.
    Amanın yasak ceza yemeyelim konusu bitmek bilmez bir tartışma konusu ayrıca. Topcase yasak da o enduroların arkasına yanına takılan küp aluminyum çantalar yasak değil mi? İsteyen istediği çantayı takar bence; ceza gelirse de mahkemeye itiraz edilmeli başka yolu yok. Ceza yazacaklar diye böyle bir ihtiyaçtan vazgeçmek olmaz.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Gittim ve geldim.

Güneşin sadece son demlerinde sürün gündüz sürmeyi düşünen varsa. Zira hataydan saat17.00 da hareket etmeme rağmen izmire vardığımda kaval kemiklerim kıpkırmızıydı bariz yanmış.

Gece sürüşüne pek sıcak bakmadan çıkmış olsam da çıkmış bulunduk. Ancak son dakika karariyla çıkınca gündüzden dinlenmeden yola çıkmış olduk. Uşak tarafında artık gözlerim kapanıyordu, neyse ki soguk nescafe diye birsey icad etmişler. Uşak'a kadar gidip Izmire varamasaydim çok zoruma giderdi

Şu yaz gününde yazlık kışlık montla çıkmak evet saçma gibi duruyor olsa da gece sürüşünde fileli mont yeterli gelmiyor. Ben çözümlemeyi yağmurluk ile yaptım. Kimi zaman elcik ısıtmayı açtığım yerler dahi oldu.

Gece sürüşü yapacaksanız mutlaka ve mutlaka ekstra aydınlatma yada çakar kullanın. Bırakın millet rahatsız olursa olsun! Benim çakar seti biraz fazla aydınlattığından olacak zaman zaman karşıdan gelenlerin rahatsız olduklarını selektörlerle ifade etmelerinin ardından ledleri kapadım ama bu kez de kimse sallamaz oldu! Yol istiyorsun yol veren yok, tali yoldan çıkanın salladığı yok, karşıdan gelenin uzunları kapattığı yok...
    Yakın arkadaş çakarınızı ledinizi, başka türlü olmuyor.

Neyse bana geçmiş olsun, gidiiimde yatayım artık
    Guven bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gece yolculuk tehlikeli. Mümkün olduğunca bulaşmıyorum.

32-33 derece havada uzun yol yaptım bir kez. File mont şart. Sıcaklık insan vücudu sıcaklığına yaklaşınca sıkıntı oluyor haliyle, hareket halinde bile olsanız. O durumda doğal klima devreye giriyor. İhtiyacınız kadar terliyorsunuz, ancak tam olarak terlemiyorsunuz, çünkü ter derideki gözeneklerden çıkar çıkmaz buharlaşıp serinletiyor, file mont sağolsun.

Onun dışında mümkünse yüksek rakımlı yollar tercih edilebilir. Yazın bile serin olur. O yoksa etrafı orman yollar tercih edilebilir, nem az olur. O da yoksa güzel bir file mont lazım

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittim ve geldim.
    Hoşgeldin Yunus.
    Bizim iş ne merkezde ? Halloldu mu inşallah ?
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    11:00-17:00 arası çekilmez bu sıcak havada motora binmek

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Yunus.
    Bizim iş ne merkezde ? Halloldu mu inşallah ?
    Abi tsort isini daha ucuza ayarlamaya calisiyorum hala. Şapkayı da işin içine katarak totalde daha düşük fiyat alabileceğim yerler vakıyorum. Netleşecek az kaldı
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Fotoğraf gören var mı?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf gören var mı?

Motorun fotosunu çekip atmayı düşünüyordum o olmaz mi? Illaaa şöyle gezdim böyle gezdim diyerek heves mi ettireyim şimdi seni
    Giderken aksiyon kamerasiyla bir kac gun batimi falan çektim sanirim o olurmu?
    Ben yalniz sürerken yolda pek fazla mola vermiyor ve rotadan pek çıkmıyorum. 300 400kmde bir mola yapınca fotograflayacak pek birsey de olmuyor ne yazikki.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Gözümüz gönlümüz açılırdı,bu sene pek bir yerlerede çıkamıyorum

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Katliamın detayları

Ahanda bu kadar yol

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Veee gaffur efendiyi (motorun adı) yıkatıp inzivaya çekmenin, ponçik efendi şıh hazretlerini yıkatıp (arabanın adı) ortamlara akmanın zamanı

fz6_fazer ve sey_47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Bugun sabah 08.00 de Istanbuldan ciktim,16.30 da Sinop a vardim.Oyle rahatsız edici bir sicak yoktu. Rotam guney olsa tabi farkli olurdu biraz

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yollarda sinek kalmamış

Motosikleti
    Cuma akşamı İstanbul-Eskihisar hareket 19:20, Bursa Varış 21:45. Gemlik köfteci Yusuf'ta akşam yemeği.
    Cumartesi Bursa'dan hareket 05:05, Sarımsaklı varış 09:00. Susurluk Yasa'da tost-çay.
    Pazar dönüş eziyeti Sarımsaklı hareket 17:05, İstanbul Kartal varış 00:45.
    Yolun özellikle Karacabey-Bursa arası komple aşırı yoğundu. Eskihisar'dan çıkış, İstanbul'a giriş E-5 fena yoğundu. Tuzla Piyade okulundan çıkarak kendimi zor attım.
    Arkadaşlar tavsiyem şehirdışına çıkıyorsanız Pazar akşamı İstanbul'a dönmeyin. Yanlız aynı güzergah aynı koşullarda otomobil ile gitseydim varışım gece 02 yi falan bulurdu. Karacabey-Bursa normal koşullarda yarım saattir, arabalar benzin istasyonundakiler 1 saat 45 dakikada anca geldiklerini söylediler. Motorla ne kadar sürdü bilemiyorum ama sanırım 45-50dk da geçtim burayı.

Sıcak hiç etkilemedi seyahat ettiğim saatlerde gayet serin serin; ancak fazla rüzgardan beynim döndü. Bir taraftan sol çaprazdan esen fırtına bir yandan da diğer araçlarla mücadele etmek oldukça yordu.

TarıkTekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Bu hafta sonu arabayla 600 km falan yol yaptım,İstanbul'a dönüşte yoğun trafik nedeniyle, 100 km'yi 3 saatte aldım.
    Ben klimalı arabamda serin serin ve mutsuzken
    Yanımdan vızır vızır geçen motorcu arkadaşlar oldukça mutlu gözüküyorlardı.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    İstanbul-Alanya-İstanbul iki günde 1685km yaptım.İstanbul çıkışta sabah 7:00 sıcaklığı 24 derece civarıydı.Yol boyunca Bursa-İnegöl hattında oldukça üşüdüm ve yazlık montun içine ince polarımı giyerek rahatladım.Büyük hata ile şort+dizlik kombini dizlerimde 8x15cm ve baldırlarımda 10x15cm açık kalan kısımları acemi yanıklarına maruz bıraktı.30 faktör korumalı krem uzun saatlerde yalan oldu ve ben dizlerimi ancak boyunluklarımla örterek biraz kurtardım.Şehir içi harika serinlik sağlıyan şort uzun yolda sınıfta kaldı.Salda gölünü hep merak ederdim oradan dolaştım ama kendimi navigasyona teslim ettiğimde beni oldukça tenha bir stabilize yoldan götürdü,yer yer çok zorlandım.Düşseydim oralarda olay olurdu kesin.Salda gölü ülkemizin harika bir köşesi,görmek isteyenlere tavsiye ederim,sorusu olanlara yardımcı olurum.Akşam üstü Alanya'da İncekum Orman Kampına vardım ve kendimi hemen denize attım,yorgunluğun üstüne harika oldu.Hava kararmak üzereyken çadırı çabucak kurup Alanya merkeze sürdüm akşam yemeği için.Hava oldukça sıcak ve nemli idi.Gece çadırda ağaçların altında rahat bir uyku çektikten sonra sabah kahvaltı faslını müteakip yola çıktım.Isparta-Afyon üzerinden döndüm.Sıcak havalarda öğlen saatlerinde çarpılmamak için incecik bir file mont(benimki Ross Air),yazlık bir pantalon(ben denim giyerim bir daha),yazlık bir eldiven(benim Held Sambia),yazlık bot(kısa IXS ile gittim ama içime sinmedi uzun bot gerekir güvenlik için),ıslatıp takınca çok güzel serinlik sağlasın,mont yakası tahriş etmesin,ora bura açıkta kalırsa yamansın diye birkaç boyunluk(bandana),mümkünse çok bunalınca şöyle bir açılıp ferahlanacak kendi güneşliği olan bir kask(Shark evoline işimi gördü).Yol boyunca alakasız yerlere bolca iri mıcır dökmüşler,çok dikkat etmek lazım.Gece sürüş bence riskli olur.Çok fazla atlayan zıplayan, kural tanımayan, olmayacak manevralar yapan,tersten gelen,dönen,üstüne kıran kalitesiz sürücülere dikkat etmeli.Uzun saatler sürerek sıcakta reflekslerin zayıflamasına izin vermeden kendi temponuza uygun aralıklarla mola vererek keyifli bir yolculuğu hedeflemelisiniz.Uzun yolun cilvesi olarak mutlaka çok sıcak,çok soğuk,çok rüzgarlı,yağmurlu vs. birçok etkene maruz kalacaksınız,tedarikli olmayınca keyiften uzaklaşıp eziyete yaklaşırsınız.Yanınızda yağmurluk(eldiven,bot,mont,pantalon için),lastik tamir seti(tenha yollarda güvence),pompa,resmi evraklar mutlaka olmalı.Salda gölünde Sami Usta'da pide,Afyon'da Selçuk Bey tesislerinde kebap yedim.Şiddetle tavsiye ederim ikisini de.İki kelam edeyim dedim döküldü kelimeler,kusura bakmayın.
    sey_47 bunu beğendi.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı rasitkoksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul-Alanya-İstanbul iki günde 1685km yaptım.İstanbul çıkışta sabah 7:00 sıcaklığı 24 derece civarıydı.Yol boyunca Bursa-İnegöl hattında oldukça üşüdüm ve yazlık montun içine ince polarımı giyerek rahatladım.Büyük hata ile şort+dizlik kombini dizlerimde 8x15cm ve baldırlarımda 10x15cm açık kalan kısımları acemi yanıklarına maruz bıraktı.30 faktör korumalı krem uzun saatlerde yalan oldu ve ben dizlerimi ancak boyunluklarımla örterek biraz kurtardım.Şehir içi harika serinlik sağlıyan şort uzun yolda sınıfta kaldı.Salda gölünü hep merak ederdim oradan dolaştım ama kendimi navigasyona teslim ettiğimde beni oldukça tenha bir stabilize yoldan götürdü,yer yer çok zorlandım.Düşseydim oralarda olay olurdu kesin.Salda gölü ülkemizin harika bir köşesi,görmek isteyenlere tavsiye ederim,sorusu olanlara yardımcı olurum.Akşam üstü Alanya'da İncekum Orman Kampına vardım ve kendimi hemen denize attım,yorgunluğun üstüne harika oldu.Hava kararmak üzereyken çadırı çabucak kurup Alanya merkeze sürdüm akşam yemeği için.Hava oldukça sıcak ve nemli idi.Gece çadırda ağaçların altında rahat bir uyku çektikten sonra sabah kahvaltı faslını müteakip yola çıktım.Isparta-Afyon üzerinden döndüm.Sıcak havalarda öğlen saatlerinde çarpılmamak için incecik bir file mont(benimki Ross Air),yazlık bir pantalon(ben denim giyerim bir daha),yazlık bir eldiven(benim Held Sambia),yazlık bot(kısa IXS ile gittim ama içime sinmedi uzun bot gerekir güvenlik için),ıslatıp takınca çok güzel serinlik sağlasın,mont yakası tahriş etmesin,ora bura açıkta kalırsa yamansın diye birkaç boyunluk(bandana),mümkünse çok bunalınca şöyle bir açılıp ferahlanacak kendi güneşliği olan bir kask(Shark evoline işimi gördü).Yol boyunca alakasız yerlere bolca iri mıcır dökmüşler,çok dikkat etmek lazım.Gece sürüş bence riskli olur.Çok fazla atlayan zıplayan, kural tanımayan, olmayacak manevralar yapan,tersten gelen,dönen,üstüne kıran kalitesiz sürücülere dikkat etmeli.Uzun saatler sürerek sıcakta reflekslerin zayıflamasına izin vermeden kendi temponuza uygun aralıklarla mola vererek keyifli bir yolculuğu hedeflemelisiniz.Uzun yolun cilvesi olarak mutlaka çok sıcak,çok soğuk,çok rüzgarlı,yağmurlu vs. birçok etkene maruz kalacaksınız,tedarikli olmayınca keyiften uzaklaşıp eziyete yaklaşırsınız.Yanınızda yağmurluk(eldiven,bot,mont,pantalon için),lastik tamir seti(tenha yollarda güvence),pompa,resmi evraklar mutlaka olmalı.Salda gölünde Sami Usta'da pide,Afyon'da Selçuk Bey tesislerinde kebap yedim.Şiddetle tavsiye ederim ikisini de.İki kelam edeyim dedim döküldü kelimeler,kusura bakmayın.

Keşke bir kaç paragraf kullanarak anlatsaydın.

Harf dolu bir çuvalı yere dökmüş gibi olmuş yazı biraz...
    rasitkoksal bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)