Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaz Köprüsü) HGS saçmalığı ve çözümü.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    23 Temmuz akşamı arkadaşlarla Nişantaşında buluşup, geri dönüşte Boğaz Köprüsünden saat 00:53de geçiş yaptım. Bir kaç gün sonra KGM sitesinden yediğim ceza var mı diye bir bakayım dedim. ( http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx )

Geçiş tipi OGS olarak görünen, Normal Geçiş Ücreti 7,00 TL, Ceza Tutarı 77,00 TL, İndirimli Ceza Tutarı 59,5 TL olan bir ceza çıktı karşıma.

Önce BİMER üstünden bir başvuru açtım, daha bir sonuç olmadığını belirteyim.

Ardından 0850 460 60 60 nolu telefondan ilgili birime ulaştım. Durumu anlatmam çok zor olmadı, zaten geçerken çektiğim videodan da ( https://youtu.be/D4i8-gDJyYQ ) bahsedince durumun köprüdeki sistemin HGS'yi tanımamasından kaynaklandığını belirttiler. Yapılması gereken olarak söyledikleri şu;

ogs@kgm.gov.tr mail adresine "...... plakalı motosikletimle ..... tarih ve .... saatinde 15 Temuz Şehitler Köprüsünden HGS kartımla yaptığım geçişten dolayı OGS sisteminden yediğim cezanın iptalini, HGS geçiş ücretimin HGS kartımdaki bakiyeden düşülmesini arz ederim." şeklinde bir dilekçe yollamam gerektiği söylendi.

Dilekçe sonrasında yoğunluktan dolayı 1-2 ay içinde cezanın iptal edilip, bakiyenin HGS kartından düşüleceği, bu süre içinde cezayı ödemem gerekmediği, ve herhangi bir sorun oluşturmayacağı belirtildi.

Umarım sizin de işinize yarar arkadaşlar.
    pea, bursalıali, Bashwarp ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    aynı şekilde bende uğraştım geçen gün. Telefon açarak ulaştım bi 15 dakika süren işlemle sildik hatalı geçişleri ve cezayı normale döndürdük ama her 10-15 günde bir aramamız gerekiyomuş sürekli sildircez :D sistem teknolojik güya çilesi bize kaldı
    birbilent bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    1 sene once falan hgs ile ogs den gectim, ayni sekilde ceza yansidi, sordugumda bekle 15 20 gun ceza silinir hgs bakiyenden dusulur dendi ve oyle de oldu, su an aramamiz mi gerekiyor?

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Bu sabah aynı şekilde ben de 77 liralık bir ceza yediğimi gördüm. İşin ilginci iki gün önce 25 lira yüklememe rağmen bu cezanın gelmesi. Ayrıca 5-6 kere otomobil sayıp 7 lira çekmiş HGS'den. Onları da düzelttirdim. Sistem kesinlikle saçmalıyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Şimdi ben de kontrol ettim ve bana da 19-20 Haziran'da 2 adet 7 TL'lik geçiş ve ceza olarak 77 TL kitlemişler. Telefon ile aradığımda 16 kişi beklediğini belirtiyor. Direkt yukarıdaki ogs@kgm.gov.tr adresine mail attım. Başka yapmam gereken bir işlem var mıdır ?

Böyle salaklık görmedim ayrıca. HGS'de bakiye otomaik olarak kredi kartından çekecek şekilde ayarladım. Bence kime ne kitleyebilirsek, bakmayanlara ne kitleyebilirsek kârdır diye düşünüyorlar!!!
    birbilent bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Dostum harikasin sayende ben de ceza yemis oldugumu gordum.
    Hemen anlattigin gibi bir dilekce maili atayim.

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Arkadaşlar mesajda düzenleme yapamadığımdan buradan ekleyeyim, dilekçeyle beraber ruhsatın da fotoğrafını çekip göndermeniz gerekiyor.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Deliller elinde varsa ver bir avukata hem kendi paranı hem avukatın parasını al. Yada düzgün bir iş yapsınlar biz böyle yapmayalım. Senin verdiğin paranı faiziyle göndermezler normalde. Ama sen geç ödersen faiziyle alıyorlar

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    metehan abimiz günler öncesinden bizi uyarmıştı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mesajda düzenleme yapamadığımdan buradan ekleyeyim, dilekçeyle beraber ruhsatın da fotoğrafını çekip göndermeniz gerekiyor.
    Ruhsatın tüm sayfalarını çekmemiz mi gerekiyor ?

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abimiz günler öncesinden bizi uyarmıştı.
    Bahsettiğin başlığı şimdi gördüm. Metehan kardeşimize teşekkürler ve saygılar. Benim burada paylaştığım, sorundan ziyade, çözüm aradığımda karşıma çıkan bilgi. Umarım tüm arkadaşların işine yarar.

Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deliller elinde varsa ver bir avukata hem kendi paranı hem avukatın parasını al. Yada düzgün bir iş yapsınlar biz böyle yapmayalım. Senin verdiğin paranı faiziyle göndermezler normalde. Ama sen geç ödersen faiziyle alıyorlar
    Burada amaç dava etmek vs değil. Sadece hatalı işlemi düzeltmek. Çaldığım kavalın güttüğüm koyuna gitmesi lazım. 77 TL'lik ceza için dava dosyasının evrak masrafı bile kat be kat tutacak, bir de takip etmesi cabası. Yapan olursa saygı duyarım, ancak şahsen o kadar vakit harcayacak lüksüm yok.

Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatın tüm sayfalarını çekmemiz mi gerekiyor ?
    Ön iki sayfa yeterli olacaktır.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    3 5 kişi toplaşın show tv WhatsApp hattını arayın gelsinler. Hemde deneyim olur, tepki göstermek lazım.
    birbilent ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    hknzrdm kusura bakma ama seni biraz saf bulmuşlar , klasik devlet memuru tepkisi vermiş arkadaş.
    Zaten senin kaydın kuydun ellerinde ne o öyle dilekçe vb , üste ruhsat fotokopisi , elden teslim edelim dilekçeyi oldu olacak.
    O cezayı ödeyen o paranın üstüne su içer.
    Zaten biraz beklerseniz o paralar 7 tl olarak Hgs'nizden kesiliyor ve sizin yapacağınız buna itiraz edip düzelttirmek.
    Bu ülkede düzgün olmak her zaman sorun malesef , bu işin kabulünü yapan zihniyete de birşey demiyorum.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hknzrdm kusura bakma ama seni biraz saf bulmuşlar , klasik devlet memuru tepkisi vermiş arkadaş.
    Zaten senin kaydın kuydun ellerinde ne o öyle dilekçe vb , üste ruhsat fotokopisi , elden teslim edelim dilekçeyi oldu olacak.
    O cezayı ödeyen o paranın üstüne su içer.
    Zaten biraz beklerseniz o paralar 7 tl olarak Hgs'nizden kesiliyor ve sizin yapacağınız buna itiraz edip düzelttirmek.
    Bu ülkede düzgün olmak her zaman sorun malesef , bu işin kabulünü yapan zihniyete de birşey demiyorum.
    Öyle diyorsan öyledir. Klasik devlet memuru tepkisini işimizden dolayı biliyoruz sanıyordum, sayende bir şeyler öğreniyorum öğrenmesine de, buradaki durum HGS kartını okumayan HGS sistemi değil, HGS sistemi olmayan köprüde, OGS tarafından okunmayıp, manasız kesilen cezanın iptali için itiraz dilekçesi vermek. Cezayı ödeyeceğimi söylediğim bir yer de olmadı, ödemek zorunda olmadığımı da kendileri belirttiler. Üstüne bu şekilde gönderilmiş dilekçenin resmi evrak olarak değerlendirileceğini "klasik memur tepkisi" kavramını bildiğin için tahmin edebileceğini düşünüyorum. "Nasılsa düşüyo ya" demek isteyene de saygım sonsuz tabii.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Haklısın kusura bakma ben tam okumadan yazmışım.
    Arabalarda durum nasıl , düzenli kontrol eden arkadaş var mı ? Okumazsa plakadan düşüyor mu yoksa ihmal oluyor mu ?

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobiller için sistem daha düzenli işliyor. Ama her türlü HGS sakat doğmuş bir sistem OGS ye göre.

Burada sorun 6. sınıf hgs li araçtan fazla para tahsili.

Eski şekilde gişeler varken 10 geçişten belki bir tanesinin parası tahsil edildiğinden fazla bir sorun olmuyordu. Gişeler yıkıldıktan sonra bu sorunu çok sık yaşamaya başladık.

Yanlız dilekçe ruhsat fotokopi filan olayı başıma hiç gelmedi.

0850 460 6060 nolu telefondan düşümü yapıyorlar bir takip nosu veriyorlar 10-15 gün içerisinde hesap normale dönmüş oluyor..

Cezaya düşmüş geçiş, fazla çekilen kısmın iadesinden sonra bakiye yeterli olursa siliniyor.

Dilekçe ruhsat fotokopi filan benden kimse istemedi hiç...

Motosikleti
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobiller için sistem daha düzenli işliyor. Ama her türlü HGS sakat doğmuş bir sistem OGS ye göre.

Burada sorun 6. sınıf hgs li araçtan fazla para tahsili.

Eski şekilde gişeler varken 10 geçişten belki bir tanesinin parası tahsil edildiğinden fazla bir sorun olmuyordu. Gişeler yıkıldıktan sonra bu sorunu çok sık yaşamaya başladık.

Yanlız dilekçe ruhsat fotokopi filan olayı başıma hiç gelmedi.

0850 460 6060 nolu telefondan düşümü yapıyorlar bir takip nosu veriyorlar 10-15 gün içerisinde hesap normale dönmüş oluyor..

Cezaya düşmüş geçiş, fazla çekilen kısmın iadesinden sonra bakiye yeterli olursa siliniyor.

Dilekçe ruhsat fotokopi filan benden kimse istemedi hiç...

https://i.hizliresim.com/1gVVmG.jpg
    https://i.hizliresim.com/LnZZ7b.jpg
    bende 6 tane bekleyen 3 tane aktarılan var bekleyip hepsi için mi aramak iyi yoksa ara ara arayıp düzelttirmek mi iyi ?

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Konu ile ilgili BİMER üstünden şikayette bulunmuştum.
    Bugün cevabı geldi. Şöyle;

"Sayın ***** *******,
    T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz ********* sayılı başvurunuz 06.07.2017 tarihinde ANA KONTROL MERKEZİ BAŞMÜHENDİSLİĞİ tarafından cevaplanmıştır:

Başvurunuz incelenmiş,HGS üyesi olup ortak gişe olan FSM gişesinden yaptığınız geçişiniz kimi zaman OGS sistemine yansımaktadır. Ancak bir aylık süre içerisinde HGS hesabınızdan normal geçiş ücreti olarak düşümü otomatik olarak gerçekleşecektir. HGS bakiyenizin yeterli olmasına dikkat etmeniz önemle rica olunur. 1​ aylık sürenin sonunda OGS cezanız var ise talebiniz üzerine gerekli inceleme işlemleri yapılacaktır.

Bakiyenizi ve geçiş hareketlerinizi, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi üzerinden üye olarak kontrol edebilirsiniz.
    İyi günler dileriz"

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ceza yenilmez tanzim edilir.
    birliğe katılınır karakola teslim olunur.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza yenilmez tanzim edilir.
    birliğe katılınır karakola teslim olunur.
    Pardon'muydu? haha ne güldüm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)