Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Topcase Cezası Yedik

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    DünKaş'tan dönerken motosiklet ile radar çevirmesine girdik. Hızımızda problem yoktu. Çevirme yerinde 2 tane polis yanımıza geldi. Ehliyeti istedi standart kontrol için. Sonra diğer polis geldi. "Ruhsatları da verin. Şunlara sepetlerden yaz" ( sepet dediği arka çanta ) Akdeniz turunda olduğumuz için mecburen eşyalarımızı koyacak yer lazım oluyor. Bu güne kadar sayısız çevirmeden ve muayeneden aynı çanta ile geçtik hiç sorun olmadı. Polislere de söyledik. Ticari amaçla (pizza vb taşıma) için kullanılmıyor diye fakat engel olamadık. En son "peki motorlu trafik polislerine ceza kesiyor musunuz? Onlarda çantalı" diye sordum. Kendisinin de motorcu olduğunu cezanın çok anlamsız olduğunu söyledi fakat yine de 95TL yazdı. Gidip itiraz edin sulh mahkemesine verin 60 kuruş dosya masrafı var diye savuşturdu bizi. İnternette bu konu ile alakalı net bir şey yok. Yarın birgün tekrar çevirip keyfi ceza yazabilirler. Yok mu bunun çaresini bir bilen.
    (Çanta orjinal hondanın bu model motosikletleri için üretti bir çanta. Rengine kadar herşeyi uyumlu ve full ekipman kask,mont,eldiven,botlar ile dolaşıyorum) o kadar kasksız ehliyetsiz insan varken böyle bir ceza yemek gerçekten zorumuza gitti ( 2 motor da yedik )
    Yan çantalara problem yok ama arka çantaya ceza var
    ENDORA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    çözüm , insanını soyup sövüşlemeye çalışmayan bir memlekete göç etmek olabilir.
    onun dışında yapacak bişey yok.
    velizrsln, YsNLzTrK, exteras ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Amirleri demiştir gidin ceza yazın diye onlar da çevirmiştir.Devletin tek amacı bizi soymak.Kendisi de motorcuymuşmuş da yazmak zorunda imiş filan sallamış sana.Kendisi motorcu olsa bilir zaten topcasein sadece ticari amaçlı olursa ruhsata işlenilmesi gerektiğini.
    espresso, ENİGMA, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ceza kesmek istediklerinde ne yazık ki durduracak bir sistem yok. Hiç birşey bulamazsa fabrika çıkışı egzoz a ceza yazar. Ülkecek masumiyetimizi kanıtlayana kadar suçluyuz... Geçmiş olsun kardeşim, başıma gelse ne kadar sinir olabileceğimi tahmin ediyorum.
    ENİGMA ve velizrsln bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    ya kırmızıda geçsek ya da radara girsek ne biliyim makas atsak falan yazsın içim acımaz ama böyle de bi sebepten ötürü yazılması koydu 48 derece sıcak havada mont kask eldiven tam ekipman geziyoruz yanımından kasksız vatandaşlar fıldır fıldır gidiyor laf yok

ruhsata işletmek çözümü . orjinal satısında olmayan her şey aksesuar diye geçiyor ve ceza kesebiliyorlar... Malesef:((
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsata işletmek çözümü . orjinal satısında olmayan her şey aksesuar diye geçiyor ve ceza kesebiliyorlar... Malesef:((
    bizim motorlarda ruhsata işletme için proje gerekiyor o da yapılmıyor çünkü çıkarılabilir bir şey olduğu için proje çizmiyolar şaseye kaynaklı sabit bi madde olması lazım

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    95 lira cezadan ziyade "şunlara" diye hitap edilmek daha fazla zoruma giderdi. Hiçbir memurun vatandaşa "şunlara" şeklinde hitap etme hakkı yok. Bu kafadaki adama laf anlatmak için nefesinizi tüketmişsiniz.
    ENİGMA, topgun1111, blk_pasa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kotayı doldurmak için yazmış. Cins her yerde cinstir. Motor ile ceza yedikten sonra ceza yazdıran polise bana durduk yere ceza yazdığın için hakkımı helal etmiyorum deseydin. Vicdanlı biriyse yazmazdı. Polisten kaçsan bir türlü kaçmasan bin türlü
    MotorKafa ve ENİGMA bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Yazıklar olsun böyle sisteme.

Ne diyeyim utanmıyorlar.

Sizede geçmiş olsun üzüldüm.
    ENİGMA, osiosborn ve velizrsln bunu beğendiler.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Hiç üşenmeyip trafik mahkemesine bir dilekçe verin. Harcı yok bişeyi yok. Dilekçeye motorunuzun çeşitli açılardan fotosunu ekleyin.
    Sonra da işlemi yapan memurun adı ve sicil nosu ceza tutanağında yazar, bulunduğu il Valiliğine süreci anlatır bir dilekçe yazın.
    Trafik Mahkemesince iptal edilen bir cezayı yersiz olarak kesmek trafik polisi için disiplin ya da cezai sorumluluk doğurmaz ama şikayetiniz üzerine ön araştırma yapılıp ifadesine başvurulur en azından böyle böyle iş olsun diye vatandaşa zorluk çıkarmamak, durduk yere mahkemeye yönlendirmemek gerektiğini öğrenirler.
    wing41, ENİGMA, chetaq ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun.
    2 sene oldu galiba turing 10 bin kurye eğitim etkinliğine gitmiştim.

Hoca anlatımını bitirdikten sonra 1 saat kadarda trafik polisi eğitim veriyordu soru cevap şeklinde.

Topcase in yasak olduğunu, ruhsata işletmemiz gerektiğini söylemişti.

Size işini seven biri denk gelmiş yada kıskançlıktan yazmış gibi gözüküyor.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    araçların üzerine konulan tabut gibi topcaselere ceza yazıldığını ben daha ne gördüm ne duydum. Geçicekler bu işleri , düzenleme kötü , kanun kötü , nereden tutsan elinde kalıyo memleket.
    YERUÇAĞI, velizrsln ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    2 sene oldu galiba turing 10 bin kurye eğitim etkinliğine gitmiştim.

Hoca anlatımını bitirdikten sonra 1 saat kadarda trafik polisi eğitim veriyordu soru cevap şeklinde.

Topcase in yasak olduğunu, ruhsata işletmemiz gerektiğini söylemişti.

Size işini seven biri denk gelmiş yada kıskançlıktan yazmış gibi gözüküyor.
    Hayır bize kotasını doldurmak isteyen biri denk geldi.Neden çünkü ilk durduğumuzda sadece ehliyet istedi polisin biri ruhsata gerek yok mu dedim yok dedi sonra diğer polis amca geldi baktı ''sepetlere yazalım'' dedi ardından ruhsatı istediler resmen keyfi yani başka bi açıklaması yok sözde kendisi de motorcu ve bu ceza saçma öyle dedi sonra da itiraz edersiniz diyo 48 derece sıcakta full ekipman 1400 km yol yapmışız bir de bununla uğraşıcaz kırmızı ışık ihlali,radar cezası olur amenna ama bu sebepten de ceza koyar adama
    RoofRoof, crxforever, ENDORA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

türkiyede motosiklet kullanmayı yasaklasınlar kökten kurtulalım
    Cloud bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu bunun çaresini bir bilen.
    Bu konuda verilmiş bir mahkeme kararı var. Bildiğim kadarıyla emsal teşkil eder.

Metehan07-70, ENİGMA, osiosborn ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

bu memlekette maalesef yazılan cezalar kurallarla değil çoğu zaman ceza yazmak için yazılır genelde uygulamaya çıkılmışsa yaş kuru hiç farketmez ceza yazacak bir kusur bulunur bu hazineye katkıdan başka bir şey değil.kontenjan dolana kadar yazılır uygulama bittikten sonrada kaskınız olmasada bir motora dört kişide binmiş olsanız hatta plakanız bile yoksa görüp de ceza yazmazlar.yani amaç kesilen kotanın doldurulması

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda verilmiş bir mahkeme kararı var. Bildiğim kadarıyla emsal teşkil eder.

http://i770.photobucket.com/albums/x...i/qyne7u6e.jpg
    teşekkürler önce cezayı ödeyip sonra itiraz edicez
    Guven bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    itiraz edin o arkadaşın adını soyadını alın.eğer itirazınızda haklıysanız arkadaşa suç duyurusunda bulunun kafasına göre ceza kesip kanunları kendine göre uygulamasından şikayetçi olabilir şansını deneyebilirsiniz.tabi kimi kime şikayet ediceksiniz o bambaşka bir dava zaten

Ben şimdi o cezayı yazan polis hakkında birşeyler söylerdim ama gerek yok siz anladınız.
    Dostum lütfen hakkını sonuna kadar ara.
    YERUÇAĞI ve ENİGMA bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)