Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    AhmKse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Arkadaşlar merhabalar,

Bayramın 2. Günü Çanakkale'ye gitmek üzere yola çıkmıstım.
    Tekirdağ'a 10 km kala, bir aracın benzinlik çıkışından
    Giriş Yapmak istemesi ve sağ aynasından beni gormemesi
    Üzerine ciddi bir kaza yaptım. Sol dizim açıldı ve 21 dikiş var.eşimde şiyrik ve ezikler var. Full koruma olmamıza rağmen bu kadarla atlattigimiza şükrediyorum. Polis tutanaklarıni dün aldim. Araç surucusunde bütün hata olduğu için raporda bu sekilde düzenlenmiş. Motora gelince xmax 250 Sol ön ve Sol alt yan grenajlar parçalandı. Kılıtlı torpido kısmı parçalandı. Yuruyeninde, gidon kısmında herhangi bir sıkıntı yok. Exper perte çıkarır mı yoksa tamir yoluna mi gider bilmiyorum. Basima ilk defa motor kazası geldiği için hangi ustaya götürmek gerektiği hakkında yardımcı olur musunuz? Yoksa direk yamaha servisinemi birakayim. Sizce hangisi daha iyi olur. Birde perte çıkması için ne derece de hasar almış olması gerekirdi bilgisi olan varsa memnun olurum. Tüm okuyan arkadaslara ve motor süren arkadasarima kazasız sürüsler dilerim. Tekerinize taş degmesin. Hosca kalın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Geçmiş olsun abi.Bilgim yok üzgünüm
    AhmKse bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçmiş olsun.
    umarım geride hasar bırakmadan atlatırsın.
    eşine de geçmiş olsun.

makine ile ilgili kısma gelince,
    sigorta işin içerisinde ise usta yok.
    direk servise.
    oradan oldukça sağlam bir masraf çıkar ve yüksek ihtimal pert olur.
    perte çıkmasını istiyorsan sigortadan atanan kişi ile ve servis ile görüş.
    perte çıkması servisin işine gelmez.
    buna göre davran,
    pert olmaz ise;
    motor tamire girmeden detaylı fotoğraflarını al,
    hangi parçaların değişeceğini servisten öğren.
    işine gelir ise onay ver.

motorun değer kaybı olacaktır.
    pert olunca da sigortanın teklif ettiği ücreti iyi araştır işine gelmiyor ise kabul etme.
    gerekirse mahkemeye veririm de.
    son ana kadar diren.

maalesef bu işler böyle yürüyor.
    hknzrdm, fazil, karacabeg ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Kesinlikle servise götür. Yoksa ugrasirsin

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    umarım geride hasar bırakmadan atlatırsın.
    eşine de geçmiş olsun.

makine ile ilgili kısma gelince,
    sigorta işin içerisinde ise usta yok.
    direk servise.
    oradan oldukça sağlam bir masraf çıkar ve yüksek ihtimal pert olur.
    perte çıkmasını istiyorsan sigortadan atanan kişi ile ve servis ile görüş.
    perte çıkması servisin işine gelmez.
    buna göre davran,
    pert olmaz ise;
    motor tamire girmeden detaylı fotoğraflarını al,
    hangi parçaların değişeceğini servisten öğren.
    işine gelir ise onay ver.

motorun değer kaybı olacaktır.
    pert olunca da sigortanın teklif ettiği ücreti iyi araştır işine gelmiyor ise kabul etme.
    gerekirse mahkemeye veririm de.
    son ana kadar diren.

maalesef bu işler böyle yürüyor.
    Perte çıkmaz ise tamirdeki değer kaybını karşı tarafine sigortasindan talep edebiliyor muyuz? Otomobillerde ki gibi mi prosedür bu durumda da?
    PhotographyAhmKse

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Çok geçmiş olsun, ben sırf bu yüzden artık motosiklet maceramı 6 ayda sonlandırıyorum. En sık karşı karşıya kaldığım durum bu sizin yaşadığınız. Hatta ilk kazamı da bu şekilde yaptım. İnsan üzülüyor her kurala uyup, dikkat edip bu tarz olaylar yaşayınca.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı kareem1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, ben sırf bu yüzden artık motosiklet maceramı 6 ayda sonlandırıyorum. En sık karşı karşıya kaldığım durum bu sizin yaşadığınız. Hatta ilk kazamı da bu şekilde yaptım. İnsan üzülüyor her kurala uyup, dikkat edip bu tarz olaylar yaşayınca.
    Malasef böyle. Galiba benimde artık Son verme zamanım geldi. :(
    PhotographyAhmKse

Motosikleti
    Chopper
    Alıntı AhmKse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Perte çıkmaz ise tamirdeki değer kaybını karşı tarafine sigortasindan talep edebiliyor muyuz? Otomobillerde ki gibi mi prosedür bu durumda da?
    öncelikle büyük geçmiş olsun...
    bildiğim kadarı ile talep edemiyorusun, sigorta hasarın senin haklı olduğun kısım kadarını sana ödüyor.
    yaralanmalı kaza olduğu için kamu davası açılacak, dava öncesi uzlaşma komisyonu sizi çağıracak (uzlaşmak istiyorum diye ifade verdiysen)orada isteklerini söyleyeceksin. karşı taraf kabul ederse dava açılmadan iş kapanacak, eğer kabul etmez ise dava açılacak ve yaklaşık 1-1,5 sene kadar sürer. ()benim davam hala sürüyor, bilirkişi inceleyecekmiş)kamu davasından bişi alamazsın, karşı tarafa ceza keserler mahkeme masrafları falan. dava sonucuna göre tazminat davası açma hakkın doğacak.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    edebiliyorsun diye biliyorum.
    mahkemeye taşınma ihtimali de var.
    perte çıkmaz ise upraşmanı tavsiye ederim.

önce dilekçe ile karşı tarafın sigortasına başvuru yaparsın,
    kabul etmezler ise tramere başvurursun (sanırım orası idi)
    oarada da sonuçlanmaz ise yargı yoluna.
    uzun sürebilir.
    değer kaybının ne kadar olduğu tespit edilir ise,
    atılan taşın kurbağayı ürkütüp ürkütmeyeceği anlaşılır.

makineyi kafana takma yerine konulur,
    sağlığına dikkat et.
    mombohunter, Mustaphalanx ve AhmKse bunu beğendiler.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    büyük geçmiş olsun , binbir heves ile hazırlık yapıp yola çıkıyorsun ama dallamanın birinin keyfiyen hatası sonucu başımıza neler geliyor .iyiki sizde ciddi bir hasar yok bu çok sevindirici, diğer prosedürler zaten belli arkadaşların dediği gibi.
    AhmKse bunu beğendi.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    çok geçmiş olsun
    AhmKse bunu beğendi.
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun hocam. İnşallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Eksper eğer perte çıkarmazsa ve motorun tamir görürse aynı otomobilde olduğu gibi karşı tarafın sigortasından değer kaybı için dava açıp para talep edebilirsin.

Yeniden geçmiş olsun.
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Yasal yollar biraz zaman alacaktır fakat değer kaybı dahil pekçok şeyi sigorta karşılıyor diye biliyorum. Sigortacınızla görüşün.

Psikolojiniz alt üst olmuştur şu an, çok geçmiş olsun diyorum. Ekipmanlarınız tam mıydı?

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Geçmiş olsun inşallah herşey yoluna girer
    AhmKse bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Hocam geçmiş olsun ben de son günü yaptım kaza. Perte çıkmaz anlatığınıza göre.

Değer kaybı için sigortadan tamir olduktan sonra ve sigorta hasar ödemesini yaptıktan tüm işlemler bittikten sonra evraklarınızı tekrar toparlayıp karşı tarafın sigortasına talepte bulunuyorsunuz. İstediğiniz değer kaybını kabul etmezlerse dava yoluna gidebilirsiniz.

Ayrıca yaralandığınız için tazminat davası da açabilirsiniz. Allah beterinden korumuş artçınızda varmış çok geçmiş olsun tekrardan. Trafikte en çok korktuğum şey artçım varken kaza yapmak.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal yollar biraz zaman alacaktır fakat değer kaybı dahil pekçok şeyi sigorta karşılıyor diye biliyorum. Sigortacınızla görüşün.

Psikolojiniz alt üst olmuştur şu an, çok geçmiş olsun diyorum. Ekipmanlarınız tam mıydı?
    Evet Full ekipman yola çıkmıstık. Zaten bu kAdar az yaralarla kurtulmamizin sebebi de ekipmanlardı. Bir kere daha ekipmanın ne derece önemli olduğunu bu kaza da anlamış oldum. Değilse kirigimiz %100 olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Değer kaybı için sigortadan tamir olduktan sonra ve sigorta hasar ödemesini yaptıktan tüm işlemler bittikten sonra evraklarınızı tekrar toparlayıp karşı tarafın sigortasına talepte bulunuyorsunuz. İstediğiniz değer kaybını kabul etmezlerse dava yoluna gidebilirsiniz.

Ayrıca yaralandığınız için tazminat davası da açabilirsiniz. Allah beterinden korumuş artçınızda varmış çok geçmiş olsun tekrardan. Trafikte en çok korktuğum şey artçım varken kaza yapmak.
    Kendin dışında birinin daha sorumlulugu üzerinde. Çok kötü bir durum. Hastane polisi eşime taburcu olurken eşinden sikayetcimisin diye sordu yani benden. bilmiyoduk öyle birşey oldüğünü şaşırdık. Karşı taraftan davacı olduk. Süreci takip edeceğiz.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    PhotographyAhmKse

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Evet. Maalesef böyle bişi var. Artçısında kask olmayıp da kaza yaptığında artçısı ölürse sürücü hakkında adam öldürmek suçundan dava açılıyor diye biliyorum. Şayet eşiniz şikayetçi olsaydı tutuklanırdınız.

Büyük geçmiş olsun. İyi bir trafik avukatı bulunuz. Her avukat her davadan ne yazık ki anlamıyor. Kötü tecrübem var.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı AhmKse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Full ekipman yola çıkmıstık. Zaten bu kAdar az yaralarla kurtulmamizin sebebi de ekipmanlardı. Bir kere daha ekipmanın ne derece önemli olduğunu bu kaza da anlamış oldum. Değilse kirigimiz %100 olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Kendin dışında birinin daha sorumlulugu üzerinde. Çok kötü bir durum. Hastane polisi eşime taburcu olurken eşinden sikayetcimisin diye sordu yani benden. bilmiyoduk öyle birşey oldüğünü şaşırdık. Karşı taraftan davacı olduk. Süreci takip edeceğiz.
    Gecmis olsun.

Merak ettigim bir sey var. Tum suc karsi taraftaysa esinize sizden sikayetci olup olmadigini sormalarinin mantigi nedir acaba?

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.

Merak ettigim bir sey var. Tum suc karsi taraftaysa esinize sizden sikayetci olup olmadigini sormalarinin mantigi nedir acaba?
    Öyle bir hakkı varmİş. Karşı taraftan şikayetçi oldu. Motosikletin sürücüsü ben olduğum için, bendende şikayetçi olma şansı varmış. Hastahane polisinin verdiği bilgi bu yönde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Maalesef böyle bişi var. Artçısında kask olmayıp da kaza yaptığında artçısı ölürse sürücü hakkında adam öldürmek suçundan dava açılıyor diye biliyorum. Şayet eşiniz şikayetçi olsaydı tutuklanırdınız.

Büyük geçmiş olsun. İyi bir trafik avukatı bulunuz. Her avukat her davadan ne yazık ki anlamıyor. Kötü tecrübem var.
    Karşı taraf az önce aradı. Yapabilicegim ne varsa yapmaya hazırım dedi. Mahkeme sureciné göre konuşulur dedim. Karşı tarafta yaptığının farkında. Davanın çok uzayacagini sanmıyorum. Süreci görücü elbette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Size de geçmiş olsun.
    Davacı olduk. Bakalım süreç nasıl devam edecek. Motorla alakali kazalı bir motör sonucta. Perté çıkmazsa toplanacak. Ne kadar randıman verir? Satsak bile alan insana kazalı bir motor vermekte hoş değil. Kafamda deli sorular?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edebiliyorsun diye biliyorum.
    mahkemeye taşınma ihtimali de var.
    perte çıkmaz ise upraşmanı tavsiye ederim.

önce dilekçe ile karşı tarafın sigortasına başvuru yaparsın,
    kabul etmezler ise tramere başvurursun (sanırım orası idi)
    oarada da sonuçlanmaz ise yargı yoluna.
    uzun sürebilir.
    değer kaybının ne kadar olduğu tespit edilir ise,
    atılan taşın kurbağayı ürkütüp ürkütmeyeceği anlaşılır.

makineyi kafana takma yerine konulur,
    sağlığına dikkat et.
    Ben ilk servisle iyi bir bağlantı kurayım. Eksper de sonra ki iş. Perte çıkması en mantıklı olan tarafı. Tabi sigora sirketlerinin hiç istemediği bir durum. Bla bla bla
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    PhotographyAhmKse

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)