Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sürücü kursu Ohal nedeniyle eğitim veremediği söylüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Merhabalar,
    Başlıktan da anlaşılacağı üzere kursum ohal nedeniyle okul bahçelerine girilemediğini ve bu nedenle eğitim verilmediğini söylüyor. Sınav günü sabah hocamız ne kadar uygun görürse o kadar eğitim verecek dedi. Ben yasal olarak bilmem kaç saat eğitim hakkımın olduğunu söyledim. Onlar yapabileceğimiz bu dediler. Diyorum ki başka eğitim alanı yok mu. Yok diyorlar. Şimdi ben bunlarla muhtemelen uzlaşamayacağım. Bu sorunla karşılaşan var mı? Bunları nereye şikayet etmem gerekiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aralık ayında ehliyeti aldığım kurs da eğitimleri okul bahçesinde veriyordu ve hala orada eğitim vermeye devam ediyor.
    Konunun OHAL ile ilgisi olmayabileceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Bu nasıl iş? Ülkede sistem iyice çürüdü bitti!

Sözleşme maddelerinde belirtilen eğitim verilemeyecekse sözleşmeyi tek taraflı fesh edebiliyor olmanız lazım. Gidip kibarca ve anlayışla ben eğitim almadan bu sınavı zaten geçemem deyip para iadesi isteyin. Sorun çıkarsa valiliklerde ki tüketici hakem heyetine başvurun. Veya tanıdık avukat varsa onun imzalı kaşeli dilekçesi ile iade isteyin. Sonra da bulunduğunuz şehirdeki motor ehliyeti konusumda uzmanlaşmış bir kuruma başvurun. Mesela istanbul için Kadıköy'de salı pazarında eğitim veren güzel kurslar vardı. Sizin bulunduğunuz yerde de vardır mutlaka. Okul değilde pazar alanları kullanılırsa sorun olmaz.
    espresso ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Bursa da ne ohali bu bence ohali de bahane etmeye başladılar sivrizekalilar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben 15 Temmuz gazisiyim bize işlemez deseydin.
    Klasik yurdum bahanesine benziyor

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam kursun adı ve adresiyle birlikte hemen bimer ve cimere şikayet et. Nasıl peşinde koştuklarını gör. Benim kursum pazar alanında veriyordu eğitimi. Sana bahane uydurmuşlar çünkü eğitim verebilecek hocaları barındırmıyorlar bünyelerinde.

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence o kurstan komple uzak durmak gerekir. Git bence para iadesi iste vermezlerse yukarıda arkadaşların dediği gibi gerekli mercilere başvur. Böyle uyanıklarla uğraşmak çok güzel olur

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egitim istiyorsaniz bastan fiyati ona gore veriyorlar. Kimi kurs diyor ki: "bizde egitim yok, sinav oncesi 1 saat kadar gosteririz o kadar". Suyla dönmüyor bu degirmen.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Yalanda sınır tanımamış

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egitim istiyorsaniz bastan fiyati ona gore veriyorlar. Kimi kurs diyor ki: "bizde egitim yok, sinav oncesi 1 saat kadar gosteririz o kadar". Suyla dönmüyor bu degirmen.
    Ben bu sekilde kendini aciga vuran hicbir kurs gormedim size baya durust olan nadir bulunan cinsinden denk gelmis bence adini verin altin plaket verelim. Yasal olarak size vermeleri lazim dersi ne demek ben vermem. Hemen sikayet edilmeli.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı kareem1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Başlıktan da anlaşılacağı üzere kursum ohal nedeniyle okul bahçelerine girilemediğini ve bu nedenle eğitim verilmediğini söylüyor. Sınav günü sabah hocamız ne kadar uygun görürse o kadar eğitim verecek dedi. Ben yasal olarak bilmem kaç saat eğitim hakkımın olduğunu söyledim. Onlar yapabileceğimiz bu dediler. Diyorum ki başka eğitim alanı yok mu. Yok diyorlar. Şimdi ben bunlarla muhtemelen uzlaşamayacağım. Bu sorunla karşılaşan var mı? Bunları nereye şikayet etmem gerekiyor?
    belkide o kursla uzlaşmak için adam toplamalısın yada bruce lee gibi biri ile gidip uzlaşmayı deneyeceksin ki büyük ihtimal uzlaşacaksınız o zaman

yani türkiyede işler böyle yürüyor, kimin işi düzgün gidiyor ki? kim kime diş geçirebilirse istediğini yaptırıyor. bir çok işte kaale alınmak için karşı tarafa sert davranmak gerekiyor. neden insanları böyle kaşıntı basar anlamıyorum ki.

kurs parası alıyorsan öğretmeninde olacak ve gelen müşteriye hizmet vereceksin hizmet! bu namuzsuzlar kurs parasını direk cukkalamaya çalışıyorlar. işte ben bu yüzden kursun zorunluluktan çıkmasını istiyorum.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bursa da hangi kurs o. Atıcılarda okulun içinde parkur var orda veriyorlar. Bence bahane etmişler. Motor araba gibi olmadığı için kurslar riske girmek istemiyor

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuh diyorum sadece. O memlekette pazar yeri, bi açık alan kalmamış mi, bir de dalga geçer gibi sundukları mazerete bak..

Hangi kurs olduğunu yaz da baskaları ona göre işine baksın. Kursa git, yasal olarak eğitim vermeleri gerektiğini söyle,vermiyorlarsa paranı işte. Keşke kayıtta konuşsaydıniz. Ortamı bildiğimden kurs müdürünü en bastan karşıma alıp ben seni tanırım, mazeret kabul etmem seve seve eğitim vereceksin diye kulağını çekmiştim bi..ehliyeti aldık,sonra gs egitimine..
    Bu arada konuşmaları kayit altına alırsan eğlenceli olur fakat ilk yapman gereken şikayet etmek.ben olsam sırf tutumları yüzünden parami alip, üzerine sikayet ederdim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Bir de pek cogu eğitim vermeyi de bilmiyor.motosiklet alip kendi kendine öğrenmek bi ihtimal daha saglikli bile olabilir.sonrasinda eğitim istemiyorum deyip en düşukten bi fiyat pazarlığı yapar başlarsın,imkanın varsa kurs yerine eğitim daha iyi olacaktır..

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Tamamen palavra 1.5 ay önce aldım ehliyetimi ozmn okulların tam sınav zamanlarıydı okulda kaç kez pratik yapmaya gittik eğitmen sınavdan kesin geçtiğini düşünsek bile genede gel çalış diyordu bikere müsait olup gitmek istedim ogün okulda sınav vardı okula gidemedik ama okula yakın biyerde kapalı büyükçe bi toprak alanları vardı orda çalıştık. Çok memnun kaldım kurs yerimden zaten daha önce araç ehliyetimi de oradan almıştım. Hakkıyla yapıyorlar işlerini.

Buarada kaç aydır ohal var ama ben hiç bi ve farklılık görmedim bunun motor kursuyla ne alakası var ne kadar saçma bir bahane

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Sende deseydin " Babacan f-16 kaldırmıycaz altı üstü motosiklet öğreteceksiniz"

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Çok garip bir ülkeyiz. Ehliyet kursuna yazılmadan önce motosiklet sürmeyi bilmemiz şart

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Erky Perky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok garip bir ülkeyiz. Ehliyet kursuna yazılmadan önce motosiklet sürmeyi bilmemiz şart
    Ben B ehliyetini alırken hiç araç sürmedim diyince bön bön bakıyorlardı sanki oraya sınava girmek için geliyormuş gibi.A2'yi de alırken öğretmen debriyajı bırak gider diyince bende araçtaki gibi sandım sonra yere yapışınca niye gaz vermedin diye salak salak yüzüme baktı.

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben B ehliyetini alırken hiç araç sürmedim diyince bön bön bakıyorlardı sanki oraya sınava girmek için geliyormuş gibi.A2'yi de alırken öğretmen debriyajı bırak gider diyince bende araçtaki gibi sandım sonra yere yapışınca niye gaz vermedin diye salak salak yüzüme baktı.
    Olur öyle Bence motosiklet için en temizi, ehliyet almadan gidip ucuz bişey alıp trafiğe kapalı alanda vura kıra öğrenmek..

Motosikleti
    kadirga kd 250 gy
    ben ehliyet basvurusu yaptigimda izmitte surucu kurslari 6 ay once (motosiklet surmeyi iyi bir sekilde biliyor olarak geliceksiniz sadece size sinav parkurnu sinavdan 1 gun once gosterecegiz dediler) bende niye para veriyorum otomobil kullanmayi ogretiyorsunuz niye para oduyorum gibisinden bir tartisma yasamistim 865 tl idi ozamanlar harc ve sinav ucretleri haric neye aliyorlarsa bu ucreti bende anlamadim

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egitim vermeyen kurs yerine egitim verenin ismini versem daha iyi olur. Cunku hicbiri egitim vermiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)