Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Performans sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    Motor Bazen direk gaz alıyor (dokunduğum gibi devir sona geliyor) bazense gaz yemiyor (son devire ulaşması zaman alıyor) performans düşüşü yaşıyor bunlar hep rastgele oluyor.(karbüratör temizledim, rolenti ve hava ayarlarını yaptım, depoyu temizledim, hava filtresini temizledim, bujiyi değiştirdim yeni benzin filtresi taktım, yağınıda yeniledim)başka neden olabilir. tamir konusunda bilgi sahibiyim. yardımlarınızı bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Koskoca forumda bir tane usta yokmu ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum yapılması gereken bir çok şeyi yapmışsın zaten.

eksik kalan ateşleme bobini, beyin ve elektrik arızası.

motorun konjektöründe statöründe arıza olabilir. yüksek devirde yeterli elektrik üretemezse ateşlemede sorun yaşanabilir. bu da çekişte düşüşe sebep olur.

elektrik arızası olup olmadığının araştırılması gerek şahsi görüşüm.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    nerdeyse hepsini yaptım ama yazmadım 2 hafta önce bütün elektrik aksamını söktüm ve eklem yerlerini tamir ettim yeni konjektör taktım bi ateşleme bobini ile cdı ancak bunlar arızalı olsaydı sürekli aynı performansla seyreder ve gün geçtikçe performansı düşerdi geriye kalan statör derdim ama yine aynı mantık galiba sorun yakıtta aldığım yer hep aynı çünkü benzinde bi sıkıntı var herkese teşekkür ederim

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Gaza dokunduğum gibi devir sona geliyor demişsiniz. Böyle oluyorsa debriyaj balatası kaçırıyordur

Motosikleti
    Vitello VT 100 Sport
    Alakası yok kardeş gaz yememe ile alakası var onun yakıt pis galiba farklı bir akaryakıt deneyeceğim yinede saol debriyaj balatası ile ilgili olsa sürekli yapardı bu sıkıntıyı benimki bazen yüksek performans alıyorum bazen gaz yemiyor motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)