Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boşuna Mı Heves Yapıyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı geceler ve günler herkese öncelikle. 17 yaşında bir küçüğünüzüm. Şu anda 125cc bir scooter kullanıyorum ve ilerisi için hayaller kuruyorum motosikletler konusunda sonuçta Allah'ın izniyle ben de kendi paramı kazanacağım ve istediğim motosikletleri er geç alabileceğim. Ama ciddi bir sorunum var o da boyumun 1.60 olması. Şu anda çok sorun olmasa da ileride ciddi sıkıntılar yaşar mıyım acaba? Her tür motosiklete ilgiliyim chopper, scooter vs. hiç farketmez. Gönlümde hep enduro yatıyor ama biliyorum ki imkansız. Var mıdır sıkıntı yaşamadan motosiklet kullanabilmemi bir yolu? Çünkü biliyoruz ki ayakların yere değmesi önemli.

Eğer derseniz ki evet sıkıntı yaşarsın ışıklarda dururken veya benzeri durumlarda. Ben de ona göre şimdiden içimdeki tutkuyu öldürmeye çalışırım o zamanlara gelene kadar da başarırım herhalde. Şimdiden teşekkürler verceğiniz cevaplar için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bi sıkıntın olmaz dostum, sen iste yeter ki, bilirsin meşhur bir söz vardır "boyu değil, işlevi" gerekirse ışıklarda biraz yatık bırakırsın makineyi bişey olmaz.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Aman aman birşey öldürme bu yaşta.Tutkuna sıkı sıkı sarıl sen.Hem sevdiğin birşeyi burada yazılanlarla bırabileceksen bence önce oturup bunu düşün.Hani örneklendirmek gerekirse ben bir kızı seviyorum ama boyum yüzünden olmaz mı acaba yapamazmıyız diye düşünüyorum.Eğer siz yapamazsınız derseniz kıza olan aşkımdan vazgeçeceğim der gibi olmuş.Peki foruma böyle bir soru sorulur mu bence sorulmaz.Ama bu konuda teknik bilgi almak istiyorsan.Bunu olmaz derseniz bırakacağım diye değil nasıl yapabilirim gibi sele alçaltma falan bu şekilde sorabilirsin.Hemen yılma araştır savaş tutkun için.En başta sele alçaltma var.Ayrıca enduro senin için imkansız değil yeterki kendine inan güven.

https://youtu.be/kRFyw57o_Ic

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    180-185 adamlarım ayak ucunu anca yere değdirdikleri makineler endurolar. Tabi imkansız değil ama zor.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman aman birşey öldürme bu yaşta.Tutkuna sıkı sıkı sarıl sen.Hem sevdiğin birşeyi burada yazılanlarla bırabileceksen bence önce oturup bunu düşün.Hani örneklendirmek gerekirse ben bir kızı seviyorum ama boyum yüzünden olmaz mı acaba yapamazmıyız diye düşünüyorum.Eğer siz yapamazsınız derseniz kıza olan aşkımdan vazgeçeceğim der gibi olmuş.Peki foruma böyle bir soru sorulur mu bence sorulmaz.Ama bu konuda teknik bilgi almak istiyorsan.Bunu olmaz derseniz bırakacağım diye değil nasıl yapabilirim gibi sele alçaltma falan bu şekilde sorabilirsin.Hemen yılma araştır savaş tutkun için.En başta sele alçaltma var.Ayrıca enduro senin için imkansız değil yeterki kendine inan güven.

https://youtu.be/kRFyw57o_Ic
    Bu videoyu ben de izledim ancak isiklarda durunca ne yapiyor acaba? Sanirim gece umitsizlige kapildigim icin oyle demisim. Sonucta chopper kullanabilirim oldulca alcak seleleri.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Sen iste yeter hiçbir şey engel değil

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum 17 yaşında isen boyunun daha uzama ihtimali var.

Ha 30-40cm olmaz elbet ama, daya süt ve süt ürünlerini 1.70 olsan yeter.

170 boy ile Hemde arazide Enduro süren Ablaların var.
    Yaparsın dostum yeter ki iste.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Boyuna göre motora binersin ya tutkuyu neden öldüresin?
    R1200GS'e binmek zorunda mısın? Yapma gözünü seveyim, bu kadar kolay vazgeçme.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyuna göre motora binersin ya tutkuyu neden öldüresin?
    R1200GS'e binmek zorunda mısın? Yapma gözünü seveyim, bu kadar kolay vazgeçme.
    Zorunda degilim ancak motosiklette en cok aradigim sey konfor olunca aklima enduro geliyor, tabii scooter da olabilir sanirim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı furkanph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorunda degilim ancak motosiklette en cok aradigim sey konfor olunca aklima enduro geliyor, tabii scooter da olabilir sanirim.
    Binbir tane motosiklet var, ayarlı seleler var o var bu var.. Bir yolu bulunur.
    Pedrosa'nın boyunu ve yaptığı işi biliyorsun di mi?
    Tamam sen Pedrosa değilsin, ama boyun da onunki kadar değil, aradığın da MotoGp'de yarışmak değil. Uygun Enduro bulunur, kısaltılır vs. R1200'ü ddev die örnek verdim. Enduro'ya binemezsin anlamında değil.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı furkanph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 1200GS gibi makinalar hayvani cussede gergedan gibi görünebilir.
    Ama önemli olan sele yüksekliği.

Sana yüksek görünen 1200GS, special bi Enduro makina yanında bisiklet gibi kalıyor yükseklik denilince emin ol.

Yani dersen ki; "Ben 450exc, sixdays felan sürmek istiyorum", o zaman işin rengi değişir.
    Son olarak; Azimli sıçan duvarı deler dostum rahat ol.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O video değilde bu efsane.
    https://www.youtube.com/watch?v=YId9Pr_RlIo

Motosikleti
    Hyosung GV650
    bir abimiz zamanında enduro kullanıyordu boyuda belki senden bir kaç cm uzundur. kullanıyormuydu evet ama rahat edemiyordu boydan dolayı. motoruna hep hoplaya zıplaya biniyordu ve en azından haftada bir motor herle temasediyordu (binerken ve inerken)

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Bende 15 yaşında 1.95 boyundayım. Evet çok garip ama öyle. Şuan sürebileceğim motosiklet tipleri şunlar enduro, sport-touring, chopper falan bunlar hoş olur anca ama gidip bir scooter süreyim desem (düşük cc) motosikleti dizlerimle kullanmak zorunda kalıyorum :D Naked sürmeye kalksam saplanmış gibi kalıyor. Supersport makinelerde durum biraz farklı yüksek cc de sabitleniyorum bildiğiniz cuk oturma deyimi oluyor grenajlarla ama düşük cc tam bir rezalet. Sizin konuya gelirsek aslında burda bacak içi yüksekliği önemli hevesinizi kaçırmayın Enduro yapıcam derseniz Hard enduroda biraz daha sıkıntılı olur ama çok abartmadan da pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama tabi ki boyu sizden daha uzun olan kişiler daha avantajlı olacaktır. Diğer modellere de yönelebilirsiniz aslında mx de düşünebilirsiniz dağ tepe yerine mx pistinde hoplar zıplarsınız. veya diğer modellere de açığım demişsiniz supersport da düşünebilirsiniz size uygun olur

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 1200GS gibi makinalar hayvani cussede gergedan gibi görünebilir.
    Ama önemli olan sele yüksekliği.

Sana yüksek görünen 1200GS, special bi Enduro makina yanında bisiklet gibi kalıyor yükseklik denilince emin ol.

Yani dersen ki; "Ben 450exc, sixdays felan sürmek istiyorum", o zaman işin rengi değişir.
    Son olarak; Azimli sıçan duvarı deler dostum rahat ol.
    Yani en cok istedigim sey uzun yollara cikmak ve bozuk bir yolda giderken rahat edeyim istiyorum inazuma da bunun icin uygun sanirim. Eylulde 18i dolduruyorum a2ye yazilacagim ehliyet sinavinda motordan dusmesem bari

Motosikleti
    .
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 17 yaşında isen boyunun daha uzama ihtimali var.

Ha 30-40cm olmaz elbet ama, daya süt ve süt ürünlerini 1.70 olsan yeter.

170 boy ile Hemde arazide Enduro süren Ablaların var.
    Yaparsın dostum yeter ki iste.
    Endurocu başından altın öğütler

Basketbol oyna.
    Eşyalarını yüksek dolapların üstüne koy Her gün oradan al.
    DIPNOT Parmaklar Banu Alkan'ın havuz kenarında parmak ucuyla yürüdüğü gibi olucak.

Süt grubu ürünler tüket

Süt,yoğurt,peynir.Yiyemezsen

Alternatifler:Ayran,sütlaç,muhallebi,cacık,yoğurtl u kızartma,meyveli yoğurt,peynirli poğaça vesaire vesaire.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    O boy işi daha belli olmaz... Biraz daha uzarsın. Elbette uzun boylu biri kadar rahat olmazsın ama çözümü bulunur bazı şeylerin, belki biraz tercihlerini değiştirirsin. Geçenlerde akaryakıt istasyonunda bir CRF 250 gördüm, hepimizde olduğu gibi motosiklet görünce dikkatimi çeker. Arabayı park ettikten sonra baktım bir kız inmiş üstünden, boyu en fazla 1.60' tır muhtemelen de 1.55 civarıydı. Vay be helal olsun dedim içimden, binerken ayaklığa basıp bindi falan ama sonuçta idare edebiliyor ki biniyor o makineye. Velhasıl kelam, çözersin bir şekilde.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    boyu takma sen iyi sürdüğün sürece kilo aman aman etkilemez sadece onunla savaşma yönlendirmeyi bil bir adam görmüştüm 660 tencereye biniyordu sağ ayağı arka frene basıyordu ama baya motor sola yıkılmıştı ışıkta ve adam baya kısaydı ama kaya gibi saülam duruodu

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    1.70 boyunda R1200'e binen adamlar var dostum.Motoru yan sürüyorlar ama yine de biniyorlar.Işıklarda yan tutarsın motoru ama bi şekilde binersin sorun etme.Ayrıca basketbol oynamakla boy uzama olayı yalan.Uzun boylu oğlanlar basketbol oynayınca basketbol oynayanlar uzun boylu olur sanıyorlar.Benim bi arkadaş 7-8 yaşından beri basketbol oynar ama boyu 20 yaşında olmasına rağmen 1.65.Süt,peynir filan tüket ama daha boyun uzar.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kardeşim ümidini hiç bir zaman kaybetme yaşım 23 benim boyumda 1.60 R25 ee biniyorum.Hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ve hatta bazen artıları bile oluyor.Sele yüksekliği olarak 78 cm ve benzeri yüksekliklere bakarsan senin açından faydalı olur.Bu motorumdan sonra inşallah Suzuki SV650A almaya niyetliyim onunda sele yüksekliği olarak 78.5 cmdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)