Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eşe Motor Sevgisi Aşılama

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaslar dün ilkkez eşimi artçılı olarak arkama aldim. 5-6 km yolculuk yaptik. Korkmasina ragmen fena degildi cok sakin surdum.

Kari koca seyahat edenlerden motor sevgisi asilama konusunda tavsiyelerini bekliyorum.

Bu arada esiyle birlikle seyahat eden youtuber ve bloger sayfalari varsa onerebileceginiz takip etmek isterim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

herkes mi bekar ya
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dün ilkkez eşimi artçılı olarak arkama aldim. 5-6 km yolculuk yaptik. Korkmasina ragmen fena degildi cok sakin surdum.

Kari koca seyahat edenlerden motor sevgisi asilama konusunda tavsiyelerini bekliyorum.

Bu arada esiyle birlikle seyahat eden youtuber ve bloger sayfalari varsa onerebileceginiz takip etmek isterim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

herkes mi bekar ya
    İllaki keyifli olur normalde bayanlar artçı olmayı sever motora hayrandır yenge de olay ters galiba Bol şans.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benimki binmiyor bende teklif etmiyorum zaten Arabayla mutlu mesut yaşıyor.Arada fırça atıyor arabanın benzini azalmış niye bakmıyorsun diye.Gidip yakıt alıp bırakıyorum anahtarı çekmeceye
    ozwizard, espresso, mombohunter ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ben scooter ile alıştırdım hoşuna gitti daha sonra vitesli motora pulsara geçtim.onda biraz yadırgadı daha hızlı olması vites değişmlerinde olduğu huzursuzluk vs.neyse onada alıştı vs şimdide r25e geçtim buna bayıldı 2 silindiri anladı resmen.daha rodajda olduğu için öyle 12 13k çevirmiyorum tabi basmadım daha ama aktığı için 2 silindir öyle tutunmuyor sarsılmıyor daha bi güven verdi.kısa mesafelerde alıştır sonra yavaş yavaş mesafeyi uzat.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Hocam benim kayinpederim motosiklet tamircisi.
    Benim hanim gençken ne zaman pederle bi yere gitmek istese ufak çapli kaza yapmislar. Karsi taradin hatasi da mevcut, benim hanimin artcilik yapamamasi da.
    Benim hanim artci olamamis yani.
    Sonra bi daha da binmemis korkudan.
    Eger boyle bir olay yasamadi ise, şanslisiniz. Uzun yola eşleri ile giden arkadaşlarim var. Imreniyorum açikçası.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Buralarda görüyorum. Gençler hayalini gerçekleştirmiş, bir SS motor alıp arkasına kız arkadaşını yerleştirmiş. Elemanın keyfine diyecek yok ama kızcağız arkada çömelmiş vaziyette hop hop hopluyor. Onun derdini soran yok.
    Evli barklı kadın o durumu görürse tabi "Binmem ben buna." diyecek. Madem artçı hayatımızın bir parçası o zaman motosiklet seçerken onun rahatını da dikkate almak gerek.
    İkincisi hayatın kaidesidir. Kız çocuklar barbie, erkekler Spiderman sever. Siz kıza "Al sana spiderman nevresim takımı aldım." derseniz "Kendin yat bu yatakta" der. Ama "gel kızım beraber uyuyalım." dersen sıkıntı çıkmaz. Babayla uyumak gibisi yok nede olsa.

Hanım abla motoru sevmiyorsa sevmez. Ona yapacak bir şey yok. Başka şeyleri sevdireceksiniz, motor da buna alet olacak. Şöyle rahat, artçı konforu sunan bir motorla birkaç yüz km sahil turu yapın. Biryerlerde başbaşa yemek, hafif romantizm. Bol molalı geri dönüş. Yenge "Bir daha ne zaman gideriz." demeye başlar.
    bursalıali ve sedat karaca bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hepimiz bekar değiliz elbette.
    Mesela ben evli ve iki çocuk babasıyım.

Ama eşim motora hiç binmedi, binmek de istemedi.
    Ben de teklif etmedim, o benim kendi özgürlük alanım diye düşündüm hep.
    Zevk meselesi tabi.

Ama büyük kızım arada biner, gezeriz ufaktan.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Benim için hiç sıkıntı olmadı hacım. Aşılısına denk geldim.
    Kadının sülalesi motor kullanıyor ben napim

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim hanımda biner artçı olarak ama hiç düşürmedim o yüzden korkmuyor

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İlk motorumu 50 yaşımda aldım. Daha önceden meslek şöför olduğu için kullandığım araçla hanımı pek çok
    vilayete götürmüştüm . Çok da memnun olmuşlardı kendileri. Bursa'da büyük şehirde oto ve daha büyük araçlar hem trafik hem de ekonomi açısından beni iki tekere itti. 12 senede üçüncü motorum. Bursa'da
    yaşıyorum , çocuklarımsa önce okul,sonra iş dolayısıyla İstanbul'da. Motoru almadan iki sene önce otobüsle
    bacanağıma hem yaz tatili hem ziyaret gibi İzmir Çeşme'ye gittiğimde, komsunun çocuğunda regal raptoru
    görünce yazdım aklıma : Hani Yunus diyor ya { bana seni gerek seni } Bana motor gerek ikiteker . Sonunda ikisene sonra aldık motoru. Yaklaşık 50 km hanımın babaevine enaz 20 defa gittik , eh 10 defa gibi İstanbul , 2016 da ise yani regali kafaya taktıktan 13 sene sonra evo ile Bursa Çeşme'ye gittik ve döndük.
    Hanım her gün diyo ; Adam sat şu motoru , alalım bir araba ,lakin otomobilin masrafının altından nasıl
    kalkılacak ondan bahseden yok bir emekli maaşıyla. Cevap veriyorum hanıma, peki hanım. Yalnız meşhur
    atasözüdür [ cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okur. Ha çocuklar da analarının aklında.
    Onlara da diyorum tamam satacam motoru, içimden devam ediyorum ölümümden sonra. İkiteker sevdasının
    hiç tükenmemesi temennisiyle .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

1-Zorla güzellik olmuyo
    2-İsteksiz dikişten burunsuz çocuk oluyo.
    Kızıl pars, espresso, acgh1907 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Peki boyle blog ceken yazan birleri varmi izletirsem faydasi olur siye dusunuyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İyi ki bekarım size iyi şanslar
    espresso ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Muhtemelen tıpış tıpış kendi gelip binecek

Hiç olmazsa kıskançlığına biner... Eski-yeni nesil farkı olsa gerek. Gerçi annem de seviyor motosikleti, kız kardeşim, kuzenim severek isteyerek artçım oluyor. Gençlerden motosiklet binmeyi sevmeyen görmedim desem yeridir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kendi zevkim bu kimseyi zorlamam bin diye meraklıda deyilim )

Youtube veya blog degil ama instagramdan takip ettigim iki cift var dunyayi dolasiyorlar.
    http://instagram.com/ride2world
    http://instagram.com/ruzgarinizinde

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eşi olupta eşinin arkasına binmeyeni ne gördüm ne duydum.

Motosikleti
    Tmax 530
    19 mayis kortejine goturdum, mest oldu valla.
    Toplu yapilan etkinlikler yararli sanirim

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimkinde sıkıntı yok, biniyor, sadece ara sıra, yavaşla, araya girme sitemlerini duyuyorum, fakat ben istemiyorum arkadaşa binmesini, çünkü onunla bi 10 km gitsek, sırtımda şeker çuvalı taşımış gibi yoruluyorum.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Benim de kız arkadaşım en başta çok rahat değildi. Zamanla ilgisi arttı zehir ona da bulaştı. Ehliyet falan aldı. 4 yıldır geziyoruz. Geçen aylarda ducatiyi satıp husqvarnaya binmeye başlayınca çok bozuk çaldı. Husqvarna tek kişilik olduğu için gezemiyoruz. Hergun başımın etini yiyior. Niye sattın da millet cc yükseltir sen düşürüyon da bilmem ne de.

Ufaktan binmeye başlayın sıklaştırın ona da sürdürtün eğitim alın. Zehir ona da bulaşır. Sonra ağlamak yok ama nettik biz nettik biz diye tekken daha rahat olabilir motor surmek :D
    bursalıali ve mombohunter bunu beğendiler.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki binmiyor bende teklif etmiyorum zaten Arabayla mutlu mesut yaşıyor.Arada fırça atıyor arabanın benzini azalmış niye bakmıyorsun diye.Gidip yakıt alıp bırakıyorum anahtarı çekmeceye
    Benim durum da aynı bu arkadaş gibi. Arada bir niyetleniyorum, gel bi Yunanistan yapalım falan diye, aman istemez senin olsun diyor Valla bende uğraşmıyorum. Arabayla takılıyor O. Hem daha iyi herşeyi paylaşmaya gerek yok, Motor benim özelim Daraldığımda soluk alanım. Bence hiç bulaşma özgürlüğünün keyfini çıkar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)