Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şile Dönüşü Ücretli Otoyol

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba
    Dün ilk uzun yolumu yaptım(aslında uzun değil ama benim yaptığım en uzun yol)Akşama doğru Avrupa Yakasından çıkıp 2saatte falan şileye vardım. Dönüş de yaklaşık 1 buçuk saat falan sürdü.
    Sormak istediğim konu bende HGS yok. Köprüler bayram nedeniyle ücretsiz olduğu için giderken sorun yaşamadım. Dönüşte de istanbul tabelalarını takip eder aynı yoldan gelirim diyordum. Fakat çamlık tüneli diye bi tünelden geçtim ve sonrasında 2-3 ayrı yerde köprü girişindeki gibi kamera sistemi vardı. Ben FSM tabelalarını takip ettim ama çamlık tünelini araştırdığımda kuzey marmara otoyolu dahilinde yapılan bir tünel olduğu gördüm. Acaba kullandığım yol ücretli miydi ve ben cezalı duruma düşer miyim?

Bu arada şile yolu motosiklet için gerçekten keyifli bir yoldu. 125 lik motorla biraz yorsa da gitmeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Bilen, kullanan yok mu arkadaşlar bu yolu hiç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    E-Devlet'ten plakanızda ceza var mı yok mu kontrol edebilirsiniz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    hız kontrol tabelası var 3.köprü bağlantı yolunda sanırım onu ödeme cihazı olarak mı algıladınız..o yolda başka ödeme alan bir nokta yok çünkü,dün aynı yolu bende yaptım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çamlık Sancaktepe den girip 3. Köprüye devam etmez 2. Köprüye çıkarsanız 3 küsur lira ücret düşer ogs den, ogs niz yoksa kaçak geçiş olur, kameradan plakaya (sanırım 10 misli idi ) ceza yazılır, belli bir süre içinde baş vurursanız cezasız da tahsilat yapıyorlardı galiba..

Camliktan yokus yukari cikarken iki kere ucret aliyor. 2. Kopruye donunce bir kere de orada aliyor, tunelden sonra. 7 is gunu icinde plakaya bagli HGS alirsaniz oradan duser. Yoksa ucretin 10 Kati ceza Yazar, arkadaslarin yazdigi gibi.

Biraz geç oldu ama cevap yazanlara teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi 3 ayrı yerden ücret alınmış. Yanlız kayıtlı hgs olmadığı için e devlette çıkmadı. O yolu işleten şirketin ihlal sorgulama sayfası varmış ordan baktım. Toplamda üçü 3 küsür lira falan yapıyodu sanırım. Ayrıca şubattan kalma bi ihlalli geçişim daha varmış 90 kuruşluk. Cezasıyla beraber 9,90 TL olmuş. Bu vesileyle onu da görmüş oldum. Ceza ve geçiş ücretleri internet üzerinden ödenebiliyormuş. Aynı durumu yaşayan olursa google a ICA ihlal sorgu yazarsanız çıkar muhtemelen.
    Cevap yazanlara tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Devlet artık yol-köprü-hastane-havaalanı-su-elektrik yapmıyor. Başkalarına yaptırıyor. Bir de yapan adamlara araç geçişi, hasta veya yolcu garantisi veriyor. Garantinin altına düşülürse devlet bunları yapan adamlara parasını veriyor.

Bayramlarda köprü ve otoyollar ücretsiz denildiği zaman FSM-Boğaz Köprüsü ve Edirne-Ankara veya Adana, Aydın otobanları oluyor.

Yoksa 3. köprü ve her nedense bağlantı yolları, körfez köprüsü, Avrasya tüneli gibi yerler senin benim gibi vatandaşlara ait. Onlar da "yol benim yolum, tünel benim köprüm. Bedava medava yok" diyorlar. Sen yine geçtiğin-kullandığın yolların parasını vermişsin. Hayatında hiç bu yol ve köprüleri kullanmadığı-kullanmayacağı halde bunların paralarını ödeyenler var.

Naparsanız yapın ya.
    mgora bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karayollarına ait olan yollar ücretsizdi, sen yss köprüsünün yolundan gitmişsin.

https://www.ysskoprusuveotoyolu.com....ulamalariodeme adresinden plakanı yazarak sorgulama yapabilirsin. geçmiş olsun

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Dün ilk uzun yolumu yaptım(aslında uzun değil ama benim yaptığım en uzun yol)Akşama doğru Avrupa Yakasından çıkıp 2saatte falan şileye vardım. Dönüş de yaklaşık 1 buçuk saat falan sürdü.
    Sormak istediğim konu bende HGS yok. Köprüler bayram nedeniyle ücretsiz olduğu için giderken sorun yaşamadım. Dönüşte de istanbul tabelalarını takip eder aynı yoldan gelirim diyordum. Fakat çamlık tüneli diye bi tünelden geçtim ve sonrasında 2-3 ayrı yerde köprü girişindeki gibi kamera sistemi vardı. Ben FSM tabelalarını takip ettim ama çamlık tünelini araştırdığımda kuzey marmara otoyolu dahilinde yapılan bir tünel olduğu gördüm. Acaba kullandığım yol ücretli miydi ve ben cezalı duruma düşer miyim?

Bu arada şile yolu motosiklet için gerçekten keyifli bir yoldu. 125 lik motorla biraz yorsa da gitmeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Bilen, kullanan yok mu arkadaşlar bu yolu hiç
    oradan geçtiğinde sirenler çalmadıysa sorun yok. okumadığında gişe siren çalıyor.

Parasız adım atamaz olduk, ülkenin haline bak....

Aslında çıkıp dava açmak lazım, anyasal hakkımız, ULAŞIM HAKKI, otoyolların nasıl paralısı parasızı varsa köprülerinde olacak, o köprülerin 1 i yada 2 si tamamen ücretsiz olmalı, dava açsak kazanmamız lazım aslında, ulaşım hakkım elimden alınamaz, vergimi veriyorum, istediğim yere parasız yollarda giderim, asydan avrupaya geçeyim diyince hooop ver bakalım haracı.....

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Süper adamlar bağımsız sorgulama sayfası yapmış
    İlerde çok eğleneceğiz ....

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parasız adım atamaz olduk, ülkenin haline bak....

Aslında çıkıp dava açmak lazım, anyasal hakkımız, ULAŞIM HAKKI, otoyolların nasıl paralısı parasızı varsa köprülerinde olacak, o köprülerin 1 i yada 2 si tamamen ücretsiz olmalı, dava açsak kazanmamız lazım aslında, ulaşım hakkım elimden alınamaz, vergimi veriyorum, istediğim yere parasız yollarda giderim, asydan avrupaya geçeyim diyince hooop ver bakalım haracı.....
    Hocam bildiğim kadarıyla zaten dediğiniz gibi bi çalışma var. 1. köprü için serbest geçiş sistemine geçiş için çalışma yapılıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.
    Ama yollar hakkında size katılıyorum. Ücretler gerçekten çok fazla.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bildiğim kadarıyla zaten dediğiniz gibi bi çalışma var. 1. köprü için serbest geçiş sistemine geçiş için çalışma yapılıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.
    Ama yollar hakkında size katılıyorum. Ücretler gerçekten çok fazla.
    1. köprüde SGS bitti gibi bize yansıması konuda
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...irmayin-2.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)