Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Vitesleri hakkında sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar 2.el bi 600 lük bi motor almaya karar verdim ve bi motor buldum fakat motoru alacağım kişi motorun 1 vitesinde sorun olmayıp 2. vitese atıldığında gazı bi kerede açtığında motorun kesiciye girer gibi yaptığını söyledi o yüzden 2. viteste yavaş yavaş gaz açıp 3-4-5-6. viteslerde gaz açıldığında bu durumun meydana gelmediğini bu sorunun bu motorlarda kronik olduğunu söyledi motor(R6-S) benim ilk aklıma gelen ya debriyaj balatası ya da şanzıman grup dişlisi oldu yani ben bu motoru elbet alırken servise göstericem fakat bulunduğum yerden oraya o kadar yolu boşuna gitmek istemiyorum bu konuda acil bi şekilde bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse eğer çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Acilll!!!! Motosiklet Vites sorunu

öncelikle merhaba arkadaşlar hayırlı bayramlar 2.el bi 600 lük bi motor almaya karar verdim ve bi motor buldum fakat motoru alacağım kişi motorun 1 vitesinde sorun olmayıp 2. vitese atıldığında gazı bi kerede açtığında motorun kesiciye girer gibi yaptığını söyledi o yüzden 2. viteste yavaş yavaş gaz açıp 3-4-5-6. viteslerde gaz açıldığında bu durumun meydana gelmediğini bu sorunun bu motorlarda kronik olduğunu söyledi motor(R6-S) benim ilk aklıma gelen ya debriyaj balatası ya da şanzıman grup dişlisi oldu yani ben bu motoru elbet alırken servise göstericem fakat bulunduğum yerden oraya o kadar yolu boşuna gitmek istemiyorum bu konuda acil bi şekilde bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse eğer çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler..

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Alma o motoru.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Konu isimi kuralara aykırı sabah admin kilitlicekdir muhtamelen.Siz yeni bir konu açında en azından yazılanlar kalsın.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alma kardeşim sıkıntılı motor. İlla almaya niyetlendiysen adamla konuş yaptır öyle al. Masraf düşündüğünüzden daha fazla çıkabilir. Sonra "5 yıldır servis servis dolaşan motorumu yakıyorum" diye başlık açarsınız burada.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    2 de teker yapmaktan vitesden atıp devir kesiciye giriyordur..1000 -1500 tl masraf çıkabilir ama jant,amortisörler,gidon boğazı,zincir dişli takımında da sıkıntı vardır sürekli teker yapılan bir motorsa, rakkam çok daha yükselebilir dikkat..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bol bol devir kesiciye girmiş bol bol ara gaz verilip anırtılmış bir motora benziyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

[/COLOR]
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu isimi kuralara aykırı sabah admin kilitlicekdir muhtamelen.Siz yeni bir konu açında en azından yazılanlar kalsın.
    Teşekkür ederim dostum bilgilendirdiğin için tekrardan bi konu açarım şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol bol devir kesiciye girmiş bol bol ara gaz verilip anırtılmış bir motora benziyor.
    Bize gelmez o zaman dostum titiz bi insanım alıpta tamirci tamirci gezip yaptırmakla uğraşamam bakalım yaptırıp vermesini talep edicem o zaman arkadaşın tavrı ne olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Alıntı bugrakoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alma o motoru.
    Dostum neden öyle dedin ki bi açıklarmısın

benimde kafam baya sıkıntıya girdi zaten adam böyle bi satmaya istekli gibi bakalım bugün adamdan yaptırıp almayı teklif edicem bakalım ne diyicek yüksek ihtimal kararı olumsuz olur çünkü o insan kazıklamaya çıkmış belli öyle bi hali var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alma kardeşim sıkıntılı motor. İlla almaya niyetlendiysen adamla konuş yaptır öyle al. Masraf düşündüğünüzden daha fazla çıkabilir. Sonra "5 yıldır servis servis dolaşan motorumu yakıyorum" diye başlık açarsınız burada.
    Dostum o zaman hiç gerek yok böyle değişik aksiyonlara girmeye bide almak için 700 km yol gitmem lazım dediğiniz gibi bi yaptırmasını talep ederim kendisinden bakalım tepkisi ne olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 de teker yapmaktan vitesden atıp devir kesiciye giriyordur..1000 -1500 tl masraf çıkabilir ama jant,amortisörler,gidon boğazı,zincir dişli takımında da sıkıntı vardır sürekli teker yapılan bir motorsa, rakkam çok daha yükselebilir dikkat..
    Onlar Allahın emri zaten eğer sürekli teker yapıldıysa adam iyice öldürdü malını fiyat olarak ama hiç kötü bişeyinin olmadığını söyledi o vitesten atmadan başka o da önemli bi sorun bakalım işte yukarıdada söylediğim gibi yaptırmasını talep edicem bakalım tepkisi ne olucak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler