Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bu insanlar neden kask takmıyor ? "Antalya-Isparta "

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar iki gündür Antalya dayım burada araba kadar motosiklet var neredeyse, fakat motorcuların % 97 sinde ekipmanı geçtim kask yok.. bi kaç kişiye sordum kimisi sevmiyorum kimisi evim yakın dedi. Tamam hava çok sıcak ama hiçbir güvenlik tedbiri yok ve çok kaza oluyor, trafik polisleride bu işe sessiz kalıyor, plakasını kireçle kapatanı bile var. Bugün adamın biri mondial Cup ile öndeki arac fren yapınca, motorcuda ön frene fazla basıyor ve yerde sürüklendi önüme düştü, allah korudu sıyrıklarla atlattı.. bi Allah'ın kulu durmadı bile.. ama şunu söyleyebilirim herkesin motoru kapısının önünde kilit bile yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tercıh meselesı ve tercıhlere saygı duymalıyız . takmasın abı zaten nufus kalabalık
    espresso bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Giyerim ekipmanı kim ne ywpmış umrumda olmaz

Sayfiye bölgelerinde kask takan azdır. Çeşitli nedenleri var, sadece cahillikle açıklanmaz. Gidilen mesafeler kısa, hızlar çok düşük, trafik aşırı değil. Artı polis kontrolü çok az. Olan kontrolde de kaska ses çıkarmıyorlar.
    izmir, Çeşme. Burada kask takanı parmakla gösterirsin. İşin komiği adam gemi gibi enduroyla tam teçhizat uzun yola çıkmış. İlçe sınırına girince kaskı çıkarıp kola asıyor.
    Bu tip küçük yerleşimlerin yerel halkı takmayı adet edinmediği için ihtiyacı olduğunda takmaya utanır. Kışın soğuktan yüzü köseleye döner, poşu falan sarar. Ama takmaz o kaskı. Rüzgardan ağlaya ağlaya gezer.

Siz elaleme bakmayın. Bayram dolayısiyle burada trafik kontrolü arttı. Kask cezalarıyla ilçeye yeni bir karakol binası dikilir diye düşünüyorum.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuanda Korkuteli'ndeyim.dün kasksız 2 Apaçi cub motorla teker yaparak yanımdan geçti. 😂😂
    Allah akıl fikir versin

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask takmamak tercih değil, cahillik meselesidir. Cahile de laf anlatmak zordur. Dileğimiz kimseye bir şey olmaması

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün Hal Kavşağında topluyorlardı onları, ben az bi 15 tane saydım motor, ben ise özellikle yavaşlayıp diplerinden geçtim çevirmediler, ulan harbi bi çevirmeye girmeyeli 10 seneyi geçti ha.
    Sabah gelirken Termesos Bulvarında ışıkta durdum, acayip bir sıcak, balaklava veya bandan takmadım, kafam terledi, ışıkta kaskı çıkardım bi terimi sildim, yandaki motorlu arkadaş sordu; - madem sıcak niye takıyon onu? Tek cümle söyledim apıştı kaldı; - Çünkü kafam değerli arkadaş.

Ama yine de, denetim yetersizliğine katılıyorum, ben bir lambam bile patlak olduğunda tedirginken, adamlar plakasız kasksız geziyor.
    espresso bunu beğendi.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Antalya gibi bir yer de yaşamayanların kask giymeyenlere laf etmesini anlamıyorum, kardeşim burda biz kask giyiyoruz ama her ışıkta çıkarıp kendimize gelmeye çalışıyoruz.Milletin giymemesi kendi tercihi, karışamazsınız

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Ben de Antalya'da yaşıyorum ve biz de sıcaklıyoruz ama takıyoruz kask. Takmayanları sıcak ile savunmak saçma çünkü aynı insanlar kışın soğunda yine kask takmıyor. Bana göre beynini kolunda taşıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda Korkuteli'ndeyim.dün kasksız 2 Apaçi cub motorla teker yaparak yanımdan geçti. ����
    Allah akıl fikir versin
    İlk uzun yolculuğumda İstanbul'dan Antalya'ya gitmiştim , sadece korkuteli şehir merkezinde sıkıntı yaşadım
    Kasksızlık nedeni ile bu bölgelerde çok gereksiz ölümler oluyor.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamda kafa yok nereye takacak, nereyi koruyacak kaskla...
    fz6_fazer ve espresso bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya gibi bir yer de yaşamayanların kask giymeyenlere laf etmesini anlamıyorum, kardeşim burda biz kask giyiyoruz ama her ışıkta çıkarıp kendimize gelmeye çalışıyoruz.Milletin giymemesi kendi tercihi, karışamazsınız
    Elbette. Karışması gereken kişiler kendi aileleri, sevenleri ve trafik polisleri. Hoş, insan olmasından ötürü de uyarmak, hatırlatmak, kişinin canını düşünmek isteyenler olabilir ama... Ama yerde oluk oluk aktıktan sonra donmuş, pıhtılaşmış kan görüntüsünü sevmiyorum. Çevreye de rahatsızlık
    espresso bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette. Karışması gereken kişiler kendi aileleri, sevenleri ve trafik polisleri. Hoş, insan olmasından ötürü de uyarmak, hatırlatmak, kişinin canını düşünmek isteyenler olabilir ama... Ama yerde oluk oluk aktıktan sonra donmuş, pıhtılaşmış kan görüntüsünü sevmiyorum. Çevreye de rahatsızlık
    Yazım yanlışım yapmışım, siz alıntı yapınca farkettim."yerde" olacaktı o ama kafa kalmadı ki sıcaktan :d Bu apaçi tiplerin ailelerinin, onları önemsediğini sanmıyorum açıkcası.Polisin daha çok kontrol yapması lazım ama onlar da sıcak altında ne kadar durabilirler ki

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Cahilliktendir. Daha bugün İzmir'de elinde kaskla gezen 07 plaka Ninja 650 sürücü gördüm, kırmızı ışıkta yaya geçidinden karşıya geçiyordu. Kask takmamak tercihten önce cahillik, apaçilik göstergesidir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bize ne arkadaş haklı

https://www.haberler.com/antalya-kas...520977-haberi/

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/...arali-1711867/

http://www.posta.com.tr/antalya-daki...haberi-1301299

http://www.karar.com/guncel-haberler...erleri-458632#

http://www.motosiklet.net/forum/moto...pti-1-olu.html

http://www.ntv.com.tr/turkiye/antaly...-kKoL2ASAclV1A

http://www.ntv.com.tr/turkiye/antaly...-kKoL2ASAclV1A

insanların bireysel tercihlerine saygı gösterelim ben bu görüşteyim , sadece bizim yoğunlaşmamız gerekenler kask ithalatında ki vergilerin düşürülmesi ve satışaki kdv oranlarının düşürülmesi olmalı.
    espresso bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Herkes kendi beyninden sorumlu. Hakaret eden arkadaşları kınıyorum.
    kovboy03 bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    45 derece sicak var ne kaski, montu?

Motosikleti
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45 derece sicak var ne kaski, montu?
    Zaten asfalt erişimtir kaza yapılsa insan asfalta yapışır sürüklenmez

Motosikleti
    Derbi ETX
    Zeki, pek eğitimli arkadaşlar taksın kaskını da, kask takmayanla zorunuz ne? cahillikten dir falan ne oluyor yani kask takınca ermiş mi oluyorsunuz? cahillikten, yazan bireyler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeki, pek eğitimli arkadaşlar taksın kaskını da, kask takmayanla zorunuz ne? cahillikten dir falan ne oluyor yani kask takınca ermiş mi oluyorsunuz? cahillikten, yazan bireyler.
    Cahillik tabii, ne ya? O kask kolunda taşıyınca bir işlevi olmuyor. Güzel kafanı korumaya yarıyor. Akıl sahibi bir insan bunun idrakine varıp takar o kaskı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)