Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu insanlar neden kask takmıyor ? "Antalya-Isparta "

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahillik tabii, ne ya? O kask kolunda taşıyınca bir işlevi olmuyor. Güzel kafanı korumaya yarıyor. Akıl sahibi bir insan bunun idrakine varıp takar o kaskı.
    Ermişlik oluyor yani, kaskın kafayı koruduğunu idrak etmek. Uzatmak istemiyorum, isteyen takar isteyen takmaz, herkesin hayatına kimse karışamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kask takınca +30 iq puanı geliyomuş :D Atatürk kask takmayı yasaklamış bi gecede herkes cahil kalmış.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ermişlik oluyor yani, kaskın kafayı koruduğunu idrak etmek. Uzatmak istemiyorum, isteyen takar isteyen takmaz, herkesin hayatına kimse karışamaz
    Toplum bilinci denen bir şey var. O zaman emniyet kemeri de takmasın kimse dimi? Bunlar ne için yapılıyor? İnsanı kazalardan yada yaşam boyu kalabilecek hasarlardan korumak için. Sadece kafanı değil börtü böcek bile sorun oluyor yazın. Ufak bir böcek bir anlık bir acı ile denge kaybı sağlayıp yada gözüne girerek kazaya sebep olabilir ve bu o kişinin yanından geçen ben de olabilirim. Öyleyse beni de ilgilendiriyor haliyle. OK

Motosikleti
    R25
    Zeki, pek eğitimli arkadaşlar taksın kaskını da, kask takmayanla zorunuz ne? cahillikten dir falan ne oluyor yani kask takınca ermiş mi oluyorsunuz? cahillikten, yazan bireyler.
    Kimse kimseye karışmıyor zaten, o kadar ölüm haberi kaza haberi heryerde duyup görüyoruz, endişeleniyor insanlar ekipman yok zaten, bari kask olsun.. ayrıca yularda yazılan cahil insan yorumlarına seni örnek göstermek lazım.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Anadoluda çoğu insan hobi olarak degil imkansizliktan motora biniyor.adamin elinde üç bes daha olsa gidip araba aliyor zaten

ölmekle bayılmak arasındaki farklı tam olarak idrak edememiş olmalılar

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaskları yok güneş gözlükleri var )

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Çok sıcak olduğundan takmıyorlardır

Motosikleti
    Derbi ETX
    Asfaltta sürüklenince ne olduğunu deneyimledim, aşağılamadan yorum yazarsak kask takmayanlar da memnun olur. Tercih meselesidir, özgürlüktür, benim kask takmamam kimsenin hayatını sekteye uğratmaz, konuyu börtü böceğe bağlamakta gereksiz o kadar öküz varken trafikte

Benim bedensel özgürlüğümden önce, trafikteki hayvancılların hal ve hareketlerinin cezası kesilse o börtü böceğe bağladınız risk yüzdesi daha az olacaktır.

Niye takmıyorum, ortalama 1.5 kg agırlıgı var, kafamı terletiyor, kendimi rahat hissetmiyorum.

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse kimseye karışmıyor zaten, o kadar ölüm haberi kaza haberi heryerde duyup görüyoruz, endişeleniyor insanlar ekipman yok zaten, bari kask olsun.. ayrıca yularda yazılan cahil insan yorumlarına seni örnek göstermek lazım.
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplum bilinci denen bir şey var. O zaman emniyet kemeri de takmasın kimse dimi? Bunlar ne için yapılıyor? İnsanı kazalardan yada yaşam boyu kalabilecek hasarlardan korumak için. Sadece kafanı değil börtü böcek bile sorun oluyor yazın. Ufak bir böcek bir anlık bir acı ile denge kaybı sağlayıp yada gözüne girerek kazaya sebep olabilir ve bu o kişinin yanından geçen ben de olabilirim. Öyleyse beni de ilgilendiriyor haliyle. OK
    Yanımdan geçerken bir şey olmaz sana 100de 100000........ garanti veririm.

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Kasksız daha yakışıklılar..Sıcak bahane

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dedenin biri yere yapışmış cuplu hızıda fazla yok tahminimce
    kask hak getire çene dağılmış daha önce öyle bir şey görmemiştim (

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bizim ilçede kask takmayana kameradan yazıyorlar cezayı. istersen takma, 2 gün sonra postacı eline ceza tutanağını veriyor.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asfaltta sürüklenince ne olduğunu deneyimledim, aşağılamadan yorum yazarsak kask takmayanlar da memnun olur. Tercih meselesidir, özgürlüktür, benim kask takmamam kimsenin hayatını sekteye uğratmaz, konuyu börtü böceğe bağlamakta gereksiz o kadar öküz varken trafikte

Benim bedensel özgürlüğümden önce, trafikteki hayvancılların hal ve hareketlerinin cezası kesilse o börtü böceğe bağladınız risk yüzdesi daha az olacaktır.

Niye takmıyorum, ortalama 1.5 kg agırlıgı var, kafamı terletiyor, kendimi rahat hissetmiyorum.

Yanımdan geçerken bir şey olmaz sana 100de 100000........ garanti veririm.
    Kask takmama konusunda ki görüşlerin için olmasa bile, yaptığın yorumlara bakınca sana atfedilen cahil kelimesini yerinde gördüm.
    Evet kaskı önce kendi canın için takarsın, ama trafikteki diğer sürücülere karşıda ayrıca bir sorumluluktur bu. Geçen yıl bir arkadaşım arabayla bir motorluya çarptı, motorcuda ekipman namına hiç bir şey yok, kaldıki ehliyet bile yok. Çocuk rahmetli oldu, arkadaş kazada haklı olduğu halde, mahkemelerde, cezaevlerinde süründü, iki çocuğu ve karısı perişan, tabi bu arada işinden de oldu, arada harcanan paralar cabası, ev taksiti yeni bitmişti, o bile gitti elinden. Halen de uğraşıyor.

Hani bir de demişsin ya, biz önce trafikteki hayvanlarla uğraşalım; sen öncelikle kendine saygı duymuyorsan, başkasından saygı beklemek nafile.
    Bir atasözü var ya iğneli-çuvaldızlı, işte bu tür durumlar için uydurulmuş bence.
    Kafana iyi bak kardeşim, hadi kazasız belasız.
    espresso bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask takmayanlar çıkıyor ortaya tek tek.
    Ve savunmamız da şu;
    Kask takmayanlar cahilse, siz takınca ermiş mi oluyorsunuz? Şimdiki insanlar maymundan geldiyse, maymınlar nednebdns...

Cahillik ve umursamazlık

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask takanlar öldü de kask takmayan ölmedi mi?
    https://youtu.be/TY9XO_KjA_Q

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmama konusunda ki görüşlerin için olmasa bile, yaptığın yorumlara bakınca sana atfedilen cahil kelimesini yerinde gördüm.
    Evet kaskı önce kendi canın için takarsın, ama trafikteki diğer sürücülere karşıda ayrıca bir sorumluluktur bu. Geçen yıl bir arkadaşım arabayla bir motorluya çarptı, motorcuda ekipman namına hiç bir şey yok, kaldıki ehliyet bile yok. Çocuk rahmetli oldu, arkadaş kazada haklı olduğu halde, mahkemelerde, cezaevlerinde süründü, iki çocuğu ve karısı perişan, tabi bu arada işinden de oldu, arada harcanan paralar cabası, ev taksiti yeni bitmişti, o bile gitti elinden. Halen de uğraşıyor.

Hani bir de demişsin ya, biz önce trafikteki hayvanlarla uğraşalım; sen öncelikle kendine saygı duymuyorsan, başkasından saygı beklemek nafile.
    Bir atasözü var ya iğneli-çuvaldızlı, işte bu tür durumlar için uydurulmuş bence.
    Kafana iyi bak kardeşim, hadi kazasız belasız.
    nasıl olmuş kaza bi anlatır mısın ? kask'a biçtiğin yüzde büyük anlaşıldığı üzere.

Ve evet benim kask takmama görüşlerime kesinlikle katılıyorsun. Keşke kurallara uyulsa da başımıza bir şeyler takma-geçirme isteğimiz bizde kalsa

nasıl olmuş kaza bi anlatır mısın ? kask'a biçtiğin yüzde büyük anlaşıldığı üzere.

Ve evet benim kask takmama görüşlerime kesinlikle katılıyorsun. Keşke kurallara uyulsa da başımıza bir şeyler takma-geçirme isteğimiz bizde kalsa
    Özet geçeyim;
    Olaya Gaizpaşa Pazarcı Mahallesinde vukuu buldu, motorlu kırmızı yandıktan 8 sn sonra geçiyor (durmuyor), arkadaşın sağında minibüs var, dolayısıyla motorluyu görme şansı yok, motorlu ön sağ ön farın oraya vurup düşüyor, kafası bordür taşına geliyor...
    Ayrıca kask takmama konusunda sana katılmıyorum, bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özet geçeyim;
    Olaya Gaizpaşa Pazarcı Mahallesinde vukuu buldu, motorlu kırmızı yandıktan 8 sn sonra geçiyor (durmuyor), arkadaşın sağında minibüs var, dolayısıyla motorluyu görme şansı yok, motorlu ön sağ ön farın oraya vurup düşüyor, kafası bordür taşına geliyor...
    Ayrıca kask takmama konusunda sana katılmıyorum, bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum.
    Benim suçum ne, kask takmak istemeyenlerin suçu ne bu olay da

Benim suçum ne, kask takmak istemeyenlerin suçu ne bu olay da
    Ya anlamak istemiyorsun, ya da kafa buluyorsun.
    Eğer kafasında kask olsa, ve de ölmemiş olsa idi, muhtemelen bir tutanak tutulup, hastaneden iyi haber geldikten sonra olay bitecekti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)