Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik parlatma sütünü mat plastik aksama sıkınca!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Cümleten hayırlı bayramlar öncelikle.

Bizim çok zeki yıkamacı arkadaş parlasın diye bütün motora bu lastik sütünden sıkmış. Parlak aksamda sorun yok ama mat aksamda beyaz beyaz lekeler oluştu. Sebebi bu süt müdür? Ve başına gelen varsa nasıl üstesinden gelmiştir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Cila pasta süt tarzı parlatıcı her ürünün boyanmış metale sürülmesi gerekli aynı hayatı bende yapmıştım eski cbr'ımda ve o mat plastik keşerdi ve öylede kaldı ne yaptıysam geçmedi mecburen değişmesi gerekli

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam böyle bir durumla karşılaşmadım ama sanırım yıkamacının sıktığı parlatıcı tarzı malzeme plastik aksamda renk kaybına neden olmuş.

Birde lastik parlatıcı ciddi bir zarar vermez genelde, çünkü silikon bazlıdır ama jant temizleyicileri tehlikelidir. Jant temizleyicilerinde leke çıkarıcı güçlü kimyasallar olduğundan mat plastikte ağarmalar yapabilir.

Oto torpido bakım sütleri var, oto iç plastik aksamı parlatmada kullanılan, onunla mat kısımları yeniden parlatmayı dene. Belki plastiği besleyip eski görünümünü kazanır.

Ben otomobilimin iç kısmına sürdüğüm bakım sütünü motorumun mat plastik kısımlarında da kullanıyorum.Hem parlak görünüm sağlıyor, hemde şu ana kadar mat aksamın rengine hiçbir zarar vermedi. Bir dene derim.

Dipnot: Eğer resim paylaşabilirsen daha kesin tanı koyup daha net önerilerde bulunabiliriz diye düşünüyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Üstesinden gelinemiyor deyişmesi gerek
    Bakım sütü var beyaz olan onlardan kullanılabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)