Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motor yeni tescil için hiç bir şekilde randevu alınmıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Merhaba arkadaşlar, sıfır motorumun tescil işlemleri için ikamet yerim olan İstanbul Beylikdüzü'nden randevu almak istiyorum fakat iki gündür hiç bir şekilde randevu açılmıyor. Ama randevular dolu da değil. Sadece Beylikdüzü için böyle bir planlama yapılmamıştır uyarısı alıyorum. Diğer ilçelerde ise en azından dolu görünüyor. Yakın zamanda Beylikdüzü'nden araç tescil ettiren var mıdır? Muamelecilerle anlaşıp onlara para kazandırma niyetinde olduklarını düşündüm. İlk iş günü olan çarşamba sabahı erken vakitte emniyete gitmeyi planlıyorum ama randevusuz işlem yok diyecekler ise çıldırırım. Bu işi nasıl çözeceğim konusunda bir fikri olan var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Belirli günlerde randevu açılıyor mesela Pazartesi sabah 9 gibi. Bayrampaşa ilçe emniyete gittiğimde böyle bir yazı görmüştüm.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirli günlerde randevu açılıyor mesela Pazartesi sabah 9 gibi. Bayrampaşa ilçe emniyete gittiğimde böyle bir yazı görmüştüm.
    Dostum bu sabah pc başındaydım gelmedi. Yarın da bekleyeceğim. İnşallah dediğin gibi olur.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Başıma geldi oradan biliyorum. Randevu alamadığım için direk gittim Üsküdar ilçe emniyete. Randevusuz işlem yapmıyoruz dedi. Hemen orada telefondan randevu almaya çalıştım, planlama yapılmamıştır diye uyarı veriyor alınmıyor dedim gösterdim. Suratıma bakıyor aval aval. Sinirim bozuldu İstanbul'daki tüm ilçe emniyetleri denedim en son Bayrampaşa müsait çıktı. Oraya gittiğimde de dediğim yazıyı gördüm.

Randevu alamamanın sebebi bu. Ama Beylikdüzü için randevular ne zaman açılır bilmiyorum umarım yarın alabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başıma geldi oradan biliyorum. Randevu alamadığım için direk gittim Üsküdar ilçe emniyete. Randevusuz işlem yapmıyoruz dedi. Hemen orada telefondan randevu almaya çalıştım, planlama yapılmamıştır diye uyarı veriyor alınmıyor dedim gösterdim. Suratıma bakıyor aval aval. Sinirim bozuldu İstanbul'daki tüm ilçe emniyetleri denedim en son Bayrampaşa müsait çıktı. Oraya gittiğimde de dediğim yazıyı gördüm.

Randevu alamamanın sebebi bu. Ama Beylikdüzü için randevular ne zaman açılır bilmiyorum umarım yarın alabilirsin.
    Kendi ikamet yerinizden başka bir yerden yaptıramazsınız diye biliyorum fakat siz gitmişsiniz. Yanlış mı biliyorum? Daha önce yaptıramamıştım.

Hocam ilçeye göre değişiyor sanırım. Ben de kayıp ehliyet için aynı sorunu yaşadım, 17.00 de açılmıştı randevu.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Kardeşim sabah erkenden git trafik tescile. Bütün evrakların ve birer adet fotokopileri ve kimliğinle beraber.
    Tescildeki memurdan rica et. Yoğunluk durumuna göre yapacaktır muhtemelen işlemlerini.

Ben saat 11:00'e randevu almıştım. Kağıthane trafik tescilden.
    Gece vardiyasından çıktığım için saat 09:15'te oradaydım. Henüz muameleciler bile gelmemişti.
    Randevu falan bile sormadı. Ne işlemin var dedi, tescil işim olduğunu söyledim. Evraklarını ver dedi. ve 15 dakikada hallettim işimi.

Hayır anlamadığım konu madem randevusuz işlem yapılmıyor. Mumameleciler nasıl işlem yaptırıyor sabahtan akşama kadar.
    Randevulu gelenlerin aralarında kendi işlerini yaptırıyorlar. Akşama kadar bir sürü tescil işlemi yapıyorlar randevusuz.

Dediğim gibi sen yine randevu almaya çalış ama bayram sonrası ilk iş günü sabah erkenden git yine trafik tescile.
    Şansın varsa halledersin işlemini.
    Riptalon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Muameleciler sistem açıldığı anda tüm randevuları alıyor. Sistemi bilmeyen adam mecbur bunlara 100tl verip 10dkda hallediyor işini.
    Trafik tescil de bomboş oluyor tüm gün. Gidip bir şansınızı deneyin. Olmaz derlerse muameleciden rüşvet aldıklarını tescillemiş olursunuz.
    Riptalon bunu beğendi.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muameleciler sistem açıldığı anda tüm randevuları alıyor. Sistemi bilmeyen adam mecbur bunlara 100tl verip 10dkda hallediyor işini.
    Trafik tescil de bomboş oluyor tüm gün. Gidip bir şansınızı deneyin. Olmaz derlerse muameleciden rüşvet aldıklarını tescillemiş olursunuz.
    Yok kardeşim. Muamelecilerin randevu falan aldığı yok.
    Ki alamaz zaten o kadar randevuyu. Sürekli bu işi yaptıklarından dolayı trafik tescildekilerle ahbap olmuşlar zaten.
    Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Oluşan bu ahbaplıktan dolayı işlerini rahatça hallediyorlar.

Misal bir muameleci giriyor elinde dosyayla trafik tescile. O sırada işlem yaptıran randevulu vatandaş varsa onun işini yapmasını bekliyor. İşi bitince hemen elindeki dosyayı uzatıyor memurun önüne.

Memurun dosya üzerinde yapacağı bütün düzenlemeleri bildiği için bunları kendisi yapıyor ve ruhsat sahibine imzaları falan attırıytor.
    Memurun da işine geliyor bu durum. Hemen dosyayı alıp minumum sürede işini hallediyor.

Normal vatandaşın evraklarını kontrol etmek düzenlemek ve sorularına cevap almak 5-10 dakika sürerken, muameleciden aldığı dosyayı işlemesi 3-5 dakika falan sürüyor.

Muameleciler de randevuluları huylandırmadan (üstü üste 3-5 dosya birden vermeden, memuru fazla oyalamadan vs...) ve rahatsız etmeden sıkıştırmadan uslu uslu işlerini hallediyorlar işte.

Randevu sisteminin tek numarası gün içerisinde trafik tescile gelecek kişi sayısını kısıtlamak.
    Misal ben 11:00'e randevuluyken saat 09:15'te işlemimi yaptırdığım sırada arkamdaki vatandaşın elindeki randevu kağıdında randevu sırası 14:00 yazıyordu. Benden sonra da verdi dosyasını yaptırdı işlemlerini.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Sağ olun arkadaşlar dediklerinizi dikkate alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)