Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Ses De Neydi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Bugün ilk defa böyle bir ses duydum motordan. Vites değiştirirken oldu. Sonra düzeldi ama merak ettim bu ses neydi, neyin habercisi? Sonrasında motoru 150 km kadar kullandım sıkıntı yaşamadım ama aklıma takıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=oimgqUD8DMY

ses biraz kısık bilgisayardan telefon ile çektim. sesi fullerseniz duyuluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Motorun şanzımanı biraz çinli olduğundan sen vites düşürürken gaz vermedin gördüğüm ve duyduyum kadarı ilen ( 7+1 kulaklık ile dinledim :D ) vites geçişlerinde hem gazını ver hemde biraz sert bas pedala korkma o sesi duymassın. yani yumuşak bastığın için vites pedalına biraz geçsemmi geçmesemmi die düşünmüş şanzıman ondan olmuş korkma yani bişi yok dediklerimi uygula yeter.
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Benim motorda da o tür sıkıntılar var, her ilk çalıştırmada vitesi takınca bi tak edip sarsılıyor. Daha çözebilmiş değilim. Hele motoru ısıtmadan hareket ettirince debriyaja basılı tutsam bile motor ileri atlayıp stop ediyor. Ama ısıtınca sıkıntı yok.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da o tür sıkıntılar var, her ilk çalıştırmada vitesi takınca bi tak edip sarsılıyor. Daha çözebilmiş değilim. Hele motoru ısıtmadan hareket ettirince debriyaja basılı tutsam bile motor ileri atlayıp stop ediyor. Ama ısıtınca sıkıntı yok.
    boşta ilk calistirdigimda debriyaj bas bırak yapiyom o sıkıntı olmuyor

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşta ilk calistirdigimda debriyaj bas bırak yapiyom o sıkıntı olmuyor
    Hocam bişiy sorucam ben motorda yeniyim daha önce elektrikli kullanıyodum pek anlamıyorum benzinlilerden youtube da felan izliyorum baya teknik şeylerini ama sonuçta pratikte bilmiyorum.
    Vitesi takıp orta sehpaya alıyorum debriyaj basılı bu arada belli bi hızla arka lastik dönüyor bu normal sanırım ama gaz verince hızlanıyor yani debriyaj sonuna kadar basılıyken normal mi hızlanması. Teker boşa dönerken bu arada.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun şanzımanı biraz çinli olduğundan sen vites düşürürken gaz vermedin gördüğüm ve duyduyum kadarı ilen ( 7+1 kulaklık ile dinledim :D ) vites geçişlerinde hem gazını ver hemde biraz sert bas pedala korkma o sesi duymassın. yani yumuşak bastığın için vites pedalına biraz geçsemmi geçmesemmi die düşünmüş şanzıman ondan olmuş korkma yani bişi yok dediklerimi uygula yeter.
    Aynen hocam biraz yumuşak bastım tam da dediğin gibi oldu... Tam geçemedi demek vitese. Vites düşürürken gaz verme olayını henüz güzel yapamıyorum. Gaz kaçıyor falan beceremedim bir türlü ama alışırım herhalde yavaş yavaş. Çok teşekkürler.
    Eski_kasa bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim motor vitesteyken marş basmıyor yaa illa boşa atmak gerekiyor.

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o normal bir şey. benim motorumda da oluyor ve bir çok motorda oluyor. hatta bazen olmadığı oluyor ama genel olarak vitese takınca arkadan tepikliyorlar böyle milimlik.

hatta al bak 12. saniyede dediğin mevzu oluyor dikkat et motora.

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor vitesteyken marş basmıyor yaa illa boşa atmak gerekiyor.

o normal bir şey. benim motorumda da oluyor ve bir çok motorda oluyor. hatta bazen olmadığı oluyor ama genel olarak vitese takınca arkadan tepikliyorlar böyle milimlik.

hatta al bak 12. saniyede dediğin mevzu oluyor dikkat et motora.

https://www.youtube.com/watch?v=PHdIECkvWt8
    Aynen o ses, ama ilk çalıştırmada hiç beklemeden vitesi 1 e alınca debriyaja sonuna kadar basmama rağmen ileri gidip stop ediyor bunu çözemedim hala acaba ısınması mı gerekiyor yoksa zincir veya o aksamdaki her ne parçaysa iyice çalışarak yağı yaymasımı gerekiyor içine anlamadım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yağ soğukken debriyaj çalışmıyor anlamına gelir... Debriyajda bi sıkıntı mı var ki?

Vites düşerken ben de gaz vermiyorum motosiklette, bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Arabada veriyorum, çünkü senkromesh'ler aşınmasın diye, hem de yürüyen aksama daha az yük binsin diye. Ama motosiklet zaten hafif. Şanzıman da senkromesh de yok.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ soğukken debriyaj çalışmıyor anlamına gelir... Debriyajda bi sıkıntı mı var ki?

Vites düşerken ben de gaz vermiyorum motosiklette, bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Arabada veriyorum, çünkü senkromesh'ler aşınmasın diye, hem de yürüyen aksama daha az yük binsin diye. Ama motosiklet zaten hafif. Şanzıman da senkromesh de yok.
    Bilemiyorum servise götürücem en kısa zamanda dağıtmayalım şanzumanı eğer bi sorun varsa :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)