Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Herşeyi alttan mı almalıyım? Yeter artık!

Motovento
    REKLAM ALANI

Kardeşim rc 390 ve 150 cc mondial motorum var. rc 390 satışta su anda. 150 ccyi kullanıyorum. her zaman sağ şeridin solundan gidiceksin. Sağ şeridin en sağında ve en solunda şerit çizgisi vardır. Sağ yakın gidersen ortadan yada arkadan gelen adam senin içinden geçer gibi yanından silme geçer.

ortadan gidersen yine aynısı olabilir. Ama iki şerit çizgisinin ortasından yada sağındna değil solundan yanı orta şeride yakın olan çizgiye yakın gidersen asla yanından silme geçemez ben sahsen 85 bin kmdir 150 ccyi sürüyorum mondiali öyle bişi yaşamadım.

Rc 390 ise yaklaşabilen yok haliyle onunlada yaşamıyorum. Ama rc 390 da aynalara bakmazken 150 kullanırken gözüm yoldan cok aynada cunku cok taciz var ama şeridini vermediği nzaman bi sey yapamıyorlar hadi bu taktıkle sorunların cozulur k.g

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Wolverine, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer geri vites atsam ölümüne döverlerdi beni acaba 600 rr da böle olucakmı
    Ayrıca hiç tek atarlanan olmadı bana hep fazla oluyo
    600rr'la normal motor gibi gidersen yine aynı şeyleri yaşarsın tabi ama gazlayıp yanına yaklaştırmazsan ayrı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe dışında biraz makinayla alakalı. Binersen s1000rr gibi alete kimse saygıda kusur etmez. arabada da öyledir, pahalı olana yol verirler
    Bende 97 model E230 var, her istediğimde yol veriyorlar ama pederin arabası altımdayken yani range rover varken, kimse yol vermiyor :d

Wolverine, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 150F>Cbr 600RR
    Yorumlar için teşekkürler hepimizin ortak sorunu olan bi konu açmışım belli :D discover i satıyorum anlaştık sıra 600 rr için biraz para biriktirmekte saygılar...

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    fikrimce bir ülkede 3 temel şey olmadıktan sonra huzur olmaz. Bana göre bir ülkede olması gereken 3 şey şunlardır:
    * adalet
    * eğitim
    * üretim
    hep beraber huzur aramaya devam edelim, daha çok ararız.
    fatihy1977 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kanun bende olsa trafikte adam vuranı sorgusuz asar, aracında "emanet", bıçak taşıyanın da hayatını karartırım. Sopa taşıyanlar ise yaşadılar, bir iki haftayı hastanede geçirecekleri guzel bir dayakla kurtulacaklar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 97 model E230 var, her istediğimde yol veriyorlar ama pederin arabası altımdayken yani range rover varken, kimse yol vermiyor :d
    Lada Samara'ya herkes yol veriyor. bizzat tecrube ettim. Tum luks arabalar cil yavrusu gibi dagiliyolar. Amman dokunmasin cuzzamli seklinde yaklasiyorlar Cok haksiz da degiller. Yerlerinde olsam muhtemelen ben de oyle yapardim Super bir duygu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    İlacinizi degistirmenizi tavsiye ederim.

Türkiyede devleti takmayan, kendi vatandaşını, öldürülmesi veya en azından yaralanması gereken düşman gözüyle bakan binlerce cahil insan var. Bu insanlarla trafiğe de çıkılmaz, bu insanlarla ticaret de yapılmaz, bu insanlarla aynı yere gezmeye de gidilmez. Hiç bir şey yapılmaz.
    Bu insanlarla aynı yolda yolculuk yapacaksanız ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız tek çare var. Bireysel silahlanma. Devlet buna izin verirse o zaman şartlar eşit olur ve kendinizi güvende hissedersiniz. Yoksa bunların eğitilmesini beklerseniz torununuzun torunu ancak görür bunlar eğitilmiş halini.
    Ya bir otomobilde her zaman 4 erkek yolculuk yapacaksınız ya da çıkmayın trafiğe boşuna kendinizi yiyip harap etmeyin bu cahil pislikler yüzünden. Otobüsle gidin nereye gidecekseniz

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede devleti takmayan, kendi vatandaşını, öldürülmesi veya en azından yaralanması gereken düşman gözüyle bakan binlerce cahil insan var. Bu insanlarla trafiğe de çıkılmaz, bu insanlarla ticaret de yapılmaz, bu insanlarla aynı yere gezmeye de gidilmez. Hiç bir şey yapılmaz.
    Bu insanlarla aynı yolda yolculuk yapacaksanız ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız tek çare var. Bireysel silahlanma. Devlet buna izin verirse o zaman şartlar eşit olur ve kendinizi güvende hissedersiniz. Yoksa bunların eğitilmesini beklerseniz torununuzun torunu ancak görür bunlar eğitilmiş halini.
    Ya bir otomobilde her zaman 4 erkek yolculuk yapacaksınız ya da çıkmayın trafiğe boşuna kendinizi yiyip harap etmeyin bu cahil pislikler yüzünden. Otobüsle gidin nereye gidecekseniz
    Sen bunu nasıl düşündün ya.İşye türkiyenin geleceği gençlerimiz.Ne kadar parlak bir geleceğimiz var.Kendine yanlış yapan olursa silah çekerek sorunu çözecek genç yetenek.Silahın caydırıcı olabileceği fikrine amerikadaki yol kavgalarını izleyerek mi karar verdin.Yalnız burası türkiye çekersin silahı karşındaki ağzına bir vurur.Seni öldürüp nefsi müdafa der.Öldüğünle kalırsın.Sanıyor musun sen silah çekince karşındaki pısıp kalacak.Sorunları kavga dövüş silahla halledebileceğini sanan bir zeki daha.O silahı taşıyınca o denyolardan ne farkın kalacak.Her sorun çıkaranı vuracak mısın!!Hangi birine ceza vereceksin.Kanunlar neden var o zaman.Hepimiz takalım belimize silahları adaleti herkes kendince sağlasın.Polis,jandarma falan onlarada gerek yok.Hatta hastaneleride kaldıralım.Herkes kendi adaletini sağladığı gibi kendi tedavisinide yapar.Ne mantıklı çözüm üreten zeki insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz ya.

[QUOTE=whitedeamon;4173100O silahı taşıyınca o denyolardan ne farkın kalacak.[/QUOTE]
    O denyo kırdı önüne. Sana karının yanında küfür etti. Yetmedi karına küfür etti. Paranı gasp etmeye kalktı. O da yetmedi yanındaki denyolarla birlikte karına sarkıntılık etti.
    Ne yapacaksın bu durumda ? "Yapmayın pis adamlar" mı diyeceksin? Yoksa yanında bir emanet olmadığı için eşşekler gibi pişman olduğunu mu düşüneceksin?

Motosikleti
    MTT Y2K
    O denyo kırdı önüne. Sana karının yanında küfür etti. Yetmedi karına küfür etti. Paranı gasp etmeye kalktı. O da yetmedi yanındaki denyolarla birlikte karına sarkıntılık etti.
    Ne yapacaksın bu durumda ? "Yapmayın pis adamlar" mı diyeceksin? Yoksa yanında bir emanet olmadığı için eşşekler gibi pişman olduğunu mu düşüneceksin?
    Belindeki silaha mı güveneceksin.Zerre yürek olmadıktan sonra alayını vursan ne olacak.Belinde silahla dolaşmayı adamlık mı sanıyorsun.Arabadan 4,5 kişi indi ellerinde tabanca pompalılar var.Yanında çek bakalım tabancanı hanginiz zararlı çıkacak.Senin anlattığın senaryoya göre yanında roket atar taşısan faydası yok.

En azından şartlar birbirine yakın olur

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatihy1977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar
    Kurye eğitiminde hocanın bir sözü vardı, trafikte sorun yaşadığınız başka bir şoföre rast geldiniz ve tartışma çıktı. Şimdi adamı evde anası babası ailesi terbiye edememiş , okulundaki öğretmeni terbiye edememiş, belki ustası belki hocası o yaşa kadar terbiye edememiş sen iki laf iki yumrukla mı terbiye edeceksin. Hadi birini ya diğerleri. Tek çare yolumuza bakmak. Selametle
    Bu arkadasa katiliyorum.

Guzel kardesim sana bu konuda zamanim oldugunca uzun uzun yazmak istiyorum zira benim de bir sure uzun sure dusundugum bir konuydu. Kucuk sinir krizleri geciriyordum tartisirken , bir sey yapmayinca da sonradan pisman oluyordum. Baskalarinin rahatligini , vurdumduymazligini , amacsizligini dusundukce neden bunlarla muhattap oluyorum diye isyan ediyordum.

Sen etme. Kafan hep yukarida olsun, kimseyle munakasa etme. Ne demis Mevlana hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol.

Inan hakli da haksiz da olsam hic tartismiyorum artik. Son bir konu acmistim bu surusumle alakali bir goz at istersen.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/179268-kisa-bir-mola-veriyorum-ama-bir-cift-sozum-var-haykirmali-baslik.html

Olme haa
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    MTT Y2K
    En azından şartlar birbirine yakın olur
    5 silahlı adama karşı 1 silahlı adam.1 silahlı adamın koruması gereken bir sivil var ve 5 silahlı adamın tabancanın yanısıra yüksek kalibreli silahlarıda var.Durumun hiçbiryeri eşit değil.O adamlara silah çekersen olacak olan apaçık ortada.Seni vuracaklar ve amaçları gaspsa eşinide öldürecekler.%100 sen zararlı çıkacaksın.Şartların birbirine yakın olduğu falan yok.Zarar versen versen en fazla birine verebilirsin.Diğerleri seni delik deşik eder.

Bugün kaza yaptım yumruğu geçirdim adamın yan camına suratına patladı cam. Şimdi pişmanım ama ya adamın gözüne felan bir şey olsa al başına belayı. Yola atladı bakmadan ben de girdim arka kapısından. Bu ülkede motor felan sürülmez abi ne yazık ki ilk fırsatta arabaya geçicez gibi kendi canımızı da değil aileyı sevdiklerimizi düşünmek lazım

Evet bu ülkede motor falan kullanılmaz

Motosikleti
    MTT Y2K
    Kullanılır kullanılmasına ama fedakarlık yaparak,kendinize hakim olarak.En dikkatli siz biz olarak.Bana ne kardeşim demeyerek.Konu başlığında yazıldığı gibi herşeyi alttan mı alacağız.Bizdede sinir yok mu bizde insan değil miyiz.Haklısınız ama birine zarar vererek elinize hiçbirşey geçmez.O adamı dövseniz bile bu hayatta size birşey kazandırmaz katmaz.Sizin dövdüğünüz adamada birşey katmaz.Emin olun birşey öğrenmez.Aksine daha çok bilenir.Birdahaki sefere sıkıştırmakla kalmaz vurur geçer.Siz olabildiğince önlemi alın gerisini bırakın gitsin.Görünür olun,ses olarakta fark edilebilir olun.Olabildiğince hoşgörülü olun insanlarla iyi geçinin bu sizi hem 1-0 öne geçirir.İletişim kırmayı deneyin en başta hemen şiddete baş vurmayın.Çok sinirlendiyseniz sakinleştirin kendinizi sinirliyken ağzınızdan herşey çıkabilir o anda.Haklıysanız hakkınızdan vaz geçmeyin.Karşınızdaki adam sözden laftan anlamıyorsa şiddete başvurmayın.Konuşulmuyorsa yetkilileri çağırın onlarla konuşun.İnsan psikolojisi gereği karşı taraf hemen bir suçlama yada şiddet eğilimli bir harekette bulunuyorsa(küfür,argo,hareket yapmak,üstüne yürümekte şiddet unsurudur)hemen savunmaya geçer.O an şok halinde değilse suçunu kabullenmez.Kabulleneceği varsa bile o tavrınızdan dolayı size karşı cephe oluşturur.Onun için olabildiğince sakin olun.Olamıyorsanızda hemen uzayıp gidin uzaklaşın.Muhattap olmayın.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Lustral kullanıyorsan motosiklet kullanma.

Hayatımda iki farklı zamanda polisi aradım (trafikle ilgili değil)
    İkisinde de gelmediler (istanbul)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)