Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

OGS Kaçak Geçiş Kaydınız Çıkarsa Şaşırmayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

evet motorum var 6.Sınıf HGS liyim ne alaka demeyin maalesef benimde iki adet kaçak OGS geçiş cezam çıktı...nasıl mı oldu...1.köprü nedeniyle...bildiğiniz üzere KARAYOLLARI denen ne idüğü belirsiz acilen özelleştirilmesi gereken hantal bir Devlet Kurumu var..

Köprülerde OGS ve HGS leri güya ayrıştırıp gişeleri kaldırıp trafiği rahatlatmak istiyorlar..ama tabi bunu bile beceremediler..HGS bakiyem 20 lira altına inince kırmızı durumda oluyormuş..

1.köprüden geçince geçtiğim nokta ise OGS imiş..bu yeni sistem güya otomatik düşmesi lazım...6.sınıf HGS den...ama bakiye azlığından tak bana 10 katı 2 ayrı ceza yansımış..bakiyemi 20 lira üstüne çıkınca 1 ay içinde otomatikman OGS cezalı kayıt siliniyormuş..bu arada Notere giderseniz motorunuzu satmak isterseniz bu cezayı ödemek zorundasınız yani..madem silinecek neden stres yapıyorsun demeyin...

bildiğiniz üzere KÖPRÜDEN HER GEÇİŞTE 7 lira yazıyor ve her geçiş sonrası KARAYOLLARI MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ arayıp 3.50 olarak düzeltin diye talimat veriyosun..bazı görevliler hemen düzeltme yapabiliyorken (ne alakaysa) BAZI GÖREVLİLER İSE ÇAĞRI KAYDI VEYA İSTEK OLUŞTURUYORLAR..1-2 AY BEKLEDİM...

baktım bakiyem düzelmedi.. E Devletden BİMER Başbakanlığa Karayollarını şikayet ettim..bu kurumu özelleştirin böyle böyle bi haltı beceremiyorlar dedim..ilgili bakanlıktan beni arayarak düzeltmemi öyle yaptılar

ben böyle geri kafalı bir sistem geri kafalı bir kurum daha görmedim...evlere şenlik memleket...bir basit sistematik okuyucu işini bile beceremiyorlar..ben böyle acziyet görmedim...

OGS İhlaliniz varmı diye arada bir yoklayınız..olası bir satış vs noter durumunda süpriz yaşamayın...

Karayolları Müşteri Hizmetleri No.. 0850 460 60 60

http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

bu arada HGS bakiyemin azalmasıyla alakalı bir uyarıda almadım..gardaşım bakiyenide sen takip etcen diyebilirsiniz..ama 18 lira bakiyemi sistem eksik görüyor kabul etmiyor..20 lira ve üstünde olmasına özen gösterin...

.....
    pea, Bohemian, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Hocam ben hayatimda hic Trabzon'a gitmedim, gidilecek listemde yer aliyor ama daha kismet olmadi. Her neyse gitmedigim Trabzon'da iki kere kirmizi isik ihlali yapmisim. Ogs filan hic sasirtmaz beni
    Kızıl pars ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bende de durum aynı baktımda.
    TOPLAM 49,00 539,00 416,50
    Ben herhalde ay sonuna kadar motoru bırakırım , OGS destek aradım birazda haberleri olsun diye Temmuz'da tekrar kontrol edin fazla alınan para olursa iade edilir dedi.
    İşi gücü bırakıp birde bununla uğraşacağız.

Mete_han hocam bu birazda senin suçun , 6. sınıf HGS , 3,5 lira ödeyelim diye gazladın bizi , gazladın bizi son durum bu :D
    Birşey de düzgün yürüsün şu ülkede yok olmuyor , lider bir ülkeye yakışmıyor bunlar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben hayatimda hic Trabzon'a gitmedim, gidilecek listemde yer aliyor ama daha kismet olmadi. Her neyse gitmedigim Trabzon'da iki kere kirmizi isik ihlali yapmisim. Ogs filan hic sasirtmaz beni

köprü ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı aga buna bile ses etmedik dahada iflah olmayız..böyle bizim gibi vatandaşa böyle Karayolları yakışır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de durum aynı baktımda.
    TOPLAM 49,00 539,00 416,50
    Ben herhalde ay sonuna kadar motoru bırakırım , OGS destek aradım birazda haberleri olsun diye Temmuz'da tekrar kontrol edin fazla alınan para olursa iade edilir dedi.
    İşi gücü bırakıp birde bununla uğraşacağız.

Mete_han hocam bu birazda senin suçun , 6. sınıf HGS , 3,5 lira ödeyelim diye gazladın bizi , gazladın bizi son durum bu :D
    Birşey de düzgün yürüsün şu ülkede yok olmuyor , lider bir ülkeye yakışmıyor bunlar
    valla inanmıcan ama ben yine plaka kapatmaya başladım
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Ben de tam gaza gelecek zamanı bulmuşum.
    Köprüden geçen arkadaşlar plakalarını mutlaka sorgulasın !*%&%& (çizgi roman okuyan arkadaşlar ne yazdığımı anlamışlardır)
    mete_han bunu beğendi.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plaka kapamakta buyuk cezaya sebep en iyisi biraz para harcayip elektronik katlanir plakalik yaptirmak yanlisim olmasin 700-800 tl civariydi. direksiyonun oraya bir tus koyuyorsunuz motor calisirken on of yapabiliyorsunuz. polis durdursa bile plaka acikken ileri itme sansi yok.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar Metehan'ın söylediği kontrolü yapın.

İSTANBUL-FSM KÖPRÜSÜ * * 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ 15/06/2017 19:04:47.790 3,50 Geçiş hesabınıza yönlendiriliyor
    İSTANBUL-FSM KÖPRÜSÜ * * 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ 07/06/2017 18:51:54.560 7,00 OGS gişesinden yapılan geçiş ücret alındı
    İSTANBUL-FSM KÖPRÜSÜ * * 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ 06/06/2017 19:09:32.570 7,00 OGS gişesinden yapılan geçiş ücret alındı
    İSTANBUL-FSM KÖPRÜSÜ * * 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ 05/06/2017 19:07:36.250 7,00 OGS gişesinden yapılan geçiş ücret alındı
    İSTANBUL-FSM KÖPRÜSÜ * * 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ 04/06/2017 16:58:41.380 7,00 OGS gişesinden yapılan geçiş ücret alındı

Bunlar için tek tek mi düzeltme istiyorsunuz yoksa belli aralıklarla mı ?
    mete_han bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum hepsi için iste yapıyorlar. bana hızını alamamış 77 lira ceza bile kesmişler bakiyeyi 7 7 düşürerek.

arayıp kayıt açtırıyorsunuz iade yapıyorlar birkaç gün içerisinde.

kolay gelsin.
    mete_han bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ben aradım dilekçe filan dediler bide bunla uraştım.
    mete_han bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben aradım dilekçe filan dediler bide bunla uraştım.
    08504606060 nolu telefondan hgs için 2 ye basınca orada telefona çıkan yetkililer sistemin arızasının farkındalar. dilekçesiz hallediyorlar dostum.

kolay gelsin.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    08504606060 nolu telefondan hgs için 2 ye basınca orada telefona çıkan yetkililer sistemin arızasının farkındalar. dilekçesiz hallediyorlar dostum.

kolay gelsin.
    saol bi ariyim
    mete_han bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    FSM'yi her gün düzenli kullanıyorum.
    Ortalama haftada bir hgs müşteri sitesinden kontrol ediyorum.
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf
    Bu siteye E devlet şifresi ile girilebiliyor.

Saçma sapan bir sistem, yakın tarihli geçiş alınmış iken eski tarihli geçiş bekliyor.
    Sık sık OGS'den geçiş yazıyor.
    Ayda bir falan arayıp hepsini düzelttiriyorum.
    Bazı müşteri hizmetleri yetkilileri direk düzeltiyor,
    bazısı talep kaydı oluşturuyor,
    bir tanesi takip no verdi.
    Sordum nedenini herkesin yetkisi ve ekranı aynı değil falan dedi, bilemiyorum.
    Özetle olmuyor, beceremiyorlar.

Ayrıca 10 kat ceza neyin nesidir?
    İlkokul çocuğuna ceza verir gibi bişey.
    Diyelim ki vergini ödemedin, yasal faizi ile ödersin.
    Bu da pekala öyle olabilir.
    Deli dumrul işi resmen.
    mete_han bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FSM'yi her gün düzenli kullanıyorum.
    Ortalama haftada bir hgs müşteri sitesinden kontrol ediyorum.
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf
    Bu siteye E devlet şifresi ile girilebiliyor.

Saçma sapan bir sistem, yakın tarihli geçiş alınmış iken eski tarihli geçiş bekliyor.
    Sık sık OGS'den geçiş yazıyor.
    Ayda bir falan arayıp hepsini düzelttiriyorum.
    Bazı müşteri hizmetleri yetkilileri direk düzeltiyor,
    bazısı talep kaydı oluşturuyor,
    bir tanesi takip no verdi.
    Sordum nedenini herkesin yetkisi ve ekranı aynı değil falan dedi, bilemiyorum.
    Özetle olmuyor, beceremiyorlar.

Ayrıca 10 kat ceza neyin nesidir?
    İlkokul çocuğuna ceza verir gibi bişey.
    Diyelim ki vergini ödemedin, yasal faizi ile ödersin.
    Bu da pekala öyle olabilir.
    Deli dumrul işi resmen.
    hadi ya bu fsm de oluyomu

ben sorun sadece 1. köprüde sanıyodum yeni kameralar yüzünden

demekki her ikiside aynı
    mete_han bunu beğendi.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    10 gün önce şikayet oluşturdum hala düzeltilmedi. Şikayet oluşturmam abartmıyorum 22 dakika sürdü.(Galiba acemiye denk geldim) Telefondaki arkadaşa eskiden hemen telefon başında düzenliyordunuz dedim artık değişmiş yeni uygulama buymuş. Fakat hala telefonda hemen düzeltenler olduğunu duyuyorum. Nasıl iş anlamadım. Çok sinirimi bozuyor bu iş.
    mete_han bunu beğendi.

Haydaaa durduk yere 7 lira geçiş 77 lira ceza yazmışlar. Niye ki?

Hayır cezayı yazıyorsan normal geçiş ücreti 7tl yi niye alıyorsun!?
    mete_han bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bana da 150 kusur ceza yazmislar. HGS 6. sinif var ama OGS okumusmus da vs. Bir sey anlamadim. Aradim duzelticez falan dediler. 10 dakika surdu.
    Iki saat aciklama yapti kadincagiz, bir sey anlamadim, her arayana boyle anlatiyors, anlatana da dinleyene de yazik. Cunku tam bir sacmalik.
    Kepazelik.

Bu arada özelleştirme demişsiniz ama, bu karayolları özelleşirse, bir daha karayolunu da kullanamayız. Pireye kızıp yorgan yakmak gibi bir şey olur o.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Ben ne yapayım

28/06/2017 08:15 İstanbul-FSM Köprü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü OGS 7,00 77,00
    15/06/2017 07:26 İstanbul-FSM Köprü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü OGS 7,00 77,00
    14/06/2017 07:45 İstanbul-FSM Köprü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü OGS 7,00 77,00
    13/06/2017 07:34 İstanbul-FSM Köprü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü OGS 7,00 77,00
    12/06/2017 07:46 İstanbul-FSM Köprü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü OGS 7,00 77,00
    08/06/2017 07:46 İstanbul-FSM Köprü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü OGS 7,00 77,00
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Ne geldiyse başımıza bu serbest geçiş sistemi yüzünden geldi serbest geçiş sistemi şöyle işliyor sistem ilk önce ogs okuyor yoksa hgs okuyor. Biz motorculara kart verdikleri için sokucak yer bulamadığımızdan ya cepte ya motorun üzerinde oluyor okuyamadığı için ogs üzerinden ceza yaziyor

cezalarla karşılaşmak istemiyorsanız sık sık yüksek miktarda para yatırın 50 tl veya 100 tl olur haftada birde 0850 460 60 60 arayarak geçiş lerinizi düzeltirin. app store lardan hgs uygulamasını indirin sık sık bakiyenizi kontrol edin.
    mete_han bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Artık motosikletler için şu ogs-hgs ayrımı kalksın,
    Motosiklet 3.5tl nerden çıkıyor 7 TL ???
    Eskiden ogs gişesi vardı artık yok.
    3.5 TL sabitlensin.
    Benden de 7 TL almışlar hgs 6.sınıf var,
    Müşteri hizmetlerini arayacagim .
    mete_han bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    konuyu gör,
    kontrol et,
    hatayı gör.
    telefonu çıkar,
    kulaklıkları tak,
    çevir - 0850 460 60 60
    -Sayın The Dude Ogs için 1 Hgs için 2 nu ...
    -2
    - Bekleyenler arasındaki sıranız 26 ...
    - hassikome ??!!%%***
    - Bekleyenler arasındaki sıranız bıdı bıdır vs ....

to be continued
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)