Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

15 Yaşında yamaha mı? 4 Yaşında Mondial mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    Merhabalar aranıza yeni katıldım.

Motosiklet camiasına yeni yeni adımlar atıyorum. Daha önce bws100 ve cin malı cg125 kullandım.

1 aya yakındır da motosikletim yok.

Tekrar para biriktirip bir motosiklet almak istiyorum ama yaşadığım yer daha çok kasaba tarzı olduğu için alabileceğim motosiklet sayısı az. Gidipte şehire 2. El motosiklet bakmaya gidemem yani.

Yaşadığım yerde kafama yatan 2 tane motosiklet var.
    Öncelikle 2002 model ybr125 var. Km bilinmiyor ama 100k nin üzerindedir tahminen. Aynaları filan duruyor apaçi eli değmemiş yani. Piston yeni değişmiş gibi.
    1900tl istiyor.

Diğer yandan Mondial 125mh drift var.
    2013 model. 5000kmde çok az kullanılmış.
    Sanırım bununda aynaları duruyordu. İki motosiklette apaçi eli değmemiş makineler.
    Bunun içinde 2900-3100 arası birşey istiyor.

Elimde belli bir miktar para var. 10-15 gün içinde ybr yi alabilirim. Mondiale yönelirsem parayı toparlamam gelecek ay sonunu bulabilir. Sonuçta genciz kanımız kaynıyor 20-25 günde beklemek istemiyorum ne yapsam bilemedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Mondiali al eğer temizse gerçekten

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Japon bence. Adı yeter.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Dusunmeden ybr derim.yıllardır kullanıyorum kurye olarak şu anda en son motorumun km sı 58bın 2013mdl.gunluk sehir içi trafıkde yaz kıs ortalama 120km yol yapıyorum.duzenlı bakımla sorunsuz binersiniz.

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiali al eğer temizse gerçekten
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon bence. Adı yeter.
    Alıntı leaf3453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusunmeden ybr derim.yıllardır kullanıyorum kurye olarak şu anda en son motorumun km sı 58bın 2013mdl.gunluk sehir içi trafıkde yaz kıs ortalama 120km yol yapıyorum.duzenlı bakımla sorunsuz binersiniz.
    Benimde kafamda ybr var ama canımı sıkan tek nokta on frenin kampana olması. Mondialde ön disk. Bir önce ki çin malı cg motosikletimde de frenler kampanaydi ve hata affetmiyordu.
    Beklenmedik bir durumda frenleri sıktığında durmuyor alet.

Motosikleti
    gt250r
    Konuyla alakası yok ama motor bakmaya şehire gidememek sebeb olarak kasaba tarzı biryerde yaşamak falan çok ilginç geldi.
    İstediğim yerde bi kaç bira içmek için kıta değiştiriyorum git gel 30km yol,motor alacak olsam Türkiye'nin heryerine gidebilirim. Şehir stresinden dolayı hayata sığamıyoruz galiba..

Bana kalırsa şartlara bakarak 2 motor üzerinde fazla analiz yapmaya gerek yok gönlün hangisini istiyorsa al gitsin. İkiside mantıklı.

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Bence mondial e vereceğin parayı ybr al 2006 falan ben drift i pek beğenmedim açıkcası arkadaş da ybr var 2007 başına gelmedik bela kalmadı en az 15 kazası var motorun benimkinden diri duruyor o hali ile

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bekleyelim bakalım kimler YBR al diyecek ?

Motosikleti
    2014 YBR125 ESD
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakası yok ama motor bakmaya şehire gidememek sebeb olarak kasaba tarzı biryerde yaşamak falan çok ilginç geldi.
    İstediğim yerde bi kaç bira içmek için kıta değiştiriyorum git gel 30km yol,motor alacak olsam Türkiye'nin heryerine gidebilirim. Şehir stresinden dolayı hayata sığamıyoruz galiba..

Bana kalırsa şartlara bakarak 2 motor üzerinde fazla analiz yapmaya gerek yok gönlün hangisini istiyorsa al gitsin. İkiside mantıklı.
    Ben kendim 19 yaşındayım, sigorta gibi bilimum masrafların düşmesi için 53 yaşında ki amcamın üzerine almayı düşünüyorum motosikleti. Adamın işi gücü var çikipta uzağa sürüklemek istemiyorum o açıdan bakınca yaşadığım yerden bakıyorum mecbur olarak

Alıntı uqur497 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mondial e vereceğin parayı ybr al 2006 falan ben drift i pek beğenmedim açıkcası arkadaş da ybr var 2007 başına gelmedik bela kalmadı en az 15 kazası var motorun benimkinden diri duruyor o hali ile
    Ben kalkanda oturuyorum burada ölmüş bitmiş 2006 model ybrye 3500tl istiyorlar akıl işi değil

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    20 yaşında temiz bir japon , 1 yaşında temiz bir çinliden hertürlü aladır zannımca.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 yaşında temiz bir japon , 1 yaşında temiz bir çinliden hertürlü aladır zannımca.
    Yok canım ne yaptın ya. Mondiali alsa 5 sene kullanır en azından. 20 yıllık bi motor yamaha dahi olsa bi 5 sene daha gitmez

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı twobros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde kafamda ybr var ama canımı sıkan tek nokta on frenin kampana olması. Mondialde ön disk. Bir önce ki çin malı cg motosikletimde de frenler kampanaydi ve hata affetmiyordu.
    Beklenmedik bir durumda frenleri sıktığında durmuyor alet.
    Ybr nin ön freni her zaman diskti, kampana olmadıji. Jant değişmiş muhtemelen

Uzuuun seneler için düşünülüyorsa ybr derim, silindir piston atıp atıp kullanılır. Yan sanayi parçası da çok. Fakat drift alınıp satılırken muhtemelen daha hızlı olacaktır.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    O paraya sifir motosiklet alabilirsin. Bn olsam ybr nin yuzune bakmam mondial zaten nerdeyse sifir parasi vereceksin. Kargoyla yollayan yerler var bi bak derim.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence aşırı saçma bir düşünce

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Ve o driftin apaçinin eline geçip geçmediğini az çok bilirsin yani sahibi ilk veya 2. Sahibidir. Ama o ybrnin üstüne kimlerin oturduğunu bilemezsin fosilleşmiş motor

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fosilleşse ne olur, 300-500 liraya sıfır yapıyorsun motoru
    kovboy03 bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bajaj boxer al sifir..

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Dostum 2 hafta önce 8. motorumu aldım, 1 ay önce 7. motorumu satmıştım ve 16 yaşında Yamaha Virago'ydu. Gerçekten Yamaha'dan nefret ettirdi beni, baştan sonra parça değişimi istiyordu ve 2 bin lirayı aşkın bakım yaptırdım. Sonuç; ben bir sorun çıkarırsa "piston-krank değiştirir bineriz yav nolcak" diye bakıyorken 2 ay İngiltere'den beyin-bobin bekledim ve gelince bile iki haftada bir başka bir parça değişimi istedi. Türkiye'de bulunmuyordu orjinal parçaları ve kaldırıp atma noktasına geldim bir türlü toparlanamamasından. Ybr olduğu için belki benim yaşadıklarımı yaşamazsın ancak şu an 1 yaşında Rx3 aldım ve kafam çok rahat, sebebi de arıza yakın zamanda vermeyecek, verse bile parçaları elimin altında, ucuz.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam Yamaha çöp olmuş artık bırak Yamaha yı al mondial i küçük yerde her türlü mondial i idame ettirirsin küçük rakamlara

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Aslında arkadaşlar haklı motorun bakımını iyi yaptıktan sonra çinlilerde çok uzun ömürlü oluyor ikide bir civata sıkman gerek

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    YBR temizse o paraya çok iyi 10 tane çinli eskitir.Kesinlikle ybr ,ayrıca merak etme kampaNA ÖN FREN ONA YETER

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)