Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye kask takma oranı

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    benim çalıştığım yer çevre yolunun hemen önünde balkona çıktım iftarı beklerken üşenmedim geçen motorları saydım 100 kişiden sadece 14 dü kask takmış bu 14 kişi dende 5 i sadece kendisi takmış artçısı takmamış 1 i artçısı ile birlikte takmış geri kalanların artçısı yoktu kask takmayan 86 kişidende 32 i kaskı koluna takmış geri kalan 54 kişininde hiç kaskı yoktu

kask takma oranını merak edenler için üşenmedim saydım
    pea, sedat karaca, GT250rAlanya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akdebiz bolgesinden maalesef bu yonde kask takmama oranlari...

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Benim gozlemim istanbul ortalama olarak bu konuda Türkiye'nin diğer illerinden daha iyi durumda olduğu yönünde. Ama diğer şehirlere gidince eğitimli kullanıcıların bile çok fazla kask takmadığını görüyorum. 4-5 yaşında cocukları kasksız olarak artçı alanlarla bile karşılaşıyorum. Marmaris, bodrum gibi yerlerde de motor kullanımı cok yüksek ama kask kullanımı maalesef cok düşük.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Takanların da bağlayıp bağlamadıklarına bakmak lazım. Maalesef bağlamayıp sadece yoğurt kabı gibi kafaya geçiren de çok. Bu kişiler muhtemelen henüz düşmeyen gruptalar. Düşmüş olsalar, kask takmanın gerekliliğini ilk elden tecrübe edip ciddiye alırlardı diye düşünüyorum.

Motosikleti
    gt250r
    İstanbul'da otoyollarda işe veya başka biryere gidip gelen motosiklet sürücülerinin %95i kask takıyor. Ara sokaklardaki paket servisciler ve sökülmüş egzosu bağırtan gençlerin ise %95 i takmıyor. Benim gözlemim bu yönde.

Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takanların da bağlayıp bağlamadıklarına bakmak lazım. Maalesef bağlamayıp sadece yoğurt kabı gibi kafaya geçiren de çok. Bu kişiler muhtemelen henüz düşmeyen gruptalar. Düşmüş olsalar, kask takmanın gerekliliğini ilk elden tecrübe edip ciddiye alırlardı diye düşünüyorum.
    Dün yanımda düştü. Kaskı bağlı değil, kafadan direkt fırladı zaten.

Eğitimsizlik olunca bir musubet bin nasihattan iyidir kuralı geçerli maalesef. Allah korusun.

Bizim burada ( Balikesir Gömeç ) %2-3 kask, % 30-40 şapka geriye kalan çıplak kafa.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Dün gece TTA ( Tek Teker Arif ve arkadaşları ) 6 7 motosiklet bir arada toplu sürüştelerdi. İçlerinde sadece bayan motosikletli ve artıçısında kask vardı. Dalgalı saçları ile Arif Bey yine en önde Tek Teker Devam ediyordu.
    Akdeniz bölgesinde kasklı çoook az insan var.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece TTA ( Tek Teker Arif ve arkadaşları ) 6 7 motosiklet bir arada toplu sürüştelerdi. İçlerinde sadece bayan motosikletli ve artıçısında kask vardı. Dalgalı saçları ile Arif Bey yine en önde Tek Teker Devam ediyordu.
    kaldı ki arif abinin oğlu prof yarışçı , toprağı eğitti yetiştirdi yarışçı yaptı. Risk oranının ne olduğunu olabilecek tüm hasar tahminlerini biliyodur fakat gel gelelim o bile takmıyor .Bu camiada kendisi tanınır bilinir bence ilk önce kendisinin takıp örnek olması gerekiyor ama eski insanlar maalesef böyle , gelenekçi , bana bişi olmaz durumu söz konusu.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Güzel işyeriymiş.
    Tüm Türkiye'yi gören balkonu var.

Ben bu kış geldiğimde 1 hafta kadar kaldım İstanbul'da.
    Doğrusu kasksız kimseyi görmedim diyebilirim.
    Fakat Bursa'ya dönüp ilçeye girdiğim andan itibaren benim biladerden başka kask takan görmedim.
    Aslında benim biladeri de evden kaskla çıkarken gördüm sadece ne motorunu gördüm ne de onu motor üstünde.
    Geleceğime yakın bir sabah motor çalışmadı arabanın anahtarını versene diye geldi o zaman merak ettim bunun nasıl motoru var diye.
    Garaja inip bakacaktım ama sonradan üşendim.
    Bu yaz gelince bakacam artık.
    Ulem çok ilgisiz adam oldum iyice.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    İsviçre'li bilim adamlarının araştırmalarına göre kaskı takması için önce takacak kafaya sahip olması gerekiyormuş.
    Akhunturk ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin TTA dediğin adam kendi çapında tanınmış bir zat, hâl böyleyken millete örnek olacak yerde kendisi tam bir apaçi gibi davranıyor, Alanya da dükkanın önünden geçerken bunlar bir grup çıktı ordan, dediğin gibi hiçbir koruma vs yok gaz vermeler vs.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin TTA dediğin adam kendi çapında tanınmış bir zat, hâl böyleyken millete örnek olacak yerde kendisi tam bir apaçi gibi davranıyor, Alanya da dükkanın önünden geçerken bunlar bir grup çıktı ordan, dediğin gibi hiçbir koruma vs yok gaz vermeler vs.
    Oğlan da dünya çapında yarışçı oldu, ego Fatih Terim gibidir şimdi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Şahsen ben takıyorum dizlik dirseklik ve eldivende takıyorum. Birde kalitelisinden korumalı güzel bi mont alıcam. Canımı sokakta bulmadım. Had ben dikkatli kullansam dengesizin biri gelip çarpsa, ölmesem bile sürünürüm muhtemelen. O yüzden koruma önemli.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ss motorculara sayarsiniz ama 600 ustu tum ssciler hava kac derece olursa olsum mutlaka kask takarlar zaten 120 km ustu hizda kask takmadan gitmek cok zor.

Motosikleti
    .
    Ben inanamıyorum.

Bazen görüyorum görsel olarak müthiş motosikletler geçiyor yanımdan,keşke benim olsa filan diyorum.Belli ki imkan var.

Üstündekine bakıyorum ya kask yok yada kask var geçirmiş üstüne tişörtü ne bir ekipman nede başla birşey.
    Yan düşse ilk kolu kırılacak.Travmaya açık.

Komik duruyor.O motosikleti hiç haketmiyorlar aslında işte paranın gözü kör olsun.

birde motora karşı mesafeli saygıyı say yüzde kaç çıkıcak

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Doğal seleksiyonun biçimlerinden biri diyelim geçelim, kask önemi konusunda idrak sahibi değil, üstelik bu kadar konuşup yazıldığı ortamlarda olup tv görsel işitsel basın artık ne yapsın, takmıyorsa hayatta kalma mücadelesinde ortadan kalkacaklar bu doğa kanunu, akıllı olan hayatta kalır, aklını kullanamayan istatistik olur...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hiç kask takmayanlar bana göre kolunda taşıyan veya kafasına takıp bağlamayanlardan daha mantıklı. Double d yi bağlamak biraz uğraştırsa da o kaskı o kadar taktıktan sonra bağlanır. Microlock zaten 1 sn de bağlanıyor. Bir kere de artçı kaskını koluma geçirip gideyim dedim, olamaz böyle saçmalık benim mi kol kalın anlamadım ne geçmeye geçiyor ne hareket edebiliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)