Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2017 Bajaj Pulsar NS200 Euro4 aldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 daha koyup ybr alsaydın :p

Güle güle kullan hayırlı olsun..
    hakkaten bu paraya ys125 satılıyor ona göre :D

Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun kısmetse 2 hafta sonra da ben almayı düşünüyorum. Renk güzel ben beyaz düşünüyorum kırmızı rengi sevmediğimden dolayı bu arada çanta marka model nedir kaç para litre hacmi kaç bilgi verirseniz sevinirim. Çanta harici aksesuar aldınız mı koruma demiri rüzgar camı vs ? Aldıysanız fiyatları nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Ha bi de motoru kaça aldınız hocam
    shad sh48 fiyatına netten bakabilirsiniz ben şubat ayında aldım fiyatları değişip duruyor. mt25 ile beraber satmadım çantayı. çanta demiri aldım sadece

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Bir şey merak ettim bu arka çamurluk neden 2 parça?
    valla onu bajaja sormak lazım :D ben çok beğeniyorum çamur falan atmıyor. biri tozluk biri sıyırıcı diye geçiyor aslında. arkadaki sıyırıcı

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun öncelikle,
    bir sorum olacak,
    bu motorun aynından dün test etme imkanım oldu ön frendeki abs sıkıntısı problemsiz görevini yerine getirirken arka fren kitlemekteydi sürekli
    sahibine sorduğumda ise arkada abs yok dedi e dedim okuyucu ve diskte yerleri var?
    olmadığında ısrar etti.
    Birde motorun 6000 devirden sonraki sesi çokhoş..
    arkada abs yok. km okuyucu var arkada abs değil o. motorum henüz 65 kmde olduğundan 6,5 devri geçmedim sayılır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güle güle kullanın. Para kaldıysa lastikleri kaliteli bir marka ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın. Para kaldıysa lastikleri kaliteli bir marka ile değiştirmenizi tavsiye ederim.
    1 2 bin km denicem lastikleri. hoşuma gitmezse anlas, mitas, michelin gibi bi lastikle değişcem paraya bağlı tabi

Kazasız belasız , güle güle kullanın.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Öncelikle kazasız-belasız , sorunsuz iyi günlerde kullan.
    Bajaj'ın diğer markalarla kıyaslamasında çok önemli bir nokta , umarım bozmazlar.
    Servis maliyeti önemli , Bajaj'da Servis aralıkları 5000 km'de bir (Yamaha genelde 3000 km) artı servis maliyetleri diğerlerine göre düşük.
    Yedek parça en azından benim ihtiyaç duyduklarımda uygun fiyatlı.
    Açıkçası ben arkadaşımın 10000km'de otomobil bakımına verdiği paradan fazlasını 3000km'de motosiklet bakımına vermeyi sevmiyorum bu nedende Bajaj'ı tercih etme sebeplerimden birisi.

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 in performansı gerçekten çok güzel. fakat ben ev iş için günlük min 100 km yol yapıyorum ve bu trafiğin yoğun olduğu saatlerde oluyor tabi. sakin kullanmama rağmen yakıt sarfiyatı 4,2 den aşağı inmiyordu. trafikte zaten emniyet şeridinde öyle basıp giden biri değilim kontrollü ilerliyorum hızımı fazla yükseltmeden. buna rağmen bu yakıt sarfiyatı bana göre fazla. buna ek olarak 2ayda 5000 km yaptım. bakım ücreti 250. yani aylık 125 eder. aylık 150ye yakın yakıttan fazla masrafı var. parça fiyatları yüksek. mesela debriyaj manetindeki minik ayar cıvatası ve somunu için 50 tl istediler keyfi kullanacak olsaydım kesinlikle mt25i satmazdım ama %90 oranında işe gidiş geliş için kullanacağımdan dolayı daha ekonomik bi motor tercih etmek bana daha mantıklı geldi. pulsara geçerek ayda 200-250 tl fazladan masraftan kurtulmuş oldum. bence önemli bir rakam. mt25i 1 sene kullansam motor en az 30.000 kmye gelecekti. bu motoru kullananlar genelde keyfi kullanıyor ve 20.000 olan birkaç kişi var sadece. 1 senede 30.000 yaparsam değer kaybı da fazla olacaktı çünkü satışta olanlar hep düşük km. bazıları ulan neleri hesaplamış diyebilir. beni çalışan, ailesine maddi destek veren(bekarım), istanbulda kirada olan ve kredi ödeyenler çok daha iyi anlayacaktır sadece masraflar dedim ama abs de büyük etkenlerden biriydi

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parası olan alıyor arkadaş, kıskandım keşke benimde olsa :D

hayırlı olsun, güle güle kullanın. 0-100 denemesi yaparsınız artık rodajdan sonra.
    Aman Fatih Güldür Güldür'deki gibi olmasın.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kazasız-belasız , sorunsuz iyi günlerde kullan.
    Bajaj'ın diğer markalarla kıyaslamasında çok önemli bir nokta , umarım bozmazlar.
    Servis maliyeti önemli , Bajaj'da Servis aralıkları 5000 km'de bir (Yamaha genelde 3000 km) artı servis maliyetleri diğerlerine göre düşük.
    Yedek parça en azından benim ihtiyaç duyduklarımda uygun fiyatlı.
    Açıkçası ben arkadaşımın 10000km'de otomobil bakımına verdiği paradan fazlasını 3000km'de motosiklet bakımına vermeyi sevmiyorum bu nedende Bajaj'ı tercih etme sebeplerimden birisi.

Aman Fatih Güldür Güldür'deki gibi olmasın.
    oradan esinlendim zaten ama öyle olmayacağı ortada, asıl mesele öyle olmasını gerçekten isetermiyim yoksa istemezmiyim

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    sırf merakımdan soruyorum yanlış anlaşılmasın;

sadece ön tekerde bulunan abs frenleme esnasında nasıl bir tepki veriyor?

Bu arada hayırlı olsun kazasız belasız

Motosikleti
    inazuma,ybr 125 esd
    Hocam hayırlı olsun, fiyatına ve kendi hesabına göre en mantıklı motosikleti almışsın, ben de inazumamı sattım, ns200 euro4 ve cbf150 arasında kaldım, indirim yaptılar mı?(hediye, nakit indirimi vs)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman etkinlikte sucukları götürmek en çok sizin hakkınız. güle oynaya binin, tekeriniz yan basmasın
    enescanatar bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Alıntı kadir3531 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun, fiyatına ve kendi hesabına göre en mantıklı motosikleti almışsın, ben de inazumamı sattım, ns200 euro4 ve cbf150 arasında kaldım, indirim yaptılar mı?(hediye, nakit indirimi vs)
    Bence 2017 ns200 al.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 in performansı gerçekten çok güzel. fakat ben ev iş için günlük min 100 km yol yapıyorum ve bu trafiğin yoğun olduğu saatlerde oluyor tabi. sakin kullanmama rağmen yakıt sarfiyatı 4,2 den aşağı inmiyordu. trafikte zaten emniyet şeridinde öyle basıp giden biri değilim kontrollü ilerliyorum hızımı fazla yükseltmeden. buna rağmen bu yakıt sarfiyatı bana göre fazla. buna ek olarak 2ayda 5000 km yaptım. bakım ücreti 250. yani aylık 125 eder. aylık 150ye yakın yakıttan fazla masrafı var. parça fiyatları yüksek. mesela debriyaj manetindeki minik ayar cıvatası ve somunu için 50 tl istediler keyfi kullanacak olsaydım kesinlikle mt25i satmazdım ama %90 oranında işe gidiş geliş için kullanacağımdan dolayı daha ekonomik bi motor tercih etmek bana daha mantıklı geldi. pulsara geçerek ayda 200-250 tl fazladan masraftan kurtulmuş oldum. bence önemli bir rakam. mt25i 1 sene kullansam motor en az 30.000 kmye gelecekti. bu motoru kullananlar genelde keyfi kullanıyor ve 20.000 olan birkaç kişi var sadece. 1 senede 30.000 yaparsam değer kaybı da fazla olacaktı çünkü satışta olanlar hep düşük km. bazıları ulan neleri hesaplamış diyebilir. beni çalışan, ailesine maddi destek veren(bekarım), istanbulda kirada olan ve kredi ödeyenler çok daha iyi anlayacaktır sadece masraflar dedim ama abs de büyük etkenlerden biriydi
    Hocam bravo. Ne istediğinizi bilerek ve amaçlarınız doğrultusunda bir tercih yapmışsınız. Bence de güzel bir tercih yapmışsınız.

MT25 ve R25 şehir içi kullanımda ekonomi amaçlanıyorsa kesinlikle doğru tercih değiller.

Acaba euro 4 ile gelen güncellemeler sonunda titreşim olarak eski pulsara göre bir iyileştirme var mı sizce?

Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle, yeni motorunuz yeniden hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bravo. Ne istediğinizi bilerek ve amaçlarınız doğrultusunda bir tercih yapmışsınız. Bence de güzel bir tercih yapmışsınız.

MT25 ve R25 şehir içi kullanımda ekonomi amaçlanıyorsa kesinlikle doğru tercih değiller.

Acaba euro 4 ile gelen güncellemeler sonunda titreşim olarak eski pulsara göre bir iyileştirme var mı sizce?

Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle, yeni motorunuz yeniden hayırlı uğurlu olsun.
    Çok teşekkür ederim. Motor şu an 100 kmde henüz titreşim konusunda şu an net bişey söyleyemem. Ama test motorunu kullandığımda mt25ten indikten hemen sonra kullanmama rağmen beni rahatsız edecek bi titreşim hissedemedim. sanki önceki modellere göre daha başarılı. Birkaç hafta sonra kendi motorumda görerek en net yorumumu yapabilirim
    SuleymanE bunu beğendi.

Hemen hemen aynı hayatımız. Bekar, eve yardım eden, ödemesi olan, okul-iş toplam 100 km giden... ben de Bajaj almak üzereyim fakat ben RS de karar kıldım ama NS'i de çok düşündüm. RS'e baktınız mı? Bir de mümkün olduğunda şehir dışına iitmek istiyorum şu an Azer Bülbül gibi olan bi Mondial 150 MR'm var. Acaba uzun yol yapılır mı titreşimden etkilenmeden?

Motosikleti
    Alıntı Rftfrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen aynı hayatımız. Bekar, eve yardım eden, ödemesi olan, okul-iş toplam 100 km giden... ben de Bajaj almak üzereyim fakat ben RS de karar kıldım ama NS'i de çok düşündüm. RS'e baktınız mı? Bir de mümkün olduğunda şehir dışına iitmek istiyorum şu an Azer Bülbül gibi olan bi Mondial 150 MR'm var. Acaba uzun yol yapılır mı titreşimden etkilenmeden?
    Bende önceden de pulsar vardı. Rs de çok güzel özellikle mavi-beyaz rengi bence çok hoş. 200ns e alıştığım için ve topcase taktığım için rs düşünmedim. Rs im olsa kesinlikle topcase takmazdım ama topcase çok işimi görüyor gerekli bişey benim için. Önceki pulsarımla istanbuldan mersine gittim ben sabah çıkıp akşam mersindeydim tur şeklinde bi gezide sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum

irc lastikle kesinlikle üstüne bile çıkmayın motorun.1 gün önce sıfır satın aldığım bajaj pulsar ns 200 abs arka lastiğin küçük bir virajda arkası atması sonucu motor sola yattı.Hasara gelirsek sol koruma demiri,debriyaj kolu,gidon topuzu.Sonuç hüsran,ne hevesim kaldı ne de başka bir şey.Motoru evin önüne kitledim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı venomers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc lastikle kesinlikle üstüne bile çıkmayın motorun.1 gün önce sıfır satın aldığım bajaj pulsar ns 200 abs arka lastiğin küçük bir virajda arkası atması sonucu motor sola yattı.Hasara gelirsek sol koruma demiri,debriyaj kolu,gidon topuzu.Sonuç hüsran,ne hevesim kaldı ne de başka bir şey.Motoru evin önüne kitledim.
    Lastik ısınana kadar temkinli kullanmak lazım, ben irc li pulsarla r25 ci arkadaşları delik deşik ettim virajlarda 1 ay önce. Kendi motosikletimin orjinal lastiği battlax bt023, çoğu kullanıcı motosikleti aldığı gün değiştiriyor bt023ü ama ben 32bin kmde değiştirdim ve tekrar sıfır motosikletten çıkma bt023 aldım.

Alıntı venomers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba. Ben 2016 150ns kullanıyorum. MRF var üstünde. Hiç atma falan hissetmedim. Acaba viraja yavaş mı giriyorum ya da az mı yatırıyorum motoru ? Veya frene hiç dokunmuyorum dönerken o yüzden mi ? Ya da ilk motorum bu 150kmdir biniyorum ona alıştım bana normal mi geliyor ? Ona göre değiştireceğim lastiklerimi. Bu atma olayı zorlayınca frenleyince falan mı oluyor ne zaman oluyor nasıl anlarım ?

Hocam frene herhangi bir temasım olmadı birazda yoldan kaynaklı olabilir,asfalttan bir anda çakıllı toprak yola geçti ve tam o anda motor çukura girdi ve anında yattı.Gece zifiri karanlık olduğu için farkedene kadar bu olay başıma geldi.Hızlı veya yavaş girme yatırma veya yatırmama mevzusuna gelecek olursak düz yolda da küçük bir manevrada lastik kendini koyuyor.Ayrıca ani bir frenlemede arka lastik kitliyor.Ön lastik için bir şey diyemeyeceğim ABS'den kaynaklı kitlemiyordur.Değiştirmenizde çok fayda var.İmkanınız varsa hiç durmayın en azından orta kalite bir lastik bile olsa MRF'den kurtulun.Koruma demirini bulamadım bu arada kuralkanın sitesinden sipariş etmek için sepetime ekliyorum onaylayacağımda stokta yok diyerek reddediyor.Euro4 olan yani 2017 ve sonrası pulsarların koruma demiri farklı olarak satılıyor.Diğer düz olarak satışa sunulan modele de bakacağım uyumlu olursa satın alacağım.

Motosikleti
    regal raptor dd 150 e2
    hayırlı uğurlu olsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)