Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Türkiye Şartlarında Artçılı Binilebilecek İdeal Motosiklet (Soru değil tartışma)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ---------------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    kawasaki versys 300..
    tam beklentin gibi geldi bana..

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçı için alıyorsan ve gezeceksen bi kere scooter rahatlığı hiçbirinde yok.bas eşyayı bagaja..kullandığım için demiyorum ama honda forza ciddi anlamda alternatifsiz..şiddetle öneririm.
    +titreşim yok
    +selesi çok rahat(arkama her binen konfordan yana yüzü güldü)
    +bi üst konfor burgman
    +son hız 145-150 artçılı 140 yaz oraya.
    +yakıt fantaziye zorlarsan 2.7 ve 4.6 arasında yakarsın.( bunlar benim aldığım en uç değerler.) ortalama 3.5
    2nci el 2016 temiz 17-18 arası çantalı ve rüzgar camlı alabilirsin.

msafacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünkü çanakkale istanbul yolundan so ra ben de bakınmaya başladım

İnazuma abs hariç tüm.kriterleri karşılı yor

Rosso takılırsa problem çözülür absli gibi olur

Hantal alet göz önüne almak lazim
    Enduro candır racing heyecandır :D şaka bir yana aynen inazuma f tam bir yol konfor motoru.

Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araziye bulaşmazsan cevap :x-max 250 abs
    otomatik araba bile sevmiyorum diyeceğim geri kafalı diye dayak yiyeceğim sonra

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsine bindim şükür. Daha 400 cc altına düşmem. İnazuma kadar yakıyor benim motor da. X max bana ve Ardcıma rahatsız ve yetersiz geldi uzun yolda. Ama olabilir.

Kardeşim evli çocuklu olarak yazıyorum 250 cc ve üzeri olacak mümkünse bagajı büyük olacak. Hem Pazar'a hem kampa gidebileceksin. Ben çanta bile takmadım motora. 2 kask ve bir avadanlık çanta sığıyor bagaja. Su ve telefon için ayrı gözler var önde.
    Senin ilacın büyük scooter �� NET
    Sayın SAZMAN evet garip bir şekilde 250 lik motorda 750 lik motorda aynı yakabiliyor. Reçete yazıldı şimdi eczanenin yolunu tutma zamanı

Alıntı Faramir_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sizin düşüncelerinizle arıyorum. biçok motoru denedim 0km istersek 20 binin biraz üstüne çıkmak zorunda kalıyorsun. iki motosiklet arasında kaldım. DUKE 390 2017 yakıt olarak güzel. çekiş gidiş tatminkar fakat iki kişi ve çanta takarım düşünceleri bu motora uygun görünmüyor. ayrıca parça fiyatları ve elektronik aksamı çok olması beni korkuttu. ikincisi ise TRK 502 sanırım yakıt tüketimiyle memnun ederse 27500 lük fiyatıyla biraz sınırı zorlasa da tek motor kalıyor.
    Duke Mt gibi serileri hatta tüm naked modelleri eliyorum çünkü artçı konforu dedin mi. Malesef bu motorlarda öyle bir şey yok. Arkada artçı adeta ürkek bir kuş gibi TRK 502 ise kağıt üzerinde 10 numara bir motor gibi duruyor ama gerçeğini bilmiyoruz ve fiyatı da bana fazla fazla gelir, ocağıma incir ağacı diker.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet biraz önce trk 502 ile beraberdim. Grubumuzdan Uğur bey aldı. Akyazı Sakarya ya gitti geldi. Rodajda dikkatli gidip gelindi. 8000 devirde 140 ile sabit gidebiliyor. Redline yapmadan uzun yol sürüşü yapabildi. 45 nm Torku 4500 devirde üretiyor. Rodajda yakıt tüketimi tam olarak ölçüm 4,6 lt/100 km. Çok güzel ve güçlü yeterli abs var Pirelli lastik ters maşa. Çift silindir torklu uzun yol motoru.

Ama almam NET. 400 cc ve üzeri benim motorumdan güçlü �� motor gelmezse buna binmeye devam.

Şöyle bir şey daha var. 27500 buna vereceğime daha az yakıt yakan ve Honda markası taşıyan cb 500f almak bana daha mantıklı geliyor. Tak çantayı rüzgarlığı al sana yarı enduro. Hem de aynı paraya daha hafif ve Honda. Yakıt da 3,7 ile 4lt arası oluyor.

Yanlış mıyım?
    Varsa doğru verilerle fikir verecek olan vallahi dinleyeceğim. Aralık ayı ya da Fuara kadar bekleyeceğim. Bu arada araştırmaya devam edeceğim.
    Bir tane de kara at fotosu koyayım şurada dursun.
    https://i.hizliresim.com/OLMJLz.jpg
    Sayın SAZMAN fikirlerinize katılmakla birlikte motorunuz çok güzelmiş nazar değmesin

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys felan komik fiyatlarda.
    Sifir km istiyorsanız Rx3ievo derim...

Ek olarak; Araziyi aradan çıkar, Araziye girmezsen eğer..., araziden vazgeç, gibi sözlere aldırış etmeyiniz.
    Arkadaşlar şaka yapıyor.
    Bay Çamur kesinlikle katılıyorum :D

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Safa 400 cc Honda Falconu 4 sene kullandıktan sonra 2 senedir RX3 kullanıyorum. Honda falcon 400
    cc 29 hp 32 nm, RX3 250 cc 25 hp 22 nm, yakıt 100 km 3 - 4 litre arası, Honda Falcon 100 km 4 - 5 litre
    senin kriterlerini ABS eksiğiyle karşılar. Benim telim profilimde var. Dilediğin zaman arayabilirsin. Bana
    her kim ( abi senin motorla bir deneme sürüşü yapabilirmiyim ) derse, hiç itiraz etmeden kabul ediyorum.
    Benim vücudumda 2002 bel fıtığı- 2008 paraganglioma - 2015 minüsküs - 2016 ocak dekolman - 2016 ekim bypass açık kalp ameliyatı olmak üzere yakın zamanda geçirilmiş 5 büyük operasyon var. Buna rağmen geçen
    sene eşimle birlikte yaklaşık 280 kilo yük rx3 ün üzerinde olmak kaydıyla Bursa - Çeşme İzmir seyahati
    yaptım. Hiç bir sıkıntı olmadı. Nasılsa Bursa'dasın , devamını görüştüğümüzde konuşuruz. Selamlar.
    Sayın Bursalı Ali çok işe yara bilgiler vermişsiniz. ayrıca çok kral adammışsınız teklifinizi en kısa zamanda değerlendireceğim

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc serilerine bakardım
    Baka baka kör olduk

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah nasib ederse yaklaşık 20 gün sonra Bursa Çeşme yolculuğunun ikincisini yapmak istiyurum. Kısmet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

RX3 ün artçı konforu KTM nin çoğu motorundan daha daha fazla. Bence KTM single kullanıma uygun bir motor
    diye düşünülmeli.
    Allah yolunuzu açık etsin. KTM büyük enduroları hariç bence de tek kişilik motor üretiyor.

Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F800st. Bence şehir içi-dışı çok rahat. Artçı ile (ki benim eşim 85kg)çok rahat. Abs, elcik ısıtma, gidon amortisörü, yol bilgisayarı, az yakıt, bol parça, yaş sebebiyle uygun vergi falan filan.... 20 liralara da bulunabiliyor. Artçılı seyahat diyorsan budur. Tabiki yaşına göre artıları fazla olduğundan. Yoksa 8-10 yaşında motor istemem dersen, direkt NC...
    250 ye hiç girme, artçı ile gezmek için biraz güçlü birşey tercih et derim naçizane...
    Eski model endurolar çok hoşuma gitmekle birlikte, çıkabilecek masraflar gözümü acayip korkutuyor. Özellikle eski model bir BMW. Ama çok kullanmak isterdim gerçekten. Kim bilir belki bir gün ...

Alıntı Faramir_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRK 502 4.6lt/100km ise CB 500F ile hemen hemen aynı olabilir. yakıt tüketimleri çok fazla fark edeceğini düşünmüyorum. Araştırmamla CB 500 ortalama 4-5 litre gibi kullanıcı verilerinde. 20kg bir fark var evet TRK ful aksesuarlı ağırlığı tabiki. TRK ya bindim ama kullanamadım nasip olursa yarın kullanıoam. ağırlığı durduğu yerde hissettiriyor CB ye göre.
    Sayın Faramir kullandığınızda yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 veyahut 650.
    Çok şahane motorlar fekat ...

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi yakitin yaninda bisey degil zaten, bakim olarak bu ulkede pahali ama kendiniz yaparsaniz kucuk motordan bile daha ucuza gelebilir, yakit olarak buyuk cc daha ekonomik olur uzun yolda
    Aslında doğru söylüyorsunuz cbf 150 nin 12.000 bakımına serviste 280 TL vermiş biri olarak bunları çokta takmamak lazım.

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys x300 .
    O fiyata mümkün değil. yoksa şahane motor gibi gözüküyor.

Alıntı derdalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veriyorum; Suzuki Van Van 200
    van van ile Türkiye turu bel fıtığı için hastane sponsoru bile buluruz.

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------------
    aramdığımız kişiye şuan ulaşılamıyor herhal

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki versys 300..
    tam beklentin gibi geldi bana..
    Evet tam beklentim fiyat hariç

Alıntı TurboTastic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı için alıyorsan ve gezeceksen bi kere scooter rahatlığı hiçbirinde yok.bas eşyayı bagaja..kullandığım için demiyorum ama honda forza ciddi anlamda alternatifsiz..şiddetle öneririm.
    +titreşim yok
    +selesi çok rahat(arkama her binen konfordan yana yüzü güldü)
    +bi üst konfor burgman
    +son hız 145-150 artçılı 140 yaz oraya.
    +yakıt fantaziye zorlarsan 2.7 ve 4.6 arasında yakarsın.( bunlar benim aldığım en uç değerler.) ortalama 3.5
    2nci el 2016 temiz 17-18 arası çantalı ve rüzgar camlı alabilirsin.
    2.7 gerçekten uçta olsa güzel bir yakıtmış. bulursam deneyeceğim şu maxi scooterların hepsini. herkes çok övüyor kesin birşey var .

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Suzuki Inazuma her isteğini karşılar. Onun haricinde X-Max 250'de uygun olabilir.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bu sayılan kriterlerin tamamını karşılayacak bir motor tür yok ne yazık ki. Çünkü o kriterlerdin biri diğerini yok ediyor. Yine de en yakın olanı iyi bir maxiscooter olur. Benimde kriterlerim aynı en yakın ekonomik özelliklisi olarak dominarı gördüm onu aldım. Ama mesela Hondanın x adv si olur ama onlarında fiyatlarından yanlarına yaklaşamıyosun. İmkanım olsa Burgman 400 alırdım ama yok. En uygun işletim ve edinme maliyetli Dominarı gördüm aldım gerçi başkada seçenek yok. TRKye çok sulanmıştım ama verdikleri fiyata bakılırsa sanırım firma kendini kainatın biriciği sanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Ha bide BMW 310 GS var mesela ama onuda biz fakirler vitrinden seyretsin diye yapmışlar. Gerçi Türkiyeye gelir mi onu bilmiyorum ama 310 R versiyonuna 25,300 çektiklerine göre GS gelirse 28den aşağı imkansız gibi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)