Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polislerin kullandığı motosiklet modelleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,

Apansız aklıma gelen bir konuyu paylaşayım dedim.

Polis motorsikleti deyince aklınıza ne geliyor? Harley, BMW, Transalp vb mi? Benim şahit olduğun bazı ilginç motorlar şöyle:

Kanuni Seyhan (Mondial 125KT, 150KT ile çok benzer)

İlk gördüğümde inanamadım. Resimdeki motorun aynısı deposunda beyaz etiketle Polis yazıyor. Kendi kendime "Kesin birisi motoruna Polis görünümü vermek istemiştir" dedim. Ama değil, gerçek polis motoru çıktı.

125CC sukuter, Muhtemelen Suzuki AN125 veya Yamaha Cygnus

Bu motorun da resmi hizmette bir motor olduğuna inanamadım, "Hadi len" dedim ama öyleymiş

Yamaha YBR125

YBR'ye laf yok, beyaz rengiyle çok şık bir polis motoru olmuştu. Hem de trafik polisi motoru

Daelim VJF250 Roadwin

Bunu da bayram zamanı Mersin'de görmüştüm. Trafik polislerinde veya Jandarma trafik ekiplerinin hizmetindeydi.

Bonus: Honda XR350

Biz çocukken Yunus ekipleri bunlara binerlerdi, imrene imrene bakardık. Zaten piyasada 3-5 tip motor vardı. Jawa, MZ tek tük eski tip motorlar bir de bunlar

Sizin de görünce şaşrıdığınız polis motorsikleti veya resmi hizmette kullanılan motorsikletler var mı? (Geçende Polis motorsikleti olarak kullanılmış bir Honda CB750 almıştı bir arkadaş.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Polisi aradın mı ben olsam sahte polisler dolaşıyor diye ihbar ederdim

Kocaelide CBF 1000 kullanan birkaç polis var, kıskanmıyor değilim :D

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisi aradın mı ben olsam sahte polisler dolaşıyor diye ihbar ederdim
    Valla düşünmedim değil ama gerçek olduğunu anladım sonradan. İlk bakışta kesinlikle sahte gibi gözüküyordu.

Motosikleti
    WR125R
    Kocaeli gölcük taraflarında nc750x kullaniliyor genelde , cok yakışıklı oluyor polis aksesuarlariyla birlikte

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Yunuslar=Bmw Gs1000
    Zabıtalar=Yamaha Mt 07 birde hodadan Nc kulanıyorlarda kaçlık bilemedim.

Simdi bakın polise nelere biniyorlar 40 50 bin tl nin altı motor yok nerdeyse...Bizde koyun gibi yasamaya devam edelim.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Ankara'da son zamanlarda Honda NC ve Crossrunner Crosstourer görüyorum. BMW yunuslarda oluyor genelde.

Cumhurbaşkanlığında da BMW K serisi var.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Fz6 Fazer yer Kayseri.

Motosikleti
    cıks
    Cumhurbaşkanlığı kortejinde kullanılan k1300ler çok güzeldi ben yazarken başka bir arkadaş yazmış

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi bakın polise nelere biniyorlar 40 50 bin tl nin altı motor yok nerdeyse...Bizde koyun gibi yasamaya devam edelim.
    Dimi 15 e bajaj alıp gezsinler.250cc üstü kaçan kimseyide kovalamaya tenezül bilr etmesinler zaten yetişemicekler.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kdv ve ötv ödenmediği için 1200gslerin bile maliyeti fazla değil.
    Bu arada cumhurbaşkanlığı korumaları k serisi bmw leri efsane kullanıyorlar iyi eğitim aldıkları ve özel seçildikleri belli.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    R25 kullanıyorum
    zekeriyaimam bunu beğendi.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Dar zihniyet bu olsa gerek sen kaç polis de 90 km/h ile kovalasın seni altında 100cc cup ile beraber. Anlamıyorum her şeye tepki göstermeye çalışıyorlar. Benim dayım da Yunus Polis gel de yüzüne söyle bunu!!
    bursalıali bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ne istiyorsun yani ne kullansınlar.Düşürelim hadi altındaki motorları nasılsa bizim devletimizin milletimizin polisi değil onlar.Abi hasetiniz gözünüzü nasıl kör etmiş.Pulsar verelim hepsine dimi.Amaan ne olacak bi işe yaradıkları mı var sanki.Ambulansların yerinede 2. El 90 model minibüsten bozma araçları tahsis edin.Neyi reva görüyorsun yani.Ne olsun istiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dar zihniyet bu olsa gerek sen kaç polis de 90 km/h ile kovalasın seni altında 100cc cup ile beraber. Anlamıyorum her şeye tepki göstermeye çalışıyorlar. Benim dayım da Yunus Polis gel de yüzüne söyle bunu!!
    Benden önce tepkisini gösteren olmuş zaten.
    bursalıali bunu beğendi.

Bu devlet polis ve askeri dusunuyor halkini dusunmuyor banane abi bunlardan sirtimiza bindirdigi vergiyle yapiyor bunu kestigi ceza ile yapiyor bunu ..Az vergi alsinda bizde biseyler alalim kardesim tepkim bu.Kraldan cok kralcilik yapmayin allah askina polis buna cebinden para vermiyor herhalde.En azindan adil olsun azcik gozunuzu acinda dunyaya bakin ozgurlugumuz para ile sinirli.Ben yasamadiktan sonra devletimin memuru suna buna biniyor diye ovunmem.Kaliplarinizi kirin da ozgurleselimm..

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Bu devlet polis ve askeri dusunuyor halkini dusunmuyor banane abi bunlardan sirtimiza bindirdigi vergiyle yapiyor bunu kestigi ceza ile yapiyor bunu ..Az vergi alsinda bizde biseyler alalim kardesim tepkim bu.Kraldan cok kralcilik yapmayin allah askina polis buna cebinden para vermiyor herhalde.En azindan adil olsun azcik gozunuzu acinda dunyaya bakin ozgurlugumuz para ile sinirli.Ben yasamadiktan sonra devletimin memuru suna buna biniyor diye ovunmem.Kaliplarinizi kirin da ozgurleselimm..
    Acilen klavye kullanımı bırakmalısın
    Her ne kadar yönetimi ve yönetenlerimizi beyenmesemde bir gerçek varki sen ancak ve ancak seni koruyanlar kadar güçlüsün.
    Askerin elindeki silahdan kulandığı drona kadar,Yunusun altındaki motosikletten,Itfayenin arabasına kadar hepsi senin için var.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    600 lük makineyle neyi kovalıyamıyorlarda 1200 e biniyorlar. Makine fiyatını geç onun benzini para değilmi binmesin abi benim cebimden 1200 cc makineyle dolaşıp hava yapmasın. Ybr lı cg lı çocuklar kaçıyor 1200 lük yunuslardan. Yetkililere sesleniyorum H2R alalım polislerimize.
    Metehan07-70 ve Ali Bircan bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Diyorsun ki ben alamıyorsam başkasıda alamasın.Kendini devletin memuruyla kıyaslayacağına o reklamı yapılan poh pohlanıp milletin gözüne sokulan ünlülerle kıyaslasana.Vergi sırtına binilmek için yapılmış bir sistem değil.Vergi zaten o alınan motorlar silahlar için alınıyor.Desenki Emniyete şu kadar motor alınacaktı ama alınmadı parasını şu yedi.O zaman haklısın kızmakta.Hadi senin dediğin gibi olsun bir şekilde vergi,ceza herneyse azaltsın ve polisimiz askerimiz böyle techizat ve motorlar almasın ama azaltılan vergi sayesinde sen istediğin motoru aracı almış ol.Motorun çalındı diyelim yada kaza yaptın yada motorun yanıyor.Sen o motoru al diye polisin,askerin,itfaiyenin,sağlık kuruluşlarının araçlarından kesinti yapıldı.Motorun yanıyor gelecek itfaiye aracı gecikiyor.Ne oldu motorun tamamen yandı bitti kül oldu.Kaza yaptın ambulans gecikti çünkü araç donanımlı değil.Motorun çalındı polis gecikti.Belkide erken gelse işlem hemen başlatılıp hemen bulunacak motorun.Bence yanlış şeylere kızıyorsun.Birisinin cebinden verginden çalmasına kız.Ama aldığın hizmetin kalitesine hemde sırf kaliteli diye kızmak çok saçma.
    bursalıali ve Ali Bircan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acilen klavye kullanımı bırakmalısın
    Her ne kadar yönetimi ve yönetenlerimizi beyenmesemde bir gerçek varki sen ancak ve ancak seni koruyanlar kadar güçlüsün.
    Askerin elindeki silahdan kulandığı drona kadar,Yunusun altındaki motosikletten,Itfayenin arabasına kadar hepsi senin için var.
    ne için tam olarak tekrar etsen, kaza olup, anlaşmazlık ile aranınca 1 saat gelmeyen trafik ekiplerinden mi bahsediyorsun. yoksa çalınan mal olunca bir şey çıkmaz ispatlayamazsan suçlu bile olursun diyen emniyet için mi.
    Kusura bakmayın da gerçekten bunlar gereksizce yetki ve maaş verilen kişiler, özelleştirilsin, çalışmayan olursa da kovulsun.
    O dediklerin parası olana her zaman var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

geçende bir video vardı, sağ şeritte giden vatandaşı durdurmuşlardı niye yol vermiyorsun araca diye, vatandaş da video çekiyor diye pek fazla şee edemedilerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Sen zaten bu zihniyetle devam edersin öyle yaşamaya, bagaaa niye yok bende isterem demekle, olmuyor o işler demek ki
    Konuyu nereden nereye götürdüğünün farkında mısın?
    Metehan07-70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)