Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Scooter acayip rahatlık ne yapacağım ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar selamlar konu biraz değişik Geçtiğimiz sene bi mondial argent 150cc aldım 7 bin kmde, şöyle bi 5 6 ay kadar bindim ettim , ardından vitesli motora geçme ihtiyacı duydum pulsar 200ns aldım oda 2016 model 4 5 binde felandı , depoda yer sıkıntısı olduğundan mondiali 1 2 ay sonrasında sattım , pulsar'a topcase takmak istememem ve sırt çantası taşımaktan sıkıldığım gerekcesiyle pırıl pırıl garantili motoru aldıktan 4 5 ay sonra sattım. Daha motor almam diye düşündüm , motora devam ederken uzun süredir kapıda yatan bizim ufak getz'i canlandırıp tekrar arabayla devam edicektim ki motorsuzluğa 2 ay dayanabildim ve şimdi sym gts 250 aldım 2009 model 67 binde. Scooter'dan acayip keyif alıyorum yani sanki resmen benim için bu. Böyle kız arkadaşımı alıp devamlı bir yerlere gidiyoruz kamp olsun , gezi olsun aşırı keyifli. Topcase ve bagaj hacmi çok iyi , ikimizde çok rahatız. Bir yere girince kaskları montları komple motora bırakıp rahatça dolaşabiliyoruz. Pulsarda tam hamallıktı avmye girmeye utanıyoduk elde kasklar , dizlikler , eldivenler , scak havada üstümüzde mont...

Asıl mesele şu kafamda şimdi bunu alalı 1 ay oldu , ve bu sene içinde değiştiğim 3. motor oldu , sigortasını doldurup hasarsızlık alamadım devamlı değiştiğimden. Şimdi niyetim bunda 1 yılı tamamlamak ama 1 sene sonra ben ne alacağım bi tık üzerine çıktığımda beni bekleyen hangi motor olur ? Çok aşırı hız isteğim yok 80 90 km hız sabit gidiyorum otoyolda genelde. Arkadaşın yamaha r6 motorunu kullanıyorum arada makine çok deli fişek , içimden diyorum geç racing motora ama kullanım amacıma baktığım zaman hiç uygun değil , eniştemin joyride 200i evo modelide çok güzel geliyor manevrası çok geniş olduğu yerde dönecek neredeyse , çok atik motor ama benim maxi scooter'dan sonra küçük geliyor .

Şehir içi 3 km mesafelik işe git gel , haricinde devamlı artçılı kullanım için nasıl bir scooter önerirsiniz ? Sanki gts evo alsam oda fena değil enjeksiyonlu modeli
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Az daha koy ybr al

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Şaka şaka, enduro düşünür müsünüz?

Motosikleti
    Alıntı hayabusaxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az daha koy ybr al

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Şaka şaka, enduro düşünür müsünüz?
    ))) Şakası bir yana enduro hiç düşünmedim . 25 yaşındayım , nedense hayatım hep sakin böyle emekli amca modunda hayatın tadını çıkartmaya çalışıyorum hep işten arda kalan zamanlarda
    hayabusaxs bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Scooter kullanmak çok keyifli oluyor. Ama uzun yolda ve gezilerdede enduro iyi olur.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kymco maxscooter larını bir bakın araştır derim
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Xmax 400 olur sonraki motor. Scooter in rahatlığı kullanisliligi yok hic birinde.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    skutıra binince motora bindim demeyiniz lütfen.

motor demek naked demektir.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    xmax 400 kokusu alıyorum ben

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Honda NC 750D İNTEGRA VEYA SUZUKİ BURGMAN 650 al kardeşim başka motorda aramazssın zaten.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Kullanımı çok rahat, aynı zamanda çok keyifli maxi-scooterlar var. Rahat geliyorsa scooterdan vazgeçme.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Burgman 400 650
    Ya da maxsym400

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Honda integra biraz farklıdır , zincirli ve bagaj yoktur , önemli detay....
    bu konuda biz sana soralım , ne kadar paran var ? varsa 28-29 bin tl al x-max 300 bak keyfine....

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Uygun fiyatlı bir şey arıyorsan yüksek km de Kymco downtown 300 modelinin 2. eline bak. Uzun yolda performans ve konfor olarak seni üzmez.

Paraya kıyarım diyorsan honda forza 300 de güzel ve konforlu bir scooter. İsteklerini birebir karşılar.

Daha sonra aşırı konfora düşkün değilim dersen Xmax 400 de performans, sağlamlık ve görsel olarak çok güzel bir motor.

Ayrıca SYM Joymax250 de kendi sınıfının en konforlularından.

Benim aklıma gelen modeller bunlar. Scooter gerçekten büyük rahatlık, boşver enduroyu falan, scootera devam

Hocam mini mini bir scooter'ım vardı 2. ayı göremeden R25'le takas ettik. İnanır mısınız (R25 sözüm yoktur) o scooterı her an arıyorum. Fıtı fıtı gitmesi mi dersiniz alt selesi mi dersiniz düşük yakıt tüketimi mi dersiniz beni cezbediyor. Şimdi R25 kötü demiyorum ama yanıma ekstradan ancak bir gözlük alabiliyorum. Scooter gerçek rahatlık, gerçek zevk işi. Yerinizde olsam xmax 250 tarzı düşünürüm. Marka model takıntım yoktur derseniz daelim s3 advance derim.

Motosikleti
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter kullanmak çok keyifli oluyor. Ama uzun yolda ve gezilerdede enduro iyi olur.
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco maxscooter larını bir bakın araştır derim
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 400 olur sonraki motor. Scooter in rahatlığı kullanisliligi yok hic birinde.
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skutıra binince motora bindim demeyiniz lütfen.

motor demek naked demektir.
    Alıntı Pcxbear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 400 kokusu alıyorum ben
    Alıntı NecatMurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda NC 750D İNTEGRA VEYA SUZUKİ BURGMAN 650 al kardeşim başka motorda aramazssın zaten.
    Alıntı motorcu344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanımı çok rahat, aynı zamanda çok keyifli maxi-scooterlar var. Rahat geliyorsa scooterdan vazgeçme.
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 650
    Ya da maxsym400
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda integra biraz farklıdır , zincirli ve bagaj yoktur , önemli detay....
    bu konuda biz sana soralım , ne kadar paran var ? varsa 28-29 bin tl al x-max 300 bak keyfine....
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun fiyatlı bir şey arıyorsan yüksek km de Kymco downtown 300 modelinin 2. eline bak. Uzun yolda performans ve konfor olarak seni üzmez.

Paraya kıyarım diyorsan honda forza 300 de güzel ve konforlu bir scooter. İsteklerini birebir karşılar.

Daha sonra aşırı konfora düşkün değilim dersen Xmax 400 de performans, sağlamlık ve görsel olarak çok güzel bir motor.

Ayrıca SYM Joymax250 de kendi sınıfının en konforlularından.

Benim aklıma gelen modeller bunlar. Scooter gerçekten büyük rahatlık, boşver enduroyu falan, scootera devam
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mini mini bir scooter'ım vardı 2. ayı göremeden R25'le takas ettik. İnanır mısınız (R25 sözüm yoktur) o scooterı her an arıyorum. Fıtı fıtı gitmesi mi dersiniz alt selesi mi dersiniz düşük yakıt tüketimi mi dersiniz beni cezbediyor. Şimdi R25 kötü demiyorum ama yanıma ekstradan ancak bir gözlük alabiliyorum. Scooter gerçek rahatlık, gerçek zevk işi. Yerinizde olsam xmax 250 tarzı düşünürüm. Marka model takıntım yoktur derseniz daelim s3 advance derim.
    Abilerim kardeşlerim değerli yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim öncelikle vakit ayırıp yazdığınız için
    Şuan motorumdan memnunum aldıktan sonra bayağı bakımını kendim depoda yaptım , karbüratörü sıfırı ile değiştirdim , çakar stop vardı onu iptal ettim , Radyatör altı çürümüştü sıfırını sipariş ettim dün onuda değiştirdim. Varyatör kayış vb parçalar yeni şuan bir masrafım kalmadı. Dayanabilip değiştirmezsem sigortadan 1 senesini tamamlayıp hasarsızlık alıp öyle değiştireceğim. Marka ve km takıntım yok olsa zaten 6 7 binde sıfır yaşını doldurmamış motoru satıp 2009 model 67 bin kmde motor almazdım ki aracımıda 200 bin kmde aldım geçen sene şuan 230 bin oldu )))
    Rahatlık ve performans benim için önemli diyebilirim , bakım konusunda hassasım , hor kullanıcı değilimdir o yüzden çin bile olsa alınabilir olduktan sonra benim için sorun yok , gözümde honda ne ise mondial'de odur aynı şekilde binerim ikisinede. Dediğiniz markalara bakındım hemen hemen hepsi birbirinden güzel geldi gözüme.
    xmax 400 bildiğim kadarıyla performanslı fakat yaylar çok sert oyüzden biraz geri planda kalıyor. Bütçe olarak kafamda belirlediğim bir bütçe yok fakat araç olduğu için bir 30 bin tl çıkarıp motora vermek istemem açıkcası.
    13 ile max 20 bin desem motosiklet için daha uygun olur benim için , sym joymax 250'ler hoşuma gitti fakat performans nasıldır bilmiyorum , birde suzuki burgman 400 çok keyifli gözüküyor fakat altı alçak ve şasi boyu çok uzun gibi. Naked ve enduro tarzı düşünmüyorum çünkü motosikletin kullanım amacı trafikten zaman kazanmak ve raha etmek bana kalırsa , şehir içinde fıtı fıtı rahat gidemedikten sonra , olduğum yerde kısa bir manevra yapamadım mı trafiğin stresini çektim mi benim için avantajı kalmıyor :/ devamlı uzun yola gidebilecek kadarda vaktim yok malesef benim çalışma şeklim genellikle sabah 9 ile öğlen 2 arası yada akşam 4 ile 22.00 arası , geri kalan zamanlara gezecek bolca vakit oluyor ama şehir şehir dolaşabilcek kadar değil

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Merhaba arkadaş,

Ben de 2009 model mega scooter kullanıyorum. Çok memnunum, aralık ayında yenilemek istiyorum ama sorun büyük.

Suzuki burgman 400 yok. Gelmeyecek çok pahalı çünkü. (Bayi ile görüştüm.)
    xmax 400 gelmeyecek ve benim motorumdan güçsüz. 250 yi düşünmmem bile.
    Kawa j300 hem pahalı hem de kymco.
    Honda forza şişman pcx gibi sürdüm sevmedim.
    Piaggio beverly 400 dışında motor getirmeycek, çok pahalı.
    Kymco en iri modeli bile benim motordan güçsüz.

Bütün motorcuları dolaştım. 25 bin var hadi biraz daha zorlarım dedim ama motor yok.
    Kendi motorumun 2015 model sıfırı var ama çok para 24500. euro 4.

Şu an buna binmeye devam ediyorum, bu konuyu takipteyim. bakalım ne olacak ?

Scooter evli ve çocuklu için alternatifsizdir. Başka motorlar denemeyin. Ben denedim zaman ve para kaybı olur. İyi bakılmış 2. el bir büyük scoter sizin ilacınızdır. Kocaman enduro sen işe gidene kadar motoru bile ısınmaz. Bakımı ayrı dert, garajı ayrı dert, çanta alacaksın, tur camı, koruma demiri vsvsvssv. Yazık günah parana.
    Aydin1966, diablof ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaş,

Ben de 2009 model mega scooter kullanıyorum. Çok memnunum, aralık ayında yenilemek istiyorum ama sorun büyük.

Suzuki burgman 400 yok. Gelmeyecek çok pahalı çünkü. (Bayi ile görüştüm.)
    xmax 400 gelmeyecek ve benim motorumdan güçsüz. 250 yi düşünmmem bile.
    Kawa j300 hem pahalı hem de kymco.
    Honda forza şişman pcx gibi sürdüm sevmedim.
    Piaggio beverly 400 dışında motor getirmeycek, çok pahalı.
    Kymco en iri modeli bile benim motordan güçsüz.

Bütün motorcuları dolaştım. 25 bin var hadi biraz daha zorlarım dedim ama motor yok.
    Kendi motorumun 2015 model sıfırı var ama çok para 24500. euro 4.

Şu an buna binmeye devam ediyorum, bu konuyu takipteyim. bakalım ne olacak ?

Scooter evli ve çocuklu için alternatifsizdir. Başka motorlar denemeyin. Ben denedim zaman ve para kaybı olur. İyi bakılmış 2. el bir büyük scoter sizin ilacınızdır. Kocaman enduro sen işe gidene kadar motoru bile ısınmaz. Bakımı ayrı dert, garajı ayrı dert, çanta alacaksın, tur camı, koruma demiri vsvsvssv. Yazık günah parana.
    Sizin mega scooter nedir?

C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim değerli yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim öncelikle vakit ayırıp yazdığınız için
    Şuan motorumdan memnunum aldıktan sonra bayağı bakımını kendim depoda yaptım , karbüratörü sıfırı ile değiştirdim , çakar stop vardı onu iptal ettim , Radyatör altı çürümüştü sıfırını sipariş ettim dün onuda değiştirdim. Varyatör kayış vb parçalar yeni şuan bir masrafım kalmadı. Dayanabilip değiştirmezsem sigortadan 1 senesini tamamlayıp hasarsızlık alıp öyle değiştireceğim. Marka ve km takıntım yok olsa zaten 6 7 binde sıfır yaşını doldurmamış motoru satıp 2009 model 67 bin kmde motor almazdım ki aracımıda 200 bin kmde aldım geçen sene şuan 230 bin oldu )))
    Rahatlık ve performans benim için önemli diyebilirim , bakım konusunda hassasım , hor kullanıcı değilimdir o yüzden çin bile olsa alınabilir olduktan sonra benim için sorun yok , gözümde honda ne ise mondial'de odur aynı şekilde binerim ikisinede. Dediğiniz markalara bakındım hemen hemen hepsi birbirinden güzel geldi gözüme.
    xmax 400 bildiğim kadarıyla performanslı fakat yaylar çok sert oyüzden biraz geri planda kalıyor. Bütçe olarak kafamda belirlediğim bir bütçe yok fakat araç olduğu için bir 30 bin tl çıkarıp motora vermek istemem açıkcası.
    13 ile max 20 bin desem motosiklet için daha uygun olur benim için , sym joymax 250'ler hoşuma gitti fakat performans nasıldır bilmiyorum , birde suzuki burgman 400 çok keyifli gözüküyor fakat altı alçak ve şasi boyu çok uzun gibi. Naked ve enduro tarzı düşünmüyorum çünkü motosikletin kullanım amacı trafikten zaman kazanmak ve raha etmek bana kalırsa , şehir içinde fıtı fıtı rahat gidemedikten sonra , olduğum yerde kısa bir manevra yapamadım mı trafiğin stresini çektim mi benim için avantajı kalmıyor :/ devamlı uzun yola gidebilecek kadarda vaktim yok malesef benim çalışma şeklim genellikle sabah 9 ile öğlen 2 arası yada akşam 4 ile 22.00 arası , geri kalan zamanlara gezecek bolca vakit oluyor ama şehir şehir dolaşabilcek kadar değil
    Sahibinden de Piaggio X10 350 / 2015 model 8500Km'de kazasız bi scooter var. Ekrem diye biri satıyor bütçene de yakın tahminen. Bence bir görüş kendim için bakarken gözüme çarpmıştı.
    SAZMAN bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin mega scooter nedir?
    Profilde yazıyor peugeot satelis 500
    Aydin1966 ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

yeni KYMCO downtown 350 i ABS nasıldır?_
    SAZMAN ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)