Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mt-07 mi? Cbr 650f mi? Kawasaki Z800 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Farklı tarzdaki motorlar olduğunu biliyorum ama bu 3 motordan birini almak konusunda kararsız kaldım.
    Tecrübeli arkadaşlarıma ve abilerime sormak istiyorum.
    Uzun yolda sürücü ve artçı rahatlığı ve konforu açısından, gidişi ve yolda yormaması açısından hangi motor daha ön planda tutulabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    bildiğim kadarıyla pek uzun yola uygun aaletler değil , cbr 650 f daha uygunumsu ,
    uzun yol yapacaksan 2.el versys 650 düşün

Evet çok uzun yol yapılabilecek motorlar değil dediğiniz gibi (: genelde şehir içi kullanıcam ama uzun yola çıkmak istediğimde düşündürmesin istiyorum. Şuan Ktm rc250 sahibiyim. Uzun yol yaptığımda gerçekten çok yoruyor. (: Sürüş pozisyonu, titreşim vb

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Hiçbiri uzun yol motoru değil lakin her motorla uzun yol yapılabilir.
    Bence en uygunu CBR 650f. Uzun yolda daha bol karenajlı motor rüzgar konusunda rahat etmenizi sağlar.
    Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    grenaj olduğu için 4 silindir olduğu için cbr 650f uzun yolda her türlü öttürür.z800 benim hayalimdeki motorlardan biri oda muhteşem ama rüzgarı hondaya nazaran daha çok yersin.ama bu 2 motoru alıcaksan 2. el alıcaksın ve minumum 30bin çıkıcak cebinden.ben şahsen gider 0 km mt07 alırdım ne dert ne tasa 0km cabası tak tur camını tork zaten var öbür 2 motora görede de daha az yakıcak daha ne olsun.tabi ona görede gidicek

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Street triple

OguzhanMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bende oyumu cbr650f den yana kullanıyorum

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbiri uzun yol motoru değil lakin her motorla uzun yol yapılabilir.
    Bence en uygunu CBR 650f. Uzun yolda daha bol karenajlı motor rüzgar konusunda rahat etmenizi sağlar.
    Saygılar
    Evet uzun yol motoru değiller gerçekten ama bazen uzun yola çıkmak gerekiyor dediğiniz gibi çoğu motorla uzun yol yapabilirsin sonuçlarına katlanarak tabiki (:
    Düşünceleriniz için teşekürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenaj olduğu için 4 silindir olduğu için cbr 650f uzun yolda her türlü öttürür.z800 benim hayalimdeki motorlardan biri oda muhteşem ama rüzgarı hondaya nazaran daha çok yersin.ama bu 2 motoru alıcaksan 2. el alıcaksın ve minumum 30bin çıkıcak cebinden.ben şahsen gider 0 km mt07 alırdım ne dert ne tasa 0km cabası tak tur camını tork zaten var öbür 2 motora görede de daha az yakıcak daha ne olsun.tabi ona görede gidicek
    Bu şekilde de düşünmüyo değilim (:

Benimde görünüş, kalite ve güç olarak içten içe en çok istediğim z800 ama çekindiğim taraflarıda var. Yüksek torku, agresifliği, yakıtı gibi (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı OguzhanMert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende oyumu cbr650f den yana kullanıyorum
    Mantık olarak yaklaştğmzda 1 adım önde cbr650f (: bu motoru deneme şansm olmadi. Sadece surus pozisyonu yorar mi ve artci alcak olursam o kisi icin ne kadar yorucu olur bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Street triple
    Hiç aklımda olmayan bi motor (:

Motosikleti
    WR125R
    Naked motosikletle uzun yolda rüzgar adama illallah ettirir , cbr650f diyorum bende.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ön cam ile üçü de aynı terane. gönlün hangisinden yanaysa onu al. sonuçta uzun yol şöförü gibi hergün yollarda olmayacaksın. şehir içi kullanımı da göz ardı etme. ben bol bol teker yapıcam, motor hafif olsun rahat kontrol edebileyim birazda eğleneyim ve az yaksın diyosan mt7, 4 silindir sesi duyayım, öyle dimdik oturmayayım diyosan 650f, z800 bu listede mantıksız. birincisi ağır, ikincisi iyi yakar üçüncüsü de artık üretilmiyor.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Tamam , triple i geçtim ama kendi motorum 140 ile çok rahat sıkıntısız,rüzgar sorunu olmadan gidiyorum. Ama 180 ve uzerinde iyice başlıyor sorun. Mesela mt09 kullandım oturuşu daha dik ve rüzgarı daha fazla hissettim. Hee dersenki ben 140 üstü giderim devamlı o zaman naked düşünme derim. Tur camı vs takmıyorum tabi , tur camı ile naked kullanmadım tecrübem yok.

Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked motosikletle uzun yolda rüzgar adama illallah ettirir , cbr650f diyorum bende.
    Ktm250 rc ile bile rüzgardan şikayet ettiğim zamanlar oluyordu demekki naked la dediğiniz gibi illahlah ettircek zamanlar olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön cam ile üçü de aynı terane. gönlün hangisinden yanaysa onu al. sonuçta uzun yol şöförü gibi hergün yollarda olmayacaksın. şehir içi kullanımı da göz ardı etme. ben bol bol teker yapıcam, motor hafif olsun rahat kontrol edebileyim birazda eğleneyim ve az yaksın diyosan mt7, 4 silindir sesi duyayım, öyle dimdik oturmayayım diyosan 650f, z800 bu listede mantıksız. birincisi ağır, ikincisi iyi yakar üçüncüsü de artık üretilmiyor.
    Genelde şehir içi kullanıcam. Çok fazla uzun yola çıkmıycam. Ktm250rc yide bu mantıkla aldım ama illa uzun yola çıkmak istedim. Çıktığım zamanlar oldu. Uzun yolun keyfi daha başka rc250 deki titreşim ve sürüş pozisyonuna rağmen (: bide bunları yaşamadğm motorla uzun yolu düşündüğmde çok daha keyifli olur arada uzun yol yapicak olsamda (:
    Kawasaki z800 uretilmedigini hic hesaba katmamistim. Bu ayrintiyi vurgulamaniz cok iyi oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Tamam , triple i geçtim ama kendi motorum 140 ile çok rahat sıkıntısız,rüzgar sorunu olmadan gidiyorum. Ama 180 ve uzerinde iyice başlıyor sorun. Mesela mt09 kullandım oturuşu daha dik ve rüzgarı daha fazla hissettim. Hee dersenki ben 140 üstü giderim devamlı o zaman naked düşünme derim. Tur camı vs takmıyorum tabi , tur camı ile naked kullanmadım tecrübem yok.
    Şehirler arası 140 km 150 km hız yeter diye düşünüyorum fazlasına gerek olmaz sanırım. Benimde farklı tarz motorlarla tecrubem olmadi o yuzden boyle bi konu actim. Saolun kafamda daha saglam fikirler olusmaya basladi sayenizde.
    Sizin motorunuz neydi

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Bu seçeneklerin arasına nc750s de eklenebilir.

Bence Suzuki Sv650

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Şöyle soyliyim, test sürüşlerinde kullandığım motorlar,hepsi yarım saatlik güzel, hakkında az çok fikir sahibi olabileceğim sürüşlerdi.hondalar (crf250,cbr650f,cb65f,crosstourer1200,crossrunner8 00,africatwin1000,nc750) , ktm (1290s adv,1090 adv, rc390,duke250) bmw (xs1000r,r90) , triumph( street twin ), suzuki ( sv650,vstrom 650)

Yamaha mt09, mt25 ve r25. Mt25 2000km r25 18000 km.

Son olarak triple, 3000 km yi devirdim.

Sonuç,şanslıyım ki cok fazla motor deneme fırsatım oldu. İnsan birinde kendini diğerlerine göre çok daha mutlu hissediyor. Dikkat edersen konfor demedim, mutlu dedim

Konfor ayrı birşey, çok büyük eksiği yoksa o anlamda seni mutlu edecek makinayi almanı tavsiye ederim.

Benim motorum triump street triple.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu seçeneklerin arasına nc750s de eklenebilir.
    Gerçekten özellik olarak bu saydiklarima cevap olabilcek bi motor ama tipini gorumunu sevmiyorum. (: severek binebilcegim bi motor degil sanirim.
    Fikriniz icin tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Şöyle soyliyim, test sürüşlerinde kullandığım motorlar,hepsi yarım saatlik güzel, hakkında az çok fikir sahibi olabileceğim sürüşlerdi.hondalar (crf250,cbr650f,cb65f,crosstourer1200,crossrunner8 00,africatwin1000,nc750) , ktm (1290s adv,1090 adv, rc390,duke250) bmw (xs1000r,r90) , triumph( street twin ), suzuki ( sv650,vstrom 650)

Yamaha mt09, mt25 ve r25. Mt25 2000km r25 18000 km.

Son olarak triple, 3000 km yi devirdim.

Sonuç,şanslıyım ki cok fazla motor deneme fırsatım oldu. İnsan birinde kendini diğerlerine göre çok daha mutlu hissediyor. Dikkat edersen konfor demedim, mutlu dedim

Konfor ayrı birşey, çok büyük eksiği yoksa o anlamda seni mutlu edecek makinayi almanı tavsiye ederim.

Benim motorum triump street triple.
    Aynen öyle dediklerinize katılıyorum. Bende kendim test edip sürerek bu sonuçları çıkarmak istiyorum ama herkes sizin kadar şanslı olmuyor (: Zaten bu motorlarda kendi klasmanlarında tercih edilen sevilen aletler. Demekki gerçekten çekici tarafları var ki insanlar daha çok bu motorları kullanıyor. Bende beni hangisi mutlu eder onu bulucam inşallah (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı mastarci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Suzuki Sv650
    Bu motor hakknda hiç fikrim yok bi bakiyim internetten.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    %90 şehiriçi/%10 şehirdışı kullanılıyorsa rahat etmek adına motor değiştirmek pek mantıklı olmuyor.
    Çünkü şehiriçinde Duke250 kadar seri hareket edemiyorsun. Bu sefer daha küçük bir motor arayışı oluyor. Onu alınca da hızdan ve serilikten kaybediyorsun. En babası olsun 1200GS diyorsun bakımı/benzini/hacmi yoruyor. Biraz daha ufak mı olsaydı vs derken sonsuz bir döngü içinde sürekli motor değiştiriyorsun.

Öncelikle isteklerini ve alabileceklerini iyi tartman lazım. Yeni alacağın motoru önce test etmeni tavsiye ederim.

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %90 şehiriçi/%10 şehirdışı kullanılıyorsa rahat etmek adına motor değiştirmek pek mantıklı olmuyor.
    Çünkü şehiriçinde Duke250 kadar seri hareket edemiyorsun. Bu sefer daha küçük bir motor arayışı oluyor. Onu alınca da hızdan ve serilikten kaybediyorsun. En babası olsun 1200GS diyorsun bakımı/benzini/hacmi yoruyor. Biraz daha ufak mı olsaydı vs derken sonsuz bir döngü içinde sürekli motor değiştiriyorsun.

Öncelikle isteklerini ve alabileceklerini iyi tartman lazım. Yeni alacağın motoru önce test etmeni tavsiye ederim.
    Demek istediğinizi çok iyi anladım. Ktm250rc şehir içi beni aslnda gayet tatmin ediyor. Tek kişi epey seri ve yakıt olarak uygun. Abs fren olması kaç kez olası kazaları önledi saymadım. İstanbulda yaşıyorum ve çok dur kalk yapıyorum. BiraZ konforundan şikayetçiyim ve uzun yol performansından. En çokta değişiklik istiyorum(:

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Karakterine ve ihtyaclarina uygun olmalı. Örnek uzun yolda bir mt09 tracerla gitmek var bir de benim motorumla. Ama benim önceliğim değil,yine uzun yol yaparım ama biraz daha zora sokuyorum kendimi. Sıkıntı yok r25 le 10 bin km ye yakın uzun yol yaptım. Oluyor ama daha zor

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    şıklar içersinde yok ama ben fazer-8 derim.
    68charger bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)