Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR ESD YAKIT BAKIM TAVSİYE

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhabalar.

Bir ybr kullanıcısıyım motorum 2013 model km ise 15000. Ve bu aralar bazı sorunlar yasıyorum yardım ve tavsıyelerınizi bekliyorum

ilk olarak bu ara motorumun yakıtı cıddi seviyede arttı eskiden 1 depo ile 350 km giderken suan 260 larda kalıyorum.
    uzun suredir hava filtresini değiştirmedim. Ve daha önce buji değiştirmedim bunlar etkileyebilir mi?

diğer sıkıntım motorda gidonda titreme var elimi direksiyondan cekince direksiyon acayıp bir şekilde titreme yapıyor sizce neden olabilir.

Cevaplarsanız sevinirim herkese iyi günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bir bakıma götür..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ben 2014 kullanıyorum aldığımdan beri 260-280 km arası kullanımla alakalı benim ki. Yüksek devir düşük vites.

Bende yillardir 2006 ve 2008 ybr kullandim 5 tl ile 54 km yol yaptimi biliyorum o zamanlar benzinin fiyati 4.60-5.00 arasiydi belki yeni kasalar da bir farklilik olabilir benim motorum 10 kuruş civarinda yakiyordu

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Anılybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhabalar.

ilk olarak bu ara motorumun yakıtı cıddi seviyede arttı eskiden 1 depo ile 350 km giderken suan 260 larda kalıyorum.
    uzun suredir hava filtresini değiştirmedim. Ve daha önce buji değiştirmedim bunlar etkileyebilir mi?
    Eh bir bakıma götürüver. kirli hava filtresi zengin karışım yapar. yakıt artar. eski buji de yakıtı arttırır.

diğer sıkıntım motorda gidonda titreme var elimi direksiyondan cekince direksiyon acayıp bir şekilde titreme yapıyor sizce neden olabilir.
    topcase çanta vs takılı mı? takılıysa o yapar.

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    14 model 16bin km'deyim. Bir depoyla yedek haric 420-430 km yol yapiyorum. Orjinal hava filtresi, orjinal buji. Hava filtresini 6 ve 14bin km'de temizleyip taktim yerine o kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)