Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ktm390 vs mt03

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar hangisini almaliyim
    Mt03 alsam bana sıkıntı cikarirmi nede olsa 8-9 yasinda motor.Elektronik aksami nasil.
    12 bin tl ye degermi? Rektefesi ne kadara yapilabiliyor yani ariza açsa bile parça sıkıntısı çekermiyin

Bunun yaninda
    Ktm390 1-2 yasinda motor sıkinti cikarcagini sanmiyorum ama arasinda 4-5 bin tl fark var çok kararsız kaldim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    mt03 bildiğim kadarıyla 660cc diğeri 390cc

ilk motor yatmasında sanırım aradaki 4-5 tl lik farkını ödersin diye tahmin ediyorum. sonuçta ktm geçirmesi diye bişey de var.
    ben mt03 alırdım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt03 te parça sıkıntısı çekmeszsin. Elketronik veya mekanik arızayı da pek sevmeyen bir modeldir.
    Ktm hafiflik, abs, yeni oluşu ve görünümüyle öne çıkarken mt03 karşılığında daha çok tork, biraz daha konfor sunuyor.
    Benim seçimim ne olurduya gelirsek, uzun uzun düşündürüyor beni de. Aklım mt03te kalsa da 390a yönelirdim. 660 bloğu çok ağır :/
    Pisman bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Mt03 sorun çıkarmaz çok sağlam motor tahminimce alan herşeyinden memnun kalıyor satmak istemiyor o yüzden piyasası pek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yamaha avukatları gelmiş :D

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yamahaysa koy sepete.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt03 te parça sıkıntısı çekmeszsin. Elketronik veya mekanik arızayı da pek sevmeyen bir modeldir.
    Ktm hafiflik, abs, yeni oluşu ve görünümüyle öne çıkarken mt03 karşılığında daha çok tork, biraz daha konfor sunuyor.
    Benim seçimim ne olurduya gelirsek, uzun uzun düşündürüyor beni de. Aklım mt03te kalsa da 390a yönelirdim. 660 bloğu çok ağır :/
    Mekanik ve elektronik aksamdan sorun çikarmassa çok güzel olur kafam ağrisin istemiyorum yani motoru alip ustayla akraba olmak iyi değil

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafanızı kutlarım üstüne alınan beyefendi. Ama çok alakasız olmuş, biz yetişemiyoruz.

@mete333 akraba olunmaz. En fazla zamanı gelen bir parça değişir, motor yine çalışır.
    Tek silindir-düşük sıkıştırma,az bakım, uzun ömür
    Az silindir, çok iş

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    mt03 de şekil olarak güzel ve keyifli olmasına rağmen, daha yeni teknoloji ve daha hafif oluşu nedeniyle duke 390 tercih ederdim

MT-03 sahibiydim. Bir yıl 17 bin km civarı kullandım. 390 Duke tecrübem de oldu. (bkz: Hakkımda).

ABS önemli. Hem de çok önemli. MT-03'te yok, 390 Duke'de var.

Titreşim önemsiz. Ama MT-03'te daha fazla.

Oturuş pozisyonu çok az farklı. Her ikisi de dik oturuluyor. MT-03'ün gidonu aşırı geniş. Yeniden MT-03 alsam o gidonu değiştiririm.

Sele önemli. 390 Duke daha iyi. Dışarıdan bakınca MT-03'ünkü daha rahatmış gibi görünüyor ama 400 km'lik sürüşlerin sonunda 390 Duke'ün selesi daha iyiymiş meğer dedirtiyor.

MT-03'te Tenere ile uyumlu parçalarda parça sıkıntısı olmaz ama geri kalan her parçada dert olur. Ben arka fren yayı bulmamıştım mesela. Uyduruk bir yay taktık, öyle kullandım.

Ağırlık önemli. 390 Duke 40 kg daha hafif.

Vites göstergesi çok önemli değil ama 390 Duke'de var.

Bu ikisi arasında benim tercihim kesinlikle 390 Duke olurdu.
    Archidraw ve doghouse bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hoşuna giderse bence mt03 de alınabilir.titreşimi çok fazla yanlız ayrıca yavaş yavaş eskimeye başladı göstergeler falan eski motor havasına girdi.tenere xt serisindeki motor var üstünde allahına kadar gider sorun sıkıntı yapmaz.parçasıda bu motorlardan ötürü bol sıkıntı yaşamazsın.sesi adamı bağımlı yapar.tecrübe yoksa büyük sıkıntı yanlız.o zaman direk ktm al derim

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150

Eğer şanslı isen bendeniz gibi böyle bi makina bulabilir keyif ile sürebilirsiniz. Tavsiye ederim kolay gelsin

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/gWVjlZ.jpg

https://i.hizliresim.com/3qj28r.jpg

https://i.hizliresim.com/G02bbV.jpg

Eğer şanslı isen bendeniz gibi böyle bi makina bulabilir keyif ile sürebilirsiniz. Tavsiye ederim kolay gelsin
    Çok guzel oldu hali hazirda motoru kullanan birini bulmuşken bir soru soruyim
    1)Motor gazla tekere geliyirmu

Motosikleti
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla denemedim daha doğrusu korkarım ben teker vs . ama çok sert gaz açıp debriyajı sert salarsan gelebilir gibi 1 kere istemsiz 1 karış kadar kalmıştı oda ilk aldığım zamanlarda, debriyaja alışınca daha başıma gelmedi öyle bişi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    600+ cc tek silindir makina, bu tekere gelmeyecek de ne gelecek?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hocam kalkışı binlik racing motorlardan daha seri
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    https://i.hizliresim.com/gWVjlZ.jpg

https://i.hizliresim.com/3qj28r.jpg

https://i.hizliresim.com/G02bbV.jpg

Mt-03,mt-07 nin atasıdır bence...ama ne yalan söyleyeyim mt07 sahibi olarak,mt03 daha karizma...
    Maşallah...
    Eski_kasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-03,mt-07 nin atasıdır bence...ama ne yalan söyleyeyim mt07 sahibi olarak,mt03 daha karizma...
    Maşallah...
    o senin karizmatikliğin hocam saolasın
    mandarake bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla denemedim daha doğrusu korkarım ben teker vs . ama çok sert gaz açıp debriyajı sert salarsan gelebilir gibi 1 kere istemsiz 1 karış kadar kalmıştı oda ilk aldığım zamanlarda, debriyaja alışınca daha başıma gelmedi öyle bişi.
    Hocam bu firüzköy borusandaki mt 03 mü? Çünkü orada da bir mt03 vardı 2 sene önce işe yürüyerek giderken yanımızdan geçerdi her gün. hastasydık.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Duke 390 44 bg imiş; Pulsardan sonra yarım saat sürme imkanım oldu test sürüşünde korkutmadı tepkileri hemen alıştım 150 ye kadar rahat çıktı. Tatmin etmedi gidişi,hızlanması ben olsam 660 cc alırdım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)