Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Değişim Yeniliktir :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar cümleten Selamın Aleyküm ;

Motosikletimi artık değiştirmek istiyorum ve almak istediğim motosikletin tanımı tam olarak nasıl onuda bilmiyorum çok kararsızım.

Aklımda kısaca şu marka ve modeller var ;

*Yamaha MT25
    *Honda CBR250

aslına bakarsanız daha çok marka model var fakat ben çok başka modellere girmek istemiyorum bu seçenekleri eleye eleye 2 taneye kadar düşürdüm .
    Cbr250'yi daha önce kullandım fakat tek silindir olması biraz uzak tutuyor benden bu motoru bir yandan da istiyorum
    Mt25'e gelince motor çok güzel çift silindir emsallerine göre her zaman bir adım önde ama bu motorunda yakıt olarak can sıktığını söyleyenler var.
    Nasıl bir yol izlerim şaşırdım gönlüm MT25 diyor
    Cebimde CBR250

Ben bana kalırsa herzamanki gibi gönlümün sesini dinlerim ama sizinde bu konudaki fikirlerinizi almak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Harley Davidson xl883l Superlow
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cümleten Selamın Aleyküm ;

Motosikletimi artık değiştirmek istiyorum ve almak istediğim motosikletin tanımı tam olarak nasıl onuda bilmiyorum çok kararsızım.

Aklımda kısaca şu marka ve modeller var ;

*Yamaha MT25
    *Honda CBR250

aslına bakarsanız daha çok marka model var fakat ben çok başka modellere girmek istemiyorum bu seçenekleri eleye eleye 2 taneye kadar düşürdüm .
    Cbr250'yi daha önce kullandım fakat tek silindir olması biraz uzak tutuyor benden bu motoru bir yandan da istiyorum
    Mt25'e gelince motor çok güzel çift silindir emsallerine göre her zaman bir adım önde ama bu motorunda yakıt olarak can sıktığını söyleyenler var.
    Nasıl bir yol izlerim şaşırdım gönlüm MT25 diyor
    Cebimde CBR250

Ben bana kalırsa herzamanki gibi gönlümün sesini dinlerim ama sizinde bu konudaki fikirlerinizi almak istedim.
    gönlünüzün sesini dinleyin (= aklınız kalmasın alın keyifle binin

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    CBR250 aldım ilk motosiklet olarak ve tabir-i caizse CADDE hevesimi aldım ( başkalarının dışarıdan gördüğü CBR250 benim hissettiğim Kawasaki Ninja H2 ) ,sonra TOPCASE taktırdım. iyice gözümden düştü.

Şimdi MT-25 aldım daha yeni ( başkalarının dışarıdan gördüğü MT25 benim hissettiğim MT10 )

ikisi de tamamen farklı profillerde geliyor bana madem CBR kullandığınız bu sefer gönlünün istediği olsun çünkü CBR alınca , gördüğün her MT25 de ahh ulaan diyebiliirsin

Motosikleti
    CharlesFenOB
    10 lira fazla ver yakıta. Mt-25 al

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Yani öyle bir yorum yazmışsın ki bu yorumu okurken sanki gönlümün sesini dinliyordum
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Merhaba bende devamlı değiştiriyorum şuan cf moto 400nk var. Bundan önce 4000km R25 sürdüm mt25 le aynı yakıt hemen hemen. Yakıtı öncelikle fazla hemde

baya fazla mt07 veya 600 lük gibi yakıyor hatta daha çok olabilir fakat onlar kadar gitmiyor.

Çok gazladığım zaman 9 lara çıktım ama normal tüketim değerim hep 6.6 da kalıyordu.

beylikdüzünden pendiğe giderken birgün dedim basmiyim bakalım ne kadar yakacak 4.4 litre yaktı 90-100km arası.

Bide fren konusu var frenleri bence berbat.

Yerinde olsam param yetiyorsa 400 nk yı kaçırmazdım. Gerçekten çok beğendim viraj performansı r25ten daha iyi bana göre ve frenler müthiş ve abs li.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Kefenin cebi yok yaşamak istediğiniz makineyi alın 👍

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    şeklide bence çok güzel yakından görürsen daha çok seversin herkes mt25 de r25 de 160lık lastik takıyor bu motosiklette orjinal ebat 160 :D

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende devamlı değiştiriyorum şuan cf moto 400nk var. Bundan önce 4000km R25 sürdüm mt25 le aynı yakıt hemen hemen. Yakıtı öncelikle fazla hemde

baya fazla mt07 veya 600 lük gibi yakıyor hatta daha çok olabilir fakat onlar kadar gitmiyor.

Çok gazladığım zaman 9 lara çıktım ama normal tüketim değerim hep 6.6 da kalıyordu.

beylikdüzünden pendiğe giderken birgün dedim basmiyim bakalım ne kadar yakacak 4.4 litre yaktı 90-100km arası.

Bide fren konusu var frenleri bence berbat.

Yerinde olsam param yetiyorsa 400 nk yı kaçırmazdım. Gerçekten çok beğendim viraj performansı r25ten daha iyi bana göre ve frenler müthiş ve abs li.

Yorumun için çok teşekkürler ama VF moto bana göre değil yani YAMAHA - HONDA - dışında bir marka bakmak istemiyorum şu anda bajaj pulsar kullanıyorum memnunum bir sorunum yok ama ne olursa olsun YAMAHA ya da HONDA ayrı tabiki kawasaki ve suzuki ya da başka iyi motorlarda var fakat bunlar zaten bütçe olarak çok üstte oldukları için yamaha ya da honda bakmak ilk hatta son tercihim
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kesinlikle gönlünün sesini dinle ve mt25 al daha fazla tartışmaya gerek yok
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Tabi ki sizin bileceğiniz bişey tavsiyede bulundum sadece aklında iki seçenek varsa ben cbr250 yi tercih ederim frenleri daha iyi titreşimi daha fazladır hız konusunda acayip bir fark yok arada ama acayip bir yakıt farkı var cbr 3 litre yakıyor yedek parçasıda daha ucuz daha kolay bulunuyor satmak istersende hemen satılıyor. Tabi ki karar senin

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Anladım ama işte tek silindir olması beni rahatsız eden noktalardan birisi birde önceden kısa bir zaman olsada kullanmış olmam yoksa motorun güzelliğine hiç birşey diyemem.
    Olmuşken 3-5 fazla olsun en iyisi MT25 olsun

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer Cbr veya Mt25 i sıfır almayı düşünüyorsan, bunların yerine 2. el temizinden bir Cbr500r da düşünebilirsin.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR al geç ahım şahım fark yok hatta CBR'ın süspansiyonları daha iyi.
    levend84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Cbr250 güzel alet , ama mini racing . Boy 180 üzeriyse görüntünüzde çok hoş olmuyor.Heleki yeni bi çanta akımı başladı , çantalıları çok biçimsiz görünüyor 😊 bana göre mt25e göre + ları az yakmasından başka birşey değildir.

Mt25 in ağabeyini kullanıyorum , mt25 daha büyük duruyor benim motordan. Tak çantanı sür istediğin yere .Yakıt olarak 7bin deviri geçmem , sâkin sâkin giderim dersen 4 lt yakarsın , cbrda 3.5 yakat. Ama performans istiyorum teker yaparım , dalarım dersen 5 den aşşağı yakmazsın. Bileğine bağlı olarak 6 ltlere bile çıkabilirsin 😊

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer Cbr veya Mt25 i sıfır almayı düşünüyorsan, bunların yerine 2. el temizinden bir Cbr500r da düşünebilirsin.
    Bak buda mantıklı,aklın yolu bir ara hızlanmaları yol tutuşu vs.tatminkar.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Cbr500r bu iki motora göre benim isteklerimi daha iyi karsilar fakat benim su anda kullanmis oldugum motoru 8000-9000 arasi sattiktan sonra uzerine maximum bi bu kadar daha koyma şansım ancak var yani normal sartlarda bende isterim ama dedigim gibi su anda maximum 18000 hadi zorlarsak 19000 nakit oluyor bu fiyatada cbr500 yok olanlarda 35k -40k km yapmislar .
    Simdi bu motoruda dusurdunuz aklima gelde uyu bu saatte uyuyabilirse ��

Secenekleri 3 'e cikariyorum bu mesajdan sonra biraz hatta baya zorlayacak ama sonucu degecek birsey olsun istiyorum

Cbr250
    Mt25
    CBr500r

Bu cbr500r'i kullanan varmidir sizce en mangiklisi hangisi

Bu parayla;
    Mt25 2000-4000 km 2016 - 2017 model
    Cbr250 sifir km
    Cbr500r 30000-40000 km 2014 model

Oluyor

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Bende mt25 - r25 - cbr500 arasında kalmıştım. Fakat eski kasası çok yakışıklı değil yeni kasa efsane.
    Dedim ki kasası değişti. kilometre yüksek. Evet bu motor için çok değil fakat satarken zor olacak çünkü çok tutulmadı motor 500cc ama top speedi r25 kadar değil diye. Motorun ömrünü çok uzatıyor bu durum kimse farkında değil herhalde bide o top speed e r25 çıkana kadar cbr500 uzar gider.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mt25 - r25 - cbr500 arasında kalmıştım. Fakat eski kasası çok yakışıklı değil yeni kasa efsane.
    Dedim ki kasası değişti. kilometre yüksek. Evet bu motor için çok değil fakat satarken zor olacak çünkü çok tutulmadı motor 500cc ama top speedi r25 kadar değil diye. Motorun ömrünü çok uzatıyor bu durum kimse farkında değil herhalde bide o top speed e r25 çıkana kadar cbr500 uzar gider.
    Top speedi bilmemde r25 500r ın arkasına yetişemiyor.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Ben r25 hiç düşünmedim neden bilmiyorum ama herkes çok beğeniyor ben o kadar sevemedim bu motoru birde ilk çıktığı zamanlarda alan herkes patladı motorcularda sürekli kafadan patlamış r25'ler vardı birazda bu sebeple hiç düşünmedim CBR500 araştırıyorum şu anda bakalım artık temiz bir tane yakalarsam direkt satıcam motoruda alıcam inşaAllah bulamassamda artık mt25 olucak ikisinden birisi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)