Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kulüpleri Tartışmaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Esprili yaklaşımınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yalnız ben "başkan" değilim. Bizde başkan yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Alıntı ozgurbay55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tek dernek adı paylaşılmamış zaten. Kulüp evi, aidatlar, katılım şartları. Başka bir tek dernek adı verilmemiş. Onu da özelden mesaj atarak mı sormamı istersiniz yoksa 11880'den mi öğreneyim?
    Ayrıca Foruma hakim ve sıkı takipçi olduğunuzu söylüyorsunuz. Üyelik tarihi 22.06.2017 mesaj adedi 4. " Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu " diye bir cümle kullanmıştınız. Şimdi cümlenizi size iade ediyorum efendim.
    polo34 ve hasmet bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilge başkan "shadowmaster"
    arkandayız reis, yık de yıkalım!
    Hayret, sen hep muhalif olurdun
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esprili yaklaşımınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yalnız ben "başkan" değilim. Bizde başkan yok
    bizde de geri fites yok başkanım, napacaz?
    allah için doğru söyleyin, sizin ekipte hiç kalabalığa yaslanıp tehdit eden, kavga eden, adam döven oldu mu?
    olursa ne oluyor?
    "birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" mottosu herkesin yararına bir kuvvetler birliği çatısı oluşturma anlamındadır.
    bu kuvvet bahsettiğiniz kadar masum mu?
    yani üsküdar musiki cemiyetinden bir farkı yok mu bu motosiklet grubu işinin?
    bizbizeyiz şurda abi

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret, sen hep muhalif olurdun
    2 dakka sabretsen

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Olur mu, ben hep MİRA'dan KUVVET alıyorum

Şöyle söyliyeyim ; bir / hep kısmı bizde daha çok "biri hata yaparsa kulüp zarar görür" olarak altı çizilir.

Müzik konusunda fena değiliz ama cemiyet olmak için aynı semtte oturmak lazım o zor

Bir de tabii sol yanağa tokat gelince sağ yanağımızı çevirecek kadar da pamuk bir topluluk değiliz. Sabır eşiğimiz yüksektir diyelim

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    @ozgurbay55;

Dostum, bu başlığı açan ile kapanan başlığı açan aynı kişi zaten. Burayı açma nedeni olarak, kapanan başlıkta, başlığın konusu itibariyle gelinen noktadan, hakaretlerden rahatsız olduğu için oradaki dikkatin dağılması, kulüp işi tartışılacaksa bari burada düzgün başlık altında tartışılması için burayı açtığını, hatta diğer başlığın kapatılması için moderatörlere kendisinin şikayette bulunduğunu ifade etti. Ben her iki başlığın açılma amacında (sonradan ortalık karışsa da) bir art niyet göremedim.

Burada özellikle Shadowmaster güzel bir iş yaptı, yani buna reklam gözü ile bakmamalısın. Öbür başlıkta kulüp olayına bu kadar tepki gelmesinin sebebi belki de insanlar bu işi bilmedikleri, anlamadıkları içindi. Burada kendi kulübünden örnek vererek bu işin ne memen bir şey olduğunu diğer motorcu arkadaşlara anlatmış oluyor. Aslında tüm kulüpleri insanlara anlatmak adına kendi kulübü için büyük risk alıyor, sıkıntıya giriyor. Reklam falan değil. Bak, kaç gündür adamın kulübü, kuralları, kulüp adından tut kurallara verdikleri isme kadar ıncığından cıncığına sorgulandı burada. Adam gayet kibar, kimseyi kırmadan yanıtladı, sadece kendi kulübünü değil kulüp işini tanıttı. Her babayiğit buna katlanmaz. (Kendi adıma ben katlanamazdım, adam sabırlıymış)

Kulüp tartışmasına dönersek;

Bu kulüp işinde kulüp üyelerinin doğrudan söyleyemeyeceği şeyler var. Anlaşılmayan kısımlar hep bundan kaynaklanıyor. Yorumlardan çıkardığım sonuç, insanların anlamadığı şeyler aşağıda yazdığım gibi sanırım;

- Neden bu kadar kural var?

Bunun iki sebebi olabilir;

1- İnsanlar kendi hayat tarzına, hayata bakışına uyan yeni insanlarla tanışmak istiyor, beraber sürüş yapmak istiyordur. Aksesuar, bakım, tamir işlerinde birbirlerini seven insanlar olarak daha avantajlı hale gelelim istiyorlardır. Bunun için kulüp kuruluyordur. Bu da nihayetinde belirli bir insan profili çizecek detaylı kurallar konulmasını gerektirir. Bu kuralların konulma amacı en baştan içeri girecek insanı daha rahat seçebilme amacı taşır. Yoksa adam girmiş, güzel sürüşler yapılmış, anılar paylaşılmış, genel olarak düzgün bir insan olduğu anlaşılmış. Sonra da kalkıp bir toplantıya gelmedi diye bu adamdan açıklama zaten beklenmez.

2- Bir kulüp kurulması ve Türkiye, hatta uluslararası boyuta gelmesi planlanmıştır. E o zamanda kurallar ve daha önemlisi rütbe-kıdem sistemi olmak zorunda. Burada her telden insan olacak, kulüp disiplini sağlanmak zorunda. Her üyenin kulübü temsil ettiği bir durum oluyor artık, hukuki bağlayıcılığı da var.

- İnsanlar neden kulübe girer, bu kadar kural var bence çekilmez...

Ben de bu kadar kural, kaide ya da şöyle diyeyim, kulübe girdiğim zaman üzerime bir sorumluluk yüklenecek, bununla beraber avantajlar da gelecek, ama bu sorumluluğu alacak pozisyonda değilim, bu sebeple de kulüp üyeliği hiç düşünmedim.

Fakat bunu yapacak ve yapmak isteyen insanlar var. Bu işin eksileri kural-kaide ise artıları da yeni çevreye girmek, yeni dostlar kazanmak, beraber sürüş yapmak, tamir-bakım-aksesuar alanında avantaj sahibi olmak vs vs. Mesela ben doğma büyüme İzmirli'yim, tüm çevrem dostlarım burada. Hayatımın belirli bir yerinde İstanbul'a taşınmak zorunda kalsaydım mutlaka bir hobim için ona özel kurulmuş bir kulübe girmek isterdim. Çünkü sadece iş çevresinden tanışılan insanlar ile takılıp mutlu olmaya çalışmak zor olur. Bu sadece bir örnek, başka insanların başka sebepleri olur. Mesela Zaferce'de güzel sebepler söylemiş.

Bu kadar derin sorgulamalar yapılmamalı bence. Neticede kulübe katılmak gibi bir mecburiyet yok, kimseye "hadi kulübe katıl" diye üst üste bir taciz de yok. Bir kulüp kuruluyor, kuralları belirieniyor. İsteyen katılmak için başvuruyor, kulüp uygun görürse katılım oluyor, bu kadar yani.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @capozzz;
    Klavyene sağlık diyorum
    Aslında başından beri aldığım riskin farkındayım. Ama başka türlü de olmuyor. Özellikle "reklam algısı" oluşmasın diye öznel örnek vermekten kaçındım. Ama bir fikir vermesi için yazıyorum. Kulüpte "sürüşte alkol almak" belli kurallara bağlıdır. 2 ay önce bir gece yarısı 01:00 civarı bir üye aradı. "Abi ben arkadaşlarlaydım. Biraz fazla içtim ve sınırı aştım bu şekilde kullanmam doğru olmayacak" dedi. Kendisine bekle dedik, yedek bir sürücü ile mekâna gidildi. Arkadaş arabaya alındı, yedek sürücü motorunu aldı, üye arkadaşımız evine bırakıldı ve kimseye zarar gelmeden olay kapandı. Yani kuralları ille de milletin kafasına tokmakla vurmak olarak algılamayın. O arkadaş kurallara uyma bilincinde olmasaydı belki kendine ve hatta başka birine zarar verecekti. Bu da elbette kulüp içindeki pozisyonunu da etkileyecekti. Olayı buradan da okumak gerek.
    capozzz, hasmet ve SAZMAN bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Olur mu, ben hep MİRA'dan KUVVET alıyorum

Şöyle söyliyeyim ; bir / hep kısmı bizde daha çok "biri hata yaparsa kulüp zarar görür" olarak altı çizilir.

Müzik konusunda fena değiliz ama cemiyet olmak için aynı semtte oturmak lazım o zor

Bir de tabii sol yanağa tokat gelince sağ yanağımızı çevirecek kadar da pamuk bir topluluk değiliz. Sabır eşiğimiz yüksektir diyelim
    eyvallah abi;
    biraz kılçıklı yazarım ben, siz bana uyup da bilge çapırcı çizginizi bozmayın, istirham ederim
    talebeyken kaldığımız yurtta bazı odaların camının önünde kurumaya bırakılmış boks eldivenleri, dambıllar filan olurdu
    onlardan umumiyetle çekinir, abi derdik.
    sizin ekip de o hesap, hep teyakkuzda, hep bir gözdağı verme halinde gibi görünüyor açıkçası.
    benim çapırcı arkadaşlarım da var,
    çoğusu şiddete meyyal insanlar
    şimdi kurumsal kulüp profili, sevgi dolu cümleler filan durumu tam karşılamıyor.
    neden kavgacı görünmek istiyorsunuz?
    shadowmaster bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dünkü başlığı da bugünkü başlığı da yakından takip ediyorum. Dönüyor dolaşıyor olay kulüpçülüğe, kurala, düzene, ıvıra zıvıra geliyor. Bir tarafta yanlış anlaşılmış bir kulüp.
    ilk basta oyle bir ihtimal vardi. Ama sonrasinda sagolsun sizin gibi o anda foruma uye oluveren Turk Riders uyeleri nasil anlasilmalari gerektigini cok iyi anlattilar herkese. Mesela ben yolda Turk Riders klubu uyelerine rastgeldigimde bir motosiklet sever olmama ragmen onlara karsi nasil bir tavir takinmam gerektigi hakkinda cok net bir fikre sahibim su an.

Ha bir de şu "Anayasa" mevzusu var. Motosiklet kulüpleri benim bildiğim kendi içlerine kapalıdır. Öyle ulu orta yerde kurallarını açık etmez, kendini tanıtmaz, reklama ihtiyaç duymaz. Çünkü bu bir yaşam tarzıdır ve katılmak isteyen katılır. Kalan kesim ise boş konuşan tayfadır. Burada shadowmaster ve sizin yazdığınız postlara bakıyorum; buram buram reklam kokuyor. Hiçbir motosiklet kulübü üyesinin yapmayacağı cinsten hareketler. Dikkatimi çekti açıkçası.
    Reklam ile PR, yani "Public Relations, Halkla Iliskiler" arasindaki farki anlamaniz lazim. Birincisi opsiyoneldir, ikincisi siz isteseniz de istemeseniz de kendiligine olusacaktir. Bu konuda sizin aktif rol almaniz sizin lehinizedir. Mesela diger basliktaki vapur hadisesi, ve sonrasinda klup uyelerinin forumdaki paylasimlarinin halkla iliskilere yansiyan etkileri buyuk. Buradaki paylasimlarin da. Hatta bizzat siz bu paylasiminizla bile genel olarak motosiklet klupleri hakkindaki ne dusunmemiz gerektigi konusunda bize katkida bulunuyorsunuz, yani bir nevi PR yapiyorsunuz, farkinda olsaniz da olmasaniz da.

Ayrica internette herkese acik olan anayasaya buradan link verilmesinin neresi yanlis? Gizli olsa anlayacagim. Hersey bir yana, baska bir motosiklet klubu uyesinin kendi kurallarina uygun yaptigi paylasimlar sizi niye bu kadar rahatsiz ediyor? Sizin klubunuze uye olsa anlayacagim.

Son olarak eski bir kulüpçü olarak şunu söylemeliyim ki; bu postun açılması yersiz, gereksiz olduğu gibi tehlikeli gerilmelere sebebiyet verebilir. Sonuç olarak motosiklet kulübü denildiğinde en küçüğünden(siz de dahil) en büyüğüne kadar hepsi akla gelir ve bir çoğu da yasalarla koruma altına giren resmi oluşumlardır. Kulüpleri tartışacağız diyerek hakaret, aşağılamalara girecek her tür yorumlar kulüplere mensup üyelerin dikkatini ve tepkisini çekebileceği gibi hukuksal kapsamda değerlendirileceğini bilmeli. Bilinçli bireyler.
    Kime niye goz dagi verme ihtiyaci hissediyorsunuz anlamis degilim. En azindan kapatilan basliktaki iki uye gibi "IP adresinden adresine ulasip, evine gelip, baglayip, kiz gibi aglatmak" ile tehdit etmek yerine hukuk'tan bahsetmeniz guzel olmus. Hazir hukuk demisken, benim bulundugum eyalette internet ortamindan birini tehdit etmek cok ciddi bir suc. Hakaret edebilirsiniz, kufredebilirsiniz, ama tehdit edemezsiniz. Istersem o iki uyeyi tesbit ettirip, haklarinda dava acip, Amerika'ya adim attiklarinda tutuklanmalarini saglayabilirim. Turkiye'de kanun nasil isliyor bilmiyorum. Foruma bilir bilmez yazanlar biraz daha dikkatli olmali.

5.round , @shadowmaster abemiz biri burnuna , diğeri çeneye 2 sumsuk yidi , burnuna gelen gözlerini yaşartsada görü yeteneği aktif , çeneye gelen terden mütevellit kaydı getti...

( Başkan deelmiş , boşa tezahurat dağılın.. , ağalar başlığında "tartışma" ibaresi geçen herşey negatif ışıyor zaten , buna istinaden keşke başlık kapansa / silinse , fikir beyan edip nezih grup ve faaliyeti hakkında yazan kimseye dahi ithamda bulunuldu , görü sahibi bir kaç kişi daha konuyu şikayet etsinde kapansın , zaten kendine münhasır gruplar oluşumlar kendi net sayfalarında mutlu mesutlar , özetle ... neyse cırcır oldum baa musade (bknz midesel/barsaksal )

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    @capozzz;
    Klavyene sağlık diyorum
    Aslında başından beri aldığım riskin farkındayım. Ama başka türlü de olmuyor. Özellikle "reklam algısı" oluşmasın diye öznel örnek vermekten kaçındım. Ama bir fikir vermesi için yazıyorum. Kulüpte "sürüşte alkol almak" belli kurallara bağlıdır. 2 ay önce bir gece yarısı 01:00 civarı bir üye aradı. "Abi ben arkadaşlarlaydım. Biraz fazla içtim ve sınırı aştım bu şekilde kullanmam doğru olmayacak" dedi. Kendisine bekle dedik, yedek bir sürücü ile mekâna gidildi. Arkadaş arabaya alındı, yedek sürücü motorunu aldı, üye arkadaşımız evine bırakıldı ve kimseye zarar gelmeden olay kapandı. Yani kuralları ille de milletin kafasına tokmakla vurmak olarak algılamayın. O arkadaş kurallara uyma bilincinde olmasaydı belki kendine ve hatta başka birine zarar verecekti. Bu da elbette kulüp içindeki pozisyonunu da etkileyecekti. Olayı buradan da okumak gerek.
    Mesela güzel bir örnek işte evet. Kuralların bile bir yerde kulüp işinin bu şekilde bir avantajına dönüşeceğini düşünmemiştim Kuralların sadece üye profili belirliyor, seçmeye yardımcı oluyor olması yeterliydi, halbuki böyle arıları da oluyormuş.
    hasmet ve shadowmaster bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.round , @shadowmaster abemiz biri burnuna , diğeri çeneye 2 sumsuk yidi , burnuna gelen gözlerini yaşartsada görü yeteneği aktif , çeneye gelen terden mütevellit kaydı getti...

( Başkan deelmiş , boşa tezahurat dağılın.. , ağalar başlığında "tartışma" ibaresi geçen herşey negatif ışıyor zaten , buna istinaden keşke başlık kapansa / silinse , fikir beyan edip nezih grup ve faaliyeti hakkında yazan kimseye dahi ithamda bulunuldu , görü sahibi bir kaç kişi daha konuyu şikayet etsinde kapansın , zaten kendine münhasır gruplar oluşumlar kendi net sayfalarında mutlu mesutlar , özetle ... neyse cırcır oldum baa musade (bknz midesel/barsaksal )
    Evet hassas bir mesele, ama sahsen ben istifade ediyorum. Her yerde konusulan meseleler degil. Konu forum temasiyla alakali, simdiye kadar hakaret eden de olmadi, seviyeli bir fikir alis verisi oluyor. Boyle seyler hic konusulmasin demek, herkes icindeki art niyetiyle ve cehaletiyle devam etsin demek olmus oluyor gibi geliyor bana.
    capozzz ve shadowmaster bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hassas bir mesele, ama sahsen ben istifade ediyorum. Her yerde konusulan meseleler degil. Konu forum temasiyla alakali, simdiye kadar hakaret eden de olmadi, seviyeli bir fikir alis verisi oluyor. Boyle seyler hic konusulmasin demek, herkes icindeki art niyetiyle ve cehaletiyle devam etsin demek olmus oluyor gibi geliyor bana.
    Ağam sen "özgür gızın" sinesindesin , de , minör asiyede işler denişiyor malumun.
    hasmet, shadowmaster ve Cloud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Düzgün bir üslup ile konuşulması gereken bir konu bu. Kapanan başlıkta gördük, gereksiz hakaretler yağdıran insanlar var, buna karşı da gereksiz tehdit savuran kulüp üyeleri oldu. Tavuk mu yumurtadan-yumurta mı tavuktan bilemiyoruz, ama karşılıklı kötü örnekleri gördük.

İnsanlar anlamadıkları, kendilerine yabancı gelen konular-oluşumlar karşısında savunma pozisyonuna geçer, kafalarında bir yargı oluşur. Tıpkı motor kullanmayan insanların motor kullanan insanlara bakış açısı gibi, kulüp üyesi olmayanların üye olanlara bir bakış açısı var. Bazı kulüplerin bazı üyeleri de bu bakış açısını doğrular nitelikte davranabiliyor. O zaman herkesin karşı tarafı daha iyi anlayabilmesi lazım, bu da konuşmaktan geçer. Düzgün üslup ile konuşmak herkes için faydalı olacaktır.

Genel olarak topluma faydalı bir konu, seviyeyi düşürecek olanlar önce düzgün üslup ile uyarılmalı. Devamı halinde moderasyona kişi bazında gerekli şikayet yapılmalı, ama konu açık kalmalı bence.
    hasmet, Carbondioxid ve shadowmaster bunu beğendiler.

Motosikleti
    harley davidson
    selam iki teker sevdalıları.
    bir öceki konuda derdimizi kısaca anlatmaya çalışmıştım. fakat sanıyorum son derece yanlış anlaşıldım. maalesef klavye sohbetinin eksik yanı bu. ses tonu mimik göz teması yok. haliyle buradan çıkan yazı çok düz ve isteyen istediği şekilde anlıyor. şimdi buna bak gördünmü geri vites yaptı diyenlerde çıkacaktır.
    benim yorumlara dahil olmam sanıyorum 7. sayfadan itibarendi. ve bu ana kadar her sayfada en az 5 yorum olsa 35 yorum yapar. ve yapılan bütün yorumlar ön yargı ile ve dahası hakaret ve tehdit içeren aşağılayan yorumlardı. bazıları genelleme yaparak yazdı fakat bazıları da direkt klüp ismi vererek yazdı.
    benim yazdığım trafikte yaşanan sıkıntıları yine biz iki teker kullanıcıları birlikte dayanışma içinde oluruz. anlamında yazdım fakat ben sizin abinizim ben çözerime getirildi.
    evet sevmeye ve haz etmeye bilirsin. fakat birine ve bir topluluğa zan altında bırakacak şekilde bol keseden harcayınca maalesef sizlerde olduğu gibi bizlerde de direkt savunma mekanizmaları çalışıyor.
    bizler bağlı olduğumuz klubumüzü ve üye kardeşlerimizi bir aile olarak seçtik be benimsedik. evliyim ve 3 çocuk babasıyım
    her fırsatta ailemle birlikte klüp kardeşlerimle birlikte vakit geçirmek benim ve diğer tüm kardeşlerimin en büyük eğlencesi.
    istanbulda ve türkiye deki diğer motosiklet kulüpleriyle ve sivil toplum örgütleriyle bireysel ve toplu bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldık ve almaya devam edeceğiz.
    ister bireysel isterse grup olarak motosiklet ve hatta bisiklet kullanan kişiler bizim dostumuzdur. kimin kime nezaman ihtiyacı olur (yolda izde) bilinmez.
    eyvallah anladık sevmiyorsunuz sizlere göre boş muhabbet bunlar. ya arkadaşım yazdığın yer arkadaşınla özel yazışma alanın değil. maalesef bunu olgunlukla karşılayanda olur. aynı üslupla tepkisini verende.
    burası Türkiye demiştim. evet çünkü bizleri hep o filmlerdeki çete filimlerinden tanıyorsunuz. (tanışmadan önce bende öyle sanıyordum)
    yok kardeşim öyle birşey. şehir efsanesi bu algılar.
    tamam yinede sevme ama yinede tanışmak ve yav arkadaş sizin derdiniz ne manyakmısınız bu kadar bir arada ne işiniz var. işiniz gücünüz yokmu sizin. sorularına samimiyetle ve çay ikramımızla birlikte seve seve sohbet ederek cevap verebilir.
    kalın sağlıcakla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yorumlara dahil olmam sanıyorum 7. sayfadan itibarendi. ve bu ana kadar her sayfada en az 5 yorum olsa 35 yorum yapar. ve yapılan bütün yorumlar ön yargı ile ve dahası hakaret ve tehdit içeren aşağılayan yorumlardı. bazıları genelleme yaparak yazdı fakat bazıları da direkt klüp ismi vererek yazdı.
    benim yazdığım trafikte yaşanan sıkıntıları yine biz iki teker kullanıcıları birlikte dayanışma içinde oluruz. anlamında yazdım fakat ben sizin abinizim ben çözerime getirildi.
    evet sevmeye ve haz etmeye bilirsin. fakat birine ve bir topluluğa zan altında bırakacak şekilde bol keseden harcayınca maalesef sizlerde olduğu gibi bizlerde de direkt savunma mekanizmaları çalışıyor.
    Öncelikle olumlu ve yapıcı paylaşımınız için teşekkürler. Malesef çok üzücü ve vahim bir tablo çizdi bazı üyeleriniz. Başlığı açan kişi hiç hakaret etmedi mesela ve oldukça saygılıydı. Bunu birkaç defa da ifade etti. Ancak foruma o gün üye olan ve sizin üyeniz olduğunu iddia eden biri direk bu arkadaşı hedef alıp açıktan tehdit etti.

Forumda rastgele insanlar bağnazlık gösterip yanlış yorumlar yapabilir, yapıyorlar, ve bu kendilerini bağlıyor. Ama foruma girip kendisini "A kulübünün üyesiyim" diye tanıttıktan sonra suçu olmayan insanlara tehditler savuran kişiler, doğal olarak hepimizin aklında "A kulübü" hakkında belli biri fikir oluşmasına sebebiyet veriyorlar. İyi ki sizler gibi üyeler var. Ancak her üyenizin sizin gibi makul, açık fikirli ve dengeli olmadığına üzülerek şahit olduk.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Malesef çok üzücü ve vahim bir tablo çizdi bazı üyeleriniz. Başlığı açan kişi hiç hakaret etmedi mesela ve oldukça saygılıydı. Bunu birkaç defa da ifade etti. Ancak foruma o gün üye olan ve sizin üyeniz olduğunu iddia eden biri direk bu arkadaşı hedef alıp açıktan tehdit etti.
    Haklısınız ama daha önce de belirttiğim gibi yöntem farklıydı. Olayı kulüple özel temasa geçerek bilgilendirmek / eleştirmek / sormak mümkündü. Ama genele açık bir paylaşımla gelen ve devamında ciddi terbiyesizliğe varan bir "cadı avı" başladı ve hakaret-vari ifadeler uçuşmaya başladı. Kendi yapılanmasını tamamlamış, geçmişi olan bir topluluğa bu kadar terbiyesizce yaklaşılırsa elbette tepkiler de gelmesi mümkün. Her bireyin kendisine yapılan terbiyesizliğe vereceği tepki de farklı oluyor haliyle.

Konuya biraz popüler kültür katayım : "Ezel" dizisinde Ramiz Dayı karakterinin bir lafı vardır :
    "Mesele bir adamın ne zaman canavarlaşacağı değildir yeğen, ne olduğunda canavarlaştığıdır"...
    Yani klavye başında birinin karısına, sevgilisine, yakınlarına, saçına, sakalına, göbeğine söverseniz, bunun fizik kanunlarında olduğu gibi mutlaka bir karşılığı gelir. Etki-tepki meselesi...

Son dakika üye olup konuya dalan "reklam sevmeyen" arkadaşımızın da Türk Riders Üyesi olduğunu hiç sanmıyorum. Muhtemel bir ya da birkaç kulüple problem yaşamış biri olabilir. Hatta bizim kulüpten uzaklaştırdığımız biri de olabilir.

Çok uzatmadan "terminolojik" bir bilgi daha vereyim. Hiçbir ciddi kulüp bir motosiklet sürücüsüne "gel bize üye ol" demez. Size anlamsız gelse de "racon" böyledir. Kişi bireysel olarak üyeler önünde ya da yönetimin ilgili kademeleri ile konuşup başvuru yapar.

@Carbondioxid;
    Bak tam yatışıyoruz, sakinleşiyoruz yine başlıyon round saymaya, yorudum artık

@KUVVETMİRA;
    Yaw gerçekten aklı kontra çalışan bir adamsı he Ankara'ya geldiğimde ya da geldiğimizde gel bir çay kahve içelim de ne kadar korkunç olduğumuzu yakından gör bari

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı gngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...maalesef klavye sohbetinin eksik yanı bu. ses tonu mimik göz teması yok. haliyle buradan çıkan yazı çok düz ve isteyen istediği şekilde anlıyor...fakat birine ve bir topluluğa zan altında bırakacak şekilde bol keseden harcayınca maalesef sizlerde olduğu gibi bizlerde de direkt savunma mekanizmaları çalışıyor...
    Bunun altına da şahsım ve kulübüm adına imzamı atarım...

İnsanlar 2 ye ayrılır motor aşıkları ve diğerleri motor aşıklarıda 2 ye ayrılır choppercılar ve diğerleri bunlarda klüpçüler ve diğerleri diye 2 ye ayrılır bize göre...
    Bir motosiklet klübü üyesinden beklenmeyecek hareketler vardır üye olmadan evvel aldığı eğitim ve motosiklet kültürü sayesinde üye tam hazır olmadan gruba dahil olamaz eğer yeleği giymeye hak kazanmışsa bizce , her zaman doğru olan doğru davranan kardeşimizdir çünkü bizler yeminle şerefle namusla bağlanırız birbirimize bayrak üzerine yemin eder giyeriz yeleklerimizi
    Her tarihte sert duruşlarımızdan ürken çekinen ve ulaşılamayacaklarından emin olunduğunda eleştiren kişiler olmuştur. Bizler babayız anayız dedeyiz torunuz evladız Doktoruz savcıyız askeriz noteriz çöpçüyüz işçiyiz ama sizin istinat ettiğiniz serseriler asla değiliz.
    Pazar günü yaşanan münferit olaydan kaynaklı bir motosiklet kullanıcısı bir forum platformunda klübümüz hakkında mesnetsiz bir yazı yayınlamıştır bu yazının verdiği cesaretle cruiser tarzı karşıtı olan bazı kesimlerde bizi illegallikle suçlamış ve yanlış tanıtmaya çalışmıştır. Bahsi geçen forumun yöneticileri sistemlerini durdurarak olayın boyutlarını sınırlandırmış ve infialin önüne geçmişlerdir.
    Klübümüz insan ilişkilerini üst seviyede tutan yardımlaşmayı benimseyen sosyal sorumluluk projelerini ilke edinmiş bir topluluk olarak bu yazıyı yazan destekleyen kişileri kınıyoruz. Bu tavrın devam etmesi durumunda TC mhahkemelerinde hakkımızı arayacağımızı ısrarla belirtiriz
    Birimiz Hepimiz
    Saygılarımızla
    TRCC Yönetimi
    shadowmaster ve BlackGhost bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı inka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar 2 ye ayrılır motor aşıkları ve diğerleri motor aşıklarıda 2 ye ayrılır choppercılar ve diğerleri bunlarda klüpçüler ve diğerleri diye 2 ye ayrılır bize göre...
    Bir motosiklet klübü üyesinden beklenmeyecek hareketler vardır üye olmadan evvel aldığı eğitim ve motosiklet kültürü sayesinde üye tam hazır olmadan gruba dahil olamaz eğer yeleği giymeye hak kazanmışsa bizce , her zaman doğru olan doğru davranan kardeşimizdir çünkü bizler yeminle şerefle namusla bağlanırız birbirimize bayrak üzerine yemin eder giyeriz yeleklerimizi
    Her tarihte sert duruşlarımızdan ürken çekinen ve ulaşılamayacaklarından emin olunduğunda eleştiren kişiler olmuştur. Bizler babayız anayız dedeyiz torunuz evladız Doktoruz savcıyız askeriz noteriz çöpçüyüz işçiyiz ama sizin istinat ettiğiniz serseriler asla değiliz.
    Pazar günü yaşanan münferit olaydan kaynaklı bir motosiklet kullanıcısı bir forum platformunda klübümüz hakkında mesnetsiz bir yazı yayınlamıştır bu yazının verdiği cesaretle cruiser tarzı karşıtı olan bazı kesimlerde bizi illegallikle suçlamış ve yanlış tanıtmaya çalışmıştır. Bahsi geçen forumun yöneticileri sistemlerini durdurarak olayın boyutlarını sınırlandırmış ve infialin önüne geçmişlerdir.
    Klübümüz insan ilişkilerini üst seviyede tutan yardımlaşmayı benimseyen sosyal sorumluluk projelerini ilke edinmiş bir topluluk olarak bu yazıyı yazan destekleyen kişileri kınıyoruz. Bu tavrın devam etmesi durumunda TC mhahkemelerinde hakkımızı arayacağımızı ısrarla belirtiriz
    Birimiz Hepimiz
    Saygılarımızla
    TRCC Yönetimi
    Yunus Emre'den bir alıntı yapayım :
    "Bilmeyen ne bilsin bizi,
    Bilenlere selam olsun..."

inka bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı inka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet klübü üyesinden beklenmeyecek hareketler vardır üye olmadan evvel aldığı eğitim ve motosiklet kültürü sayesinde üye tam hazır olmadan gruba dahil olamaz eğer yeleği giymeye hak kazanmışsa bizce ,her zaman doğru olan doğru davranan kardeşimizdir çünkü bizler yeminle şerefle namusla bağlanırız birbirimize bayrak üzerine yemin eder giyeriz yeleklerimizi
    Birimiz Hepimiz
    Saygılarımızla
    TRCC Yönetimi
    Bizim uyelerimiz "her zaman dogru davranir" cok sakincali bir ifade bence. Buna siz dahil hic bir grup, kulup, kurum, zumre garanti veremez, ki hele hele sizin gibi buyuk bir organizasyon, ne kadar titiz kural ve testleriniz olursa olsun. Degil bir motosiklet kulubu uyesine, isleri geregi ciddi etik kriterlere maruz olan hakimler, savcilar, gazeteciler ve akademisyenlere dahi kimse garanti veremez, denetlenirler. Cunku her insan suc isleyebilir. Ornegini de malesef kapatilan baslikta musahede ettik. Uyeniz oldugunu iddia eden 2 sahis, sadece basindan gecen hadiseyi aktaran ve kesinlikle hakaret icermeyen bir paylasimda bulunan uyeyi, "IP adresiden ev adresini bulup, gelip, baglayip, dovmekle" tehdit etti. Bu uyeniz hakli mi sizce?

Bakin ben motosiklet klubu dusmani falan degilim. Ilk motosikletim orta hacimli bir cruiser'di, ve garajda yer olsa ikinci bir motosiklet olarak cruiser almayi planliyorum simdi de. Kimsenin saci, sakali, gobegi, giyimi ve hayat tarzina da mesafeli degilim; bilakis cesitliliktir, renktir, guzeldir diye dusunuyorum. Ancak ortada bir yanlis var, ve bunun sahiplenilmemesini gormek uzucu. Surekli "biz icinizden biriyiz, her meslekteniz, sorumluyuz, yardimciyiz" diyorsunuz, hakli olarak grubunuza hakaret edenlere tepki gosteriyor ve hakkinizi ariyorsunuz, ancak uyenizin yaptigi yanlisla ilgili tek bir kelime duymadik malesef. Tabi ki size hakaret edenleri ve haksiz yere itibarinizi zedeleyenleri savunmak hakkiniz. Ama peki ya bir uyenizin, hem de klubunuzun ismini arkasina alip "Amerika'da olmasan evine gelip, baglayip, kiz gibi aglatiriz" dedigi benim hakkim ne olacak? Ne yaptim ben size? Destekliyor musunuz bu uyenizi ve davranisini?
    Mustaphalanx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)