Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Kadın 1 Motosiklet 1 Dünya

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İstanbul Gedik Üniversitesi akademisyenlerinden Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya gösteriyor.

Geçen yıl başarılı bir şekilde tamamladığı yolculuğunda; Dünyanın en zorlu 10 yolu arasında gösterilen Fas’taki Tzi n’Tichka dağ geçidini tek başına motosikleti ile geçmeyi başarmıştı. “Kadınlara Özgürlük Yakışır” mottosuyla yollarda olmaya devam eden Asil Özbay, Dünya ve Türk basınında özgür bir Türk kadını profilini göstermeyi başarmıştır.
    Bu yıl ise; tek başına motosiklet üzerinde gerçekleştireceği yaklaşık 18.000 km’lik Asya turunda İstanbul’dan başlayıp Gürcistan, Moğolistan, Rusya ve Japonya’ya kadar sürecek. 24 Haziran 2017 tarihinde İstanbul’dan yola çıkacak olan genç akademisyen döndüğünde ise İstanbul Gedik Üniversitesi Kadın Çalışmaları Merkezi’nin de desteği ile “Asya’da Kadın olmak” konulu bir fotoğraf sergisi açmayı ve bu sergiden elde edilen gelirleri Türkiye’deki kadın çalışmaları merkezlerine bağışlamayı istediğini belirtti.
    Yolculuğu boyunca gittiği yerlerde pek çok farklı kültürü yansıtan kareler fotoğraflayacak olan Asil ÖZBAY, yol hikayelerini gün gün dikizaynamdadunya.com web adresi ve #kadınlara özgürlük yakışır hashtag’i ile twitter, facebook ve instagram hesapları üzerinden takipçileri ile paylaşacak.

http://www.teknobilgi.com/1-kadin-1-...unya-4441.html
    espresso ve Kızıl pars bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    türkiye'de kadın otomobil sürücü sayısı yüzde 8 , kadın motosiklet sürücü sayısı binde 2 , evet evet binde 2. umarım asil gibi kadınlar farkındalık yaratır öncü olur.ülke her ne kadar yobazlaşıp kadınlar üzerinde ki toplum baskısı artsada , bu tarz haberleri okuyunca biraz olsun ümitlenmiyor değilim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Hedefi çok güzel..
    Anlamlı aynı zamanda ama benim aklıma takılan bir soru var.İşten nasıl izin alıyor,ücretsiz izne filanmı çıkıyor acaba.Çalıştığı yer destekte veriyor olabilir üni.logosu var motorda.Merak ettim.

Şu süper olayda ilk düşündüğüm bu oldu.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Bunlar çok güzel hareketler. Hep böyle özgür ve cesur kadınlar görmek istiyoruz. Kadınlarımızı cesaretlendirmeye tevşik ediyor Asil hanım. Tekeri düz bassın, başarı onunla olsun!

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motosikleti ne diye araştırdım,honda nc 750 imiş

220-230 kg motor kullanıyor,,helal olsun kadına

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hedefi çok güzel..
    Anlamlı aynı zamanda ama benim aklıma takılan bir soru var.İşten nasıl izin alıyor,ücretsiz izne filanmı çıkıyor acaba.Çalıştığı yer destekte veriyor olabilir üni.logosu var motorda.Merak ettim.

Şu süper olayda ilk düşündüğüm bu oldu.
    zamanı ve parası olan birazda motor kullanmayı bilen herkes böyle rotaları geçer, yani mesele kadın veya erkek olmak değil zamanı ve parayı bulmak ;)

takip ettiğim birkaç gezgin var, adamlar zamandan yana o kadar rahat ki neredeyse günlük 150-200 km ortalama ile seyehat ediyorlar, onların bir ayda bitirdiği rotayı 4-5 günde gidecek kişiler vardır bu sitede..

Tebrikler , yeni çıkacağı rota içinde kazasız belasız tamamlamasını dilerim.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yapılan rotayı "önemsizlestirmeyelim ve basitleştirmeyelim" ,kilometresi bir yana,tek başına yapması, bilmediği ve şartların zorlu olduğu bir rota olması,buna cesaret etmesi gibi özellikleri var yolculuğun. Ayrıca İsviçre Dağları değil, az gelişmişve sıkıntılı bir ülke. Başınıza, gelişmiş bir ülkeye göre birşeyler gelme ihtimali çok yüksek. Sonra ilk yardıma 1960 model ambulansla gelirler.

Her motoru seven,zamanı ve imkanı olan kadın veya erkek bunu yapamaz. Bence.
    espresso bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar yol, doğa yapısı ve mevsim şartları düşünüldüğünde: kuruyup dökülmüş bir deri, cansız saçlar, buruşmuş el ve parmaklar, kaybedilmiş kas kütlesi... gibi olumsuz sonuçları göze almak büyük cesaret.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Aslında bir kaç kişi daha var yola çıkan ve şuan yolda olanda. Daha 3 gün önce Afyonkarahisar dan başlayıp Rusya'ya gidecek şule abla gibi hemde crf 250 ile. Kendisini instagrama facebook'a ülke kokusu yazarsanız bulabilirsiniz
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan rotayı "önemsizlestirmeyelim ve basitleştirmeyelim" ,kilometresi bir yana,tek başına yapması, bilmediği ve şartların zorlu olduğu bir rota olması,buna cesaret etmesi gibi özellikleri var yolculuğun. Ayrıca İsviçre Dağları değil, az gelişmişve sıkıntılı bir ülke. Başınıza, gelişmiş bir ülkeye göre birşeyler gelme ihtimali çok yüksek. Sonra ilk yardıma 1960 model ambulansla gelirler.

Her motoru seven,zamanı ve imkanı olan kadın veya erkek bunu yapamaz. Bence.
    daha gectigimiz hafta Taksim de bayılan bir genç kızı adamın teki sırtına alıp kaçırdı ve tecavüz etti..

yukarda yazılı ülkelerden Moğolistan hariç hepsine gittim, emin ol buralardan daha emniyetlidirler, kimseyi küçümsediğimiz yok , yolları ve şansları açık olsun ama bu seyehat edenlerin bir çoğu lastik sökmeyi , kopan zinciri onarmayı bilmez, tur orda bitmiştir onlar için, telefonlar aranır uçakla geri dönülür : )

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Türkiye tehlikeli ülkeler arasında yer alıyor bana göre.
    Mesele sadece "motoru sevmek,maddi imkana ve zamana sahip olma" değil bence.

Aslı'yı kutluyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Takdir edilmesi gereken zorlu bir yolu tek başıma aşabilme girişiminden çok ayrıca bu geziyi sanata dönüştürmesi ve geliride bir başka projeye bağışlaması.

Ülkeler arası geçiş,yasal prosedürler,yeme-içme barınma,kıyafet,motor bakımı,acil durum ihtimalleri vesaire bunları planlamak, koordinesi bile kolay değil.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye tehlikeli ülkeler arasında yer alıyor bana göre.
    Mesele sadece "motoru sevmek,maddi imkana ve zamana sahip olma" değil bence.

Aslı'yı kutluyorum.
    çok doğru, bir çoğunuzun eşini veya kız kardeşinizi anadoluya yada farketmez istanbul'un 20km dışına bile gonderirken
    aman tek gitme yanına birini al diyceğiniz kesindir, hatta bir motorcu olarak dur nereye gidiyorsun bende geliyorum dersiniz..

İlk şileye motorla gittiğimde bile babam orda kamyonlar var yolda başına bir şey gelir bunlar manyak bir şey yaparlar,
    diyerek arkamdan arabayla erkek kardeşimi yollamıştı..

Şimdi siz düşünün, kadın Fas'ta tek başına ...

Ama şunu göz ardı etmek istemiyorum, maddi yardımı bulsa yapabilir mi, çok büyük cesaret ister, ama yapacak kadınlarımız var kesinlikle.. Maddiyatta bunun başka bir tarafı..

Aslı Hanımı canı yurekten kutluyorum...
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    .
    Arabayla gece sürmek korkutmuyorda(kilit vesaire var gerçi kıran camıda kırar)
    En azından yola birşey çıksa geri vitese takılıp hızla geri gidilebilir.Bir ihtimal.

Motosikletle beni en çok bu düşündürüyor.
    Ileride alınca gece önüne korkunç suratlı bir psikopat(american horror story 'deki gibi) çıksa napılır.Düşünün, gördüğünde dursan geri dönene kadar yanına gelir,geçsen elinde sopa var kafana vurabilir.Biber gazı kurtarır mı şüpheli.
    Zaten öyle bir olay olsa insanın akli dengesi bir daha eskisi gibi olmaz da.

Yolculuğunda mutlaka yanında savunucu bir alet taşır diye düşünüyorum.Ne acaba?

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bazı ülkelerde polisin gezgin motosikletcilere eskortluk ettiğine dair yazılar ve fotoğraflar vardı. Hanfendininde gittiği ülkelerde kolluk kuvvetlerine bilgi vermesi yararınadır aslında. Netice kadın başına. Tekeri düz bassın , yolu açık olsun. ( Bu tür gezilerde biber gazı almayı unutmayın yanınıza )

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    öncelikle hanım kızımızı anlından öpmek isterim. helal olsun. afferim. çok seviyorum ve istiyorum ülkem hatunlarının aslan gibi dimdik durmasını.
    çok güzel şeyler bunlar. kadın ne bir cinsel obje ne bir biblodur.

şahsi yorumum yada isyanıma gelecek olursak, keşke param ve boş vaktim olsada en azından güneye falan seyahat edebilsem. bıktım e5 de e6 arabaların arasında ite kaka yol almaktan.

yolu açık olsun.

ben de çok imrendim. şehir içinde trafikte debelenip durmak yerine iş, izin para vs kaygısı olmadan kendimi uzun yollara vurabilmeyi çok isterdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)