Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Racing Motosiklet ve vücut geliştirme sporu ilişkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke 200
    Dikkatinizi muhakkak çekiyordur. Her spor salonunun önünde içinde bir litrelik makine. Hemen her litrelik süren arkadaşta da bir kol kası merakı. Üstelik bu arkadaşlar kaslarını göstermek için midir nedir kask taksa bile asla mont giymezler. Psikolojik temeli hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

(İstisnaları hariç tutuyorum vücut geliştirme yapıp büyük motorlara binip çok düzgün ekipmanla dolaşan tanıdıklarım var. Sadece gördüğüm bir grup motorcu için yazdım. Spor faydalarını da asla küçümsemiyorum
    Salurbey, doghouse, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bende o parantez içinde tanımladığınız grubun içindeyim.

Diğer ekip özeniyor öncelikle. Abilerine buyuklerine,sonra imkanı olunca gerçekleştiriyor.

Motor severlerin ortak kişilik özellikleri bulunuyor,gözlemleyin. Spor sever,hayvanlara ekstra ilgili,kayak,snowboard ve benzeri aksiyon dolu sporlar,aktiviteler. Bir kısmı da , bunları seviyor ama ekipmana vs önem vermiyor. Eleştiriyoruz, ekipmansiz motor kullanılmasın. Kası gosterecek kol kalmaz allah korusun.
    killingroad, AbiR1MiO ve espresso bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Montlar bazen olmuyor. Kalip farkindan dolayi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olabilir. Ben daha çok kişinin gösteriş meraklısı mı yoksa spor motosiklet kullanıcısı mı olduğunu arka tekere bakıp anlıyorum. Daha kesin bi sonuç

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sebebi streoıdle gelen hızlı gelişim piyangodan çıkan parayla, alnının teriyle kazanmış olanın arasında ki fark neyse o dur
    braveguy bunu beğendi.

Sırf bu yüzden parayı bulunca enduroya geçmeyi düşünüyorum siz ne kadar efendi de olsanız racing görenlerde algı olarak apaçi damgası oluyor ne yazık ki.

Motosikleti
    .
    Büyük bir kesim.Spor yaptığını söyleyebilmek,vücudunun resmini çekebilmek için spor salonuna gidiyor.Bu bir başarı değil,insanın kendine yaptığı hiç bir iyilik kendine ödülü olmamalı.

Dans,müzik,spor,gastronomi,diğer güzel ve modern sanatları,hobim olsun,dıştan çok kültürlü,hobi ve uğraş sahibi görünmek için değil yaşam kaliteni geliştirmek,ilgi alanını çektiği için sürdürebilirlik ile yapılmalı.

Yalnız kaldığında da o işle uğraşıyormusun?
    Seni mutlu ediyor mu? Bunlar önemli.

On dk sonra resmimi çekiyim herkes görsün dersen kusura bakma o vakit kaybı.
    Akşama bir tencere pilav,bir kilo baklava yersen o da kendinle çeliştiğini gösterir.

Ayrıca abartı vücut geliştirme hiç öyle auralı boksör vücudu gibi değil,biri belden paket lastiğiyle sıkmışta üstten şişmiş uçacak balon gibi duruyor

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük bir kesim.Spor yaptığını söyleyebilmek,vücudunun resmini çekebilmek için spor salonuna gidiyor.Bu bir başarı değil,insanın kendine yaptığı hiç bir iyilik kendine ödülü olmamalı.

Dans,müzik,spor,gastronomi,diğer güzel ve modern sanatları,hobim olsun,dıştan çok kültürlü,hobi ve uğraş sahibi görünmek için değil yaşam kaliteni geliştirmek,ilgi alanını çektiği için sürdürebilirlik ile yapılmalı.

Akşama bir tencere pilav,bir kilo baklava yersen o da kendinle çeliştiğini gösterir.

Ayrıca abartı vücut geliştirme hiç öyle auralı boksör vücudu gibi değil,biri belden paket lastiğiyle sıkmışta üstten şişmiş uçacak balon gibi duruyor
    fatih olsa aynen kelimesi kelimesine böyle yazardı yazım stilinizde aynı
    cenkyenmez bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    yani nassııı diyim, 4 silindir sesi böle arkadan gelince, o sesle birlikte kafam dönüveriyor,
    üstünde güzel bir hatunda gorsem ufffffffffffffffff diorum
    üstünde "body"sel bir adamda gorsem vaaay arkadaş derim

gorseli gayet hoş, ama teknik açıdan ekipmansızlık pişmanlık ve hatadır ...
    ayetlervaray bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih olsa aynen kelimesi kelimesine böyle yazardı yazım stilinizde aynı

Ne varmış fatihte

Forumun önde gelen düşünür kardeşlerimizden.

Sanada birşey beğendiremedik.Toplumumuzdaki Muzur kaynanalar gibisin.

Motosikleti
    150-100-49cc
    Makinam gibi bende güçlüyüm,istersen gel bulaş anlamında

Ne varmış fatihte

Forumun önde gelen düşünür kardeşlerimizden.

Sanada birşey beğendiremedik.Toplumumuzdaki Muzur kaynanalar gibisin.
    ben aksini mi söyledim

Motosikleti
    .
    Fatih'e genel anlamda takmış bir azınlık var.Sen de o gruptasın.

Arkadaş düşüncelerini paylaşıyor uzun olur kısa olur,hoşlanmıyorsan okumazsın,geçersin.

Canı sıkılan ciddiye almayıp,laf sokuyor.

Sizler çok mu kısa,net,yararlı düşünüyorsunuz..Bir üyede resmiyle alay etmişti.
    Forumda herkes eşittir,şu küçümseme tavırlanızdan vazgeçin,hoş olmuyor.
    fatih.met bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Spora ilk okulda başladım. Uzun süre yuzdum, bir sure lisansli yuzuculuk yaptim. Lise 2. Sinifta vucut gelistirmeye basladim. Daha dogrusu benim tarzim fitness vg arasinda bir yerde. Motosiklete forumdan arkadasim vesilesiyle basladim lise sonlarina dogru.. Yine lisenin basinda su alti avciligina basladim. Olumle yasam arasindaki cizgiye yakin olmayi seviyorum galiba, biraz da egoistim kabul ediyorum fakat daha cok sporun yasamima kattigi degerleri seviyorum. Saglikli yasam, beslenme, oz saygi, hobilerimle beraber sinirlarimi kesfetmek. Mesela insanlarin cok az bir miktari tek nefesle 20-30 metrelerde balik pesinde kosar, tatmin etmiyor soft aktiviteler. Begeniler, dusunceler tarzlar ortak bir yerde bulusuyor genelde yukaridaki arkadasin bahsettigi gibi. Kendimi kendime bu sekillerde ifade edebiliyorum anlatabildim mi?

Benim gözlemim bu tipler genelde peglere topukla basar ve ayakları 45 derece dışarıya bakar
    zekeriyaimam ve Eski_kasa bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ama şimdi süperspor makinada başka güzeldir. Duruşu,sesi,gidişi. Özel makinalar. Benim için motor dünyasının kralları.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    valla bende motosiklet alana kadar spor yapıyordum alınca bıraktım. tam tersi oldu salondan duş alıp çıkınca motora binersem hasta olurum diye bıraktım.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Motorcu ve motorlu farklı kavramlardır, birine amaç diğerine araçtır.
    Sporcu ve sporlu içinde aynı fark geçerlidir, biri kendi için diğeri başkası için uğraşır.
    İkisi birleşince aradaki uçurum oranı çok daha yükseğe çıkıyor.
    XS bir bele ve xl omuzlara sahip olan bir sporcu olarak, bodrum sıcağında dahil hiç bir zaman ekipmansız gezmedim. Aksini yapanda cahildir.
    Salurbey ve Guven bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O tür tipler genelde "ben burdayım" "beni görün" "omuz şu biçim makine şu biçim şeklim var haa" kafasında olan farkındalık yaratmaya çalışan ergenlikten çıkamamış insanlar oluyor. Daha önce hiç denk gelmedim

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA

Alıntıladım ancak en çok bu yazı dikkat çektiği içindi. Genel olarak;

Baya boş bi yazı olmuş.. Spor yaptığını söyleyebilmek için veya resim çekebilmek için vücut geliştirme yapıyolar demek aşırı sığı bi düşüncedir. Kimse birine bişey belli etmek için yoğun tempoda spora gitmez. Kendi mutlu oluyodur.
    Dans, müzik vs gibi şeyleri sayarken bunu oraya sokamaman çok saçma..

Tamamen şahsi görüşlerin üzerinden insanları belli kalıplara sokmuşsun.

Spor yapıp 10 dk sonra fotoğraf çekme olayına gelince, insanlar 6 ayda arnıld gibi olucağını falan zannediyo (yapmayanlar, bilmeyenler-boş bilgisiyle atıp tutanların hepsi zaten abartı vücut geliştirme güzel değil der, bilgini belli ettin.) Bunu bi hayat tarzı haline getirdiğin zaman anca fotoğraf çekilecek kıvama gelirsin. (hayat tarzı haline getirdiysen zaten seviyosundur, yalnız kaldığında da yapıyorsundur, deşarj oluyosundur.) Spor sonrası fotoğrafını paylaşan arkadaşların varsa engelle veya takipten çık. Kimse kimseyle zorunlu görüşmüyosa, çevreni şekillendirebilirsin. Ben öyle yapıyorum mesela
    oqnfdn ve DKN bunu beğendiler.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)