Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bajaj Pulsar 200ns 2017 ABS Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Evet ekran resetleme sorunu yeni modellerde de devam etmekte. Etmeyen de olabilir tabi.

Kendi motosikletim için konuşuyorum, resetleme olayı sadece anlık oluyor. Öyle gidip uzun süre gelmediği olmadı hiç. Kapanıp açılıyor sadece.
    Yazın aldığımda 10 marşın belki 6-7'sinde yapıyordu bunu. Rodaj bakımında aküsü şarja takıldı bir iki saat kadar. Tamamen kesildi resetleme olayı.
    Ama havalar soğuduğu için akülerin anlık güçleri de biraz düştüğünden dolayı yine başladı yavaş yavaş. Bu aralar gözlemlediğim kadarıyla ilk marşta çalışmaz ise ikincisinde kesinlikle resetleme yapıyor. Yoksa ilk marşta sorunsuz çalışıyor.

2000 kilometreye geldiğinde subaplar ses yapmaya başladı benim motorda. Bariz bir şekilde şıkır şıkır subapları dinleyerek geziyordum.
    2500 ara yağ değişimine gittiğimde subapların ayarlanmasını istedim. Servis sorumlusu Bajaj'ın subap ayarı gibi durumları periyodik bakımlarda halledin dediğini, şimdi yaparsak ekstra para isteyeceklerini söyledi.
    Dedim bu motor garantili üzretsiz yapmanız gerekmezmi diye sordum. Yine aynı cevabı aldım.
    Bu şekilde binmeye devam edebileceğimi, bir sorun olmayacağını, 5000 bakımında halledeceklerini söylediler.
    Bu şekilde 2500 km binecem mi bu motora ben dedim. Evet bin bişey olmaz dediler.

Tamam kalsın dedim çokta umursamadım. Yağını değiştirtip çıktım servisten.

Sonra yakıt tüketimimin bayağı arttığını farkettim. Abartmıyorum 180-200 km de benzin göstergesi tamamen bitmeye başladı.
    Ki 280-290 km lerde bitiyordu önceden. Bir arkadaşım subapların ayarsız olduğundan tüketimin arttığını söyledi.

Gittim başka bir bajaj servisinde yaptırdım subap ayarlarını 40 tl de para verdim.

Bir süre ses kesildi ama bir haftadır falan yine başladı.
    Müsait olduğumda tekrar götüreceğim bakalım.

Benim bu ikinci motosikletim. Önceki NS150 idi. Bir sefer bakım harici servise yolum düşmüştü ysğ lambası yaktı diye. Sonra Önünü alamadım birdaha. Ortalama 100 km de bir servise gider oldum.
    Motor hiç yoksa 5 sefer açıldı kapandı. Krank, piston, debriyaj falan değişti derken söke taka en son sağ kapak çatladı. Dedim alın bunu benden NS200 verin dedim.

Şimdi bu motoru subap için bir sefer üst taraftan açtırdık, yine açılacak sanırım. Açıkcası yine servise abone olacam diye korkmaya başladım desem yeridir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Açıkçası bu motor beni biraz korkuttu ama başkada çok seçenek yok gibi.
    150 zat kullandım 8 yıl boyunca tabi oda beni üzdü ara ara ama bu motordan biraz daha umutlu idim açıkçası.
    Şeytan git al diyor açıkçası 8 yıldır bir çinli kullandın bu sana daha sağlam gelir diye ama yorumlar olumsuz olunca insan bir çekiniyor (gerçi satış ve arıza oranına bakmak gerek birazda)

Bu aralar tnt 25 e bakıyorum daha doğrusu birkaç tane sıfır 2016 model ellerde kalanlar var. Abs yok ama vitesliye geçiş acısından güzel motor ve fiyatlarda benziyor. Ona değermi bilmiyorum (daha arastirmadim)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 zat kullandım 8 yıl boyunca tabi oda beni üzdü ara ara ama bu motordan biraz daha umutlu idim açıkçası.
    Şeytan git al diyor açıkçası 8 yıldır bir çinli kullandın bu sana daha sağlam gelir diye ama yorumlar olumsuz olunca insan bir çekiniyor (gerçi satış ve arıza oranına bakmak gerek birazda)

Bu aralar tnt 25 e bakıyorum daha doğrusu birkaç tane sıfır 2016 model ellerde kalanlar var. Abs yok ama vitesliye geçiş acısından güzel motor ve fiyatlarda benziyor. Ona değermi bilmiyorum (daha arastirmadim)
    Ben 1-2 ay önce duke200 ümü tnt250 ile takaslayacaktım ki motoru görüp üstüne binince vaz geçtim. Eşşek gibi bağırıyor ama gitmiyor , bide çift silindir bilmem kaç hp. Tnt25 nasıldır bilmem ama bajaj benelliden daha kaliteli bi marka bence. En azından yedek parça bulunurluğu bajajda %90 sa benellide %30 felandır.

Hocam eğer motordan beklentileriniz kaliteli işçilik felan ise o pek yok. Fakat bastı mı gitsin , bana kendini gerçekten 200lük gibi hissettirsin ve virajlara insan gibi girebileyim diyorsan iyi bi lastikle gerçekten güzel işler çıkartıyor bu motor. Kronik problemlerine gelirsek motorun devir saatine bile bakmam hatta o kısım aklımda bile gelmiyor anca benzin dibe vurunca bakıyorum o yüzden benim için hiç çalışmasa bile bi sorun olmaz.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    2017 temmuzda aldim ,havalar ne zaman sogudu ekran resetleme basladi..Acikcasi cok takmiyorum artik..Benim fiyat/performans kriterlerimi karsiliyor..Az yakiyor iyi kaciyor servisi ucuz kapida biraktigim zaman aklim cok kalmiyor) ...daha ne olsun...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım sen niye macera arıyosun.
    Git al bi inazuma, 100 bin km götürsün seni.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen niye macera arıyosun.
    Git al bi inazuma, 100 bin km götürsün seni.
    Ekmek bulamayanlar da macera aramasınlar, pasta yesinler.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videom da Pulsar 200NS motorumun kısa/uzun, park ve plakalık ampullerini 6000K LED ürünlerle değişimini yaparak yeni bir görünüme kavuşturdum ve yapmak isteyen arkadaşlara nasıl yapacaklarına dair ışık tutması niyetiyle paylaşmak istedim.

Uygulamaya Ait Video: https://www.youtube.com/watch?v=G8zdnPRw7M4

Ürüne Ait Linkler:
    • Far için; https://goo.gl/9FRT6s
    • Park ve plakalık için; https://goo.gl/QECA27

LED'ler orjinal halojen ampullere kıyasla daha iyi görünüm ve görüş sağlamıştır.

LED'ler şimşek etkilidir.

Bazı LED ürünlerdeki gibi rahatsız edici fan sesi kullandığım H4 ürününde yoktur.
    *Farların yanması için motorunda çalışması gerektiği için fan sesi motor gürültüsü arasında zaten anlaşılmamaktadır.

Kullandığım ürünler ise;
    -Kısa/Uzun far için 6000K H4 LED, (1 adet)
    -Parklar ve plakalık için ise 6000K T10 LED (3 adet)

Saygılarımla, iyi seyirler.
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2018 - ...)
    Mondial 150ZAT (2009 - 2017)

JoeyDunlop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    selam herkese, istanbul içi grup var mı? 2016 ns200 kullanıcısıyım, takılak.

omeroquz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    bende 2017 200ns alarak aranıza katıldım. nelere dikkat etmem gerek ? bazen marşa bastığımda 1-2 kez çalışmıyor nedendir bilmiyorum. birde bazı hızlarda 100 üstü filan motor benzini almıyormuş gibi tekleme yapıyor. sonra düzeliyor.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı omeroquz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2017 200ns alarak aranıza katıldım. nelere dikkat etmem gerek ? bazen marşa bastığımda 1-2 kez çalışmıyor nedendir bilmiyorum. birde bazı hızlarda 100 üstü filan motor benzini almıyormuş gibi tekleme yapıyor. sonra düzeliyor.
    Fabrika yetkilileri bunu (Bacac Characteristic quality service) diye açıklıyor.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

omeroquz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    ne dediğinizi anlayamadım ? servise yarın gidip yarın bilgi alacağım. fikrinizi sorayım dedim.

Arkadaslar bu modellerin diger modellerden daha hizli oldugu soyleniyor. Dogru mudur? Ne gibi farklari var

Arkadaslar ön disk çapi kac cm? Bilgisi olan var mi? Bana abs siz modeli takmislar 28cm. Balatanin yarisi isiriyor yarisi isirmiyor. Kac olmali.bilen biri yazabilir mi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler