Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM Duke 250 ABS 2016 ve 2017 arasında fark var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Foruma bayadır girip dolaşıyorum ama üye olmak bugüne nasip oldu. Adım Kemal 23 yaşındayım Hataylıyım. Sağlık Memuru(ATT) olarak Gaziantep'in İslahiye ilçesinde görev yapıyorum. Evim ile işim arası 110km mesafede. Nöbet usulü çalışıyoruz 24 saat nöbet tutup 2 gün bazen 3 gün bazen de 1 gün boşluğumuz oluyor ayda ortalama 10-11 gün gidip geliyorum. Bu mesafeyi KTM Duke 250 ABS ile rahat bir şekilde gidip, ertesi gün sabahına dönebilir miyim? Tabi ki gittikten sonra gidilir ama artıları eksileri neler olur? 2017 model yeni çıkan Duke 250 ile 2016 arasındaki farklar nedir 2bin₺ farka değer mi? Ve ya bu fiyat segmentinde veya daha aşağısında benzer seçeneklerim nelerdir? Motor ehliyetim var 13 yaşımdan beri motor kullanıyorum şuanda da Kanuni 125 lik var emektar Artık vadesi doluyor frenler bitmiş debriyaj aynı şekilde. Şimdi özete gelecek olursak işim için 110 km bazen de 2-3 ayda bir Mersin , Antalya gibi 500 km uzaklığı geçmeyen yollara gezmeye keyif için gideceğim motor önerilerinizi alabilir miyim? Şehir içinde de aktif olarak kullanacağım ama uzun yolda da beni yormayacak pişman etmeyecek bir motor istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Bu arada 174 cm boyundayım kilom 60 biraz cılızım yani Çok büyük enduro tipi motorların kullanımı konusunda sıkıntım yok ama üstüne yakışmıyorum Zayıf olduğum için büyük bir motor altımda çok sırıtıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Bütçem 10bin₺ ile 16-17bin₺ civarlarında.. Üstüne bir de ekipman dizeceğiz tabi ki. Bir de arkadaşlar yazdıktan sonra fark ettim esas sormak istediğim soruyu da unutmuşum ABS ile alakalı internette videolar izledim ve dedim ki oha ABS çok gerekliymiş. Peki sizce de gerçekten öyle mi? Motor hakimiyeti olan frenlemeyi bilen 9 yıldır motor kullanan biri olarak ABS gerçekten ihtiyaç mıdır yoksa ekstraya mı girer? ABS takıntısı olmadan başka modellere yönelebilir miyim? Yoksa ABS ilk tercihim mi olmalı seçim yaparken?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    ABS frenlemeyi bildikten sonra bence o kadar da önemli bişi değil bence.Tabi aniden bişi çıkar karşına frene asılırsın sende o panikle,asfaltı yalarsın.

3-4 bine ekipman yapsan kalan 10000-12000'le Bajaj 200 NS'lere bak derim.Uzun yolda bilmiyorum performansı,konforu nasıl ama işe gidip gelirken işini görecektir.2.el MT-25 de bakabilirsin ama ne kadar güvenilir olur bilmem.

Motosikleti
    ???
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS frenlemeyi bildikten sonra bence o kadar da önemli bişi değil bence.Tabi aniden bişi çıkar karşına frene asılırsın sende o panikle,asfaltı yalarsın.

3-4 bine ekipman yapsan kalan 10000-12000'le Bajaj 200 NS'lere bak derim.Uzun yolda bilmiyorum performansı,konforu nasıl ama işe gidip gelirken işini görecektir.2.el MT-25 de bakabilirsin ama ne kadar güvenilir olur bilmem.
    2.el konusunda kararsızım az km olsun istiyorum temiz kazasız belasız istiyorum ama o dediğim şekilde olanlar da maksimum 2bin₺ aşağıya oluyor sıfırına göre 2bin₺ için de bilmediğin bir motoru almak ne kadar mantıklı bilemiyorum. 200lük makina ile 400km yol yapabilir miyim ki? Kalkıp mersin e gitmek istesem gidebilir miyim? Bir de racing makinalar nasıl olur tercihlerim arasına cbr 250r ı da eklemeli miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Çok kararsız kaldım ya 500km yi geçmeyecek uzunluktaki yollara artçı ile birlikte gidebilecek aynı zamanda şehir içinde de beni yormayacak bir motor istiyorum ama kafam çok karışık kaç gündür bir ton motor baktım karar kılamıyorum..

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el konusunda kararsızım az km olsun istiyorum temiz kazasız belasız istiyorum ama o dediğim şekilde olanlar da maksimum 2bin₺ aşağıya oluyor sıfırına göre 2bin₺ için de bilmediğin bir motoru almak ne kadar mantıklı bilemiyorum. 200lük makina ile 400km yol yapabilir miyim ki? Kalkıp mersin e gitmek istesem gidebilir miyim? Bir de racing makinalar nasıl olur tercihlerim arasına cbr 250r ı da eklemeli miyim?
    Bisikletle millet Türkiye turu yapıyor.Pulsarla 120 yaparsın ki zaten otoyolda ara sıra gazlamak dışında yapacağın hız o olur.Eğer SS tarzı motosiklet seviyorsan CBR250R da güzel seçim.Ama uzun yolda oturuş pozisyonu biraz yorabilir.Chopper istiyorsan GV250'ler iyi.200-250cclik makineler işini görür şimdilik bence.

Motosikleti
    ???
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben de cc bazında maksimum 300 leri düşünüyorum zaten yakıt avantajı da önemli benim için bir de ilk sağlam motorum olacak direk çok yüksek cclerden başlamak istemiyorum ayrıca şuan ihtiyaçlarım dahiline girmiyor çok yüksek cc ler .. naked mı almalıyım gezi motoru olarak?

Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben de cc bazında maksimum 300 leri düşünüyorum zaten yakıt avantajı da önemli benim için bir de ilk sağlam motorum olacak direk çok yüksek cclerden başlamak istemiyorum ayrıca şuan ihtiyaçlarım dahiline girmiyor çok yüksek cc ler .. naked mı almalıyım gezi motoru olarak?
    SS'le de gezilere gidersin cublada ama SS'lerin ben sürüş pozisyonunu pek beğenmiyorum.Nakedlar daha doğal geliyor.Bir sürü SS motoru olan arkadaş var onlar daha iyi bilgilendirir seni o konuda.

Motosikleti
    ???
    Hocam peki bu gv250 dediğiniz model nasıldır çin malı mı? İnternette sitesini falan bulamadım. Honda yamaha ktm gibi bilinen markalar dışındakilere karşı güven problemim var uzun süre sıkıntısız binmek istiyorum beni yolda bırakmayacak şekilde

Motosikleti
    DRZ400SM
    Hocam peki bu gv250 dediğiniz model nasıldır çin malı mı? İnternette sitesini falan bulamadım. Honda yamaha ktm gibi bilinen markalar dışındakilere karşı güven problemim var uzun süre sıkıntısız binmek istiyorum beni yolda bırakmayacak şekilde
    Hyosung'un chopper motorudur.Kore malıdır.1-2 parçası sıkıntılıymış onun dışında 100.000'lere binen kişiler var.Bilinen bir marka dert etme.

Motosikleti
    ???
    Hocam Peki naked modeli nasıl bilgin var mı

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ben duke tercih etmezdim böyle bi durumda. Siz nispeten uzun yol yapmış olacaksınız. 1 saat motosiklet kullanacaksınız.

Duke tek silindir ve rahat bir oturuşu yok.

Suzuki İnazuma alabilirsiniz. Ön cam takarsınız, arkaya çanta takarsınız. Kış gelince de bi elcik ısıtma takarsınız. Oooh paşalar gibi devam.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sen Honda yamaha dan şaşma.

Motosiklet seçimi biraz tarzına bağlı. Cbr250nin oturuş pozisyonu okadar rahatsız değil. ben kendi motosikletimden sonra ona binince oyuncak gibi geldi. SS filan değil yani SS görünümlü motosiklet denebilir.

ktm hiç kullanmadım ama biraz araştırırsan çok titriyor diyorlar. Uzun yolda titreşim çok rahatsız eder.

Cbr250 güzeldir seni üzmez

Motosikleti
    ???
    Mamba09 hocam inazuma bana göre çok büyük geliyor ben şehir içinde de biraz hareketli olmak istiyorum ayrıca inazuma sahipleri kızmasın ama 23 yaşında birisi olarak inazuma yı kendime yakıştıramıyorum biraz daha 30-35 yaş arası motoru gibi dış görüntü olarak bir albenisi yok :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

uzay gemisi hocam cbr250 yakıt kullanım konfor ve uzun ömürlülük açısından şehir içi şehirler arası karışık kullanımda beni memnun eder mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Benim yerimde olsanız ne alırdınız ya kafam allak bullak oldu arkadaş .. şekil olarak güzel bir motor olsun istiyorum aldığıma değsin gören sorsun motoru aynı zamanda da beni üzmesin

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    vallahi uzun süre kullanmadım ki yorum yapamıyorum. cbr250r kullanıcıları diye bir konu var orayı iyice bir okursaniz kafanizda ki soruların çoğunun cevabını orada bulabilirsiniz.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Hocam merhaba ben genel olarak ss motor seviyorum benim okulda 90km uzaklıkta hergün git gel. 200rs sahibiyim memnunum dediğiniz fiyat bandında kilometre olarak düşük ve temiz çok rahat bulursunuz yakıtı ve titreşimi iyi gidişide öyle cbr 250 kadar iyi olmasa da fiyatına göre çok güzel görüntüsüde aynı şekilde. 200rs harici cbr 250de güzel olabilir ama dediğiniz fiyatta 20000km den aşağı zor bulursunuz

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bence, işyerine yakın kiralık ev falan bak; ha "yok ben manyağım, 110 km yolu motorla gidip gelecem hep" diyorsan, alacağın 250'likler seni pek kesmez. öyle 120-130 gibi hızlarla gidip gelirim dersen motorun canını alırsın kısa vadede.

bütçe de belli; ama 250 sana gelmez, yetmez bence.

Motosikleti
    ???
    Uzay gemisi hocam bu kullanıcı konuları genelde 1000 sayfalara ulaşmış oluyor aradığın şeyi bulmak samanlıkta iğne aramak gibi bişeye dönüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence, işyerine yakın kiralık ev falan bak; ha "yok ben manyağım, 110 km yolu motorla gidip gelecem hep" diyorsan, alacağın 250'likler seni pek kesmez. öyle 120-130 gibi hızlarla gidip gelirim dersen motorun canını alırsın kısa vadede.

bütçe de belli; ama 250 sana gelmez, yetmez bence.
    Bütçe 17-18 e kadar hocam o fiyata kadar bulabileceğimiz güzel bir motor yok mu yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı İbrahimfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba ben genel olarak ss motor seviyorum benim okulda 90km uzaklıkta hergün git gel. 200rs sahibiyim memnunum dediğiniz fiyat bandında kilometre olarak düşük ve temiz çok rahat bulursunuz yakıtı ve titreşimi iyi gidişide öyle cbr 250 kadar iyi olmasa da fiyatına göre çok güzel görüntüsüde aynı şekilde. 200rs harici cbr 250de güzel olabilir ama dediğiniz fiyatta 20000km den aşağı zor bulursunuz
    Cbr250r sıfırı şua 16.600₺ bütçeme uyuyor ama kafamda netleşmedi henüz bütçe 18 e kadar

KTM 200 kullanmış biri olarak öneririm 250 cc olan ABS ve motor gücü farkıyla öne çıkıyor 31 beygir ve sınıfının en güçlüsü 2016-2017 farkını bilmiyorum ancak Gaziantep te ktm bayisi motostop var sahibi Emre bey o konuda yardımcı olur sana

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bayağı bir fark var arasında.Altın elbiseli adam incelemiş 2017 modeli.Şase bağlantı noktaları,yeni abs ve kaydırmalı debriyaj,sele,depo hacmi 2 litre artmış ve depo çelik olmuş artık.

Buna benzer bi ton değişiklik ve fark var.Hele egzozu çok güzel olmuş bence.Bende düşünüyorum uzun zamandır.Ama titreşim çok diyorlar.Deneme sürüşü yapmak lazım işte.

Motosikleti
    ???
    Yeni kasaya odaklanacaz o zaman bu bajaj lar hakkında ne düşünüyorsunuz hani 18 vermişken dominar 400 mü alsam diye düşünüyorum

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Hocam dominar da iyi tercih olur ama ekipman içinde bütçeniz varmı ekstradan bunun plakası ruhsatı trafik sigortası kilitleri var daha da çıkar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler