Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Test Videoları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yaklaşık 3 aydır üzerinde çalıştığım (ki bunun 1 ayında bronzlaşmakla meşguldüm) indeksleme işini nihayet bitirdim.
    Daha doğrusu Türkçe test videolarının indexlenmesi bitti.
    Yabancı olanlar üzerinde hala çalışıyorum.
    Araya başka bir tatil girmezse 1-2 aya biter sanıyorum.

Türkçe test videoları için Tıklayınız.
    Videoları markalara göre ayırdım.
    Açılan sayfadaki marka isimlerine tıkladığınızda video ön görüntüleri ve başlıkları göreceksiniz.
    Video içeriklerini olduğu gibi aldım.
    Bunun sebebi bazı videolarda telif atıfları yapılmasıdır.
    Bir diğer nedeni de vlog çeken arkadaşlar video altında sosyal hesap ya da diğer videolarının reklamını yapıyorlar.
    Reklamları çok önemli değil ama telif haklarına saygı östermek gerek diye düşündüğümden video linkleri ile birlikte içeriklerde yayınlanıyor.

Yabancı test ve izlenim videolarını da tasnif etmeye başladım.
    Şimdilik fazla bir şey yok ama zamanla bir hayli zengin bir içerik olacak.
    Yabancı test videoları için Tıklayınız.
    Türkçe test videolarından farklı olarak yabancı videoları bir kanal ve playlist altında topladım.
    Açılan sayfadaki Playlists sekmesine tıklarsanız markalara ayrılmış olarak videolara ulaşabilirsiniz.

Sizlerin olsa iyi olur dediğiniz test videoları varsa bu başlık altında linklerini paylaşırsanız sevinirim.
    Eğer eklememişsek onları da ilave ederiz.

Bu arada videolar aynen burada ya da sosyal platformlarda olduğu gibi link eklenerek yayınlanıyor.
    Yani youtube reklamları web sitesinde de yayınlanmaya devam ediyor.
    Üzerlerine reklam vs. koymuyorum.
    Geçtiğimiz ay yaptığımız bir tartışmada muhatap olduğum sorularla tekrar karşılaşmamak için buraya da yazmak gereği duydum.
    gogozh, crxforever, Metilen ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Elinize sağlık. Site zamanla güzel bir hale gelecek umarım.

Ancak şu server işini çözmeniz lazım. Siteye ne zaman girsem yavaş oluyor.
    Test videolarına bakayım dedim; 3 dakika oldu, site tam yüklenmedi. 4. dakikada da "500 internal server error" verdi.
    Detaylarını bilmesem de, Amazon'un kaliteli ve ucuz server'ları var mesela.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Site zamanla güzel bir hale gelecek umarım.

Ancak şu server işini çözmeniz lazım. Siteye ne zaman girsem yavaş oluyor.
    Test videolarına bakayım dedim; 3 dakika oldu, site tam yüklenmedi. 4. dakikada da "500 internal server error" verdi.
    Detaylarını bilmesem de, Amazon'un kaliteli ve ucuz server'ları var mesela.
    godady iyi diye oraya takıldım ama sorun çıkarıyor.
    Server konusunda önerilere açığım.

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    hocam geçen seferki tartışmayı okudum ve niyetim yeni bir tartışma açmak değil ama ne güzel iş sağdan soldan videoları toplayıp kendi sitenizde yayınlayarak hit kasmak. Herhangi bir markanın test videosunu izlemek isteyen adam zaten direk youtube'a girer yazar marka modeli ve direk çeken arkadaşın videosunu izler. Diyorsun ya direkt linkleri siteye gömdüm evet doğru ama buna ne gerek var insanlar direk adamın kanalından izleyebiliyorken.. Tarladan alınan domatesin elimize geçene kadar ki süreç gibi olmuş araya bir ton alıcı gire gire, ürünü eken çiftçiye para kalmıyor.. Neyse birazdan sözlükte taşa tutulurum, umarım birilerinin işine yarar ne diyeyim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Eh, o zaman Google ne işe yarıyor ? O da daha önce yayınlanmış olan yayınları arayıp buluyor,kullanıcılara gösteriyor. Kullanıcılar bir zahmet direkt o yayınları gidip izlesin ?? Neden emek vermiş insanların emeğini taşa tutmayı seviyoruz anlamıyorum.
    " Cehennemde bir tek Türklerin kazanının başında zebani yokmuş, neden diye sormuşlar, onlar zaten kafasını çıkaranı geri ateşe çekiyorlar, bize gerek yok demişler."
    pea bunu beğendi.

ozgurOdun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 390
    hocam selamlar,
    Sunucu hakkında öneri vermek istedim, belki işine yarar birşeyler çıkar.
    Ben bu tarz işler için vultr kullanıyorum. aylık sunucu kiralama sistemi. Bandwidth çok veriyor ve network hızında pazar lideri şu anda.
    Alternatif olarak çok kullanılan digital ocean ve linode mevcut.
    Bunların başlangıç fiyatları aşağı yukarı aynı ancak üst paketlerde linode biraz daha avantajlı oluyor.
    Ben vultr kullanıyorum falza fazla bandwidth verdiği, snapshotlar ücretsiz olduğu ve önden para yükleme yapılabildiği için. (küsüratlı fiyatları kredi kartımla ödeyemedim digital ocean kullanırken. vultr a aylık 10 dolar ya da yıllık 100 dolar atıyorum önden kafa rahat.)
    Bu tarz hizmetlerde sunucu lokasyonu olarak almanya hollanda vs seçilince de gecikmeler çok az oluyor.

Bu arada yeri burası değil belki ama yaptığın site tamamen yasal, youtube videoları bu şekilde paylaşılabilir hatta sayfanın çeşitli yerlerine reklam da alabilirsin hiçbir sıkıntı olmaz.
    e^iπ+1=0
    @ozgurOdun

Motosikleti
    Honda
    Alıntı ozgurOdun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar,
    Sunucu hakkında öneri vermek istedim, belki işine yarar birşeyler çıkar.
    Ben bu tarz işler için vultr kullanıyorum. aylık sunucu kiralama sistemi. Bandwidth çok veriyor ve network hızında pazar lideri şu anda.
    Alternatif olarak çok kullanılan digital ocean ve linode mevcut.
    Bunların başlangıç fiyatları aşağı yukarı aynı ancak üst paketlerde linode biraz daha avantajlı oluyor.
    Ben vultr kullanıyorum falza fazla bandwidth verdiği, snapshotlar ücretsiz olduğu ve önden para yükleme yapılabildiği için. (küsüratlı fiyatları kredi kartımla ödeyemedim digital ocean kullanırken. vultr a aylık 10 dolar ya da yıllık 100 dolar atıyorum önden kafa rahat.)
    Bu tarz hizmetlerde sunucu lokasyonu olarak almanya hollanda vs seçilince de gecikmeler çok az oluyor.

Bu arada yeri burası değil belki ama yaptığın site tamamen yasal, youtube videoları bu şekilde paylaşılabilir hatta sayfanın çeşitli yerlerine reklam da alabilirsin hiçbir sıkıntı olmaz.
    Teşekkürler bugün araştıracağım önerini.
    Siteye kullanıcılar da video yükleyebiliyor fakat server problemi yüzünden şimdilik o özelliği kaldırdım ama youtube,vimeo gibi tüm paylaşım mecralarından link ya da embed koduyla video paylaşımı açık.

Bu arada site, motosikletle ilgili videoları arşivliyor.
    İsteyen tabi ki tek tek arayıp bulup istediği yerden izleyebilir.
    Aynı şekilde eğitim videolarını da ayrı bir bölümde arşivliyorum.
    Önerileriniz değerlendirilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler