Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Bajaj Dominar 400 Aldım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Hayırlı olsun güle güle kullanın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, kusura bakmayın arkadaşlar alıntı yapamadım ( yıllardır şu forumdayım ama öğrenemedim şu işi )

Malesef milletce gercekten çok memnuniyetsiz bi toplumuz. Motosiklet işi tamamen ihtiyacını karşılama prensibi, ve aynı zamanda ondan keyif alma işidir.

Bu paylasımı yaparken yazılacak çizilecek şeylerin , motorun fiyatı, şunu alsaydın bunu alsaydın yönünde değişeceğini biliyordum.

R25 ile sürekli kıyas yapılmasını gercekten anlamıyorum. R25 almak istesem R25 alırdım zaten. Neden keşkelerle forum sayfası doluyor ?

+ Dominar naked olarak gözümde R25 den güzeldir
    + Dominar Abs 2017 sandık motor icin nazarımda yine uygun fiyatlıdır ( r25 in abs versiyonu varmı yokmu onu bile bilmiyorum )
    + Dominar 372 cc , hp ve tork orantısı gayet makbul bir motor.
    + Dominar ın son hızı ile hic ama hic ilgilanmiyorum , zaten 120 yi nadiren geçen biriyim. Bana lazım olan tork.

Konuya uzun uzun devam ederdim ama , artık mesaim başlamak üzere. Sevgiyle kalın.
    bytusem, Aydin1966, kdiner ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar hayırlı olsun.
    Kazasız belasız keyifli rüzgarlar
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler affınıza sığınarak şimdi benim anlamadığım nokta r25 170 i geçerken 400 Cc bi motor 170 e çıkamıyor ve 180 küsür ağırlığı var bu motosikletin, abs hariç bu motoru neden r25 e tercih edeyim?
    Arkadaşım kimisi aracından konfor bekler örnek Mercedes, kimi de hız örnek porsche. Şimdi bu durumda Mercedes alan salak mı oluyor yada porsche kadar gitmeyince almaması için bir sebep mi oluyor. Allahaşkına artık motor kullanmayı topspeed'den ibaret bir şey olarak görmeyi bırakın artık. Her şeyden önce o motor naked yani yüksek hız yapabilse bile o hızlarda rahatsız eder. Şu hız kıyaslamaları ergence geliyor bana kusura bakmayın. Beklenti farklı bunu kullanan adamda. R25 abs'li mi mesela, ne kadar yakıyor mesela? Motor=hız anlamına gelmiyor yani. Lafım ortaya çünkü çokça aynı muhabbet dönüyor.
    Bu arada dün Honda bayisine uğradım ve konforlu bir şey bakayım dedim ve öyle bir model 30'lu fiyatlardan başlıyor. En basidinden 250 rally 22500 tl. Nc 750 34 mü ne. Yine cb500f 30 üstü. Kıyas ortada. Ben dominaar test ettim ve gayet güzel bir keyif motoru olmuş. Hayırlı olsun kardeşim.
    TanImsIz, Kızıl pars ve Aydin1966 bunu beğendiler.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Yeni motoruna boş kiralık ev tutan, bu derece motoruna aşık birine ilk kez şahit oluyorum

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kimisi aracından konfor bekler örnek Mercedes, kimi de hız örnek porsche. Şimdi bu durumda Mercedes alan salak mı oluyor yada porsche kadar gitmeyince almaması için bir sebep mi oluyor. Allahaşkına artık motor kullanmayı topspeed'den ibaret bir şey olarak görmeyi bırakın artık. Her şeyden önce o motor naked yani yüksek hız yapabilse bile o hızlarda rahatsız eder. Şu hız kıyaslamaları ergence geliyor bana kusura bakmayın. Beklenti farklı bunu kullanan adamda. R25 abs'li mi mesela, ne kadar yakıyor mesela? Motor=hız anlamına gelmiyor yani. Lafım ortaya çünkü çokça aynı muhabbet dönüyor.
    Bu arada dün Honda bayisine uğradım ve konforlu bir şey bakayım dedim ve öyle bir model 30'lu fiyatlardan başlıyor. En basidinden 250 rally 22500 tl. Nc 750 34 mü ne. Yine cb500f 30 üstü. Kıyas ortada. Ben dominaar test ettim ve gayet güzel bir keyif motoru olmuş. Hayırlı olsun kardeşim.
    Bunu idrak edemeyişlerini bende anlamıyorum. Naked motorun hizmet amacını anladıklarında, yada onunla yüksek hıza çıkmaya çalıstıklarında belki fikirleri değişir , bi nebze anlarlar ( hic umudum yok ama ) Çok güzel yazmıssın tşk ederim

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Dominar 400 fiyatına 2004 model makine almak yerine sofır 2017 model almak gayet mantıklı. Ktm 390 ile aynı motor bloğu. Ktm kaça satıyor? Hemen hemen 30000 tl. Bajaj yarı fiystına nerdeyse. Ktm 390 hangi fabrikada üretiliyor? Bajaj. Sorusu olan?

Hayırlı uğurlu olsun. Bu Bajaj kafamı karıştırıyor.
    TanImsIz bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hayırlı olsun,
    Abs iyi tercih olmuş, hayat kurtarıyor.
    Ben CBR250'den sonra en önemli kriterim ABS, ikincisi dik oturuş olmuştu. (İhtiyarlık mı dediniz?)

Bajaj son zamanlarda atakta, yakışıklı motorlar üretiyor.
    Fiyat / performans olarak başarılı aletler.
    Zaten pek çok marka - model Hindistan'da üretiliyor ve Hintliler Motor kullanma ve üretme konusunda da epey başarılılar.
    Dominar da güzel motormuş.
    Allah kaza bela vermesin.
    TanImsIz bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Öncelikle konu sahibine hayırlı olsun diyorum. Allah kaza bela vermesin. Dominar gerçekten güzel motor, uzun araştırmalar sonucu rakipsiz görüp bende aldım memnunum. Topspeedçi kafayı kendi haline bırakın, motor türlerini bile ayıramazlar; naked nedir, ss nedir, tork nedir, beygir nedir bilmezler. Ellemeyin cg lerle 200den aşağı inmesin onlar.
    Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, bende rs200 kullanıp dominar ile değiştirme konusunda kararsızım aradaki 8 bin tl lik fiyat farkına değecekmi emin olamıyorum. Deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun oluruz, saygılar
    Şimdi ikisi farklı biri spor biri çıplak. Ha o konuda sıkıntım yok dersen bende 200 NSten geçtim aradaki farka kesinlikle ve kesinlikle değer. Gücü NSin dolayısıyla RSinde tam iki katı. Motorda güç acaip bir olaymış binince anlıyorsun. Test motorları var zaten denemesi bedava, o zaman farkı farkedersin.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-dominar-geldiii-440510867/detay

Dominar 400 an itibari ile 17.000 tl ye indi , ilgilenenler için duyurulur.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O degil de yollar on numara sanki hiz pesinde millet sokak arasinda mahallede takilan adamlar 299 bassin istiyor )
    Aydin1966 ve TanImsIz bunu beğendiler.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Motosikleti
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O degil de yollar on numara sanki hiz pesinde millet sokak arasinda mahallede takilan adamlar 299 bassin istiyor )
    Harika dedin bunu. 125 lik Commuter ile zx12 edasındalar. Konunun bu yönde uzaması bile bizi keyiflendirir oldu.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-dominar-geldiii-440510867/detay

Dominar 400 an itibari ile 17.000 tl ye indi , ilgilenenler için duyurulur.
    Gerçekten mükemmel fiyat,
    Vallahi motorum olmasa hiç düşünmem alırım bir tane.
    2018 de Euro 4 standart olunca bugünler aranır.
    Türkiye'de motor ne kadar erken alınırsa o kadar ucuza alınır.
    Birde insanlar 160km ye takılmışlar bu oldukça yerinde bir sınırlama,
    Bunu yapmazsanız r25-mt25 gibi millet motoru Allah ne verdiyse kullanıp bir senede perte çıkarır.
    Hindistan kullanıcısı ile bizim kullanıcılar birbirine benzer,bilinçli bir kullanım yoktur,
    Acımazlar vururlar kırbacı,tek bir dertleri vardır "top speed"
    Mühendislerde bunu bildiklerinden sınırlamışlar haklı olarak,kaybedicek çok şey var;
    Yamaha blog patlatsa sorun olmaz,markanın adı var,
    Bajaj blog patlatsa sittim sene kurtulumaz adı çıkar,blog patlatıyor diye.
    Bir tane kırılan jant yüzünden neler oldu, ki öyle bir sorunda olmamasına rağmen.
    Doğal olarak kimseye koz vermek istemiyorlar, işlerini sağlama almışlar.
    mgora bunu beğendi.
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 400 fiyatına 2004 model makine almak yerine sofır 2017 model almak gayet mantıklı. Ktm 390 ile aynı motor bloğu. Ktm kaça satıyor? Hemen hemen 30000 tl. Bajaj yarı fiystına nerdeyse. Ktm 390 hangi fabrikada üretiliyor? Bajaj. Sorusu olan?

hemen hemen mi? insaf, 2017 modeli 24,5; 2016 modeli 21,5.. Dominar ile 390 bloklarının tasarımı aynı, motor aynı değil.

ha ben Dominar kötü demiyorum, tipi gayet de güzel.

(burdan sonrası genele)
    son hıza bakarak motor seçen, ikilemde kalan birisi zaten motosikletten anlamıyordur; boşuna "yok işte naked, yok ss, yok cruiser..." diye kendinizi yormayın, anlayamayacaklar.
    sheriff87 ve Pisman bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan, test gününde kullandım torku çok iyi gerçekten, orjinal lastikleri de eski pulsarlara göre bi tık daha kaliteli kullanılmış

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Hayirlisi olsun cok guzel gozukuyor keyifle kullanin kazasiz belasiz

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen hemen mi? insaf, 2017 modeli 24,5; 2016 modeli 21,5.. Dominar ile 390 bloklarının tasarımı aynı, motor aynı değil.

ha ben Dominar kötü demiyorum, tipi gayet de güzel.

(burdan sonrası genele)
    son hıza bakarak motor seçen, ikilemde kalan birisi zaten motosikletten anlamıyordur; boşuna "yok işte naked, yok ss, yok cruiser..." diye kendinizi yormayın, anlayamayacaklar.
    Zaten fiyatını bilmediğim için hemen hemen dedim. 2017 model için konuşursak arada cbf parasına yakın para var. Bi çok yerde motorları aynı diye duydum okudum.

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cahil cahil konuşmayın aynı motor değildir ktm ile yüksek teknoloji ile alaşımından yazılımına herşeyi farklıdır zaten yurtdfışı otoriteler aynı motor olmadığını yüksek beygir ve torka dayanacak bir teknoloji içermediğinden hp tork değerlerinin mecburen düşük olduğuna değinmişler ayrıca ktm duke 390 24000 tl ye alınabiliyor 30 bin diye bırada işkembeden sallayıp algı yaratma insanlar salak değil araştırıyor neyin kaça satıldığını zaten o kadar muhteşem olsa her marka zam yaparken dominar fiyatı düşmezdi ha bu arada dominar kötü bir motordur demiyorum parasına göre kötü bir motordur duke 250 aynı fiyatlara alınabilirken cidden büyük bir ziyandır o parayı dominara vermek bu benim görüşüm sadece alan güle güle binsin hayırlı uğurlu olsun tabi ki.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Öncelikle hayırlı olsun. Bende şuan Pulsar kullanıcısıyım yani Bajaj'a her zaman bir sempatim ancak gerçekler çok acı. Bu motor adı CS400 iken tek hayalimdi o zaman ters maşa ve 44 hp idi. Ama gel gelelim ülkemize 35 hp gelmesiyle hayallerim yıkıldı. Niye mi Adı D400 performansı 250 CC vergisi yine 250 ve üstü vergi dilimi. Böyle çok saçma bir durum var bu motorda. Şunu bunu alsaydın tavsiyeleri yapmayın demişsin ama ben yine de dayanamayıp yapıcam. Cidden yazık bu paralara bu motor asla bu paraları etmez. Bu para çok güzel NC700/750 S alınabilir ve ben sırf bu motorun 35 hp olmasından dolayı aynen böyle yapıcam 50 hp bundan titreşimsiz hemen hemen aynı yakıt tüketimi yapan NC700 S'i tercih edecem keşke sizde öyle yapsaydınız.
    bilirkişi bunu beğendi.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler affınıza sığınarak şimdi benim anlamadığım nokta r25 170 i geçerken 400 Cc bi motor 170 e çıkamıyor ve 180 küsür ağırlığı var bu motosikletin, abs hariç bu motoru neden r25 e tercih edeyim?
    Etmessin zaten güzel kardeşim bu forumun hint sevdalısı trollerine bakma yüzde 90'ı bu paraları bajaj'a vermezler ama laf olsun torba dolsun diye hayatlarında 2 motor anca görmüşlerdir gelip burada halen tek derdin 150 km çıkıp,çıkmaması sanarlar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)