Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1998 kawasaki klr 650 sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    motorumu satma aşamasındayım. Bundan önce 125 cc lik bir commuter ve halen 250 cc bir maxiscooter kullanmaktayım. İsteğim 250 cc civarında dual sportta denilen honda crf 250l, kawasaki klx 250 vb. enduro bir model almak. Motoru daha çok hafta sonları gezi amaçlı, arada da işe gidip gelmek için kullanıyorum. Bir dönem Dayımın Honda Transalp motorunu sürme şansım oldu. 600 cc ve üzeri motor benim için biraz fazlaca büyük bir motor düşüncesindeyim. Ancak bahsettiğim dual sport enduro tarzında da bu motor hacminde fazla seçenek yok ve olanların fiyatı da gereksiz pahalı.

Çevremde çok yeni sayılmasalar da bence sınıflarının en yakışıklı ve güzel iki motoru olan Kawasaki KLR 650 (1998 model) ve Suzuki DR 650 (1995 model) motorlar buldum. Evet yıl itibari ile eski olsalar da parça ve motor konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. KLR 650 modelini görme, üzerine binme ve motoru çalıştırma şansım oldu. Motor makyaj olarak pek temiz olmasa da motoru tek marşta çalışır durumda. Mevcuttaki tek sıkıntısı akü şarjında olan problem. Bunun haricinde herhangi bir problemi yok. Suzuki DR 650 yi henüz yakından görme şansım olmadı ancak sahibiyle biraz sohbet etme şansım oldu, KLR ye göre hem görsel anlamda daha temiz ve diri hem de herhangi bir sıkıntısı yok. İki motoru benim için cazip kılansa motorları çok sevmemin dışında fiyatları. KLR için 6000 TL civarı, DR için ise 8000 TL bir fiyat aldım.
    Kafamdaki soru işaretleri ise şunlar:
    1- Motoru daha çok keyif almak için kullanan birisi için bu iki motor işi keyif almaktan çıkarır mı?
    2- Bu hacimdeki motorlar mevcut tecrübeye göre tehlikeli sınıfta mı kalır?
    3- Bahsettiğim isteklerime cevap verebilecek, bahsettiğim sınıfta, başka hangi motorları değerlendirmeliyim?

Zaman ayırıp cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hacime, güce falan alışırsın da 20 yaşında motora parça gerektiğinde bulabilir misin?

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacime, güce falan alışırsın da 20 yaşında motora parça gerektiğinde bulabilir misin?
    Bende YAMAHA THUNDERACE var 98 model geçen hafta Ersoy Motor (YAMAHA YETKİLİ SERVİSİ) iki ön maşa keçesi değişimi oldu yedek parçada hiçbir sorun yaşamadım, ruhsatı verdim anında 1 hafta içinde parçalarda gelmişti randevu günüm servisteki işlemlerde gerçekleşti. Eski motor dediğiniz motor kazasızsa paraçasıda servisçe hala destekleniyorsa ve bilindik bir markaysa temiz motora binersiniz.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sıkıntı olacağını zannetmiyorum içinize siniyorsa alın keyifle kullanın.
    Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    1- Motoru daha çok keyif almak için kullanan birisi için bu iki motor işi keyif almaktan çıkarır mı?

Niye ki?

Kesinlikle hayır. Güçleri hacimlerine göre az, ama torku yüksek ve zevkli motorlar.

3- Bahsettiğim isteklerime cevap verebilecek, bahsettiğim sınıfta, başka hangi motorları değerlendirmeliyim?

Suzuki DRZ400?

Bu arada eski olması düşündürmesin sizi. Yine de araştırın tabi de, uzun zamandır çok değişikliğe uğramadan üretilen modeller bunlar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Klr alınır bi kozmetik revizyondan geçirilir paşa paşa binilir
    Mekanik aksam da sıkıntı yoksa alınır
    Yaşına pek takılma

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı notyetktu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu satma aşamasındayım. Bundan önce 125 cc lik bir commuter ve halen 250 cc bir maxiscooter kullanmaktayım. İsteğim 250 cc civarında dual sportta denilen honda crf 250l, kawasaki klx 250 vb. enduro bir model almak. Motoru daha çok hafta sonları gezi amaçlı, arada da işe gidip gelmek için kullanıyorum. Bir dönem Dayımın Honda Transalp motorunu sürme şansım oldu. 600 cc ve üzeri motor benim için biraz fazlaca büyük bir motor düşüncesindeyim. Ancak bahsettiğim dual sport enduro tarzında da bu motor hacminde fazla seçenek yok ve olanların fiyatı da gereksiz pahalı.

Çevremde çok yeni sayılmasalar da bence sınıflarının en yakışıklı ve güzel iki motoru olan Kawasaki KLR 650 (1998 model) ve Suzuki DR 650 (1995 model) motorlar buldum. Evet yıl itibari ile eski olsalar da parça ve motor konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. KLR 650 modelini görme, üzerine binme ve motoru çalıştırma şansım oldu. Motor makyaj olarak pek temiz olmasa da motoru tek marşta çalışır durumda. Mevcuttaki tek sıkıntısı akü şarjında olan problem. Bunun haricinde herhangi bir problemi yok. Suzuki DR 650 yi henüz yakından görme şansım olmadı ancak sahibiyle biraz sohbet etme şansım oldu, KLR ye göre hem görsel anlamda daha temiz ve diri hem de herhangi bir sıkıntısı yok. İki motoru benim için cazip kılansa motorları çok sevmemin dışında fiyatları. KLR için 6000 TL civarı, DR için ise 8000 TL bir fiyat aldım.
    Kafamdaki soru işaretleri ise şunlar:

Zaman ayırıp cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim.
    Az once kurtulus caddeden pangaltiya dogru giderken suzuki dr 650 gordum baya baya guzel motosikletmis.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)