Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiye, öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Merhabalar arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Aslında kendimi bildim bileli bir motor sahibi ve sürücüsü olmak istemişimdir. Bu benim için bir hayal, bir tutku diyebilirim. Madem tutkuydu arkadaşım neden bu kadar geç kaldı diyenler için ilk başlarda ekonomik olarak kendime bakamıyordum. Daha sonrasındaki süreçte ise böbrek hastası olup diyalize girdigim için bu hayalimi gerçekleştiremedim. 1 sene önce nakil oldum. Hayata tekrar bağlandım. Doktorum her ne kadar motor kullanmamı istemese de ben kararlıyım. 65 yaşına gelip keşkelerle yaşamak istemeyen biriyim. Kendimden kısaca bahsettim ve şimdi tavsiyeleriniz hangi konu da olacak buraya gelelim.
    Cruiser tarz bir motor edinmek istiyorum. Her zaman tarz olarak hosuma gitmistir. Baslangic icin uygunmudur sizce? Eğer uygunsa 250cc önerebileceğiniz. Kronik arızası az olan ve uzun yolda çok yormayacak, titreşimi az, elden çıkarmakta çok fazla zorlanmayacağım bir motor istiyorum. Dersenizki 150cc cbf ile başla daha iyi diye evet aklımda bu da var. 250cc curiser ile cbf150 arasında sorun yasamak acisindan çok fazla problem cekermiyim? Yani bana kesin 150cc cbf ile basla mi dersiniz?
    250cc cruiser önerinizde elden cıkarıken çok zorlanmamak istemememin sebebi ise daha sonraki zamanda touring tarza geçmek istemem. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bütçe ne kadar belirtmemişsin ancak, her türlü 250 cc cruiser kullanmış biri olarak sizin isteklerinize cevap veren tek motor gv 250. Uzun yolda 130 sabit hızda gider, nisbeten sağlamdır ve rahattır, piyasasıda idare eder. Cbf ile başlamak saçmalıktan öte değil benim için.

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Bütçe max 15 bin

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Cruiser motosiklet piyasasını bilmiyorum ama 15 bine çok rahat bulursunuz. Ekipmanlarınızı aldınız mı?

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Ekipmanlar hariç bütçem bu. Bir kaç tane kask ve ekipman var düşündüğüm. Onlarıda yurt dışından temin edeceğim. Güvenlik benim açımdan önemli. Hatta en önemlisi koruma ekipmanları. Ekipmanlar bütçemin üzerine çıkarsa motor bütçemi düşürürüm.

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Yaa abi niye umursamıyorsunuz?

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı BayLethe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa abi niye umursamıyorsunuz?
    O paraya ancak 2. el sorunsuz olmayan bir cuiser alınabilir. Siz cbf ile başlayın ve para biriktirin. Sonra para durumuna göre seçeneklerinize bakarsınız.
    ama illaki öneri ise
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44810232/detay

Motosikleti
    .
    Bende bu tutkuda olup henüz motoru olmayanlar kabilesindenim.

Öncelikle geçmiş olsun.

Benim tavsiyem böbrek nakli olmuşsun,rüzgarı kesen iyi mont veya tulum seç.İçlik kıyafetlerde çok kaliteli olsun çünkü üşütmeniz böbrek ile ilgili problemleri tekrarlatabilir.

Birde akrobasi motorcularının kullandığı düştüğü anda üstündekini yere çarptırmayan demirlerle donatılmış motorlar var.Travma yaşarsanız böbreğiniz ile ilgili problem çıkabilir.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bence Bajajin Avenger modeli var, ikinci el az km de" GARANTİLİ "bulursunuz.Ondan alın, ilk etapta sizin işinizi görecektir.Parçası ucuz servisi bol nispeten sorunsuz.

Nedeni ise düşeceksiniz yatıracaksiniz parçası ucuz servisi bol olduğu için sizin için büyük sorun olmayacaktır.

Ekipman çok önemli tepeden tırnağa bir Robokop gibi olmalısınız.

En az 2.000 tl ayırın.

Eğer 4 mevsim binecekseniz ekipmani Yaz kış diye ayrı alın.

Yok ben yazın iyi havalarda sürerim derseniz yazlık alın.

Ekipman
    *Kask - Balaklava
    *Motosiklet Montu
    *Bellik Böbrek koruyucu
    *Motosiklet Eldiveni
    *Motosiklet Pantolonu
    *Motosiklet Çizmesi
    Bunları eksiksiz bir şekilde fire vermeden alıyoruz, ekipman en önemli husus dikkate alın.

Sürüş eğitimi alın yada internette birçok yararlı bilgi var Altın Elbiseli Adamın eğitim videolarina bakabilirsiniz.

Şunu da ekleyeyim, uzaktan motora binmek basit ve kolay görünebilir.Olayın ciddiyetini motorun çok ciddi bir araç olduğunu 60 80 km hızların çok tehlikeli hızlar olduğunu kaza yaptığınızda anlıyorsunuz.Ekipman tam ise hasar olmuyor veya az oluyor.Tam değilse çok ciddi sonuçları olabilir..
    000000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Teşekkür ederim. Sürüş eğitimi ve motor alabilmek için aracımı satılığa çıakrdım zaten. Ekipman bütçem 4.000 - 4.500 civarında. Tabiki yetmezse motor için ayıracağım bütçeyi düşüreceğim. Titreşimi ne kadar az benim için o kadar iyi diyebilirim. Bu arada intruder 250 cclerden temiini bulursam sanırım hayatımın sonuna akdar o motor ile de yetinebilirim. Söylediğim gibi kesinlikle CBF 150 mi dersiniz? yoksa 250 cc cruiser ile arasında çok fazla sorun yaşamazsın mı dersiniz? Bu arada sürüş eğitimimi kesinlikle alacağım. Aklımda Rahmi Barutçu ile Motta akedemi var. Fiyat oalrak ise Yamaha'nın kursları cazip geliyor. bu konuda bir tavsiyeniz var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler