Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Atatürk Havalimanı Otopark Motorlara Artık Ücretli.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Mrb başlıkda da belirtmiş olduğum gibi AHL otoparkı bir motor çalınma vakasından sonra resmen ücretli oldu. Motorların kaçak giriş çıkışını engellemek için yoğun bir çalışma var. Benim gibi limanda çalışan arkadaşlar var ise umarım yazımı okur. Şayet otopark içersinde yüzlerce motor var. Toplanıp görüşelim sesimizi yetkililere duyuralim bu durumu makul bir çözüme kavuşturalim istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam neden ücretli olmasın ?
    Havaalanı personelleri için dediğin doğru eyvallah, iş yeri otoparkına para vermek biraz "daha neler" durumu oluyor, ama onun dışında burası bir hayır kurumu değil, ve sırf motosiklet ufak ya nolcak deyip içeride şahsi garaj gibi motor yatırmak hak değildir.
    Personel dışında herkes ücret vermeli, çünkü motoru çalındığı zaman vay efendim benim motorum çalındı bana motorumu verin yada motorumun parasını verin demeye yüzü olması için, güvenlik ücretini vermeleri kesinlikle şart.

Personel durumuna gelince, gerçekten "yok daha neler" olmuş.
    Ama bence büyük bir grup olmasada, havaalanı personeli yetkili kişilere bu durumu izah edip, plaka kaydı gibi ufak bir prosedür ile halledilebilir.

Personelden ücret almak dışında, muhteşem isabetli olmuş.
    EmreKocyigit ve bpak bunu beğendiler.

Aynen katılıyorum. Para vermeden hak iddaa etmek sıkıntılı. Cüzi bir miktar alınırsa (araba/motor boyut farkı göz önüne alınarak) yarın bir gün çalınırsa bizler de dava açabilecek konuma geliriz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havaalanı personelleri için dediğin doğru eyvallah, iş yeri otoparkına para vermek biraz "daha neler" durumu oluyor, ama onun dışında burası bir hayır kurumu değil, ve sırf motosiklet ufak ya nolcak deyip içeride şahsi garaj gibi motor yatırmak hak değildir.
    Personel dışında herkes ücret vermeli, çünkü motoru çalındığı zaman vay efendim benim motorum çalındı bana motorumu verin yada motorumun parasını verin demeye yüzü olması için, güvenlik ücretini vermeleri kesinlikle şart.

Ama bence büyük bir grup olmasada, havaalanı personeli yetkili kişilere bu durumu izah edip, plaka kaydı gibi ufak bir prosedür ile halledilebilir.

İşin içinden biri olarak ücretli olunca motorunun bedelini vereceklerini mi sanıyosun diyorum hacı

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    25 yıldır daha bir kere otopark parası vermedim vermem de. Otoparka para alacaklarsa metrobüsle giderim olmadı taxi ile giderim.
    HaN85 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yıldır daha bir kere otopark parası vermedim vermem de. Otoparka para alacaklarsa metrobüsle giderim olmadı taxi ile giderim.
    istersen deveyle git, sanki adamların umurundaydın
    kurubuz, caglar48, aquarist4 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin içinden biri olarak ücretli olunca motorunun bedelini vereceklerini mi sanıyosun diyorum hacı
    Avm otoparkında güvenlik görevlisi ile bi muhabbet geçmişti aramızda ve şöyle dedi "Motosiklet park alanına motorunda sembolik bile olan bir kilit koysan, mesela disk kilidi, eğer motorun çalınırsa ücreti bizden (güvenlik görevlisinden) keserler veya kesmezler ama yinede mutlaka zararını karşılarlar."

Ama motosiklet alanı yerine kafana gore bi yere koyarsan istersen vinç ile sabitle, çalındığında hak talep edemezsin diyor.

En ufak bir pürüzde, en ufak bir hatada yan çiziyorlar evet, ama sizde o hatayı yapmayın bi zahmet.
    Motosiklet alanı varken motoru giriş kapısına bırakmanın bir faydası olmaz.
    maktama bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    olması gereken bu agalar..kimse yanlış anlamasın..avmde olsa zoruma giderdi ama Havalimanı kamu alanı ve düzen tertip içind eolmalı..orada keyfe keder işler olamaz olmamalı...otopark ücreti vermek istemiyorsan yaya gideceksin...ben havalimanında 25 yıl gece şoförlüğü yaptım Sultanahmet de turist transferi yaptım...orada bir nizam kural kanun tanımayan tek tayfa bizdik..yaya kısmında girip motoru bırakıp takılırdık bende dahil..

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

AHL otoparkını personelden başka doğru düzgün kullanan motorlu yok ki. %99'u personel ise kalan kısmı personel olamayanlar. Otopark ücretli oldu içeride kapalı katlarda motorlara ayrılan özel demirlerle çevrili park yerleri yasaklandı. En üst teras kat yani üstü açık olan kat sadece motor park yeri. Aman canım ne olacak ne de olsa haklılar sesimizi çıkarmayalım. Parayı bayılalım terasa yağmur çamura güneşe koyalım bide domalalım sevsinler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum. Para vermeden hak iddaa etmek sıkıntılı. Cüzi bir miktar alınırsa (araba/motor boyut farkı göz önüne alınarak) yarın bir gün çalınırsa bizler de dava açabilecek konuma geliriz.
    iyi o zaman aylık 150 lira ödeyin gün gelir lazım olursa dava açabilecek konuma gelirsiniz.

Motosikleti
    motorsiklet
    Atatürk Havalimanı’nda son durum nedir? Halen para alıyorlar mı bizden?

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    en son arabayı 2 günden biraz fazla koydum otoparka 84 lira kestiler. Motor hiç görmedim ama en son ücretli olmuştu ve değiştirdiklerini sanmıyorum.

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Açık otopark günlük 14,50 mı 19,50 mi öyle birşeydi motorlar için. Kapalıya bakamadım. Aynı gün açık otoparkta otomobile 12-24 saat için 29,50 ödedim

Atatürk havalimanina 2 km mesafede ispark in otoparki var .. ve havalimanina her 15 dakikada bir ücretsiz ring servisi var
    Motorumu otoparkin hemen girişinde bariyerden geçmeden başka bir motosikletin yanına park ettim. Görevliye
    -disari park ettim kart alayım mı diye sorduğumda
    -alma çünkü bizde motosikletlerin sorumlulugunu almak istemiyoruz dedi
    -peki güvenli mi burası sıkıntı oldu mu daha önce diye sorduğumda
    -daha önce bir sıkıntı olmadı ama sen yinede motorunu bağla oradaki demire ve servise bin git ucagina dedi ..
    Nitekim 2 gün sonra döndüğümde motorum bıraktığım yerdeydi

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bende yarın gidicem son duruma bakarım fakat bunun mantıklı bir tarifesi olmalı en azından 1 saat ücretsiz olmasını bekliyorum ben yarın görücem artık

Motosikleti
    MT-07
    Atatürk havalimanına zamanında Pulsar'ımı bırakmıştım. %100 çalınır diyordum ama gittiğimde aynı yerde duruyordu. 3gün içinde 130tl gibi bir para bayılmıştım galiba geçen sene. Elimde kask ile uçağa binip, tekrar kask ile gelip, motora binip seyirtmiştim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)