Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Racing Motosiklet ve vücut geliştirme sporu ilişkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Rahatsız olduğum kısımlar, yaptıkları hareketlerle cevreyi sıkıntıya sokan,saygısız motorcular. Örnek huzurlu ortamda gelip manyak manyak gaz açmalar,agresif hareketler. Ekipmansiz çıkması kendine zarar. Fakst şehir hayatında ortak kullanım alanlarında adabına uygun davransinlar.

Onun dışında kol çalışmış, kuaför olmuş hic takılmam. En önemlisi mutlu olsun amaaaa motorla cevreye rahatsızlık vermesin,motorlar sahiplerini eziyor kişilik olarak,yani makinanin gücü ve karizması altında eziliyor sahipleri. Buna musade etmesinler.

Önemli olan sizsiniz,motorlarınız değil.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı comolokko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haha fena rahatsiz etmis kizin yazdiklari.
    Alt yapisinda o cok ugrasipta beklemediginiz tepkiler aldiginiz karsi cins olabilir mi) bence bastan sona dogru yazmis. Salurbey arkadasta ugrasiyormus ama alinmamis. Yani soyledigi laf tam siz gibiler. Aynen dedigi gibi foto cekmek icin aylarca o salonlardasiniz. Yillarca sir kizlar begensin diye ugrasirsiniz ama sonuc elde var sifir. Hele bir de bu vucutla bir ev tasinmasi vs bisey oldugunda belim agriyor falan demiyornusunuz tam kara komedya) [COLOR="Silver"]

Ah be canım bi bilsen işe yarayıp yaramadığını hayatını değiştirirsin. Sizinle karşılaştırdıkları anları bi duysan hayata küsebilirsin bile.. (tekrar söylüyorum ben parmakla gösterilen biri değilim) Ömrümde hiç kız düşürmek için (öyle tabir kullanırlar ya) sağa sola gitmedim veya hava atmadım. Kafamda kask üstümde ceket varken neyi kanıtlıcam?
    Bilinçli olmak gerek, ben bunu yapanlara saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. (Yapan derken 3-5 ay yapıp bırakanları demiyorum) yaptığın yorumda saygısızlığın belli oluyo. Allaha emanet..

Bi fikre veya bişeye karşı çıkmadan o karşı çıktığın şeyi iyice bi öğren saçma yorumlar yapma..
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jimi işin esprisi o,sakın bırakma

Bugün bir arkadaş ben vücut değiştirme ile ilgili kötü bir yorum yapmadığım halde(vurgulamak istediğim başka şey olmasına rağmen)ısrarla yanlış anladı.Benim vermek istediğim mesaj dans,müzik,vücut geliştirme,değişik spor gibi uğraşların insanların kendi mutluluğu için yapmasının önemli olduğuydu.

Ne yazıkki birde çok kaka bir kelime söylemiş.

Jimi çok önemli bir noktaya değindi.

İnsanlar Kaskı koluna takanlara bile bu kadar ağır tepki yokken,benim bir yorumuma takılmış olması şaşırtıcı.

Güzel eleştiri önemlidir.Yıkıcı olmamalı.

Insan sadece Vücut değil,arada ufkunuda genişletmeli.
    Ayna karşısında fotoğraf çekmekten başka birşey yapan bir vücutçu görmedim şu ana kadar bu yüzden bıraktım aslında... Tek elle barfix çekmek daha cazip geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu racing kullananlarda ne çekti be. Racing apaçi, racing gösterişçi, racing serseri vsvs... Arkadaş her ekipmansız gezen racing mi kullanıyor, spor mu yapıyor? Niye sadece bu adamların yaptığı dikkatinizi çekip konuşma gereği duyuyorsunuz ki? Yapıyorsada yapıyor ne yapalım yani?
    Çok göze batıyor be abla (ben de dahil); başka bişeyden değil...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ülkemizin "çoğunluk olan hanım kızları" bu tipleri görünce "Vuaaaaoooouuuvvvv" dediği icin olabilir.

Hızlı ve öfkeli, kaslı ve dövmeli severler.
    Hizli öfkeli dövmeliyim ama şu kas işi beni geriyor.
    Yağlı değilim çok şükür zayıf denilen kişilerdenim.
    Misyonerlik olsun diye demiyorum ama, birşey enduro yapmam için engel veya katkı değilse ilgimi çekmez.
    Gücüm kuvvetim arazide yetiyor yani gerisine ihtiyacım yok.

Ha yapan arkadaşları, düğün salonuna top tank ile gitmediği sürece tebrik ederim.

Emek var sonuçta sabır isteyen birşey.

tamamlayıcılık tamamen mükemmelliyet belkide bu dur,
    bir kuzenimin dediğine göre de ekipman parasını spora verir kas yaparım demişti

canberkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Epey eğlenceli bir başlık olmuş aslında keyifle okudum. Öncelikle kas kütlesi ve gösteriş ikilisine de böyle tatlı tatlı göndermeler olmuş. Şimdi olaya şöyle bakıyorum ben;
    Vücut geliştirme sporuyla yakın şekilde alakadar olan adam gerçekten bedenini tanıyan, ne istediğini bilen bir adamdır. Bununla beraber vücudunu bu kadar çok seven biri ona daha iyi bakmalıdır. (tam ekipman, yol okuma, risk yönetimi) Bunca emek harcanıyorsa, herkesten daha iyi bakmalıdır. Şöyle özetlemek isterim. Bir yılda 5 ila 7 kg arasında kas kütlesi kazanmak için sen hiç:

- Günde 8 saat uyumak için bir sürü programdan vazgeçtin mi?
    - 8 saatten fazla uyuduğun zaman kas kaybın oldu diye moral bozdun mu?
    - Her sabah uyanıp gün boyunca yiyeceğin yiyecekleri gram hesabında paketleyip yanına aldın mı?
    - 4 saatte bir ana öğün ve iki saatte bir ara öğün yaptın mı?
    - Günde kaç gram protein, karbonhidrat,yağ alacağını kağıt üstünde hesapladın mı?
    - Meyve ve sebzelerin içerisindeki vitamin, mineralleri tek tek not ettin mi?
    - Ayda sadece bir kez istediğini yeyip, restoranlarda yemek kaplarıyla gezdin mi?
    - Şekeri azaltmak değil, şekeri sıfırlayıp diyetin son safhalarında psikolojini bozdun mu?

Bunları yanında yazmadığım yüzlerce durum var. O adam aynanın karşısına geçip poz veriyorsa ben saygı duyuyorum. Helal olsun. Çünkü bu spora harcanan emek ve para doğru orantılıdır. Emeğinin karşılığını da iki şekilde alıyorsun. 40 yaşından sonra tahlil sonuçlarında ve her sabah aynanın karşısında Beğenmeyenler illaki olucak, çiçek gibi, "takip etmekten vazgeç" butonu var orda. Son olarak montunuzu giyin be kardeşlik, motorun üzerinde size değil motora daha çok bakıyorlar
    kakare bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be canım bi bilsen işe yarayıp yaramadığını hayatını değiştirirsin. Sizinle karşılaştırdıkları anları bi duysan hayata küsebilirsin bile..
    ooof vay yavrum oz guvene geel) hemen spor salonuna yazilmaliyim. 1. Hayatimi kadinlarin istekleri ustune kurmadim. Su an evliyim ama brkarken de ayniydi canim amator kume dahil bircok kulupte basketbolculuk yapyim yillarca, daha sonrasinda, bisiklet surdum ve box yaptim uzun sure. Anlaman gerekeni anlamis olman lazim. Ancak bu asil onemli olanin beyin kasi oldugu, vasif sahibi olmak ve kadinlari etkilemek icin bu taz seylere gerek duymanjn komik oldugu gercegini degistirmiyor

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar çekemeyen varmış.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    ooof vay yavrum oz guvene geel) hemen spor salonuna yazilmaliyim. 1. Hayatimi kadinlarin istekleri ustune kurmadim. Su an evliyim ama brkarken de ayniydi canim amator kume dahil bircok kulupte basketbolculuk yapyim yillarca, daha sonrasinda, bisiklet surdum ve box yaptim uzun sure. Anlaman gerekeni anlamis olman lazim. Ancak bu asil onemli olanin beyin kasi oldugu, vasif sahibi olmak ve kadinlari etkilemek icin bu taz seylere gerek duymanjn komik oldugu gercegini degistirmiyor
    Ben anlam veremiyorum, benim savunduğum şeyin kızları etkilemek olduğunu nerenden çıkarıyosun? Daha önceki 3-4 mesajıma bakarsan bu konudaki anlarsın.

Boxu 2.5 sene boyunca lisanslı yaptım ve bisikleti bende yaptım.

Beyin kasına benden katılıyorum. Benim değindiğim nokta bu işi adam gibi yapanlar. Üyelik açabildiğine göre az buçuk okuduğunu anlıyosun. Şimdi tekrar oku, benim savunduğum şey beyinsizler değil bu işi hakkıyla yapanlara duyulması gereken saygı..
    Göz önünde sevilen adamlara bakarsan hepsi düzenli spor yapıyor, inkar edilemez gerçek şudur ki düzgün fizik insana +1 katar. Beynin varsa +2 olur o, ha bide duyarlı sevgili saygılı bi adamsan +3..
    Steroidi alıpta öküz gibi olan piyasada kasıla kasıla gezinen adamları savunmuyorum ben.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tamam o zamn sknti yok.
    Kiz da bunun aksini soylememis ben de. Kimse zaten spor yapaan adama hatta vucut gelistiren herkese genelleme yapip laf etmiyor. Soz konusu apaciler. Birilerine guzel gizukmek az da olsa her insanda var. Ama sirf abazaliktan ne yapacagini sasirmak ayri. Buna sen dahil degilsindir. Adamlar kizlar sevitor diye kas yapip atlet giyip bir de kopek gezdiriyorlardi bir ara. Niye kizlar kopek severmis. Sasirmamak elde degil...
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlam veremiyorum, benim savunduğum şeyin kızları etkilemek olduğunu nerenden çıkarıyosun? Daha önceki 3-4 mesajıma bakarsan bu konudaki anlarsın.

Boxu 2.5 sene boyunca lisanslı yaptım ve bisikleti bende yaptım.

Beyin kasına benden katılıyorum. Benim değindiğim nokta bu işi adam gibi yapanlar. Üyelik açabildiğine göre az buçuk okuduğunu anlıyosun. Şimdi tekrar oku, benim savunduğum şey beyinsizler değil bu işi hakkıyla yapanlara duyulması gereken saygı..
    Göz önünde sevilen adamlara bakarsan hepsi düzenli spor yapıyor, inkar edilemez gerçek şudur ki düzgün fizik insana +1 katar. Beynin varsa +2 olur o, ha bide duyarlı sevgili saygılı bi adamsan +3..
    Steroidi alıpta öküz gibi olan piyasada kasıla kasıla gezinen adamları savunmuyorum ben.
    Kübra006 bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Son beş yılda spor salonlarına talep artmış durumda,doğrudur.
    Ayrıca yoga,pilates,boks ve yaşam koçu eğitmenleride çok sık duyar olduk.

Yıllar önce bahsi bile geçmezdi,
    Nasıl olduda bu kadar gündeme geldi tabiki sosyal hesaplar ve yaşamımı vitrine nasıl süper koyabilirim yarışı.

Bunları hakkını vererek yerine getiriyorsan, ben o kişiye tabiki helal olsun derim ama
    maalesef çoğunluk,elalem spora başlamış,bende başlıyım,sosyal hesaplara koyarım kafası ile başlıyor.

Spora başlayan bir kişi kimdir?
    Kendini,vücudunu düşünen,dengesini sağlamak isteyen,tam bir iyilik halinde olmak isteyen kişidir.
    Spora giden kişi sigara,alkol alıyorsa
    ağır tatlılar,aşırı yağlı yiyeceklerle besleniyorsa,tuzu,şekeri basıyorsa,düzensiz bir yaşamını sürüyorsa aslında kendisi ile ciddi anlamda çelişiyor demektir.Bu çelişen kişilerde yaptığı spora pazarlama amacıyla başlayanlardır.

Hakkıyla yapan zaten yapıyor bakın üstte bir arkadaş yazmış,spor yaptığını,beslenmesine,yiyeceklerin etiketini nasıl okuduğuna dikkat ettiğini...

Sadece spor değil hobiler bir çeşit pazarlama malzemesi oldu.

En kötüsüde bu iş pazara düştü.
    Diyet ahkamı kesen insanlar,protein ürünleri satan bunlar gibi birçok kişi kar etmeye çalışıyor bu işten.

Şu konuda çok netim.
    Belediyelerin Oyun parklarının yanına koyduğu spor aletlerinde,birşeyler yapmaya çalışan teyze ve dayılara,işyerlerinde yanındakine inannmıyorum fatoş spora başlamış,hemen bizde gitmeliyiz diyen kızdan kat kat daha büyük saygım vardır.

O insanları (ek olarak evde yediklerine dikkat ediyorlarsa) öpüp başımın üstüne koyarım.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun bence pek bir inandırıcılığı yok. Tarz olarak araba ve motosiklette spor olanı, yani kabiliyetli olanı severim. Fakat ''Reyzik'' yani spor motosikletler bu konuda apaçilerin nirvanaya ulaştığı son basamak. Ben kask kolunda aragaz veren bir tur motosikleti kullanıcısı veya sırf sesi duyulsun diye sokağn başından gaz verip insanların oturduğu yerlerde rölantide giden bir arazi motosikleti kullanıcısı örneği görmedim.

Bir de şu kıskanma mevzusunda , kıskanılan taraf nedir acaba?
    Ben gördüm. Herkes görmek istediğini görüyor demekki. Kıskanılan nedir bilemem bu kadar konuşuluyorsa vardır birşey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Haha fena rahatsiz etmis kizin yazdiklari.
    Alt yapisinda o cok ugrasipta beklemediginiz tepkiler aldiginiz karsi cins olabilir mi) bence bastan sona dogru yazmis. Salurbey arkadasta ugrasiyormus ama alinmamis. Yani soyledigi laf tam siz gibiler. Aynen dedigi gibi foto cekmek icin aylarca o salonlardasiniz. Yillarca sir kizlar begensin diye ugrasirsiniz ama sonuc elde var sifir. Hele bir de bu vucutla bir ev tasinmasi vs bisey oldugunda belim agriyor falan demiyornusunuz tam kara komedya)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Iyide merak ettim dogrusu racing in neyini kiskanacaklar.
    Su anda pitlyasada en ucuz araba 45bin tl. Motor kullanicisinin bir kisminin maddi durumu iyidir zaten, pahali bir yasam tarzi. E 40 bin liraya iyi bir ss aliniyor ben anlamadim kiskancligi. Benim esim racing kullabiyor bir kadin olarak. Ama bu racingin gosteris ve ego tatmin malzemesi olarak kullanilmasi gercegini degistirmiyor. Apaciler nasil honda s2000 turevi arabalari tercih ediyorsa ss te tercih ediyorlar. Cunku scooter la artizlik olmaz...
    Motosikleti para sürmüyor. Canavar gibi motosiklet alıp süremeden satan, sürmeye çalışırken ölende gördük. Onu geçelim.
    Butun trafiğin tek apaçisi, en apaçisi bu adamlar değil sonuçta. Her araçta apaçilik yapılır, yayayken bile yapılır. Habire aynı racing muhabbeti döndürmeyi anlamsız buluyorum. Kıskanma hariç başka anlamı varsa söyleyin.
    Yok hava atmış, yok artistlik yapmış diye teyzeler gibi dedıkodu yapmıyor muyuz şimdi bu konunun amacı ne?
    hayabusaxs ve kakare bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen herkes görmek istediğini görüyor. E vardır tabi bi hikmeti haklısınız, bu kadar konuşuluyorsa

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben katilmiyorum bu konuya.yine tamamen egitim meselesi.Tam konunun ustune

https://youtu.be/Pd16I246Fe8

Baran kalayci benim arkadasim vucut gelistirme ile ugrasan herkes duymustur adini.İlk motoru olacak beraber bir video cektik.İsin artistliginde olsa bu adam olur zaten hic oyle ben alir catir catir surerim modunda da degil gayet temkinli

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Racing motor veya benzeri güçlü motorları kullanmak çok abartılıyor bazen,buna şahit oluyorum. Binmeye imkanı olmayan ve çok özenen hayali olan arkadaşlar için yazıyorum,beyler uzay mekiği veya f16 değil. Gerçekten motoru seven,emek verip vakit ayıran ve maddi durumu yeterli olan binlerce insan biniyor.

Sokakta ve motorcuların olduğu sohbet ortamlarında duyma fırsatım oldu, oluyor,bir abartiyorlar ,hele hele sahip olmayan ,daha başlangıç seviyesinde arkadaşlar varsa ooooo iyice uçuyor bazıları.

Racing macing, aldırış etmeyin kimseye. Herkes Rossi herkes Marquez. Abartıldığı kadar değil. Gözünüzde büyütmeyin kimseyi.

Örnek alacağınız kişileri doğru seçin. Motoruyla var olan,ortamda motoru kendinden daha fazla öne çıkan adamalara saygı duymayın ,örnek almayın.

Kendi yolunuza, hayatınıza bakmanızı tavsiye ederim.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing motor veya benzeri güçlü motorları kullanmak çok abartılıyor bazen,buna şahit oluyorum. Binmeye imkanı olmayan ve çok özenen hayali olan arkadaşlar için yazıyorum,beyler uzay mekiği veya f16 değil. Gerçekten motoru seven,emek verip vakit ayıran ve maddi durumu yeterli olan binlerce insan biniyor.

Sokakta ve motorcuların olduğu sohbet ortamlarında duyma fırsatım oldu, oluyor,bir abartiyorlar ,hele hele sahip olmayan ,daha başlangıç seviyesinde arkadaşlar varsa ooooo iyice uçuyor bazıları.

Racing macing, aldırış etmeyin kimseye. Herkes Rossi herkes Marquez. Abartıldığı kadar değil. Gözünüzde büyütmeyin kimseyi.

Örnek alacağınız kişileri doğru seçin. Motoruyla var olan,ortamda motoru kendinden daha fazla öne çıkan adamalara saygı duymayın ,örnek almayın.

Kendi yolunuza, hayatınıza bakmanızı tavsiye ederim.
    Binlerce kullanan olduğu kadar binlerce kullanamayanda var Salurbey. Motora yeni başlamadım ama binme imkanım oldugu halde hala beceripte racing veya güçlü bir motoru kullanmaya cesaret edemedim bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum, görüyorum ama bunu kendine itiraf etmek zor orada sıkıntı var :D Biraz geriden geliyorum ama yetişeceğim. :D

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kötüye kullananlar oluyor. Sahip olmayan ve çok isteyen,imkanı bulunmayan arkadaşlara öyle bir anlatıyorlar ki sanki eşsiz benzersiz yetenekteler. Öyle olmadığını bilsin arkadaşlar,otorite değilim ama birçok motoru deneme fırsatım oldu,temelden başlayarak cc büyüten biniciyim, paylaşmak istedim okuyanlarla.

Olması gerektiğinden fazla büyütmesinler kafalarında. Sabırlı olup, emek verirlerse gayet güzel binerler. Motora ve gücüne saygı duymayanlar hayatlarını kaybediyor veya aşırı güven duyan ve bu güvenle artık sınırların ötesine geçmeye çalışanlar.

Sadece tecrübesizlik değil, aşırı tecrübede sebep oldu ve oluyor.

Demem o ki ,hayatta tek övünme kaynağı racing motoru olan biniciden uzak durun gözünüzde çok büyütmeyin yuksek cc motorlari ve hayatınıza konsantre olun.
    Kübra006 bunu beğendi.

Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montlar bazen olmuyor. Kalip farkindan dolayi.
    illaki olur ya yok öyle birşey

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)