Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jawa'nın Alanya insanının hayatındaki yeri...

Motovento
    REKLAM ALANI

Artık yavaş yavaş tarih sahnesinden silinen(!) Jawa'nın yani nam'ı değer 'Gara Cava'nın Alanya insanının hayatındaki yeri anlatan ve Alanya'nın yerli halkının günlük konuşma diliyle yazılmış ufak bir hikayesi...
    Yazıyı yazan kişi vakti zamanında Alanya Lisesi'n de benim de tarih öğretmenliğimi yapan Oğuz Hoca'dır ve 'Amat Bilir' takma adıyla her gün Yeni Alanya gazetesinde Alanya diliyle yazılar yazmaktadır...

Ihıcıka gara cava yazısı

..: 11.10.2008:..

Bilader, hayıladır bilgisayardanaarı megdub yollayorurlar. Megdublarda "Ay Amad emmi, heç gara cava yazısı yazmaaverdin a" deyollar.
    Ihıcıka böön yazıvereem bilader.

Kimi zaman ende gara cavadan yireniyom emme gara cavasız da olmayor bilader.
    Bi pantul geyiyon fitesi galdırıb, indirirkene paçası gabgara yağ oluyor. Kimi zaman zencir kinidleyor, bunnunun üsdüne serilalıyorsun.
    Kimi zaman booluyoru, çalışdırıcaam deyi dinin imanın gevreyoru.
    Kimi zaman bi çimdireem de ıldır ıldır parılasın deyorsun, buciye su gaçıyoru, çalışdır çalışdırabilisen.
    Emme irezilliği olduğu gadar gözelliği de var bilader. Avradı, gızı seleye, oğlanı deponun üsdüne oturdduunda 20 daggada Mamısedi'ye zavada varıyon...

Özcan Özdemir gardaşım da öndüün bi gara cava foturafı yollamış bana megdubula, altına da hunları yazmış:
    "A Amat dayı, gözün gönlün açılsın deyi gönderiyorun bu gara cavanın foturafını. Hasireti yakıcag seni de beni de.
    Bu cava 79 model birinci regdefede.
    Eksozu da bakır, tıg tıg ötüyoru.
    Bi deggetiriseg seni bereyi bi gezdiren.
    Ruhsatı da yeni. İki de gask daktık mıdı zav zav gezeriz endee Alanya'da."
    Sağol Özcan gardaşım. Esgiden delaanlılımda cavaala ara gaz çeke çeke gızlara muraylandıım günler geldi aglıma, dolugsuddun beni...

Amadcagalın.
    espresso bunu beğendi.
    [COLOR="Red"][B][I] DoN'T ArGuE WiTH Me...JuST MaKe LoVe...![/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    güzel bir ayzı emme aynasu tekdiriyoru.emme ne gönlüyakanıdu ooooo
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Amad Dayı bek gözel, bek bi yazıvermiş, helal ama yeniden böylesi yazmazsa: obalboynunğa Amaaa, sanki kendi kelli gaynaşamıyomuş gibi demiş, oyusa bu yazıdan da anladığımız gibi Motorcuymuş gendisi. Sade Gara cava da değilki irezilliği bu motor meretinin, hibre goşturuyoz peşinden bizlerde

ellerine sağlık Amad Dayı
    Poturdak

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    En çok özendiğim motosikletlerden biridir bu.
    Çocukken köyümüze gelen misafirin motorunu incelerken (!) düşürüp deposunu delmiş ve oradan koşarak eve gitmiştim. Hani öte beri lazım olur getireyim diye.
    Babam söyledi sağ olsun, bir şey lazım gelmezmiş, iki tokat atınca depo tamir olmuş
    Bu motor yüzünden dayak yemişliğim bile var be.

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    tam otuz yıl önce karabük ptt sindede vardı onların bakımlarını yapardık zamanın süper motorları idi fakat zaman ve teknolejiye ayak uydurmak gerek jawa artık vitrin motoru

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Antalyada efsanedir 5 kişi Alanya Antalya yapıyorlarmış eskiden taksi görevini üstlenmişler
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    honda cbf150
    bi zaman forumda tartışma vardı "bisiklete binmeden motosiklete binilir mi?" diye.

işte arkadaşlar itiraf ediyorum ki ben hiç bisiklete binmeden bu gara jawada motosiklet sürmesini öğrendim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alanya'da iki şeye binilir biri Jawa
    Sizi gidi fesat şeyler
    İkincisi mobylette.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    güzel konu biraz nostajik olmuş artık java ama sağlam motordur çok da baş ağrıtır bu devirde onu kullanmak herkesin harcı değil değerini bilen kullanır tabii o da canına tak edinceye kadar :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    En ünlüsü 67 jawadır Alanyalılar hastadır.Benim tanıdığım bir abide varmış eskiden,bir anlatır 2 saate bitiremez.O zamanın modası kromlu bayrak direğimiş aşağı yukarı bütün jawalarda varmış.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Bilader Sende benim gibi jawa hastasımısın ? Ben Jawa arıyorum 0 km Antalyadan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:59 ----------

Teknelojide araçta 100 e çıktım 70lere dönmek istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:01 ----------

Bende vitrine koymak istiyorum ama 0 km olcak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:11 ----------

Bnde Mersedes Jip war ama jawaya binip dolaşmak istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:13 ----------

Jawayı almak istememin sebebi geçmişimi tekrar yaşamak istediğim için Gerçekten Jawa arıyorum Fiyatı önemli deyil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 ----------

Jawa 250 arıyorum 0 km yada sandıkta toplanmamış haliyle 1979 model dier adıyla Gara Java . Numaram 05334212075

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bakın reklamda bile oynamış http://www.youtube.com/watch?v=XpB_gIOnfOc

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    http://www.youtube.com/watch?v=rRdKg...eature=related
    Jawada cok tıtanda, gara cavanın ozellıkle 68 modelını cok tutulur(yanlıs hatırlamıyorsam?)
    125 dakar cıktı, tarıhe gectı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...hibinden/detay

Motosikleti
    Honda XL 200
    ßurada (alanyada) iki motorun yeri çok büyük birisi gara cava diğeri deli titan ikisininde adı geçtimi akan sular durur. Heran sokak arasından ışıl ışıl parlayan bi cava veya titan çıkabilir. kız gibi bakılmış, nazı çekilmiş, üstüne titrenmiş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler