Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask kabuğu muhabbeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Herkese selam.Size soracağım soru şu olacak.Herkes diyor termoplastik kask almayın ne bileyim polikarbon kask almayın fiber alın karbon alın.Benim de merak ettiğim LS2 nin fiberi karbonu AGV nin termoplastiğinden daha mı güvenilir herşey sadece kabuk malzemesi midir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    bildiğim kadarı ile carbon fiberin darbeyi yayma özelliği ve hafif bir malzeme olduğu için pahalı ve tercih edilir oluşu.İçerisinde ki darbe emici malzeme de çok önemli tabiki !

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanmıyorum. Sonuçta o parçaların nasıl birleştiği, nasıl kalıplandığı da önemlidir. Ki zaten madde oranları da farklıdır. Bence asıl kriteriniz olabildiğince fazla teste girmiş ve onay almış kasklar olsun. Sağlamlık konusunda hiçbir şey bilmeyen kişiler için (Ben gibi) bu kriterler bilgi verir. Konfor kısmı ise kafa şekline uyması ve havalandırması ile, aksesuar bulunabilmesi ise marka ile doğru orantılıdır genelde.

WannaBeFree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "sessizsakin" nicki üyenin bu konuyla ilgili bir yazısı var.yardımcı olabilir. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4155324

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)