Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcular neden kamerayla kayıt yapıp duruyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Herhangi bi kaza durumunda hakkimi aramak icin vurup kacan veya sikistirip dusuren sahislarin plakalarini tespit etmek icin. Burasi Turkiye nolacagi belli degil oyuzden kaydediyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gerçekten bir motorcu olarak bunu soruyorsan ben bişey demiyorum
    Shrieker bunu beğendi.

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Kimseye bi zaraı olmadıktan sonra kime ne?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motovlog çekiyorlar.
    Tabi hepsini tek tek seyretmenin imkanı yok ama
    şu aşağıdaki videoyu seyredersen genel bir özet olmuş motovlog olaylarına.

Şu aşağıdaki video

Metilen, BatuhanK, ayetlervaray ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    FZ6
    Motorcular neden kamerayla kayıt yapar demek yerine aksiyon kamerası ne işe yarar diye araştırma yapsaydın sormaya gerek duymazdın diye düşünüyorum. Başlığa başlarkende belli seçenekler sıralamışsın zaten. Belli bir aksiyonu kayıt altına almak öncelik. Ülkemiz şartlarında olur olmaz kazalar gerçekleşiyor yolda karpuz mu derdin damacana mı dersin aniden çıkan araçlar mı dersin ? Bunların hepsini tecrübe edinme şansın yok ancak tecrübelerini paylaşan arkadaşlar sayesinde fikir edinmek şansın olabilir mesela. Böyle uzar gider... He kamera takip insanları illallah ettiren kişiler neden kayıt yapıp paylaşır dersen bahsettiğin gibi TARTIŞMAYA açık bir konu haline gelir diye düşünüyorum

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok müthiş bir iş yapıyoruz da tarihe kayıt düşülsün diye mi?
    hatıra olsun diye mi?
    kaza maza olursa delil olsun diye mi?
    artistik olsun diye mi?

harbiden anlamadım!

nereyi çekiyor bu adamlar?

bu motovlogların hangi paylaşılmaya değer videoları ne sebeple paylaştığını da anlamadım.
    hadi çektin, git bari unutacağın bir yere göm, paylaşmak nedir?

benim bilmediğim bişey biliyo da söylemiyosanız ayıbediyonuz
    Hocam vlogger ise artistlik icin degilse herhangi bir olumsuzluk karşısında elinde kanit olmasi için. Ama ne hikmetse kamerayi alan vlogger olmaya hevesleniyor.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ihtimale binaen mi takıyordun kamerayı? mahkemeye mi gitti iş? exper ya da mahkeme video kayıtlarını mı istedi? nasıl oldu?

bu ihtimal benim hesaba göre kaskın verdiği artistik ve pozisyon yakalama hissiyatıyla oluşan tehlikelerin yanında devede kulak.

bilemiyorum altan, bilemiyorum...
    Beni yere serdikten sonra, ben sürüklenirken kaçan O.Ç. taksici yüzünden kaza sonrası, aramama rağmen kamera kayıtlarına ulaşamamıştım.(Mobeseden oyle şak diye kayıt alamıyorsun, almak için tüm izinleri uğraşıp aldığında o esnada kamera kapalıymış cümlesini duyuyorsun )

Bu durum bi daha olmasın diye o hafta içinde kamera aldım.

Tahminen 6 ay sonra ilk mesajda bahsettiğim kazada g.tümü kurtardı. Burda uzun uzun yazmanın anlamı yok ama özetlersem kurtardığı olaylar silsilesi şöyle;

1- kaza,
    2- olay yerine (15dk boyunca) polis ekibinin gelmediğinin ıspatı
    3- ambulansa konulduktan sonra hastaneye gönderilirken, yolun sağına atılan motosiklet
    4- hastane polisinin yaralamalı kaza kaydını tutmaması,
    5- sigorta şirketine ait eksperin kaza tutanaklarını inceledikten sonra bu şekilde bi kaza olmaz diyip, dolandırıcılık yapıyorsunuz, şeklinde ...../kürek şeyler söylerken, adamı itin g.tüne sokup çıkarmaya olanak sağlaması.
    6- Videoyu izleyen polisin bu kaza değil, adam kasıtlı yapmış diyerek benim tarafıma geçmesi.

Bunlarla beraber onlarca kez kameramın açık olmasını istediğim anlar oldu, kameramın açık olmasına dua ettiğim anlar oldu. Kameranın olmasına lanet ettiğim anlarda oldu.

Olması, olmamasından daha iyi. (Sosyal medya gibi ortamlarda popüler olacak yüzlerce içeriğim olmasına rağmen 1 video bile yayınlamışlığım yok )

Not: VLOGGER değilim,
    Shrieker ve sey_47 bunu beğendiler.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Almayı düşündüğüm motosiklete aksiyon kamerası almayı düşünüyorum.Kaza falan bi yana.
    Ben bu kadar bastım diyebilmek olur biraz tek teker yapmak olur . Videoyu çekerim youtube a çakarım. Böyle şeyleri yaparım yani o potansiyeli görüyorum kendimde . Lanet olsun çok mu açık sözlüyüm ?
    Hadi apaçi deyin bana

Motosikleti
    MT-07
    Motor kullanan adam özgür ruhludur , mahalle baskısını sallamaz , böyle kendinden farklı hareket edenleri hemen yargılamaz. Böyle lakayıt soruya cevabım günde 30 dk dan ayda 15 saat yılda 180 saat eeh 10 yıl daha binersek 1800 saat sırf hatıra amaçlı kaydediyorum torunlarımla oturup izleyecem mutlumusun şimdi , empati kurmak diye bişey var , çok işe yarar denemelisin

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla heves edip ben de almıştım, arkadaş ortamındaki tek motorcu olduğumdan başımdan geçenleri anlattığımda inanmıyorlardı.Ben de takıyım kamera, yalan dediklerinde açıp izletiyim demiştim ama taktıktan sonra pek bir şey yaşamadım :d
    Bugün bunu dedim diye midir nedir bi dayı yüzünden sağa yattım, şansızlık ya kamera da kayıtta değildi.Ben sıkışık trafikte sağda 20'yle giderken adam sol şeritten beni görmeyip sağa geçince bana sağ çamurluğuyla dokandı ve sağa yattım.Adam sen bana vurdun demez mi, kamera bunun için şart ama bazı denyolar yüzünden açmaya tiksiniyordum

Motosikleti
    MT-25
    Sahi ben niye kaydetmiyorum .

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Ben güvenlik amacıyla , kaza anında delil olsun diye kullanıyorum. Arabada da araç kamerası kullanıyorum.

Kamera olmayan biryerde geliyor biri sana çarpıyor vs. Sen çarptın ayağına yatıyor Daha önce buna benzer bir durum başıma geldi arabayla iken.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 3 yıldır kask kamerası kullanıyorum. Kendimce 2 nedenim var; 1. Şehir içi kullanırken kazaya karışırsak karşı tarafın kaçması vs durumlarda elimde delil olması. 2. Yaz aylarında motosikletle uzun seyahatler yapıyorum gittiğim güzel yerleri kayda alıyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Doçkinderi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayı düşündüğüm motosiklete aksiyon kamerası almayı düşünüyorum.Kaza falan bi yana.
    Ben bu kadar bastım diyebilmek olur biraz tek teker yapmak olur . Videoyu çekerim youtube a çakarım. Böyle şeyleri yaparım yani o potansiyeli görüyorum kendimde . Lanet olsun çok mu açık sözlüyüm ?
    Hadi apaçi deyin bana
    Top speed için sabahın erken saatlerini tavsiye ederim.

Trafik boş,havada minimum ruzgar,koşullar nefis.

Tam böyle güneş yeni yeni dogarken.

Çok zevkli
    Başkasına zarar vermedikten sonra bence sakıncası yok.

İmza : Bir Apaçi

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top speed için sabahın erken saatlerini tavsiye ederim.

Trafik boş,havada minimum ruzgar,koşullar nefis.

Tam böyle güneş yeni yeni dogarken.

Çok zevkli
    Başkasına zarar vermedikten sonra bence sakıncası yok.

İmza : Bir Apaçi
    İçimi mi okuyosun ?
    Ulan be ,hep hayal etmişimdir gün doğarken sürmeyi.Nedense hiç fırsatım olmamıştı. Ama yeni motosikleti alınca yapacağım ilk şey olur heralde
    Bir de top speed ekledik mi buna offf ne fena olur, düşüncesi bile güzel .
    Tavsiyen için çok teşekkür ederim

İmza : New Apaçi Loading...

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Çok boş bir konu açmışsın sanane yani adam neyi çekerse çeker senimi geriyor motorcuların videoya çekmesi?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    action cameraların bataryaları 1 saat bilemedin 1buçuk saat anca götürüyor. daha uzun çekim isteyenler varsa tomtom bandit kameraya göz atsınlar.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "seni mi gerdi?" minvalinde cevaplar sayesinde kameranın çok lüzumlu olduğuna, güvenlik ve kanıt maksatlı kullanıldığına ikna oldum
    pekala, gürültülü egsozlar da farkedilmek için bir güvenlik donanımı.

"şu" ve "şu" arkadaşlar da trafikte millet aynadan hatalarını görüp düzeltsin diye aynalı vizör arıyor

Alıntı Doçkinderi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi apaçi deyin bana
    helal olsun, apaçiysen de delüğanlı bir apaçisin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahi ben niye kaydetmiyorum .
    bende kabahat

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    https://youtu.be/_QYqYSukvuI
    Barodi adli motovloger begenerek seyredip sevdigim birisidir.ekte bu site ve bu konuyla alakali sikayetlerini dile getiren bi video cekmis.site yonetimi olarak konunun degerlendirilmesini rica ederim.konuda alper tim adli moderatordende soz edilmistir.ben sitenin eski uyesiyim.bu adamin bicok uyesi var bende dahil.neden boyle bisey yasandi.simdiden tesekkurler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Amacımız belli değil mi? Arabada kaza olduğunda genelde 2 araba çarpışır. Ya da bir şekilde çarpışma vs. olma ihtimali çok yüksektir. Motosiklette ise sıkıntı anında kendini ve motoru boşluğa kaçırırsın ve çoğu zaman da 2. bir şahısa veya araca hiç müdale etmeden sürüklenir vs. kazayı gerçekleştirirsin. Doğal olarak suçlu olan bir araç vs. varsa resmi olarak çarpışma olmadıgı ve görüntü olmadıgı için hiçbir şeyi kanıtlayamazsın. Eğer kamera kaydın olursa yola benzinlikten fırlayan ve sen düşünce frene bile basmadan giden adamdan şikayetçi olabilirsin. O yüzden her motorcu için şart oldugunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)