Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcular neden kamerayla kayıt yapıp duruyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Altında bir şey arıyorsanız bilmem ama ben olası sıkıntılı durumları kaydetmek için takıyorum. Hafıza doldukça hiç bakmadan eskileri siliyorum. Kimseye hava atma ya da apaçilik yapıp kayda alma gibi bir derdim yok. Gürültülü egzozum da yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hizaya sokma gayreti olarak anlaşılmamalı,
    bir tartışma başlatmak adına açılmış bir konu.
    -tartışma
    1. Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma.
    2. Karşılıklı ağır sözler söyleyerek yapılan çekişme, atışma, ağız dalaşı, dil dalaşı, dil kavgası, ağız kavgası, münakaşa.
    3. Bir sorun üzerine sözle veya yazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunma.

Ben sizi doğru anladım ancak kendimi tam olarak anlatamamışım. Konu üzerine konuşup fikirler ortaya dökülecek, kimi Salurbey gibi (Merhabalar Salurbey Triumph hayırlı olsun bu arada ) kameranın güvenlik için yetersiz olduğundan bahsedecek (ki haklı) kimisi "fakat bu derin bir tutku" diyecek. Soru çok genel olduğu için bir yere varmak zaman alacak.

Hani diyorum bir ihtimal kask kameralılar canınızı sıkıyorsa (saçma sapan videolar benim canımı sıkıyor mesela) boşverin, görmezden gelin, sıkmayın canınızı değmez, demek istemiştim Yoksa muhabbet her daim keyiflidir.

Not: Sony Action Cam HDR-AS300 Wi-Fi® kullanıcısıyım. Sürüş sonrası videoları izleyip nasıl kullandığımı gözlemliyorum. Şu viraja ne kadar hızlı girmişim, anlık yakıt tüketimim neymiş, kaçıncı vitesteymişim vb gibi sürüş esnasında gözlemleyemediğim gereksiz bilgileri görmemi sağlıyor. Hatta yakın arkadaşlarımı kafakola alıp zorla izletip sürüşümü yorumlatıyorum, ayıp olmasın diye "Ağğ bu sen misin bende Rossi bizim duble yolların namını duydu da gaz açmaya geldi sandım" falan şeklinde yorumlar yapıyorlar. Şakalar komiklikler...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aha hepsi sapır sapır döküldü
    kamerayı takan kendini "saybörg" sanıyor, aldım plakanızı kameralılar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Top speed çekmek için
    Doçkinderi bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -tartışma
    1. Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma.
    2. Karşılıklı ağır sözler söyleyerek yapılan çekişme, atışma, ağız dalaşı, dil dalaşı, dil kavgası, ağız kavgası, münakaşa.
    3. Bir sorun üzerine sözle veya yazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunma.

Ben sizi doğru anladım ancak kendimi tam olarak anlatamamışım. Konu üzerine konuşup fikirler ortaya dökülecek, kimi Salurbey gibi (Merhabalar Salurbey Triumph hayırlı olsun bu arada ) kameranın güvenlik için yetersiz olduğundan bahsedecek (ki haklı) kimisi "fakat bu derin bir tutku" diyecek. Soru çok genel olduğu için bir yere varmak zaman alacak.

Hani diyorum bir ihtimal kask kameralılar canınızı sıkıyorsa (saçma sapan videolar benim canımı sıkıyor mesela) boşverin, görmezden gelin, sıkmayın canınızı değmez, demek istemiştim Yoksa muhabbet her daim keyiflidir.

Not: Sony Action Cam HDR-AS300 Wi-Fi® kullanıcısıyım. Sürüş sonrası videoları izleyip nasıl kullandığımı gözlemliyorum. Şu viraja ne kadar hızlı girmişim, anlık yakıt tüketimim neymiş, kaçıncı vitesteymişim vb gibi sürüş esnasında gözlemleyemediğim gereksiz bilgileri görmemi sağlıyor. Hatta yakın arkadaşlarımı kafakola alıp zorla izletip sürüşümü yorumlatıyorum, ayıp olmasın diye "Ağğ bu sen misin bende Rossi bizim duble yolların namını duydu da gaz açmaya geldi sandım" falan şeklinde yorumlar yapıyorlar. Şakalar komiklikler...
    seni anladım arkadaşım,
    ben işin bilinen bilinmeyen yönlerini konuşmak üzere bir tartışma başlattım.
    peki sen benim bu hususta nasıl davranmamı istiyorsun?
    kendi "görmezden gelme" teorinle çelişmiyor musun?
    Metilen bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Haftada 3 kere bu konunun açılması sıkmadı mı artık ?

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    okuduğum enteresan kazalardan sonra bende kazalarda kanıt amaçlı takmak istiyorum

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bende de kamera var, takmıyorum
    ama pazar günü yaptığım seyahati çeksem iyi hava atardım size

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben seni anladım arkadaşım,
    ben işin bilinen bilinmeyen yönlerini konuşmak üzere bir tartışma başlattım.
    bundan rahatsız olsam başlatmam zaten.
    peki sen benim bu hususta nasıl davranmamı istiyorsun?
    kendi "görmezden gelme" teorinle çelişmiyor musun?

Ahahaha avatarda Tatar Ramazanı görünce dedim kavga çıkacak, çıkmadan engelleyeyim.(Ben de bu oyunu bozarım) O yüzden sıkmayın canınızı demiştim. Kamera kullanıcı olduğum için olaya müdahil olmak istedim zira "motoRsikletliler terörist, kaldırımdan gidiyorlar, masum kızların etrafında çember yapıp dönüyorlar" diye gezinen bir güruh yüzünden hali hazırda olmadığım bir şeyle itham ediliyorum. Şimdi de "kask kamerası takanlar artizzz" ithamı altında kalmak istemiyorum. (Bu yüzden çelişki yok)

Hayır yarın gidip (Allahım çok para ver) Akrapovič egzoz alıp susturucu + katalitik konvertörle birlikte motora takmayı planlıyorum, bu sefer de apaçi damgası yüzünden tedirgin olacağım. Hayat bana zor...

İğneleyici olmak gibi bir amacım yok, eğer böyle bir algı oluşturduysam kusura bakmayın.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Moruk sen dua et "Ohaa vilogır erkekler çok havalı yiiaa" diyen hanım kızlarımız türemedi(Dahaca).

Öyle bisey olmuş olsa yayalarda gopro gormek sıradan bir durum olurdu.
    Alış bunlara Kuvvetmira alış, popi olmak beyleee..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yakında bir Action Cam almak istiyorum, alma sebeplerimi sayacak olursam;

- Trafikte olası bir kaza durumunda kendimi aklamak için. Sıkıştırma ve sonrasında yaşanacak ve ihtiyaç duyulacak durumlar için...
    - Trafikteki enteresan olayları kayıt altına almak ve bunların diğer kişilere ulaşmasını sağlamak için.
    - Görsel ve uygulamalı olarak bilgi paylaşımında bulunmak için.
    - Gezdiğim yerlerin bir anısı olması ve bunların daha fazla kişiye ulaşması amacıyla...
    - Kendi sürüşümü dışarıdan bir gözle analiz etmek için...

Kaskı trafikte sağa sola saldırmak, benim kameram var çekerim seni haa demek için alanlar bu kamera işine gölge düşürüyor malesef...

Atıyorum bir örnek vereyim, geçenlerde kardeşimle gezmeye çıktık; kırmızı ışık yandı, sarıda geçerdim belki ama EDS mevcuttu frene asılıp durdum. Durmamla birlikte arkamdan son gaz gelen körüklü otobüs silme geçti, muhtemelen duramadı ya da durmak istemedi tam anlamıyla silme geçti. Şimdi kendimden çok sorumluluğunu aldığım kardeşimi düşündüm en başta, çarpsa önce ona zarar verecek ki arkadan çarpmalarda motosiklette kurtulmanın şansı yok pek kırılmadık kemik kalmaz otobüs gibi yüksek bir araçsa. İleride baktım, geçerken emin olamamıştım telefonla muhabbet ediyordu hala... Kamera olsaydı başta EGM sonra ESHOT' un ilgili birimlerine şikayetimi kanıtlı biçimde iletirdim. Velhasıl kamera iyidir...

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    http://www.turkhukuksitesi.com/makale_222.htm
    Görüntülü kayıtlar delil olarak kabul edilmektedir. Kabul edilmemesi de nereden çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

http://www.turkhukuksitesi.com/makale_222.htm

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Valla heves edip ben de almıştım, arkadaş ortamındaki tek motorcu olduğumdan başımdan geçenleri anlattığımda inanmıyorlardı.Ben de takıyım kamera, yalan dediklerinde açıp izletiyim demiştim ama taktıktan sonra pek bir şey yaşamadım :d
    Metilen bunu beğendi.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    ben kamerayı takınca kamerayı gören sürücüler daha bir kibarlaşıyorlar

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çok basit bir şey söyleyeyim: 2005-2010 arası inanılmaz kasko dolandırıcılığı oldu. Hem motosiklet kasko, hem de zorunlu trafik sigortası fiyatları şaha kalktı. Yani dolandırıcıların sigorta şirketlerini yolması sonunda dönüp dolaşıp bizim .......e girdi.

Araçların tamamında kamera zorunluluğu olmalı. Bunun haricinde şahsen benim bir yakınım kazaya karışsa ve başına bir iş gelse kimse kusura bakmasın ama bu ülkede şahitmiş bilmem neymiş traş. Tam olarak ne nası oldu görmek isterim. İşimiz gerçeklerle yani Herkesin de öyle olmalı.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok ergence bir düşünce içinde ABS ye karşıymışsın gibi kameraya karşı üslup almışsın. İnternette kaza videosu o kadar çok var ki, bu kaza videoları olmasa bir çok kazada suçlu tarafı bulmak zor oluyor. Onun dışında zevki olarak kullanıp v log yapanlarda mevcut. Kafasında kask var diye artizlenenler yok değil ama asıl mesele o değil. Sonuçta elinde tesbih var diye adam diye ortalıkta gezinen ne kadar çok insan var hiç merak ettiniz mi? V log desen sen nasıl instagram a hikaye resim atıyorsan adamda youtube a kendi gezisini atıyor. En azından instagram gibi bak ben şunu bunu yedim değil de bak şuraya gittim bu güzel yeri gördüm bunu yaparken zevk aldım diye atıyor.

Kameraya karşı olmak için bir sebep yok sadece aşırı derecede ilgi istersiniz ve ortada ilgi çekmek için elinizde sadece nefret kalmıştır. Bir şeylerden nefret edip bu nefretinizi insanlarla paylaşırsınız ve o şeyin iyi yanlarını hiçe sayarak kötü yanları üzerinden kendinizi haklı çıkarmaya çalışıp yancı aramaya çalışırsınız. Ama nafile. Kameranın işe yararlılığını tartışmaya gerek yok. Bir çok insan durduk yerde üstümüze kırıp bizi hiçe sayabiliyor. Bunları azaltmanın yolu insanlara bunu gösterip bak böyle yapmayın demektir. Youtube da bu konu da çok iyidir.

Kamera yakında bir çok ülkede zorunlu hale gelecek tıpkı Rusya da zorunlu hale geldiği gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

100 sene önce ABS mi vardı şimdi kullanalım der gibi bir hava sezdim konuşmalarınızdan.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bir de şunu asla ama asla unutmayın: Bu ülkede motosiklete biniyorsanız, herhangi bir olumsuz durumda de-facto kabahat sizde. Siz (masumsanız) resmen masumiyetinizi ıspatlamak zorundasınız. Ülkenin içinde olduğu durum malesef budur. Hayal görmeye gerek yok.
    127 bunu beğendi.

Vallahi biz kayakta da motorda da daha sonra yapacağımız, hatıra olsun diye saklayacağımız videolar da kullanmak için kayıt alıyoruz genelde. Böyle müzikli falan filan. Sürekli açık da değil kamera. vlog'umuz da yok. Kimseye de göstermiyoruz videoları. Milletin derdi sizi mi gerdi :D

Yani olayın özü apaçi olan kamerayla da apaçi olmayan düzgün süren kamerayla da aynı insan.
    Bence kuvvetmira biz bu kameralar sayesinde apaçilerin sayısı hakkında fikir sahibinoluyoruz ve tıkladığımız coğu yerde karşımıza çıkıyorlar.
    Bu ara bi vlog vardı okan sinan hocayla trafikte eğitim alırken muhabbetleri çeken en hosuma giden iydu panik fren videolari vardi baska da vlog izlemedim zaten.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    video logger olma işi türkiyede kocaman bir balon

buradaki izlenme tıklanma oranlarına google'ın verdiği paralar ile ancak ciklet alabiliriz kendimize
    sigara içen için olsa olsa en babası ayda 1 paket sigara alabiliyor denilebilir

para kazanabilecek kadar bir durumunuzun olması için çok ama çok popüler bir hale gelmeniz gerekiyor ki
    sizi influencer olarak görmeye başlasınlar

mesela barkın ( aea ) bu grupta yer alabiliyor artık markalardan reklamlar alıyor bunları üzerinde taşıyor vs vs
    veya bir diğeri instagramda @nesli_avci diyebiliriz. stories kısmında yaptığı tanıtım yer gösterimleri için birşeyler talep ediyor mu veya karışılığında hediye olarak neler veriyorlar alıyormu bilemem ama bol bol yer veriyor ve takipçisi çok fazla

vb vb vb vb.

kendi cevabıma gelirsem

zevk amaçlı çekiyorum
    hem yolda yaptığım bir hata olursa izleyip tam olarak hatamın nerede neyden dolayı kaynaklandığına bakıyorum
    hemde instagramda ufak bir anı bırakabiliyorum çook hoşuma giden bir görüntü çıkarsa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)