Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Motorcunun Kendince Adaleti Sağlaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Çünkü şansına o gün motora uyuz olan bir ruh hastası yok etrafında.

İstanbul'da takip mesafesi var mı? Minibusler,taksiler insanın ensesine kadar giriyor. Önün de gidicek yer olmamasına rağmen motoru hazmedemiyor,motor nasıl önünde gider.

Yaw benim altımdaki motoru 0-100'de 0-200 de geçebilecek trafikteki araç sayısı bir elin parmaklarını geçmez ama adam hala sıkıştırıyor. Beni geçse bile önü dolu. Sanki gitmiyorum. Ulan gerizeka açık olsa ben giderim senden önce. Kaldıki kapalı olunca 100 kere yine ben gidiyorum. Sen bir yerde takıliyorsun. Sırf şerefsizliğine yapiliyor.

Transporterci bekleyecek, sinyalini verecek,kontrol edecek,boşsa geçecek,araba olsa bu hareketi yapamazdi çünkü çarpışıp yol kenarına cekerlerdi,motor olunca kafası rahat,gebersin köpek diyor,en kötü o cekilecek veya ölür umrumda değil.

Bu zihniyete ne insanlık ne delikanlılık. Birileri yazıyor, yok aynayı kırıp beklicekmis,adam sanki inip yumruk yumruğa kavga mi edecek,minibüsle gelir çarpar, hangi delikanlılık.

Madem delikanlı o zaman sinirine yenik düşmicek,motoru beklicek,seridi sonra degistiricek. Ne kazandi transportirci ? Kac dakka kar etti ? Tamamen manevi egosal bir masturbasyondur bu.

Ama helal olsun çok sakince kırdı aynayı,işte öyle hareket böyle geri dönüş.
    EmirE, Pulsar41 ve fatih.met bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    @Salurbey;

Dostum daha önce yazdığım gibi bende düşünceye saygı %100. Onu baştan diyeyim. Ama bence sen artık acitasyona girdin bu konuda... Yani bence sendeki reaksiyon şöyle oldu "ben savundum, artık hep savunurum, her şekil savunurum". Bence buna gerek yok. Çünkü bu pozisyonda kaza olsa suçlusu ve zarar görecek taraf belli. Evet anlıyorum, bir karar ve duruş belirtildiği zaman bunun dönüşü zordur. Ama aciteye ve olmayan şeyi varmış gibi göstermeye gerek yok. Transporterın tek derdi var, o ds gitmek, bu kadar. Yok öldürmeye çalıştı, yok bariyere sokmaya kastı... Hayır, yok böyle bir amaç. Genç kardeşlerimize yanlış örnek olma artık. Kimse kendini bu pozisyona sokmasın. Belirli yaşa ve olgunluğa gelmiş insanların vermesi gereken mesaj bu, bunu sen de biliyorsun.
    doghouse bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi napıyoruz? Motosikletlerimizi gösterip ona göre mi yorum yapıyoruz konuya?

CC sine göre parasına ya da avrupa japon olması, hangi kriterlere göre konuşuyoruz?

üzücü...

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    @capoz ,dostum guzel yorum için sağol. Katılmadığım kısimlari"acitasyon" ve "savunmaya başladığım için savunma"

Aralti, öyle düşünüyorsan o senin eksikliğin. Ne zaman senin veya forumdakilerin yazdıklarına "motor sahibi" ve "hangi motor" olduğu kriterine bakılarak değer verildi. Bunu kendine yapma. Motor olsun veya olmasın katılanların fikirlerine saygı duyulur burda. Sen şunu kaçırıyorsun ,bizim bir konu hakkında tartışıyor olmamiz fanatiklik boyutuna gelmez.

Esprili şekilde konuya bakmadığım kısımda neyle uğraştığımı paylaştım. Motor sever insanlarla dolu forum,motorumun göster kimse yanlış anlamaz ayrıca az çok forumda aktif arkadaşlar bilirler tanırlar birbirini.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    transportırcı aynasını yaptırıp meseleyi kapatmıştır muhtemelen.
    Siyahi, mustafa_325 ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Arkadaşlar,kendi adıma noktayı koyuyorum,son mesajımı yazıyım konuya dair.

Sıkıntı şu, transporterın yaptığı şeyin ciddiyetini ve sonuçlarını çok hafife indirgiyorsunuz. Transportircinin ruh halini bire bir yansıtan yorumlar yazıldı,yani aynı motivasyon ve iç sesle adam bunu yapıyor.

Simdi yazayım o iç sesi "vay sen kimsin,motor halinle solda bana yol vermiyorsun,bir de benle dalga geçiyor,dur haddini bildireyimde görsün,hadi el mi yaman bey mi ,sıkıyorsa yol verme veya ezil,düş, bariyere çarp, sakat kal,zerre kadar umrumda olmaz,arkama bile bakmam,haddini bileceksin.... " işte iç ses uzar gider böyle.

Motorcu panik yapsa, birşeyler ters gitse veya minibüsçü ayarlayamasa geçişini. Kim garanti verir bu işin nasıl biteceği ile ilgili ?!!

O zaman bundan sonra ,trafikte yayalardan başlıyım ezmeye,kırmızı yanarken geçen bir de üzerine cemkiren,bisikletle arabanın üzerine gelen,daha sayarım,hepsini ezmeye varacak agresiflikte sıkıştıralim.

Beyler, motora binenler,hangi ara bu derece acımasız, vicdansız hale geldiniz. Ayna kırılmış eee , kolu kırılsa,bacağı kırılsa? Kaporta motorcunun kendisi. Arabayı 200 tl ye yaptır geç.

O transportercinin bu video elemanı sıkıştırmaya hakkı yok. Şikayet etsin plakayı alıp. Motorun yaptığı hani sizce dalga geçmek var ya , onun sonunda minubuscu en çok ne kaybedebilir ? Egosu dışında? ? Peki motorcu ne kaybedebilir!!

Düşünün bunu.
    comolokko bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Paranoyaklık.... (bknz:wikipedia)
    Ulen wikipedia da erişime kapatılmış. Neyse google da arattırın.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motosiklet sürücüleri olarak sonsuza kadar tüm araçların hatalarını bizmi öngöreceğiz.Tamam öngörmemiz bizim sağlığımız için gerekli fakat diğer sürücülerin yayaya bisikletliye motosikletliye saygı duyacağı bir gün gelecekmi.Ütopik bir beklentimde yok diğer avrupa ülkelerindeki seviyeye gelelim yeter.Biz yine dikkatli olalım ama en azından aldığımız risk azalsın istiyorum.Ülkede hiç bir konuda adalet olmadığı için bunun olması zor gibi görünüyor.Herkes kendi adaletini arar duruma düştü.Yapılan hareket normalleşti.Kimin gücü kime yeterse artık.
    Salurbey ve killingroad bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Malesef. Orman kanunlarının tepeden tırnağa benimsenme, içselleştirilme ve normalleşme süreci tamamlanmış durumda. Kim kime niye saygı göstersin? Ağır olan vurur, kıvrak olan kaçar. Hepimize hayırlı olsun.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol şeritten gidiyor. Elleri gidondan çekmiş, oynaya oynaya. Transporter sola geçmek istiyor hep belli. Ama bu dangalak ne gaza basıyor, ne geri çekiliyor. Sonra adamlıkmış gibi aynayı kırıyor.

Tamam bazıları hak ediyor ama burada bu kameralı ergeni savunacak durum göremedim.
    Gaza basıp da öndeki adamın tamponunda mı gidecek?
    Takip mesafesi denen bir şey var.
    Motorcu hatalı olsa bilse, Transporter sinyal dahi vermiyor.
    Direk motoru hiçe sayıyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şaka gibi yorumlar devam ediyor.

Gazı bırakmış oynuyormuş, Transporter sola geçmek istiyormuş.
    Çözüm?
    ÜSTÜNE KIRALIM ÖLSÜN!

Ben de elimde tüfekle gezeyim arkadaş? Şuraya girmek istiyorum, giremiyor muyum? Orada duranı vurayım..
    Ne farkı var? Hiç.
    Kime ne anlatıyoruz anlamadım ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam trafikte kalmak istemiyor, sinyal kullanmıyor, ama geçiş hareketlerini yumuşak şekilde yapıyor, ayrıca motorculara karşı bir aksi durumu da yok. Videonun başında kardeş kardeş gidiyorlardı işte. Adamın sürüş profili bu ve sol şerit açıldığı anda da sola geçecek belli bu. Önce senin geçmeni bekledi, sen herifin yanına geldin oyalandın, sol şerit akmaya başladıktan sonra şıkıdım mıkıdım oynadın. Bunun trafik dilinde adı var, ben senle oynuyorum arkadaş diyorsun adama.

Hayırlı olsun güzel kafa.
    Adama yol açmazsan üstüne kırar diyorsun, farkında bile değilsin.
    Amacında haklı yazdığın kısmı alıntılamadım.. Elim varmadı..

Adam motorun farkında.
    Motor şeritteyken o şeride giriyor..
    Motor şeritteyken şeride giriyor... Bunu bilerek yapıyor.. Bir amacı var.
    Amacında haklı diyorsun.
    Kafan gerçekten çok güzel, şıkır şıkır. Güzel günlerde kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Transporterci bekleyecek, sinyalini verecek,kontrol edecek,boşsa geçecek,araba olsa bu hareketi yapamazdi çünkü çarpışıp yol kenarına cekerlerdi,motor olunca kafası rahat,gebersin köpek diyor,en kötü o cekilecek veya ölür umrumda değil.
    Buna itiraz edecek olan var mı? Hadi gebersin köpek dememiş olabilir daha insaflı bakalım.

Kamyon olsa "ne işin var solda ....." diyecekti..
    Kamyonet / van olsa bakacaktı bön bön.
    Araba olsa meğil eder gibi yapacaktı.
    Motor olunca "nasıl olsa o canını korumak zorunda kalacak" diye devam etti.
    Bu kadar basit yahu.

Ben motorcunun yaptığı hareketi savunmuyorum, benim dünya görüşüme ters bireysel adalet sağlama çabaları, daha önce de yazdım.
    Ama bir insanın canına kast eden bir öküzü de haklı göstermeye çalışıyorsunuz, sindiremiyorum.[/quote]

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    http://www.iha.com.tr/video-trafikte...merada-106082/

Motosiklet sürücüsünün tartışma sırasında aynasını kırdığı taksi şoförü , motosikletlinin üzerine aracını kırarak şahsı bariyerlere sıkıştırarak yaralanmasına neden oldu.
    Olay, geçtiğimiz günlerde Edirnekapı E-5 karayolunda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, otoyolda yoğun trafikte seyir halinde ilerleyen motosiklet sürücüsü, ticari taksi sürücüsü ile tartışmaya başladı. Trafikte seyir halinde giden iki sürücüden motosiklet sürücüsü, taksinin aynasını kırdı. Buna sinirlenen taksi şoförü aracını motosikletlinin üzerine kırdı. Motosiklet sürücüsü bariyere çarparak yaralanırken, ticari taksi sürücüsü hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    İnşAllah bir şey olmamıştır da motorlunun dangalaklığı.
    Madem bir halt yiyorsun tam yap. Aynayı kırıyor ama adamın yanında duruyor.
    Bas gitsene be adam.

Ayna kırma modasına sonunda böyle bir tepki verileceği belliydi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim Türk milletinin en pis huylarından biri de her olay da takım tutar gibi taraf tutması.İkisi de hatalı daha neyi tartışıyorsunuz?
    killingroad ve hasmet bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    @kilingroad;

Sen benim kafama laf edecek adam misin lan? Muhatabim degilsin salca olmaya kalkma.Kendi kafana bak kendi hayatına bak sen. Saga sola saracagina tez zamanda bu dangalagin yaptığı aynı hareketi yap neler oluyor kendin gör. Ülkenin trafik kültürünün ne olduğunu bilmiyorsun sen daha, öğren öyle gel.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Kendi adaletini sağlayan taksiciye denk gelmiş bi tanesi :D adaletler savaşında acımasız olan kazanıyor :D

kask kamerası çıktı mertlik bozuldu.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,kendi adıma noktayı koyuyorum,son mesajımı yazıyım konuya dair.

Sıkıntı şu, transporterın yaptığı şeyin ciddiyetini ve sonuçlarını çok hafife indirgiyorsunuz. Transportircinin ruh halini bire bir yansıtan yorumlar yazıldı,yani aynı motivasyon ve iç sesle adam bunu yapıyor.

Simdi yazayım o iç sesi "vay sen kimsin,motor halinle solda bana yol vermiyorsun,bir de benle dalga geçiyor,dur haddini bildireyimde görsün,hadi el mi yaman bey mi ,sıkıyorsa yol verme veya ezil,düş, bariyere çarp, sakat kal,zerre kadar umrumda olmaz,arkama bile bakmam,haddini bileceksin.... " işte iç ses uzar gider böyle.

Motorcu panik yapsa, birşeyler ters gitse veya minibüsçü ayarlayamasa geçişini. Kim garanti verir bu işin nasıl biteceği ile ilgili ?!!

O zaman bundan sonra ,trafikte yayalardan başlıyım ezmeye,kırmızı yanarken geçen bir de üzerine cemkiren,bisikletle arabanın üzerine gelen,daha sayarım,hepsini ezmeye varacak agresiflikte sıkıştıralim.

Beyler, motora binenler,hangi ara bu derece acımasız, vicdansız hale geldiniz. Ayna kırılmış eee , kolu kırılsa,bacağı kırılsa? Kaporta motorcunun kendisi. Arabayı 200 tl ye yaptır geç.

O transportercinin bu video elemanı sıkıştırmaya hakkı yok. Şikayet etsin plakayı alıp. Motorun yaptığı hani sizce dalga geçmek var ya , onun sonunda minubuscu en çok ne kaybedebilir ? Egosu dışında? ? Peki motorcu ne kaybedebilir!!

Düşünün bunu.
    Bunlar motora binmenin riskleri, sen motosiklete bindiğin anda bunların olma ihtimallerini çoook artıracağını bilerek ve isteyerek biniyorsun.

Eğer olursa es keza trafik kurallarını okursanız neden çok yanlış işler yaptığınızı görebilirsiniz.
    Trafik kuralları "iş olsun" diye konulmuyor, insan kaynaklı hataları en aza indirmek için varlar.
    Her ne kadar bu isteğim imkansız olsa da "şerit çizgileri"'ni insanlık neden icat etmiş, bunlar önce ne bedeller ödemiş ? Onların bir tarihine bakın.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Malebranche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar motora binmenin riskleri, sen motosiklete bindiğin anda bunların olma ihtimallerini çoook artıracağını bilerek ve isteyerek biniyorsun.

Eğer olursa es keza trafik kurallarını okursanız neden çok yanlış işler yaptığınızı görebilirsiniz.
    Trafik kuralları "iş olsun" diye konulmuyor, insan kaynaklı hataları en aza indirmek için varlar.
    Her ne kadar bu isteğim imkansız olsa da "şerit çizgileri"'ni insanlık neden icat etmiş, bunlar önce ne bedeller ödemiş ? Onların bir tarihine bakın.
    Kuralları gayet iyi biliyorum. Okumaya ihtyacım yok. İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu yerlerde uzun saatler sürüş yaptım yapıyorum, mesela bugün sadece 120 km şehirici yol yapmışım. Genel değerlendirme yapayım,neredeyse 0 problem yaşamıyorum trafikte. Motor kullanışim ve trafik bilgim sağlıyor bunu.

Demek ki uygulamada problemim yok. Tanıyanlar,beraber sürüş yaptığım kişiler de söyler bunu.

Tekrar video ya dönüyorum. Motorcu arkadaşın eline sağlık diyorum. Transporterci haysiyetsiz kişi de biraz olsun titredi ve kendine geldi diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)